Jump to content

Samsung SGH-E590


Cavaradossi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ,

 

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ. ΟΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ: Η ΘΥΡΑ USB/ΦΟΡΤΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ MINI USB (ΟΠΩΣ ΣΤΑ MOTOROLA ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ NOKIA κλπ) Ή ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΔΙΚΗ ΘΥΡΑ ΤΗΣ SAMSUNG; Η SAMSUNG ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΜΕ E-MAIL ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΟΡΤΙΣΩ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΕΣΩ ΜΙΑΣ USB ΑΠΟ Η/Υ, ΑΡΑ ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ. ΠΑΝΤΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΦΟΒΕΡΟ GADGETΑΚΙ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Motorola XOOM 3G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 514
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτισω κι εγω κατι επειδη ειχα παλαιοτερα samsung και επειδη κυκλοφορω με μηχανη με το ραδιο στ αυτια (μεσα απο το κρανος) εχει αυτο το ηλιθιο συστημα που οταν σε καλεσουν πρεπει να το ξανανοιξεις? ρωταει να συνεχιστει το ραδιοφωνο? και κατι αλλο ακομα. επιλεγεις καταλογο απο τη μνημη του κινητου η δειχνει και τη καρτα συνχρονως?
ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το σκέφτομαι σοβαρά για το τηλέφωνο ήθελα να ρωτήσω αν θα έχω πρόβλημα να μεταφέρω τις επαφές μου από το w550;

Από κάρτα τι προτείνετε;

Γιατι να εχεις προβλημα?

τις στελνεις με bluetooth και καθαρισες! ;)

 

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ,

 

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ. ΟΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ: Η ΘΥΡΑ USB/ΦΟΡΤΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ MINI USB (ΟΠΩΣ ΣΤΑ MOTOROLA ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ NOKIA κλπ) Ή ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΔΙΚΗ ΘΥΡΑ ΤΗΣ SAMSUNG; Η SAMSUNG ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΜΕ E-MAIL ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΟΡΤΙΣΩ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΕΣΩ ΜΙΑΣ USB ΑΠΟ Η/Υ, ΑΡΑ ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ. ΠΑΝΤΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΦΟΒΕΡΟ GADGETΑΚΙ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Ειναι ειδικη θυρα, οχι mini-usb. Αν τη συγκινεις θα δεις οτι ειναι αρκετα λεπτοτερη και πιο πλατια απο την mini-usb :happy:

 

Link to comment
Share on other sites

φιλε κακοφονιξξ ευχαριστω. Οντως φορτιζει απο υπολογιστη; Και 2ερο καλωδιο βρισκουμε ευκολα; εχω βολευτει με το μοτορολακι το φορτιζω οπου υπαρχει η/υ και το χρησιμοποιω με εναν μικρο ανταπτορα και σαν usb stick, γι' αυτο ρωταω. Ευχαριστω και παλι.
Motorola XOOM 3G
Link to comment
Share on other sites

Το να το χρησιμοποιείς σαν USB stick είναι απλό. Υπάρχει ανάλογη επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις, να βλέπει τη USB σαν modem, USB storage ή Pictbridge. Αν επιλέξεις το storage, είσαι OK.
Live long and prosper...
Link to comment
Share on other sites

Ok spock, ευχαριστω. Απλως αν δεν ειναι καποια απο τις κλασσικες usb θα δισκολευτω να βρω ανταπτορακι. Επαναλαμβανω παντως οτι η samsung μου απαντησε οτι φορτιζει απο η/υ. Καλωδιο φανταζομαι δεν θα ειναι δυσκολο.
Motorola XOOM 3G
Link to comment
Share on other sites

kakofonixx ευχαριστώ για την απάντηση αλλά ρωτάω επειδή έχω διαβάσει στο forum για το e-840 διάφορα προβλήματα στις επαφές μετά από μεταφορά(θέλανε ξανά γράψιμο).Στο W550 σε κάθε επαφή έχω 3 τηλ. θα μεταφερθούνε έτσι και στο e-590;

Πέιτε λίγο για ένσταση ηχείου (μπορείς ν'ακούσεις ράδιο με αυτό;), και διάρκεια μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Ok spock, ευχαριστω. Απλως αν δεν ειναι καποια απο τις κλασσικες usb θα δισκολευτω να βρω ανταπτορακι. Επαναλαμβανω παντως οτι η samsung μου απαντησε οτι φορτιζει απο η/υ. Καλωδιο φανταζομαι δεν θα ειναι δυσκολο.

