Jump to content

BlackBerry Curve 8310


vegos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε-ε-ε-ε-έρχεται το curve + GPS: 8310

 

Επίσης καλά καλά πριν κυκλοφορήσει το 8820 και το 8310, κυκλοφόρησαν κι οι φήμες για το 8320 (8310 + WiFi):

 

http://gizmodo.com/gadgets/cellphones/blackberry-8320-sneak-peek-246360.php

http://www.boygeniusreport.com/2007/03/21/blackberry-8320-in-hand/

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 354
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

apo kei pou tous eixe faei i mouxla me tis syskeves

 

ksafnika arxisan na ta vgazoun 5 - 5 ta montela!!

 

oxi tipota allo, alla mas vazoun kai sti loopa na kanoume synexeia upgrade

 

eftyxos pou i allagi syskevis sta berry einai super kai ta metafereis ola mpam mpam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
exei kaneis idea gia to poso kostizei sthn Ellada giati den exw brei kati

 

Den exei erthei akoma...

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Σύμφωνα με Δελτίο Τύπου της Vodafone:

 

Νέο Blackberry Curve® 8310. Αποκλειστικά από τη Vodafone!

 

• Δορυφορική πλοήγηση GPS με το Vodafone Navigator με Ελληνικούς και Ευρωπαϊκούς χάρτες.

• Εξελιγμένες multimedia δυνατότητες με camera 2MP και media player (mp3, video, jpg, ring tones).

• Πρόσβαση στο internet και το email σας χωρίς πάγιο για πάντα. Συμπεριλαμβάνεται δωρεάν όγκος 20ΜΒ για τους 2 πρώτους μήνες, χρέωση στην συνέχεια 0,006€ /kb.

 

Φώτο 8310 με τον Χάρτη στην οθόνη

 

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Έγχρωμη οθόνη 65.000 χρωμάτων

Χρόνος ομιλίας έως 240 λεπτά

Χρόνος αναμονής έως 408 ώρες

Βάρος 111 γραμμάρια

64 ΜΒ μνήμη

Quad Band

Κάμερα - 2.0 Mpixels με flash & zoom

Media player – αναπαράγει φωτογραφίες, αρχεία μουσικής και video

Bluetooth™

Δέχεται κάρτα μνήμης τύπου microSD έως 2GB (παρέχεται με κάρτα 1GB)

 

Διευκρινήσεις: Σε περίπτωση που δεν επιθυμείτε να συνεχίσετε τη χρήση της υπηρεσίας μετά τους δύο πρώτους μήνες απλά απενεργοποιήστε το ανάλογο μενού. Η χρήση του Vodafone Navigator προϋποθέτει την ενεργοποίηση και χρήση της υπηρεσίας BlackBerry. Για περισσότερες οδηγίες και διευκρινίσεις μπορείτε να καλείτε στο 1399 χωρίς χρέωση από κινητό Vodafone.

 

Η προσφορά ισχύει για νέες συνδέσεις και ανανεώσεις συνδρομητών συμβολαίου έως 31/01/2008

 

[ATTACH]10586[/ATTACH]

 

Το θέμα είναι αν αξίζει τον κόπο η συσκευή :confused:

Link to comment
Share on other sites

gia osous xrisimopoioun Blackberry, aksizei!

einai isos i kalyteri Blackberry syskevi mexri simera!

 

Tιμή έχουμε μάθει;

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Περί τα 500 ευρώ λέει η βόντα ;)

 

350 + ΦΠΑ

Και η Voda και η Wind..

Και ο Cosmote ακόμη νυχτωμένος με το iMode..

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την εμπειρία σας θέλω να με βοηθήσετε στο αν θα πρέπει να κρατήσω το blackberry ή να το πουλήσω για να πάρω το HTC P3350;

 

(Σε κάποιους χρήστες έστειλα προσωπικά αυτό το μήνυμα για να το συζητήσω λίγο πιο άμεσα)

Τα ερωτήματα και οι απαιτήσεις μου είναι οι εξής:

 

-Αξιόλογα email στο λογαριασμό μου έχω κάπου στα 5-8 την ημέρα. Αξίζει; . Αλλά την περισσότερη μέρα δεν βρίσκομαι σε κάποιο υπολογιστή άρα πρέπει να τα ελέγχω με κάποιο τρόπο μέσα από το κινητό. Σε αυτό τα blackberry όντως υπερέχουν ή μπορεί να γίνει και με κάποιο άλλο PDA? Με τα συνημμένα τι ακριβώς συμβαίνει(εικόνες κυρίος);

-Δυστυχώς δεν έχει wi-fi και πολλά άλλα(το bluetooth είναι μόνο για Handsfree!!!Και αρκετούς ακόμα περιορισμούς) από όσα έχω καταλάβει η πλοήγησή μέσω του blackberry κοστίζει ιδιαίτερα ακριβά! 'Η κάτι τέτοιο δεν ισχύει; και έχω καταλάβει λάθος; -1

