Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές: Διαδικασία - Symbian Signed


Pitsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@le_bron πρεπει να κανεις εγκατασταση στο κινητο σου το Signsis v1.03 updated 812008 leftup@OPDA και μετα θα σου εμφανιστει αυτος ο φακελος.

 

Το φακελο C:\resource:\swicertstore οπως και τον dat θα πρεπει να τους δημιουργησεις εσυ.. :)

 

 

@liogr εσενα τα CapsOff και το CapsOn σου λειτουργουν? εγω το κανω αυτο με το Profiler. :)

Το χ-πλορε δε μου βγαζει την επιλογη δημιουργιας φακελου μονο τεξτ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φτιαξε το φακελο με την διαχ. αρχειων του κινητου σου καπου αλλου και μετα με τον x-plore κανε το φακελο copy - paste μεσα στο C:\resource:\.....
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμενω πιστοποιητικο απο εκει απο την παρασκευη.. Θα περιμενω ακομη 2 ημερες και μετα θα ξαναδοκιμασω :)

 

Καλά ρε φίλε, ακόμα περιμένεις??

Πόσες μέρες?Δε δοκιμάζεις ξανά να γραφτείς μήπως δεν το πήρε??

Πάντως βλέπω, ότι όλες οι άλλες μέθοδοι θέλουν όντως τρελή φασαρία...

Δε συγκρίνεται με την ευκολία του KILLER.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

@liogr εσενα τα CapsOff και το CapsOn σου λειτουργουν? εγω το κανω αυτο με το Profiler. :)

 

Στο 6120c οχι δέν μου δουλεύουν δυστυχως. Στο Ε50 δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα γιατι κάνω κάτι πειραματάκια. Ψάχνομαι τώρα μόνος να βρώ τρόπους να απλοποιηθεί η διαδικασία οσο περισσότερο γίνεται. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι δέν μπορω να βρώ πώς να κάνω generate ενα SHA1 hash. Εάν βρώ αυτό, η οποιοσδήποτε αλλος μπορεσει να το βρεί, θα μπορούμε να εγκαθιστούμε unsigned εφαρμογες με 2-3 κλικ...

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Για το Ε50 υπαρχει αλλος τροπος.. :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2299544#post2299544

 

Καλά ρε φίλε, ακόμα περιμένεις??

Πόσες μέρες?Δε δοκιμάζεις ξανά να γραφτείς μήπως δεν το πήρε??

Πάντως βλέπω, ότι όλες οι άλλες μέθοδοι θέλουν όντως τρελή φασαρία...

Δε συγκρίνεται με την ευκολία του KILLER.

Tι να πω θα ξαναστειλω το imei μου και ελπιζω να το στειλουν αυτη την φορα.

 

Εdit:

Για αυτο τον τροπο γραφω οχι για τον αλλο που εχεις κανει οδηγο :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2293418#post2293418

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτός με το uNsIs μου δουλεύει κανονικά και σε 6120 και σε Ε50, μονο τα CapsOn και CapsOff δεν εχω δοκιμάσει ακόμη στο Ε50.

 

Anyway... Οπου νά'ναι σε λιγο καιρό θα απαλαγούμε εντελώς απο τον signing χωρίς να χρειαζεται να κανουμε τοσα πραγματα (ετσι θελω να πιστεύω δηλαδη :P)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο το κανω με τον Profiler δοκιμασε το στο 6120 :)

 

 

πηγαινε εδω http://tools.ext.nokia.com/agents/index.htm

και βρες ποιο S60_3_0_Prof κανει για την συσκευη σου εαν το ανοιξεις και πατισεις option/ profiler/ star και κανει επανεκκινηση η συσκευη σου τοτε δοκιμασε καποιο αλλο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Βρέ... Τα ξέρω, λειτουργούν αυτα :P

 

Τα CapsOff/on δεν δουλευουν μονο... Ίσως είναι κάποιο bug των εφαρμογών αυτών

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

@liogr σε μπερδεψα με τον @le_bron :O

 

Εαν θελεις φτιαξε και το αρχικο σου ποστ για να ειναι ποιο σωστο και να μην υπαρχει μπερδεμα αλλιως στειλε μου pm για να το ετοιμασω εγω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοεις να φτιάξω? ποιο ποστ? Τώρα μπερδέυτικα εγω :|

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2298683#post2298683

 

Αυτο που γραφεις για το CapsOn και CapsOff καλυτερα γραψε για το Profiler :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε και το "Profiler" στο αρχικό post, αυριο θα ανεβάσω τα καινούρια αρχεία rar.

