Jump to content

Samsung SGH-E590


Cavaradossi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ το έδωσα παρόλο που μου άρεσε υπερβολικά.

είχα τεράστιο πρόβλημα με την κεραία του, έχανα απίστευτα τηλεφωνήματα μερικές φορές έφτανα σε σημείο να προσπαθώ επί μία ώρα να πάρω τηλ και να μην μπορώ. μία είχα σήμα μία δεν είχα, άλλες φορές πάλι ενώ μου έδειχνε πως είχε σήμα δεν έπερνε τηλ ενώ μου ερχόντουσαν συνεχώς μηνύματα κλήσεων.. έκανα υπομονή είπα μήπως είναι παροδικό ας το κρατήσω γιατι μου άρεσε πραγματικά αλλά δεν άντεξα άλλο μου έσπασε τα νεύρα γιατι και όταν τελικά κατάφερνα να πάρω κάποιον είχα βαρεθέι να ακούω την ίδια ατάκα " δεν σε ακούω μετακινήσου λιγάκι".. μπιπ μπιπ μπιπ...

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 514
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα ενδιαφέρομαι για αυτό το κινητάκι που φαίνεται αρκετά καλό και τώρα ειδικά που έχει πέσει η τιμή του. Έχω μια ερώτηση να κάνω η κάρτα sim μου έχει δύο αριθμούς και για να διαλέξω ποιον αριθμό θέλω κάθε φορά μπαίνω σε μενού του κινητού μου(w810i) η ερώτηση είναι αν το συγκεκριμένο κινητό αναγνωρίζει sim με αυτή τη λειτουργεία. δηλ. cosmote 2in1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο ερωτήματα

1) όταν υπάρχει αναπάντητη κλήση ή μήνυμα που δεν είδες υπάρχει καμμία ειδοποίηση από το κινητό? (ηχητική ή άλλου είδους?)

2) αυτά που λέγονται πιό πάνω για την κεεραία και το σήμα του κινητού ισχύουν??? (ότι δεν πιάνει κλ.π)

CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

πια δευτερα? τη μεγαλη? εδω στο κορυδαλλο 3 καταστηματα που εχουμε δεν εχουνε ιδεα. στην αναμονη λοιπον

Γεια σου ρε πατριωτη :p

Εγω Νικαια μενω, και αυτο μου το ειπαν απο το καταστημα του Κερατσινιου.

Παντως σε καταστημα της Νικαιας που ρωτησα σημερα μου ειπαν οτι ακομα δεν εχουν δωσει απο την Wind ουτε καν πιθανη ημερομηνια αφιξης του συγκεκριμενου μοντελου... :worry:

Οποτε στην αναμονη...

Εμενα παντως μου αρεσει πολυ και με καλυπτει σε ολες μου τις απαιτησεις και θα το παρω, εστω και σε κανα μηνα οταν αποφασισουν να το φερουν :p

Link to comment
Share on other sites

καπως ετσι σκεφτομαι κι εγω αλλα επειδη θελω ν αλλαξω προγραμμα γιατι δεν με συμφερει το wind 1 και επειδη εχει προσφορα τα flexy δεν μπορω να μετακινηθω. παντως το ειδα στο πλαισιο της καλλιθεας. ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ. υπομονη
ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

Ας πει καποιος για το σημα του ρε παιδια.Οντως χανεις κλησεις;:confused:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το theme όντως έχει σχέση με την περιοχή που βρίσκεσαι. Επί μερικές εβδομάδες έβλεπα Big Ben, όπως προείπα. Στο αεροπλάνο, με το που το έβαλα σε offline mode έδειχνε κάτι λαγκάδια, και μόλις προσγειωθήκαμε και το ξανα-έβαλα online, βγήκε ο Παρθενώνας.

Τώρα, όσον αφορά το σήμα, έχω παρατηρήσει κάπως μικρότερη λήψη σήματος στο ίδιο ακριβώς σημείο, αλλά όχι σε βαθμό προβλήματος. Είναι λογικό, αν σκεφτείτε το μικρό του μέγεθος, όμως. Κλήσεις, πάντως, δεν έχω χάσει, ούτε καν στο τραίνο από Manchester προς Leeds.

Live long and prosper...
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα τελικα το Σαββατο απο καταστημα Wind στον Πειραια. :cool:

Το κινητακι ειναι σουπερ, ανελπιστα καλο μπορω να πω!

Τα μονα αρνητικα του, κατα τη γνωμη μου, προς το παρον ειναι:

1. Η μη δυνατοτητα χρησης οποιασδηποτε λειτουργειας του τηλεφωνου περα απο κλησεις και μηνυματα οταν η μπαταρια ειναι σε χαμηλο επιπεδο :blink:

2. Η σχετικα αργη περιηγηση στην καρτα μνημης (1GB Kingston)

3. Το πρακτικα αχρηστο manual, αφου δεν επεξηγει σε βαθος ουτε τις μισες λειτουργειες του τηλεφωνου και η ελλειψη του συνοδευτικου software που πρεπει να το κατεβασεις απο internet...

