Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές: Διαδικασία - Symbian Signed


Pitsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Itchrist86 αυτο το προγραμμα δουλευει σε ολους?

 

δε χρειαζεται το symbiansigned.com?

 

προσπαθησα να κανω sign το κρακ tou IrRemote και δεν τα καταφερα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Itchrist86 αυτο το προγραμμα δουλευει σε ολους?

 

δε χρειαζεται το symbiansigned.com?

 

προσπαθησα να κανω sign το κρακ tou IrRemote και δεν τα καταφερα..

Το Psiloc Font Magnifier εννοείς; Εγώ δεν το έχω χρησιμοποιήσει αλλά λογικά θα δουλεύει σε όλα τα S60v3 SymbianOS9.1.

Τώρα συγκεκριμένα το κρακ του IrRemote κατάφερα να το υπογράψω, αλλά δεν κατάφερα να το εγκαταστήσω.

Αν θέλεις να σου φτιάξω το φάκελο για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου, στείλε μου το imei σου μέσω pm να στον φτιάξω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Kalispera! An borei kapios parakalo na mou ftiaksei to *.cer arxeio kai na mou to stilei giati distixos den boro pleon na bo sto http://www.symbiansigned.com Edo exo ziparismeno to arxio *.csr opou tha xriastei gia na parei to arxeio *.cer.Efxaristo poli.....!
Link to comment
Share on other sites

Kalispera! An borei kapios parakalo na mou ftiaksei to *.cer arxeio kai na mou to stilei giati distixos den boro pleon na bo sto www.symbiansigned.com Edo exo ziparismeno to arxio *.csr opou tha xriastei gia na parei to arxeio *.cer.Efxaristo poli.....!

Ορίστε!

Το πιστοποιητικό σου λήγει στις 23/05/2008.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ουτε το pramnos ουτε το ebox δουλεύουν.

Μάλλον εκει στη symbian θέλουν τα καντήλια τους

 

Υπάρχει περίπτωση κάποιος να μου κάνει ένα .cer αν του στείλω το .csr αρχείο?

Αν πάρω το .cer μπορώ να το χρησιμοποιήσω σε όσα προγράμματα θέλω ή μονο σ'αυτό για το οποίο κατασκευάστηκε ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση κάποιος να μου κάνει ένα .cer αν του στείλω το .csr αρχείο?

Αν πάρω το .cer μπορώ να το χρησιμοποιήσω σε όσα προγράμματα θέλω ή μονο σ'αυτό για το οποίο κατασκευάστηκε ?

 

Ευχαριστώ

Ανέβασε το csr κάπου και θα σου στείλω το πιστοποιητικό σου.:)

 

Αυτό το πιστοποιητικό ισχύσει για όλες τις εφαρμογές αλλά μόνο για το δικό σου τηλέφωνο, δηλ. δεν μπορείς να εγκαταστήσεις την εφαρμογή που έχεις υπογράψει με το πιστοποιητικό αυτό σε άλλη συσκευή.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε το csr κάπου και θα σου στείλω το πιστοποιητικό σου.:)

 

Αυτό το πιστοποιητικό ισχύσει για όλες τις εφαρμογές αλλά μόνο για το δικό σου τηλέφωνο, δηλ. δεν μπορείς να εγκαταστήσεις την εφαρμογή που έχεις υπογράψει με το πιστοποιητικό αυτό σε άλλη συσκευή.;)

 

ok

ευχαριστώ. Θα ανεβάσω το αρχείο (μας πιέζει και ο χρόνος με τις δουλειές) και θα σε ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνω την πρώτη μου προσπάθεια για "υπογραφή" και θέλω τη βοήθεια σας. Εχω φτιάξει ήδη τα απαραίτητα αρχεία αλλά δεν έχω μπορέσει να κάνω εγγραφή για να ολοκληρώσω τα βήματα.

 

Ανέβασα εδώ : http://rapidshare.com/files/73050145/uvr_4_01.rar.html , τα αρχεία που έχω φτιάξει.Μεσα στο φάκελο έχω και τα sign.exe, signsys.exe που είχε μέσα το "ραγισμένο" αλλά δεν ξέρω αν χρειάζονται.

 

Αν μπορέι κάποιος να κάνει την υπόλοιπη διαδικασία θα ήμουν ευγνώμων.

 

Τελικά υπάρχουν μειλ που να τα δέχεται για εγγραφή? Έχετε μάθει κάποιο νεότερο?

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

@sleon κατεβασα το φακελο που ανεβασες αλλα το symbiansigned δεν δεχεται το αρχειο .csr! εαν θελεις στειλε μου σε pm το imei σου να κανω την διαδικασια απο την αρχη εκτος εαν τα καταφερει καποιος αλλος :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνω την πρώτη μου προσπάθεια για "υπογραφή" και θέλω τη βοήθεια σας. Εχω φτιάξει ήδη τα απαραίτητα αρχεία αλλά δεν έχω μπορέσει να κάνω εγγραφή για να ολοκληρώσω τα βήματα.

