Jump to content

BlackBerry Curve 8310


vegos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειμαι και εγω καινούργιος στην παρέα του ΒΒ και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να έχω SKYPE στο ΒΒ? Αν ξέρει κάποιος και έχει την καλοσύνη ας μου δώσει τα φώτα του.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 354
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειμαι και εγω καινούργιος στην παρέα του ΒΒ και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να έχω SKYPE στο ΒΒ? Αν ξέρει κάποιος και έχει την καλοσύνη ας μου δώσει τα φώτα του.

 

Υπάρχουν κάποιοι clients:

 

http://www.shapeservices.com/en/products/details.php?product=skype&platform=none

 

http://www.iskoot.com/products.php

 

http://www.webmessenger.com/products/mimskype.htm

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες με το τηλέφωνο έχω να ρωτήσω τα εξής...

Η μπαταρία μυ κρατάει 2 μέρες με ελάχιστη χρήση έιναι οκ ή να το τσεκάρω..

Ψάχνω φορτηστή αυτοκινήτου από Ελλάδα,υπάρχει τίποτα σε vodafone πχ/

Και το τελευτάιο,όταν δέχομαι μυνήματα και εμφανίζονται στο κεντρικό μενού κάποιες φορές αφού τα διαβάσω δεν εξαφανίζονται(μιλάω πάντα για την ειδοποίηση στο κεντρικό μανού) και πρέπει να βγάλω μπαταρία για να στρώσει...

Και κάποιες φορές πάλι ενώ είμαι στο ίδιο χώρο με GPRS χάνει το σήμα και αν ακολουθήσω το βγάλσιμο της μπαταρίας επανέρχετε.Το ιδιο το κάνει και με gprs,δηλαδή χωρίς να χάνει τελίως το 3g σήμα αν τα λέω καλά...

Βέβαια τα σύο τελευταία έχουν γίνει σε μια εβδομάδα περίπου 3-4 φορές...Να ανυσηχώ ή θα στρώση,,,,,

Ευχαριστώ για το χρόνο σας....

----------------------------------------------------------------

PIN:20D9B82C

*** e-photoguide.gr ***

Ελληνικός οδηγός φωτογράφων

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες με το τηλέφωνο έχω να ρωτήσω τα εξής...

Η μπαταρία μυ κρατάει 2 μέρες με ελάχιστη χρήση έιναι οκ ή να το τσεκάρω..

Ψάχνω φορτηστή αυτοκινήτου από Ελλάδα,υπάρχει τίποτα σε vodafone πχ/

Και το τελευτάιο,όταν δέχομαι μυνήματα και εμφανίζονται στο κεντρικό μενού κάποιες φορές αφού τα διαβάσω δεν εξαφανίζονται(μιλάω πάντα για την ειδοποίηση στο κεντρικό μανού) και πρέπει να βγάλω μπαταρία για να στρώσει...

Και κάποιες φορές πάλι ενώ είμαι στο ίδιο χώρο με GPRS χάνει το σήμα και αν ακολουθήσω το βγάλσιμο της μπαταρίας επανέρχετε.Το ιδιο το κάνει και με gprs,δηλαδή χωρίς να χάνει τελίως το 3g σήμα αν τα λέω καλά...

Βέβαια τα σύο τελευταία έχουν γίνει σε μια εβδομάδα περίπου 3-4 φορές...Να ανυσηχώ ή θα στρώση,,,,,

Ευχαριστώ για το χρόνο σας....

 

e i aftonomia kapou toso einai 2-3 meres

analogos ti xrisi ktl..

(btw tin koryfaia aftonomia tin exei to 8800, evgaza 2-3 meres parapano apo to 8310 me tin idia xrisi, vevaia eixe poli megalyteri mpataria)

 

fortisti aftokinitou branded blackberry xlomo na vreis

alla kanei opoiosdipote allos me USB.. (gia Motorola, HTC, klp)

 

kane kana OS upgrade mipos strosoun ta kolimata pou kanei..

 

kai mena mou kane stin arxi, kai meta apo 2 upgrade estrose..

 

vale tin 4.5, aksizei..