Link to comment
Share on other sites

kakofonixx με προλαβες??? :lol:

θα περιμενω τωρα μεχρι τη τεταρτη.......:(

ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί το Samsung PC Studio 3, το οποίο μπορείς να κατεβάσεις από οποιοδήποτε site της Samsung (εννοώ οποιασδήποτε χώρας), πηγαίνοντας στο "Support" και από εκεί στο "Software".

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κανένα firmware updater, κανένας τρόπος να κάνεις 2-3 'χακεριές' στο κινητό, γιατί έχει κάποιες μικρές ιδιοτροπίες που με ενοχλούν.

Live long and prosper...
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί το Samsung PC Studio 3, το οποίο μπορείς να κατεβάσεις από οποιοδήποτε site της Samsung (εννοώ οποιασδήποτε χώρας), πηγαίνοντας στο "Support" και από εκεί στο "Software".

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κανένα firmware updater, κανένας τρόπος να κάνεις 2-3 'χακεριές' στο κινητό, γιατί έχει κάποιες μικρές ιδιοτροπίες που με ενοχλούν.

Ναι το Samsung PC Studio 3 εννοω...

Εγω το χρησιμοποιησα μονο για να περασω τις επαφες μου.

Για ανταλλαγη αρχειων το pc το βλεπει μια χαρα ως mass storage device και μαλιστα δουλευει σε αρκετα γρηγορες ταχυτητες :)

 

Τι ιδιοτροπιες εννοεις? :worry:

Παντως για firmware update ισως ειναι λιγο νωρις ακομα, μιας και το τηλεφωνο τωρα βγηκε στην αγορα

Link to comment
Share on other sites

Ιδιοτροπίες:

- τα SMS που λαμβάνονται, σώζονται στη SIM, και όταν αυτή γεμίσει, τότε στη μνήμη του κινητού. Υπάρχει επιλογή "Move to phone memory" σε κάθε μήνυμα, αλλά αυτή τη δουλειά θα κάνουμε; Δεν υπάρχει επιλογή για το που θα σώζονται by default τα SMS.

 

- τα SMS που στέλνονται, δε σώζονται, by default. Πρέπει να πατήσεις 'Options' και 'Save and send', για να σωθεί στο 'Sentbox'. Αν το μήνυμα σταλεί απ'ευθείας, το 'χασες. Ούτε εδώ υπάρχει επιλογή για να γίνει το 'Save and send' η default επιλογή.

 

- τα playlists του music player έχουν όριο 30 τραγούδια, ενώ δεν υπάρχει επιλογή να πάει σε ένα directory της κάρτας μνήμης και να παίξει ότι υπάρχει εκεί.

 

Αυτά τα ολίγα. Βέβαια, δεν είναι 'προβλήματα' του κινητού, υπό την έννοια της δυσλειτουργίας, αλλά είναι κάπως ενοχλητικά...

Live long and prosper...
Link to comment
Share on other sites

Ιδιοτροπίες:

- τα SMS που λαμβάνονται, σώζονται στη SIM, και όταν αυτή γεμίσει, τότε στη μνήμη του κινητού. Υπάρχει επιλογή "Move to phone memory" σε κάθε μήνυμα, αλλά αυτή τη δουλειά θα κάνουμε; Δεν υπάρχει επιλογή για το που θα σώζονται by default τα SMS.

 

- τα SMS που στέλνονται, δε σώζονται, by default. Πρέπει να πατήσεις 'Options' και 'Save and send', για να σωθεί στο 'Sentbox'. Αν το μήνυμα σταλεί απ'ευθείας, το 'χασες. Ούτε εδώ υπάρχει επιλογή για να γίνει το 'Save and send' η default επιλογή.

 

- τα playlists του music player έχουν όριο 30 τραγούδια, ενώ δεν υπάρχει επιλογή να πάει σε ένα directory της κάρτας μνήμης και να παίξει ότι υπάρχει εκεί.

 

Αυτά τα ολίγα. Βέβαια, δεν είναι 'προβλήματα' του κινητού, υπό την έννοια της δυσλειτουργίας, αλλά είναι κάπως ενοχλητικά...

 

Νομίζω πω όλα όσα ανέφερες είναι στοιχεία που υπάρχουν λίγο πολύ σε όλα τα samsung οπότε δεν το βλέπω να αλλάζει κάτι σε αυτά με update.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια.

Ο lef80 ανάφερε προβλήματα στη λήψη. Ο Cavaradossi το έδωσε για τον ίδιο λόγο.

Είναι οι εξαιρέσεις ή όλες οι συσκευές έχουν πρόβλημα; Ας απαντήσουν κάποιοι που το έχουν και βρίσκονται σε ''δύσκολες'' περιοχές. Απ΄ ότι βλέπω είμαστε πολλοί που μας καίει το συγκεκριμένο ζήτημα.

