Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά όταν θέλετε να βάλετε ένα mp3 στο κινητό το αποθηκεύεται στην κάρτα μνήμης ή στο φάκελο του κινητού <οι ήχοι μου>?Γιατί σε μένα δν ξέρω γιατί αποθηκεύονται κ στα 2ο..και στην κάρτα μνήμης αλλά και στους <ήχους μου>δλδ 2ο φορές!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω εχω ενα αλλο προβλημα...Εβαλα το theme manager ολα καλα εχω αρκετα themes αλλα κατι πρεπει να πειραξα και οταν παω να ακουσω μουσικη λεει οτι το αρχειο δεν υπαρχει..Εχω την εντηποση οτι εχει χαθει το αρχειο του Music player...Τι μπορω να κανω?(πηγα να το κανω update απο την LG με το προγραμμα που εχουν αλλα δεν υπηρχε καινουργια εκδοση.Εχω την v10a

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα αλλο προβλημα...Εβαλα το theme manager ολα καλα εχω αρκετα themes αλλα κατι πρεπει να πειραξα και οταν παω να ακουσω μουσικη λεει οτι το αρχειο δεν υπαρχει..Εχω την εντηποση οτι εχει χαθει το αρχειο του Music player...Τι μπορω να κανω?(πηγα να το κανω update απο την LG με το προγραμμα που εχουν αλλα δεν υπηρχε καινουργια εκδοση.Εχω την v10a

αν τα μετακινήσεις από μνήνη του τηλεφώνου στη κάρτα ή το αντίθετο,ή έστω και φάκελο να τα αλλάξεις αυτό σου λέει!Αν έχεις κάνει λίστα αναπαραγωγής τη διαγράφεις και ξαναφτιάχνεις μία καινούργια!;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

ειναι σιγουρο οτι εγω κατι εχω πειραξει....Οποιον ηχο και να παω να αναπαραγω λες και δεν υπαρχει ο player...Καποιος να με βοηθησει παρακαλω...

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγκατεστησα το pc suite αλλα οταν παω να συνδεσω το τηλ. ψαχνει μονο μεσω bluetooth και δεν βρισκω πως μπορω να το αλλαξω να ψαχνει απο usb . κανω κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

χρειαζομαι οπωσδηποτε firmware για viewty ku990i...Αν δεν βρω λινκ οπωσδηποτε θα το παω στην lg...Παρακαλω βοηθηστε...

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

χρειαζομαι οπωσδηποτε firmware για viewty ku990i...Αν δεν βρω λινκ οπωσδηποτε θα το παω στην lg...Παρακαλω βοηθηστε...

 

Σελίδα 220 και ποστ #3295 θα βρεις αυτά που ψάχνεις :) Σαν μέντιουμ από ταινία ακούστηκε χαχαχα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας μου απαντήση κάποιος..Γιατί όταν πάρω ένα αρχείο στο κινητό μου,π.χ ένα mp3 θα αποθηκευτεί και στην κάρτα μνήμης αλλά και στο φάκελο του κινητού<οι ήχοι μου>Είναι αποθηκευμένα στη κάρτα μνήμης αλλά υπάρχουν και στους ήχους μ.Μόνο που εκεί δεν ανοίγει τα αρχεία.Δεν γίνεται να αποθηκευτεί μόνο στο ένα και να μην υπάρχει στο άλλο???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας μου απαντήση κάποιος..Γιατί όταν πάρω ένα αρχείο στο κινητό μου,π.χ ένα mp3 θα αποθηκευτεί και στην κάρτα μνήμης αλλά και στο φάκελο του κινητού<οι ήχοι μου>Είναι αποθηκευμένα στη κάρτα μνήμης αλλά υπάρχουν και στους ήχους μ.Μόνο που εκεί δεν ανοίγει τα αρχεία.Δεν γίνεται να αποθηκευτεί μόνο στο ένα και να μην υπάρχει στο άλλο???

 

Νόμιζα σου είχαν απαντήσει ήδη :p Τέσπα,στον φάκελλο "οι ήχοι μου" αποθηκεύονται όλοι οι ήχοι που έχεις στο κινητό σου ανεξάρτητα αν τους έχεις αποθηκεύσει στη κάρτα μνήμης ή στη εσωτερική μνήμη και είναι πάντα χύμα,χωρίς φακέλλους.Για αυτό να πηγαίνεις από την κάρτα μνήμης όπου μπορείς να φτιάξεις φακέλλους :) Τώρα γτ δεν σου ανοίγει τα αρχεία θα σε γελάσω,δεν μου έχει βγάλει κανένα τέτοιο πρόβλημα εμένα μέχρι τώρα :blink:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το εβαλα και μου βγαζει unavailable wallpaper file...κιτρινη οθονη....Μαλλον δεν ειναι για ku990i και ειναι για ku990

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

Οκ κατάλαβα...Το πρόβημα όμως με τα mp3 είναι ότι,οταν θελήσω να στείλω 2-3 ταυτόχρονα μου βγάζει ένα μήνυμα και λέει ότι δν υποστηρίζεται..Από αυτά που θα στείλω μπορεί να παίζει μόνο το ένα και τα άλλα όχι...