Φυσικά δεν θα πλοηγούμαι με τις ώρες αλλά ένα κοίταγμα στις ειδήσεις σε κάποιο site(in.gr) μια αναζήτηση της ημέρα στο google και κανένα 1-2 λύματα στην Wikipedia θα τα χρειάζομαι(το τελευταίο είναι το πιο σημαντικό από πλευράς πλοήγησης, γιατί το χρειάζομαι στο πανεπιστήμιο) +1

-Υπάρχει κάποια περίπτωση που το συγκεκριμένο κινητό θα με βοηθήσει πραγματικά?Δηλαδή κάνει ότι κάνει πραγματικά ένα PDA? Μια μικρο επεξεργασία σε ένα XLS/DOC αρχείο θα μπορέσω να την κάνω;

-Μιλάω πάρα πολύ στο MSN messenger. Θα μπορέσω να κάνω chatting μέσα από το συγκεκριμένο κινητό; Μου κοστίζει αρκετά αυτό από πλευράς δεδομένων;

-Με την υπηρεσία Navigation τι ακριβώς συμβαίνει; Με ενδιαφέρει λιγότερα απο όλα τα παραπάνω.

-Εγώ πιστεύω πως θα πρέπει να το *πουλήσω. Το θέμα είναι πόσο;

Για να αποκτήσω το HTC p3350.

*δεν μπορώ να πάω να το αλλάξω διότι μου έσκισαν την συσκευασία και φυσικά το μόνο που μου δώσανε με το κινητό είναι ο φορτιστής-καλώδιο σε μια συσκευασία δώρου.

Αναγκαστικά θα χάσω λεφτά. Αλλά πόσα;

 

 

Θα σας ήμουν πολύ υπόχρεος αν μου λέγατε τι θα μπορούσα να κάνω. Αν θα πρέπει να το κρατήσω ή αν όντως θα πρέπει να αγοράσω το HTC;

(στο πανεπιστήμιο είμαι σχεδόν την μισή μέρα, τζάμπα wifi)

 

 

 

Με εκτίμηση Μπάμπης.

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

-Αξιόλογα email στο λογαριασμό μου έχω κάπου στα 5-8 την ημέρα. Αξίζει; . Αλλά την περισσότερη μέρα δεν βρίσκομαι σε κάποιο υπολογιστή άρα πρέπει να τα ελέγχω με κάποιο τρόπο μέσα από το κινητό. Σε αυτό τα blackberry όντως υπερέχουν ή μπορεί να γίνει και με κάποιο άλλο PDA? Με τα συνημμένα τι ακριβώς συμβαίνει(εικόνες κυρίος);

 

Αν είναι μεγάλη η ανάγκη για να βλέπεις τα emails σου, τότε φυσικά και αξίζει.

 

Μπορεί να γίνει και με pda, με ίδιες πάνω-κάτω χρεώσεις.

 

Συνημμένα βλέπεις μια χαρά εικόνες, word/excel κλπ.

 

-Δυστυχώς δεν έχει wi-fi και πολλά άλλα(το bluetooth είναι μόνο για Handsfree!!!Και αρκετούς ακόμα περιορισμούς) από όσα έχω καταλάβει η πλοήγησή μέσω του blackberry κοστίζει ιδιαίτερα ακριβά! 'Η κάτι τέτοιο δεν ισχύει; και έχω καταλάβει λάθος; -1

 

20MB για 10e από Voda, 200MB για 21e από Wind.

 

Για email και normal browsing τα 20ΜΒ δεν τα περνάς εύκολα...

Μια φορά έφτασα τα 21ΜΒ (το καλοκαίρι). Όλες τις άλλες, είμαι κάτω από τα 20...

Επάνω έχω τα εταιρικά μου emails και τα προσωπικά...

 

Φυσικά δεν θα πλοηγούμαι με τις ώρες αλλά ένα κοίταγμα στις ειδήσεις σε κάποιο site(in.gr) μια αναζήτηση της ημέρα στο google και κανένα 1-2 λύματα στην Wikipedia θα τα χρειάζομαι(το τελευταίο είναι το πιο σημαντικό από πλευράς πλοήγησης, γιατί το χρειάζομαι στο πανεπιστήμιο) +1

 

Μια χαρά βλέπεις σελίδες. Προσωπικά χρησιμοποιώ το Blackberry για να βλέπω σελίδες απ' το iPAQ 6915 με Wifi...

 

-Υπάρχει κάποια περίπτωση που το συγκεκριμένο κινητό θα με βοηθήσει πραγματικά?Δηλαδή κάνει ότι κάνει πραγματικά ένα PDA? Μια μικρο επεξεργασία σε ένα XLS/DOC αρχείο θα μπορέσω να την κάνω;

 

ΟΧΙ. Δεν θα βρεις να φορτώνεις ότι software θες για το blackberry. XLS/DOC διορθώνεις με custom software ή με το google docs.

