Jump to content

Samsung SGH-E590


Cavaradossi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι λέτε για το νέο μοντέλο της Samsung?

Αξίζει να το πάρει κανείς ή είναι μάπα?

Το πλαίσιο το δίνει 233 ευρώ και έχει και 3 MP camera.

http://img.gsmarena.com/w/pics/samsung/samsung-e590-00.jpg

General Network GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900

Announced 2007, February

Status Available

Size Dimensions 94 x 42 x 13.5 mm

Weight 65 g

Display Type TFT, 256K colors

Size 220 x 220 pixels, 1.8 inches

Ringtones Type Polyphonic (64 channels), MP3

Customization Download

Vibration Yes

Memory Phonebook 1000 entries

Call records 30 dialed, 30 received, 30 missed calls

Card slot microSD (TransFlash), buy memory

- 60 MB user memory

Data GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps

HSCSD No

EDGE Class 10, 236.8 kbps

3G No

WLAN No

Bluetooth Yes, v2.0 with A2DP

Infrared port No

USB Yes, v2.0

Features Messaging SMS, MMS

Browser WAP 2.0/xHTML

Games Yes, order now

Colors Black, White

Camera 3 MP, 2048x1536 pixels, autofocus, video(QCIF)

- Java MIDP 2.0

- FM radio

- MP3/AAC/AAC+/E-AAC+/WMA player

- Word, Excel, PowerPoint, PDF viewer

- T9

- Organiser

- To Do list

- Built-in handsfree

- Voice memo

Battery Standard battery, Li-Ion 800 mAh

Stand-by Up to 300 h

Talk time Up to 4 h

 

Δείκτης SAR:

0.447 W/kg

Edited by gianpithio
Update
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 514
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το αγόρασα το μεσημέρι. Είναι τέλειο πολύ μικρό με πολύ καλή κάμερα και απίστευτα βολικό πληκτρολόγιο! κατα τα άλλα το μενού ειναι ένα samsung όπως το ξέρετε όλοι.

Μέσα δεν περιέχει κάρτα μνήμης αγάρασα έξτρα εγώ.Εχει h/f καλώδιο USB και ένα σαν σφουγγαράκι που αν θες το κρεμάς απ το κινητό και το βάζεις και καλά άμα θες να τραβήξεις φωτογραφία στο πλάι του κινητού όρθιο για να το κρατάει ακίνητο!

οτι άλλη απορία έχετε πέστε μου, εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα το μεσημέρι. Είναι τέλειο πολύ μικρό με πολύ καλή κάμερα και απίστευτα βολικό πληκτρολόγιο! κατα τα άλλα το μενού ειναι ένα samsung όπως το ξέρετε όλοι.

Μέσα δεν περιέχει κάρτα μνήμης αγάρασα έξτρα εγώ.Εχει h/f καλώδιο USB και ένα σαν σφουγγαράκι που αν θες το κρεμάς απ το κινητό και το βάζεις και καλά άμα θες να τραβήξεις φωτογραφία στο πλάι του κινητού όρθιο για να το κρατάει ακίνητο!

οτι άλλη απορία έχετε πέστε μου, εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος.

 

Και εγώ :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ!

Απορώ με τον άλλο που το είδε 5 δευτερόλεπτα και το έβγαλε μάπα...

Πάντως έχει τις ιδιοτροπίες του (ή εγώ δεν έχω βρει ακόμα όλες του τις ρυθμίσεις), αλλά ποιό κινητό δεν έχει τις ιδιοτροπίες του;

Το βασικό είναι πως είναι μικρούλι, ελαφρύ, ενώ δεν υπόσχεται τίποτα το οποίο να μην κάνει. Δυστυχώς για τη Samsung, είναι εντελώς αντι-poser-άδικο, το οποίο σημαίνει πως όλα τα συμπαθή Αυστραλιανά μαρσιποφόρα θα το βγάλουν 'μάπα'.

Όσοι απλά θέλουν ένα κινητούλι μικρό και βολικό, να κάνει τη δουλειά του, να παίζει μουσική και ράδιο, να βγάζει αξιοπρεπείς φωτογραφίες, και να μη χρειάζονται καροτσάκι της λαϊκής για να το κουβαλάνε, είναι τέλειο.

Το beanbag (το 'σφουγγαράκι' που λέει ο Cavaradossi) δεν ξέρω πόσο χρήσιμο είναι για 'τρίποδο' που προορίζεται, πάντως είναι τέλειο για αγχολυτικό. Είναι απόλαυση να το ζουλάς!