Τy παντως..:)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!ειναι το πρωτο μου ποστ εδω!λοιπον...εγω αγορασα το κινητο το δεκεμβριο κ τα ειχε ολα μεσα..πενακι,πλαστικα για την οθονη κτλ...το εχω λιωσει το κινητο,ειναι πολυ καλο απλα το θεμα ειναι οτι τωρα αρχιζει κ κολλαει κ εψαξα εδω για τυχον αναβαθμισεις αλλα δν μπορω να τις εγκαταστησω!το λογισμικο μου ειναι παλιο απ οτι εχω καταλαβει!v10a κ δν ξερω τι να κανω!μαλλον θα το παω σε καταστημα για αναβαθμιση.πρεπει να πληρωσω κατι η παει βασει εγγυησης?ευχαριστω γτ βρηκα αρκετες πληροφοριες εδω μεσα!κ σαν γυναικα ειμαι κ λιγο ασχετη με την τεχνολογια...:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι εχω καταλαβει δεν πληρωνεις τιποτα απο την στιγμη που εισαι εμσα στην εγγυηση..

Τωρα βεβαια περιμενε να σου απαντησει και κανεις με περισσοτερες γνωσεις επι του κινητου απο μενα :)

Device: HTC Desire, s-on

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

HBOOT / Recovery: stock / ClockWorkMod 2.5.1.8

Kernel Version : 2.6.35.10

Rom: ΜΙUΙ 1.8.19

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!ειναι το πρωτο μου ποστ εδω!λοιπον...εγω αγορασα το κινητο το δεκεμβριο κ τα ειχε ολα μεσα..πενακι,πλαστικα για την οθονη κτλ...το εχω λιωσει το κινητο,ειναι πολυ καλο απλα το θεμα ειναι οτι τωρα αρχιζει κ κολλαει κ εψαξα εδω για τυχον αναβαθμισεις αλλα δν μπορω να τις εγκαταστησω!το λογισμικο μου ειναι παλιο απ οτι εχω καταλαβει!v10a κ δν ξερω τι να κανω!μαλλον θα το παω σε καταστημα για αναβαθμιση.πρεπει να πληρωσω κατι η παει βασει εγγυησης?ευχαριστω γτ βρηκα αρκετες πληροφοριες εδω μεσα!κ σαν γυναικα ειμαι κ λιγο ασχετη με την τεχνολογια...:lol::lol:

Aν είναι μες την εγγύηση πέρνεις τηλέφωνο την lg έρχεται σπίτι σου να το πάρει στο φτιάχνει και στο επιστρέφει σπίτι χωρίς να πληρώσεις τίποτα...Αν πάλι δεν είναι στην εγγύηση τότε θα πληρώσεις καμιά 15€...;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Απο το σπιτι σου?Εγω δηλαδη που μενω θεσσαλονικη και εχω αποδειξη αγορας(εγγυηση) που να παρω τηλεφωνο να ερθουν να το φτιαξουν?

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα αν ερχεται κ στο σπιτι τι να πω!!!Θα τους κερασω κ καφε!:lol::lol::lol:Θα παω απ το καταστημα κ βλεπουμε!!αλλα ειναι ντροπη απ οσα διαβασα εδω,να δινουν μονο φορτιστη με το κινητο!Εμεις οι παλιοτεροι μαλλον ημασταν πιο τυχεροι σ αυτο το θεμα!Παντως οσοι φιλοι μου ζηλευουν...αποκαλουν το κινητο φωτογραφικη μηχανη!!!Ευχαριστω για τη βοηθεια παιδια!
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι θα σου στείλουν και σπίτι άτομο να παραλάβει το κινητό.Από ταινία μου ακούγεται να βγήκε :lol: Πάντως άμα μπαίνουν στον κόπο για ένα τόσο μικρό θέμα όπως η αναβάθμιση ας κάνουν τον κόπο να προσλάβουν καμία 2μετρη ξανθιά να την στέλνουν στα σπίτια...θα τραβάει πελάτες,πράγμα που δεν κάνει με τα πακέτα αγορών που προσφέρει τώρα τελευταία !!
Link to comment
Share on other sites

Σου στελνουν, αλλα εκτος του οτι θα παρει καμια εβδομαδα πηγαινελα, εχω την εντυπωση οτι πληρωνεις και τα εξοδα του κουριερ! Καλυτερα παρε να τους ρωτησεις. Εγω πηγα αμπελοκηπους με το παλιο μου LG και το πηρα απο εκει σε 2 μερες αναβαθμισμενο και τσαμπα φυσικα αφου ηταν στην εγγυηση!