 

Ανέβασα εδώ : http://rapidshare.com/files/73050145/uvr_4_01.rar.html , τα αρχεία που έχω φτιάξει.Μεσα στο φάκελο έχω και τα sign.exe, signsys.exe που είχε μέσα το "ραγισμένο" αλλά δεν ξέρω αν χρειάζονται.

 

Αν μπορέι κάποιος να κάνει την υπόλοιπη διαδικασία θα ήμουν ευγνώμων.

 

Τελικά υπάρχουν μειλ που να τα δέχεται για εγγραφή? Έχετε μάθει κάποιο νεότερο?

 

Ορίστε το πιστοποιητικό σου.

Αλλά από ο,τι είδα έχεις ακολουθήσει κάποια άλλη διαδικασία. Εγώ προσωπικά δεν κατάφερα να κάνω sign κάποια εφαρμογή. Μάλλον έχεις άλλο κωδικό από τον κλασσικό 12345.:O

 

Λήγει στις 29/05/2008.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το αρχειο .csr πως στο δεχτηκε το symbiansigned το δοκιμασα 10 φορες και δεν εγεινε τιποτα, τωρα αρχισα να φοβαμαι μηπως σταματουν να δινουν πιστοποιητικα μετα απο ενα συγκεκριμενο αριθμο θα δοκιμασω αργοτερα με το imei μου και θα σας πω...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το αρχειο .csr πως στο δεχτηκε το symbiansigned το δοκιμασα 10 φορες και δεν εγεινε τιποτα, τωρα αρχισα να φοβαμαι μηπως σταματουν να δινουν πιστοποιητικα μετα απο ενα συγκεκριμενο αριθμο θα δοκιμασω αργοτερα με το imei μου και θα σας πω...

Το δεχτικέ κανονικά δεν μου έβγαλε τίποτα περίεργο... Λες να μας κάνουν καμία νίλα...;:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Oλα ok δεν ξερω τι εγεινε και δεν μπορουσα να κατεβασω πιστοποιητικο εκεινη την ωρα, τελος καλο ολα καλα :yahoo:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ όλους σας για την άμεση ανταπόκριση. δυστυχώς όμως κάτι κάνω λάθος και έτσι δεν δουλεύει . Θα το ξαναπροσπαθήσω και θα επανέλθω ...

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ όλους σας για την άμεση ανταπόκριση. δυστυχώς όμως κάτι κάνω λάθος και έτσι δεν δουλεύει . Θα το ξαναπροσπαθήσω και θα επανέλθω ...

Αν θέλεις στείλε μου το imei σου σε pm να σου φτιάξω εγώ το φάκελο. :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις στείλε μου το imei σου σε pm να σου φτιάξω εγώ το φάκελο. :)

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια αλλά (χωρίς να το έχω ψάξει ακόμη) κατάφερα να γραφτώ και τώρα το ψάχνω. Αν φυσικά κάπου κολλήσω θα χρειαστώ άμεσα βοήθεια ! :)

 

Και κάτι που ίσως ενδιαφέρει αρκετούς... Ψάχνοντας - ψάχνοντας ανακάλυψα το έξης μειλ που τουλάχιστον εμένα μου δούλεψε : γγγ.asda.τζιρ . Φτιάξτε εκεί ένα μειλ και όλα είναι οκ ...

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να το κανει signed ? http://rapidshare.com/files/73631560/Tom.sis

thanks!!

Δεν μπορούμε να σου υπογράψουμε κανένα αρχείο!

 

 

Για το πώς υπογράφουμε δες εδώ τον οδηγό μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xzy.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου

 

ή

 

αλλιώς στείλε μου το imei σου να κάνω εγώ τη διαδικασία. Για το imei γράψε *#06#.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φιλε μου imei 356251011697561

Κατέβασε αυτό το zip, μέσα έχει το φάκελο με όσα χρειάζεσαι για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου.:)

 

Τι πρέπει να κάνεις:

Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό, το ονομάζεις abc.sis ή abc.sisX ανάλογα και τρέχεις το "auto_signsis.bat".

Αυτό σου δημιουργεί το υπογεγραμμένο πρόγραμμα abc_signed.sis ή abc_signed.sisX αντίστοιχα.

 

Στη περίπτωση που έχεις ένα αρχείο sisX προς υπογραφή, θα πρέπει να τροποποιήσεις το περιεχόμενο του "auto_signsis.bat" κάνοντας δεξί κλικ και πατώντας "Επεξεργασία".

Δηλαδή από: signsis abc.sis abc_signed.sis abc.cer abc.key 12345

πρέπει να το κάνεις έτσι: signsis abc.sisx abc_signed.sisx abc.cer abc.key 12345

 

Το πιστοποιητικό σου λήγει στις 01/06/2008.

 

Πιστεύω να έγινα κατανοητός!:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

HELP 358998011180224

 

Κατεβασε αυτο και εισαι ok!

 

Το πιστοποιητικό σου λήγει στις 02/06/2008

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...