Για να βρεις ανταπτορακι ξεχνα το...

Καλωδιο usb απο οσο ξερω περιεχεται στη συσκευασια του τηλεφωνου :happy:

 

υ.γ. Μολις εκανα αιτηση φορητοτητας στην cosmote και το παρηγγειλα! Βαριομουν να περιμενω καμια 20αρια μερες για να κλεισω χρονο στο συμβολαιο που εχω τωρα :p

Θα ποσταρω εντυπωσεις οταν το παραλαβω! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, καλώδιο USB περιλαμβάνεται στη συσκευασία και, όχι, δεν είναι κλασσική mini-USB A. Είναι πατέντα της Samsung.

Οι επαφές θα μεταφερθούν όπως είναι. Αν, μάλιστα, έχεις κάποιο πρόγραμμα στον υπολογιστή που να κάνει extract το phonebook σε CSV, VCF, VCS, WAB ή Outlook, μπορείς να τις περάσεις με τη μία, μέσω του PC Studio, προγράμματος της Samsung για διαχείριση του κινητού, το οποίο μπορείς να κατεβάσεις από το site τους. Εγώ, για παράδειγμα, τα πέρασα από Sony-Ericsson T630 σε Motorola SLVR L7 μέσω PC (προ διετίας), και με τον ίδιο τρόπο από το SLVR στο 590, χωρίς κανένα πρόβλημα.

Διάρκεια μπαταρίας μια χαρά, εμένα μου διαρκεί περί τις 3 μέρες, αν και εξαρτάται τι χρήση του κάνει ο καθένας.

Το ηχείο είναι ικανοποιητικό. Μην περιμένεις να το έχεις το Πάσχα δίπλα στο αρνί και να χορεύεις, αλλά για προσωπική χρήση είναι υπέρ-αρκετό. Σημαντική λεπτομέρεια: ακόμα και για ράδιο μέσω ηχείου, πρέπει να έχεις το handsfree συνδεδεμένο, μιας και το καλώδιό του παίζει το ρόλο κεραίας FM. Λεπτομέρεια #2: το handsfree παρέχεται μαζί με το κινητό.

Cheers!

Live long and prosper...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια. Εμενα παντως με χαλαει λιγο που δεν ειναι mini usb αλλα ενταξει ολα τα αλλα ειναι αυτα ακριβως που ηθελα. Παντως φορτιζει απο pc usb ετσι;
Motorola XOOM 3G
Link to comment
Share on other sites

έλεος βρε παιδιά! στην Ελλάδα κάπου δεν υπάρχει το κινητό σε χρώμα silver?΄τόση μαυρίλα πιά.... δε θέλω να το πάρω από expansys κ.λ.π. δεν υπάρχει κατάστημα στην Ελλάδα με το κινητό στο χρώμα αυτό>?
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia! to exw kai egw to e590 edw kai deka meres ! ola ta lefta einai ! :)

mia erwthsoula tha h8ela na kanw , psiloakyrh ....

mou aresei poly to theme me ton parthenwna !!! alla thewrw elafrws xenerwto to analogiko roloi.... xerete pws mporw na to xefortwthw ???

apo to menu eida oti den yparxei allh epilogh ektos analogiko :confused:

xerete genika pou mporw na brw alla themes ktl ... ?

thanks

 

p.s. parathrhse kaneis problhmatakia me thn keraia ? :X

Link to comment
Share on other sites

Το αναλογικό ρολόι πάει πακέτο με το theme, και πρέπει να είναι και συνδεδεμένο με την περιοχή που βρίσκεσαι, γιατί εδώ και 12 μέρες βλέπω το Big Ben.