Link to comment
Share on other sites

Προφανός έχω την τελευταία,δεν μπορώ να το τσεκάρω τωρα μιας και δουλέυω σε mac και πρεπει να το γυρνάω σε xp για να κάνω συνχρονισμό.Αυτό γίνετε μια φορά την εβδομάδα συνήθως...

Ειναι λίγο ταλαιπωρία αλλά τί να κάνω,,,,Περιμένω μπάς και αλλάξει κάτι σε σχέση με το προγραμματάκι που έχουν βγάλει που δεν παίζουν τα ελληνικά...(απο mac Πάντα...)

Υπομονή... `για το 9500 έχουμε κανένα νέο για το πότε θα έρθει...

----------------------------------------------------------------

PIN:20D9B82C

*** e-photoguide.gr ***

Ελληνικός οδηγός φωτογράφων

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο έχω τη v2.2.146 Πώς περνάω την 4.5os?

----------------------------------------------------------------

PIN:20D9B82C

*** e-photoguide.gr ***

Ελληνικός οδηγός φωτογράφων

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ...Θα τα δοκιμάσω και θα σας πώ...

----------------------------------------------------------------

PIN:20D9B82C

*** e-photoguide.gr ***

Ελληνικός οδηγός φωτογράφων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, το 8310 της Vodafone δουλεύει κανονικά και στο δίκτυο της cosmote για blackberry service και wap ή είναι κλειδωμένο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, το 8310 της Vodafone δουλεύει κανονικά και στο δίκτυο της cosmote για blackberry service και wap ή είναι κλειδωμένο?

 

tis Vodafone einai SIM unlocked

opote paizoun me SIM allon dyktion kanonika..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους, πήρα σημερα ενα 8310 απο Βοντα σαν εταιρικο και εχω σημαντικές απορίες. Δεν μπορώ να συγχρονισω τις επαφες του outlook (δεν εχει τετοια απιλογη στο desktop manager), και επισης δεν βρίσκω πουθενα επιλογη προωθησης κλησης..Εαν μπορέι καποιος να βοηθησει, ειμαι νεος στα Berry (εως τωρα δουλευα Symbian & wm)αλλα μου αρεσει πολύ σε πρωτη φαση.

Thanks

 

OK συγχρονισα τις επαφές..

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια απορέια και από εμένα..

Συνχρονίζει κανονικά αλλά οι φωτογραφίες που υπάρχουν στο outlook δεν περνάνε στο 8310,ούτε και στο 8100 αν βοηθάει αυτό..Υπάρχει ρύθμηση ή όχι...

----------------------------------------------------------------

PIN:20D9B82C

*** e-photoguide.gr ***

Ελληνικός οδηγός φωτογράφων

Link to comment
Share on other sites

Call Log -> Options -> Call Forwarding

 

Κι ομως δεν υπάρχει επιλογή call forwarding...Το εκανα μεσω πληκτρολογησης κωδικου απο Voda..

Link to comment
Share on other sites

periergo

 

to xei kanonika pantos se ola ta blackberry pou exo dei kai doulepsei

giati to xrisimopoio kai go to option..

 

kati tha paizei me to berry sou..

 

mpas kai exei kopsei to menu to IT sou, ston BES..

 

Περασα την τελευταια αναβαθμιση και τωρα εμφανιζεται, αλλα μονο οταν παω στις κλησεις και πατησω options...Και το αλλο κουλο, μετα την αναβαθμιση δεν κάνει speed dial απο την αρχικη οθονη παρα μόνο εαν αλλαζω την επιλογη "dial from home screen" καθε φορα..Συν τοις αλλοις σαν να αργεί λιγο μετα την αναβαθμιση..Mηπως πρεπει να τηνξαναπερασω?

Link to comment
Share on other sites

Περασα την τελευταια αναβαθμιση και τωρα εμφανιζεται, αλλα μονο οταν παω στις κλησεις και πατησω options...Και το αλλο κουλο, μετα την αναβαθμιση δεν κάνει speed dial απο την αρχικη οθονη παρα μόνο εαν αλλαζω την επιλογη "dial from home screen" καθε φορα..Συν τοις αλλοις σαν να αργεί λιγο μετα την αναβαθμιση..Mηπως πρεπει να τηνξαναπερασω?