 

[offtopic]

Σορρυ είμαι λίγο στα χαμένα τώρα, κάτι έγινε με τον hoster του blog μου. Ανοιγει η αρχική αλλα τα υπόλοιπα βγάζουν σε άλλο site :(

[/offtopic]

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά το blog opda και συγκεκριμένα στη σελίδα

 

http://www.opda.net.cn/viewthread.php?tid=38859&extra=page%3D1

 

μπορεί να εκδόσει τα απαραίτητα αρχεία και με τις εφαρμογές SignME! και DevCertRequest να μπορέσετε να κάνετε με ένα κλικ τις εφαρμογές σας signed.

 

Ζητώ συγγνώμη αν δεν έπρεπε να αναφέρω διευθύνσεις ή κάτι άλλο. Μετά από 2 χρόνια απουσίας στα Windows Mobile επέστρεψα :cool:

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ναί έχει αναφερθεί :)

 

Edit: Welcome back :lol:

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Όπως ξέρετε έχουν κλείσει οι εγγραφές στην συγκεκριμένη σελίδα η οποία μας βολεύει πολύ.

Θέλετε να πείτε ποιοί έχετε λογαριασμό στην συγκεκριμένη σελίδα ώστε να βοηθάτε όσους δεν έχουν;

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΤΗΝ SYMBIANSINGNED.COM.......AΠΛΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΕΝΑ MANUAL ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΩ ΤΟ SITE ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ...........

 

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΤΗΝ SYMBIANSINGNED.COM.......AΠΛΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΕΝΑ MANUAL ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΩ ΤΟ SITE ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ...........

1. ΘΑ ΠΑΤΕ ΣΤΟ SITE:http://www.endjunk.com/ KAI ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ FREE

2. ΒΑΛΤΕ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ EMAIL. Π.Χ GREECE@yahoo.com

3. ΣΤΟ SITE http://www.symbiansigned.com ΘΑ ΒΑΛΕΤΕ ΤΟ EMAIL (GREECE@xxx.endjunk.com) ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ LOGIN ΣΤΟ SITE symbiansigned.com......

 

ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ BLACK LIST ΤΟ SITE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης εχω κανει ολα τα βηματα. Αφου παω να κανω εγκατασταση τον FEXPLORE για δοκιμη μου λεει οτι δεν δοθηκε η απαιτουμενη προσβαση. Κατι κανει το Mobile Signer γιατι πιο πριν μου ελεγε οτι δεν υπαρχει πιστοποιητικο αλλα παλι εγκατασταση δεν κανει.

Μολις ανοιγουμε το Mobile Signer στα αρχεια Sis File kai Key File, Cert File kai Password δε γραφουμε τιποτα? Κενα τα αφηνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε ποιο προσεκτικα της οδηγιες, τα εχεις κανει ολα μπορεις να ανοιξεις τους φακελους sys και private μετα απο απανεκκινηση? Εαν εχεις ολοκληρωση ολοκληρο τον οδηγο σωστα τοτε στης θεσης:

 

Sisfile βαζεις την εφαρμογη που θελεις να κανεις sign

Key File τιποτα

Cert File τιποτα

Password πατας μια φορα το κεντρικο κουμπι στο κεντρο μετα επιγελεις self sing

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε ποιο προσεκτικα της οδηγιες, τα εχεις κανει ολα μπορεις να ανοιξεις τους φακελους sys και private μετα απο απανεκκινηση? Εαν εχεις ολοκληρωση ολοκληρο τον οδηγο σωστα τοτε στης θεσης:

 

Sisfile βαζεις την εφαρμογη που θελεις να κανεις sign

Key File τιποτα

Cert File τιποτα

Password πατας μια φορα το κεντρικο κουμπι στο κεντρο μετα επιγελεις self sing

 

Διόρθωση:

 

Password τίποτα (αλλαγή γραμμής)

πατας μια φορα το κεντρικο κουμπι στο κεντρο μετα επιλεγεις selfsign :p

 

Παιδιά ξανακατέβασα τα CapsOff/On και μου δουλεύουν κανονικά στο 6120 (s60v3.1). Αυριο το πρωί (ή οταν ξυπνήσω) θα ανανεώσω τα αρχεία και θα τα ανεβάσω ξανά.