 

Υ.Γ. Έχει δοκιμάσει κανένας transflash 2GB; Στο Πλαίσιο μου είπανε πως αναγνωρίζει μέχρι 1GB, κι έχω μείνει με την απορία.

Live long and prosper...
Link to comment
Share on other sites

spock έτσι όπως τα λες.όσοι είστε απο αυτούς που κάνετε φιγούρα με το κινητό και ψωνίζεστε δεν είναι για σας, στα δικά σας μάτια φαίνετε σιγουρα μάπα, αλλά να στε σίγουροι πως όσα κάνει μάλλον δεν τα κάνει το τρέντι σας κινητο.

το Ε590 ειναι φτηνό, είναι μικρό, έχει κάμερα 3ΜΡ, έχει ράδιο, έχει ΜΡ3 κτλ..

προσωπικά δεν ζητάω κάτι άλλο απο ένα κινητό και ας είναι στην εμφάνιση απλό, είναι γιατί είναι μικρό στο μάτι αλλά μεγάλο στις δυνατότητες !

 

εγω αγόρασα 1 γίγα οπότε δεν ξέρω αν πέρνει μεγαλύτερη.

και το κυριότερο μόλις 0,45 SAR !

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

gia mena einai apo tis kaliteres epiloges aythn tin stigmi

mono kai mono poy einai molis 65 gramaria moy arkei ase poy exei foberi timi mprabo stin samsung poy sinaxizei na mioni to megethos

tis samsung eida ta 2 teleytea xronia na kanei para polla kai pote pleon den 8a paro nokia , ogkodes kinita

Link to comment
Share on other sites

απο mp3 και ραδιοφωνο πως τα παει?και με τα εξωτερικα ηχεια και με ακουστικα!?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να το θεωρώ μάπα! Καταρχήν μιλάμε για χάλια οθόνη με απίστευτα μικρή γραμματοσειρά, απογοητευτική μπαταρία και όχι καλό ακουστικό κατα την ομιλία!
Link to comment
Share on other sites

απο πλευρα εμφανισης παντως δεν μου αρεσει.για τα λεφτα του καλο ειναι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

απο mp3 και ραδιοφωνο πως τα παει?και με τα εξωτερικα ηχεια και με ακουστικα!?

 

MP3 & Ραδιόφωνο και με ακουστικά και με το εξωτερικό ηχείο σε πολύ καλή ένταση.

Link to comment
Share on other sites

To εχω και εγω και ειναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ! H oθονη ειναι εξαιρετικη με τα 220Χ220. Η ποιοτητα ειναι σε αλλη κλαση απο τα Nokia και SE. Moνο το 3G του λειπει.

 

Και η μπαταρία!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

poy ksereis esy an theli mera para mera fortisi???

8a mas trelaneis? eipes tin gnomi s mia fora einai mapa gia sena sta mpip mou emena prosopika h gnomi s ,ase na poyn autoi p to exoyn kai oxi ayth p to exoyn dei gia 1 lepto

e logiko einai sas exei treleni h samsung kai gia ayto briskete stin 2 thesi

Link to comment
Share on other sites

poy ksereis esy an theli mera para mera fortisi???

8a mas trelaneis? eipes tin gnomi s mia fora einai mapa gia sena sta mpip mou emena prosopika h gnomi s ,ase na poyn autoi p to exoyn kai oxi ayth p to exoyn dei gia 1 lepto

e logiko einai sas exei treleni h samsung kai gia ayto briskete stin 2 thesi

 

Αγαπητέ μου, μη βιάζεσαι να εκφέρεις γνώμη για το πρόσωπό μου! Έχω διαβάσει σχεδόν ό,τι υπάρχει σχετικά με απόψεις και γνώμες ατόμων που το έχουν αγοράσει στο εξωτερικό! Και εκτός αυτού, έχω αλλάξει μέχρι τώρα τουλάχιστον 20 κινητά και ασχολούμαι με αυτά 15 χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι "κοιμισμενος" και μπορω να το φορτιζω ΑΚΟΜΗ και καθε βραδυ που συνηθιζω να κοιμαμαι! Για οσους κοιμουνται καθε τρεις-τεσσερεις μερες τοτε ειναι ισως ακαταλληλο! :)

 

:lol::lol::D

 

to pira kai ego prin 4-5 meres.i mpataria teleia.mou krataei 3 meres me metria xrisi.poli kalo tilefono gia ta lefta tou.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι του λες; Δεν το έχει, αλλά έχει διαβάσει reviews από το εξωτερικό, γι'αυτό έρχεται εδώ και μας τα έχει κάνει... τσουρέκια πολίτικα!