 

Κάνε 3-4 battery pulls και θα στρώσει :D

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς αν περνάνε οι φωτογραφίες των επαφών στο 8310 με απλό συνχρονισμό ή θέλει κάποια ρύθμιση....

Προσπαθώ και δεν μπορώ να τις εμφανίσω..

Μονο οι φωτογραφίες των επαφών,,Τί κανω λάθος...?

----------------------------------------------------------------

PIN:20D9B82C

*** e-photoguide.gr ***

Ελληνικός οδηγός φωτογράφων

Link to comment
Share on other sites

Περνάνε με το outlook...

Ρίξε μια ματιά μήπως στις ρυθμίσεις του desktop manager δεν τις συγχρονίζει...

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο, μετα την αναβαθμιση μου εμφανιζει το word to go, το οποιο ειναι μια χαρα για word files.Για τα υπόλοιπα όμως? Υπάρχει κάτι για να ανοίγω αρχεια excel τουλάχισστον. Κατέβασα διάφορα (mobireader, grid magic) αλλα δέν μου ανοίγει τα αρχεία μου απο εκεί που τα έχω. Δεν με πειράζει να πληρώσω μία εφαρμογή αλλά εάν υπάρχει κάτι που να είναι free τοτε οκ..
Link to comment
Share on other sites

Περνάνε με το outlook...

Ρίξε μια ματιά μήπως στις ρυθμίσεις του desktop manager δεν τις συγχρονίζει...

 

Τις βλέπει κανονικά αλλά δεν τις περνάει...

----------------------------------------------------------------

PIN:20D9B82C

*** e-photoguide.gr ***

Ελληνικός οδηγός φωτογράφων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γιατί όταν στέλνω ένα mail είτε από το κινητό είτε από τη διεύθυνσή μου, προωθείται κατευθείαν στο bb? Με αποστολέα τον εαυτό μου. Υπάρχει ρύθμιση;

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο, μετα την αναβαθμιση μου εμφανιζει το word to go, το οποιο ειναι μια χαρα για word files.Για τα υπόλοιπα όμως? Υπάρχει κάτι για να ανοίγω αρχεια excel τουλάχισστον. Κατέβασα διάφορα (mobireader, grid magic) αλλα δέν μου ανοίγει τα αρχεία μου απο εκεί που τα έχω. Δεν με πειράζει να πληρώσω μία εφαρμογή αλλά εάν υπάρχει κάτι που να είναι free τοτε οκ..

 

Άνοιξε από την συσκευή σου το Words to Go και πάτα το ΒΒkey και μετά Check for Updates. Θα σου κατεβάσει την καινούργια έκδοση του Documents to Go το οποίο έχει και το Sheets to Go, και μετά θα μπορείς χωρίς πρόβλημα να κάνεις επεξεργασία Excel αρχεία...

 

 

 

Γιατί όταν στέλνω ένα mail είτε από το κινητό είτε από τη διεύθυνσή μου, προωθείται κατευθείαν στο bb? Με αποστολέα τον εαυτό μου. Υπάρχει ρύθμιση;

 

Δν είναι τπτ. Πας στο BIS Control Panel του Carrier(για την vodafone είναι αυτό) σου απο τον υπολογιστή σου κ στο συγκεκριμένο λογαριασμό email που έχει το "πρόβλημα" μπορείς να δημιουργήσεις ένα φίλτρο το οποίο δν θα προωθεί τα email που έχουν σαν αποστολέα τον εαυτό σου.

 

http://img443.imageshack.us/img443/2834/filterqa1.th.jpghttp://img443.imageshack.us/images/thpix.gif

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σκέφτομαι να αντικαταστήσω το Symbian που χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια με ΒΒ. Είμαι όμως με εταιρικό COTE και έχω τους ενδοιασμούς μου γιατί όλους εδώ σας βλέπω με VODA. Θα έχω πρόβλημα? Κυρίως θέλω να περάσω σε ΒΒ για να έχω πρόσβαση τα emails του MS Exchange και να μπορώ να απαντώ, αλλά θέλω και τον τηλ. κατάλογο που έχω στο Νόκια τόσα χρόνια με φουλ ελληνικά να τον κρατήσω. Ειναι ο ίδιος? Έχει την ίδια κωδικοποίηση? Η COTE τι λέει στην υπηρεσία ΒΒ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...