 

-Μιλάω πάρα πολύ στο MSN messenger. Θα μπορέσω να κάνω chatting μέσα από το συγκεκριμένο κινητό; Μου κοστίζει αρκετά αυτό από πλευράς δεδομένων;

 

Δεν τρώει πολύ traffic, τουλάχιστον ο JiveMessenger που δουλεύω. Γύρω στα 100ΚΒ μέτρησα προχθες... Αλλά κι αυτό είναι ανάλογα. Αν εκτός από chatting αρχίσεις να στέλνεις αρχεία κλπ, θα ανεβαίνει.

 

-Με την υπηρεσία Navigation τι ακριβώς συμβαίνει; Με ενδιαφέρει λιγότερα απο όλα τα παραπάνω.

 

Υπάρχει software, αλλά οι χάρτες δεν είναι στη συσκευή σου. Τους τραβάς από το internet real-time.

 

-Εγώ πιστεύω πως θα πρέπει να το *πουλήσω. Το θέμα είναι πόσο;

 

Το αγοράζω για 100€ :lol:

 

Αν θα πρέπει να το κρατήσω ή αν όντως θα πρέπει να αγοράσω το HTC;

(στο πανεπιστήμιο είμαι σχεδόν την μισή μέρα, τζάμπα wifi)

 

Πάρε laptop. Με τα ίδια λεφτά που θα δώσεις για το HTC, παίρνεις μια χαρά laptop, και θα κάνεις σούπερ πλοήγηση κλπ...

 

Όπως είπε κι ο maximillian, το blackberry έχει ένα καλό. ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ!

 

Καμία σχέση με pda/smartphones κλπ. Απίστευτη σταθερότητα, τρομερή εργονομία και ευχρηστία.

Δεν κάνει τα πάντα, αλλά αυτά που κάνει, τα κάνει σωστά.

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

+1 για όσα είπε ο vegos

 

απ'ότι φαίνεται ψάχνεις για λιγο διαφορετικο προφιλ συσκευης απο αυτό του 8310.

 

γιατι δε το δοκιμαζεις στις συνθηκες που σε ενδιαφερουν για λιγες μερες να δεις πως θα παει; γιατι αγχωνεσαι, αν αποφασισεις να το δωσεις θα φύγει πολυ ευκολα το συγκεκριμενο μοντελο :D

Berry fan? Join BerryUser.com
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ LombNfTs, τελικά τι έκανες????

Το κράτησες ή το πούλησες το blackberry 8310? Είμαι στην ίδια θέση με σένα (μεταπτυχιακός φοιτητής γαρ) και προσπαθώ να δω αν θα μου χρειαστεί πραγματικά το συγκεκριμένο κινητό ή όχι! Το χρησιμοποίησες?? Σε βόλεψε ή θεωρείς ότι εν τέλει δεν χρειάζεται για μας τους φοιτητές??

 

Σε ευχαριστω!:):)

Link to comment
Share on other sites

η wind με τι software το δίνει;

 

νεότερα απο το μέτωπο.

Είναι 2 εβδομάδες που το παρήγγειλα και όσο το έχετε δει εσείς άλλο τόσο και εγώ :lol:

 

Η τιμή τελική βγαίνει κοντά στα €500.

Αν αργήσει ακόμη μάλλον με βλέπω να χτυπάω ένα απο Αμέρικα, ούτε €300 δεν κάνει εκεί, όσο πήρα το 8320 μου απο την Φλόριντα.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη τιμή! βασικά με την τρελη πτώση του δολλαρίου.... 400 δολλάρια που παιζουν πολλα berries σε ευρώ αντιστοιχούν γύρω στα 270 με την ισοτιμία! τεραστια ευκαιρια για αγορές από ebay
Berry fan? Join BerryUser.com
Link to comment
Share on other sites

νεότερα απο το μέτωπο.

Είναι 2 εβδομάδες που το παρήγγειλα και όσο το έχετε δει εσείς άλλο τόσο και εγώ :lol:

 

Η τιμή τελική βγαίνει κοντά στα €500.

Αν αργήσει ακόμη μάλλον με βλέπω να χτυπάω ένα απο Αμέρικα, ούτε €300 δεν κάνει εκεί, όσο πήρα το 8320 μου απο την Φλόριντα.

 

apo Wind?

 

i Vodafone to diathetei kanonika pantos

tin proigoumeni evdomada parelava ena!

Link to comment
Share on other sites

σε τιμή όμως φίλε Max?

για πές εντυπώσεις απο το GPS του!

 

timi kapou sta 430 den thymame akrivos

 

den tin dokimasa tin syskevi giati peigene gia allon :)

 

alla fantazomai to idio GPS me to 8800 mou tha xei..

 

to GPS kalo einai..

 

apo software exoume problem..

 

an kai to Google Maps kaloutsiko einai..

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις παιδιά είναι εύκολο να μου πείτε απο ποιό κατάστημα?

Χωρίς σύνδεση 430 το δίνουν? Δεν θέλω άλλη σύνδεση :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...