Λιγο off topic, αλλα εβλεπα πριν μερικους μηνες την ανακοινωση του Viewty 2 και λεω..παει πεθανε το κινητο μας! Καμια σχεση.. τι καταφερε το 2; 8 μεγαπιξελ και "εξυπνη φωτογραφιση"; Σιγα! Το πρωτο παραμενει ενα πολυ καλο φωτογραφικο κινητο με κορυφαιο βιντεο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είναι το πρώτο μου post μιας και απέκτησα το κινητό μόλις πριν από δύο ημέρες. Είμαι πολύ ευχαριστημένος και πιστεύω εκτός από μία- δύο παρατηρήσεις, είναι ότι καλύτερο υπάρχει για τα χρήματα που πλήρωσα...Αυτό που παρατήρησα είνα πως όταν γράφω sms με το κλασσικό πληκτρολόγιο που σου δίνει και επιλογή για Τ9, και όχι αυτό που μοιάζει με υπολογιστή, επάνω στα κουμπιά μου βγάζει μόνο λατινικούς χαρακτήρες και όχι το Ελληνικό αλφάβητο..Γνωρίζει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό? Φυσικά έχω κάνει όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις για τη γλώσσα του τηλεφώνου και για τη γλώσσα γραφής(είναι όλες για Ελληνικά). Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας...
Link to comment
Share on other sites

Εχει ένα κουμπί που μοιάζει με πληκτρολόγιο πάνω στην οθόνη (κάπως έτσι =-=-=) για πάτα το...λογικά θα στο γυρίσει στα ελληνικά.Τη πρώτη φορά που γράφεις μήνυμα με πληκτρολόγιο υπολογιστή σου βγάζει αγγλικά,τις επόμενες δεν έχεις πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Στο πληκτρολόγιο υπολογιστή έχω κανονικά ελληνικούς χαρακτήρες...Στο άλλο πατώντας το κουμπί που λες δεν μου το γυρνάει στα ελληνικά..Δεν ξέρω τι φταίει....νομίζω έχω δοκιμάσει τα πάντα..
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εμενα δν παρουσιαζει κανενα προβλημα.Μηπως στις γλωσσες εχιες βαλει αυτοματο αντι για ελληνικα?Για δοκιμα σε το και θα δειξει.
Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμάσω και θα δω...Σ΄ευχαριστώ πολύ..

 

οχι, ενώ μπορώ και γράφω κανονικά με Τ9 στα ελληνικά, το πληκτρολόγιο εμφανίζει μόνο λατινικούς χαρακτήρες...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγαπητοί.

 

Πρόσφατα αγόρασα και εγώ το LG Viewty KU990i. Δυστυχώσ μέσα στο κουτί δεν υπήρχε CD εγκατάστασησης. Βρήκα ένα στο Ιντερνετ αλλά με δυσκολεύει πού να περάσω τις αγαπημένες μου μουσικές και φωτογραφίες. Έχετε κάτι να με συμβουλέψετε? Μπορώ να βρω κάπου το δικό του CD?

 

Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά. Η βοήθεια σας είναι πολύτιμη γιατί είμαι και λίγο άσχετη....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγαπητοί.

 

Πρόσφατα αγόρασα και εγώ το LG Viewty KU990i. Δυστυχώσ μέσα στο κουτί δεν υπήρχε CD εγκατάστασησης. Βρήκα ένα στο Ιντερνετ αλλά με δυσκολεύει πού να περάσω τις αγαπημένες μου μουσικές και φωτογραφίες. Έχετε κάτι να με συμβουλέψετε? Μπορώ να βρω κάπου το δικό του CD?

 

Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά. Η βοήθεια σας είναι πολύτιμη γιατί είμαι και λίγο άσχετη....

 

Καλημέρα σου.Γιατί δεν παίρνεις μια κάρτα μνήμης, το κινητό σηκώνει μέχρι 2gb,είναι πάμφθηνη και μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου έτσι.Είτε με καποιο usb card reader είτε με τη λειτουργία μαζικής αποθήκευσης που έχει το κινητό.Μη μπλέκεις με το cd.Ετσι κ αλλιώς θα χρειαστείς κάρτα μνήμης.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...