Εγώ το έχω δέκα μέρες περίπου. Μετά τις 2-3 πρώτες φορτίσεις, ταξίδεψα Αγγλία (εδώ είμαι ακόμα). Τηλέφωνα από αεροδρόμιο, ραδιόφωνο μισή ώρα στην αναμονή, 3 ώρες mp3 κατά την πτήση, τηλέφωνα και SMS μετά την άφιξη (χώρια το roaming και το συχνό ψάξιμο στα Αγγλικά δίκτυα), τηλέφωνα την επόμενη ημέρα, και η μπαταρία άδειασε την... μεθεπόμενη. Τώρα, που στο δι@ολο το βλέπεις εσύ ότι έχει πρόβλημα...

Όσον αφορά την οθόνη, εγώ μια χαρά την βλέπω, και οι γραμματοσειρές μάλλον μεγάλες μου φαίνονται, παρά μικρές. Άσε που είναι σίγουρα οι πιο καλοσχεδιασμένες για Ελληνικά, και από Ericsson και από Motorola που είχα κατά καιρούς, τα τελευταία 2-3 χρόνια.

Το μέγεθός του, δε, και το βάρος του... τι να πω; Κάθε λίγο "ψαχουλεύω" την τσέπη μου, μήπως μου έπεσε! Σοβαρά, δεν το νιώθω!

Πάντως, πριν φύγω, είχα κατέβει στη Σχολή μου για λίγο, και όσοι συμφοιτητές το είδαν, έπαθαν πλάκα. Από τα 8 άτομα, οι 6 έλεγαν "αυτό είναι το επόμενό μου κινητό", και με ρώταγαν μάλιστα που το ξετρύπωσα!

Αν θέλετε, μπορώ να post-άρω και φωτογραφίες.

Live long and prosper...
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να το πάρω αλλά δεν το βρίσκω σε λευκό χρώμα. ξέρει κανείς καμία διεύθυνση που να το έχει σε λευκό???
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

αν το πάρω από το pixmania θα έχει ελληνικούς χαρακτήρες? ή μονο τις γνωστές γλώσσες αγγλικά, γαλλικά κ.λ.π. ?
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το λεπτό σημείο... δε μπορώ να εγγυηθώ πως θα έχει Ελληνικά ως επιλογή για τα μενού (κάτι που δε με ενδιαφέρει ποτέ, προσωπικά), αλλά γιά τα SMS, το κινητό έρχεται με Αγγλικά, Γαλλικά, Ισπανικά, Πορτογαλικά, Ιταλικά, Γερμανικά, Τούρκικα και Ελληνικά ως επιλογές γλώσσας στα μενού και τις ίδιες μείον Γερμανικά και Τούρκικα ως επιλογές στα SMS. Δεν έχω κοιτάξει το T9 σε ποιές γλώσσες λειτουργεί, εκτός Αγγλικών και Ελληνικών, αλλά για να υπάρχουν οι γλώσσες, μάλλον θα δουλεύει. Άρα, μάλλον μιλάμε για πανευρωπαϊκή έκδοση.
Live long and prosper...
Link to comment
Share on other sites

Και γω το πήρα πριν μία εβδομάδα και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την αγορά. Δεν έχω μεγάλη πείρα από κινητά αλλά το μικρό με έσωσε από μία αγορά pda - phone ή smartphone που ήμουν έτοιμος να κάνω αφού ήθελα την δυνατότητα να βλέπω έγγραφα excel στο κινητό μου. Μετά από αρκετό ψάξιμο βρήκα το "μικρό" Samsung και σώθηκα! Είναι ελαφρύ, πανεύκολο στην χρήση του και έχει όλα όσα χρειάζομαι χωρίς να μπλέκω με λειτουργικά Windows, Symbian κλπ.

 

Α έχω και μία απορία για τους γνωστικούς. Έχω εγκαταστήσει μία κάρτα επέκτασης μνήμης 1GB αλλά δεν μπορώ να τη δω από την "Διαχείριση Αρχείων" του Samsung PC Studio 3 με USB σύνδεση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσω κάτι στο τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το σκέφτομαι σοβαρά για το τηλέφωνο ήθελα να ρωτήσω αν θα έχω πρόβλημα να μεταφέρω τις επαφές μου από το w550;

Από κάρτα τι προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E590

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...