Άλλα themes δεν έχω βρει, ούτε και επιλογή για προσθαφαίρεση.

Η κεραία εδώ είναι μια χαρά, αλλά και όσο ήμουν Αθήνα και Πάτρα, μια χαρά ήταν. Τι έχεις παρατηρήσει;

Live long and prosper...
Link to comment
Share on other sites

thanks spock gia thn apanthsh :)

me entypwsiase ayto pou les gia to big ben! ton septembrh tha gyrisw kai egw sthn italia(foithths gar..), gia na doume ti roloi tha mou emfanisei ! :lol::p

oso gia thn keraia...exw parathrhsei oti akoma kai mesa sto spiti mou(pou pote den eixa problhma) merikes fores einai ektos diktiou ...

a! exw wind (epishs kanena problhma pote...)

anywayz den eimai apo aytous pou trelenontai an xasoun kapoia klhsh ...opote den me peirazei poly ...ase pou mporei na einai kai idea mou ...:chair:

 

pantws synexeizw an proteinw to kinhtaki anepifylakta !:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάποιος που έχει το κινητό, ας μας πει αν παίζει κανονικά mp3 ή μόνο σαν ringtones. Στο myphone γράφει ότι παίζει σχεδόν όλα τα φορμά, το Πλαίσιο γράφει ότι δεν παίζει mp3, το ίδιο και η vodafon. Επιτέλους μπορείς να ακούς τραγούδια ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, επιβεβαιώνω κι εγώ. Παίζει κανονικότατα mp3, WMA κτλ. Όντως το ηχείο είναι αρκετά δυνατό, και μαζί με το κινητό η Samsung δίνει και στερεοφωνικό hands-free.
Live long and prosper...
Link to comment
Share on other sites

Το αναλογικό ρολόι πάει πακέτο με το theme, και πρέπει να είναι και συνδεδεμένο με την περιοχή που βρίσκεσαι, γιατί εδώ και 12 μέρες βλέπω το Big Ben.

Άλλα themes δεν έχω βρει, ούτε και επιλογή για προσθαφαίρεση.

Η κεραία εδώ είναι μια χαρά, αλλά και όσο ήμουν Αθήνα και Πάτρα, μια χαρά ήταν. Τι έχεις παρατηρήσει;

 

ego ksero einai pos h samsung bazei theme analoga me tin ka8e xora diladi sta kinita poy tha poulisei elada tha balei parthenona italia px koloseo stin galia pirgos t aifel mipos exeis pari to til apo agglia???

paei analoga me to sunvolo ka8es xoras

Link to comment
Share on other sites

Όχι, από το Πλαίσιο το πήρα. Από τη στιγμή που βάζουν T9 για κάθε γλώσσα στο κινητό, δε νομίζω πως 5-6 GIF-άκια παραπάνω θα είναι πρόβλημα. Εξ'άλλου, θα ήταν μάλλον άκυρο να φτιάχνουν κινητά ειδικά για κάθε χώρα.

Σε μια εβδομάδα που θα γυρίσω, θα σας πω σίγουρα.

Live long and prosper...
Link to comment
Share on other sites

οσοι ενδιαφερονται για αγορα απο wind δεν το εχει ακομα και δεν ξερουν ποτε θα εχουν.
ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω το Ε590 το οποίο ήθελα να το συνδιάσω μια GPS bluetooth κεραία. Ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει αντίστοιχο software για αυτή τη συσκευή!
Link to comment
Share on other sites

οσοι ενδιαφερονται για αγορα απο wind δεν το εχει ακομα και δεν ξερουν ποτε θα εχουν.

lol, ιδια μερα το ψαχναμε! :lol:

Εμενα παντως σε ενα καταστημα μου ειπαν οτι μπορει απο Δευτερα...

 

Link to comment
Share on other sites

πια δευτερα? τη μεγαλη? εδω στο κορυδαλλο 3 καταστηματα που εχουμε δεν εχουνε ιδεα. στην αναμονη λοιπον
ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E590

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...