Link to comment
Share on other sites

εγω εδω στο κορυδαλλο εχω γενικως προβλημα με τη ληψη νε ολα τα κινητα.......
ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

καλη ερωτηση αλλα ειναι νωρις ακομα. εγω παντως εχω εμπιστοσυνη στα παιδια του forum ειναι τσακαλια. λιγο υπομονη. εγω παντως θα δοκιμασω μερικα απο αλλα κινητα και βλεπουμε
ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

Πηγα το δοκιμασα το κντ και ειναι τελειο.Ειναι πληρες, ειναι απιστευτα μικρο και βολικο αλλα του λειπει κατι πολυ βασικο το οποιο το χρησιμοποιω αρκετα.Δηλαδη φλας/φακος.Μα τι παραλειψη ειναι αυτη?Ειναι δυνατον με τετοια καλη καμερα να μην εχουν βαλει φλας?

Θα το επαιρνα ασυζητητι αλλα τωρα θα περμενωνα δω και το κ770 που θα ειναι στα ιδια χρηματα ή ακομα καλυτερα μια βελτιωμενη εκδοση του 590.

Κριμα και γι'αυτο το κντ παντως.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, βλέπεις πόσο σχετικά είναι τα πράγματα. Για εσένα η έλλειψη φλας είναι τόσο πολύ σημαντική, για εμένα, όχι μόνο δε με ενδιαφέρει, αλλά αν υπήρχε έκδοση του κινητού με χειρότερη κάμερα αλλά χωρίς το bezel (αυτή τη στρογγυλή εξοχή, την πατούρα) γύρω από το φακό, θα το προτιμούσα ασυζητητί.

Πάντως τόσο μικρό κινητό, και τόσο πλήρες, πολύ δύσκολα θα βρεις. Έστω κι αν χρειαστεί να κάνεις την καρδιά σου πέτρα, επ'ειδή δεν έχει φλας!

Live long and prosper...
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω για σενα ειναι πολυ πιο ευκολα τα πραγματα.Μικρα κινητα,με καλες δυνατοτητες κ χωρις τρελες καμερες, υπαρχουν αρκετα.Δες τα καρτοκινητα.

Αντιθετα,μινιον κινητο με τουλαχιστον 3 ΜΡ καμερα,πολυ καλο βιντεο,καλη οθονη,ευχρηστο,φτηνο κ με λοιπες δυνατοτητες(μπαταρια,sar κλπ) ειναι ισως το πρωτο που βρισκω!

Αλλα..ειπαμε!

:-(

Link to comment
Share on other sites

Tελικα η μπαταρια τι λεει παιδες;:)Και αν εχει δοκιμασει κανεις να του βαλει java οπως καποιοι βαλανε στο U600 με κωδικο;
Link to comment
Share on other sites

Tελικα η μπαταρια τι λεει παιδες;:)

Η πρωτη φορτιση κρατησε μια μερα, αλλα με παρα πολυ ψαξιμο, πολλες φωτο, συνεχεια ραδιοφωνο, και μερικες κλησεις.

Τη δευτερη φορτιση την εκανα την Κυριακη που μας περασε και με νορμαλ χρηση (2-3 τηλεφωνα τη μερα, μερικες φωτο, καμποσο ψαξιμο, λιγο ραδιο) + οτι το εκλεινα τα βραδια μου εσβησε τελικα σημερα (Παρασκευη) !!!! :w00t:

Δεν ξερω τι χρηση κανετε εσεις, αλλα με τη χρηση που κανω εγω 5 μερες με μια φορτιση μου ειναι υπεραρκετες :D

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη φορτιση κρατησε μια μερα, αλλα με παρα πολυ ψαξιμο, πολλες φωτο, συνεχεια ραδιοφωνο, και μερικες κλησεις.

Τη δευτερη φορτιση την εκανα την Κυριακη που μας περασε και με νορμαλ χρηση (2-3 τηλεφωνα τη μερα, μερικες φωτο, καμποσο ψαξιμο, λιγο ραδιο) + οτι το εκλεινα τα βραδια μου εσβησε τελικα σημερα (Παρασκευη) !!!! :w00t:

Δεν ξερω τι χρηση κανετε εσεις, αλλα με τη χρηση που κανω εγω 5 μερες με μια φορτιση μου ειναι υπεραρκετες :D

 

Πολυ καλη διαρκεια.Με java εχεις δοκιμασει τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

endiaferomai kego na to agoraso giati mexei entiposiasei to megethos toy kai to oti den isterei se tpt enanti allon kinitwn..kai sigoyra logo etairias den mprorei para na einai gero kinito..

 

exo omos kapoies erotiseis..

 

1. anaferthike proigoymenos gia ena theme toy parthenona. ipotheto den mporeis na katevaseis se ayto themata alla tha ithela na matho exei mono aytoy toy parthenona? px ena aplo mayro i aspro den exei?

 

2. exei black list?

 

3. exei kleidoma fakelon?

 

4. otan se kalei kapoios i photo toy kaliptei oli tin othoni?

 

5. telika me to thema toy simatos ti paizei? pragmatika mporeis na xaseis kliseis i na vgeis ektos diktioy toso eykola?

 

6. otan provaleis photo i video i san fonto an valeis mia photo, kaliptei oli tin othoni?

 

 

 

eyxaristo poli ek twn proterwn.. perimeno me anipomonisia tis apantiseis sas :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E590

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...