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει νέος τρόπος μέσω των κινέζων:

Διαβάστε εδώ και εδώ:

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Απορώ που δεν το έχει αναφέρει και κανείς άλλος..

 

Μετα απο μια εβδομαδα υπομονης επιτελους εχω και εγω το δικο μου πιστοποιητικο και μπορω να κανω sign της εφαρμογες οπως τον παλιο καλο καιρο :dance:

 

Οποιος απο εσας θελει να εχει το δικο του πιστοποιητικο τοτε μπορει να στειλει το imei του και περιπου σε μια εβδομαδα με 10 ημερες θα λυθει το προβλημα του για παντα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια εβδομαδα υπομονης επιτελους εχω και εγω το δικο μου πιστοποιητικο και μπορω να κανω sign της εφαρμογες οπως τον παλιο καλο καιρο :dance:

 

Οποιος απο εσας θελει να εχει το δικο του πιστοποιητικο τοτε μπορει να στειλει το imei του και περιπου σε μια εβδομαδα με 10 ημερες θα λυθει το προβλημα του για παντα. :)

 

εσυ που εφτιαξες πιστοποιητικο για ‘μενα:D και για πολλους αλλους δεν ειχες για ’σενα? :O μαλλον αλλαξες τηλεφωνο :lol: εμενα παντως μου αρεσε ο τροπος με το hack για να περναω εφαρμογες και δεν ξαναψαχνω για πιστοποιητικα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Εμενα μου δεχτηκαν το ΙΜΕΙ μου(εκανα εγγραφη) σε 12 ωρες.Η διαδικασια για να παρεις υπογεγρανενη την εγαρμογη σου γινεται αμεσως(5 δευτ.).Οι κινεζοι ειναι αψογοι!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον που βρέθηκε λύση με τις υπογραφές εφαρμογών, μόνο που έχω ορισμένες απορίες ...εγκυκλοπαιδικής φύσεως. :lol:

 

Τα πιστοποιητικά που δίνουν οι Κινέζοι είναι σαν αυτά που έδινε το symbiansigned.com και μετά υπογράφεις τις εφαρμογές σου κανονικά, με τα εργαλεία που είχαμε ως τώρα?

Για πόσο καιρό διαρκούν τα πιστοποιητικά αυτά?

Αν πας στη διαχείριση εφαρμογών και δεις τις πληροφορίες των πιστοποιητικών μιας εφαρμογής που έχεις υπογράψει με αυτό τον τρόπο, τι σου δείχνει?

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον που βρέθηκε λύση με τις υπογραφές εφαρμογών, μόνο που έχω ορισμένες απορίες ...εγκυκλοπαιδικής φύσεως. :lol:

 

Τα πιστοποιητικά που δίνουν οι Κινέζοι είναι σαν αυτά που έδινε το symbiansigned.com και μετά υπογράφεις τις εφαρμογές σου κανονικά, με τα εργαλεία που είχαμε ως τώρα?

Για πόσο καιρό διαρκούν τα πιστοποιητικά αυτά?

Αν πας στη διαχείριση εφαρμογών και δεις τις πληροφορίες των πιστοποιητικών μιας εφαρμογής που έχεις υπογράψει με αυτό τον τρόπο, τι σου δείχνει?

Βασικά δεν σου το δίνουν το πιστοποιητικό, αλλά ανεβάζεις κάθε φορά το sis/sisx που θέλεις να υπογράψεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που έχει πάρει certificate (.cer και .key) από το opda.net.cn???

Plz ας ποστάρει εδώ να ςωτήσουμε τίποτα...

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν σου το δίνουν το πιστοποιητικό, αλλά ανεβάζεις κάθε φορά το sis/sisx που θέλεις να υπογράψεις.

 

Μα αφού ο Γιάννης εδώ λέει ότι υπογράφει ξανά τις εφαρμογές του όπως παλιά... :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...