Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά! Είμαι κάτοχος εδώ και κάτι βδομάδες του καινούριου κινητού LG KU990i.

Έχω δυο απορείες:

 

1) Στα μηνύματα έχω στην διάθεση μου με Ελληνικούς χαρακτήρες μόνο 70 χαρακτήρες στην διάθεση μου ανα μήνυμα, ενώ με Λατινικούς χαρακτήρες μου διαθέτει 160 χαρακτήρες ανα μήυμα. Γιατί γίνετε αυτό? Υπάρχει καμία ρύθμιση να κάνω και τα Ελληνικά στους 160 χαρακτήρες?

 

2) Υπάρχει τρόπος να πρόσθεσω και άλλες συντομεύσεις επιπλέον στις 9 που έχει ή να κάνω κάνω έστω κάποιες αλλαγές σε αυτές? π.χ να αντικαταστήσω κάποια συντόμευση που ήδη υπάρχει και μου είναι άχρηστη με κάποια άλλη που θα μου ήταν πιο χρήσιμη?

 

Αν ξέρετε κάτι please help me!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά! Είμαι κάτοχος εδώ και κάτι βδομάδες του καινούριου κινητού LG KU990i.

Έχω δυο απορείες:

 

1) Στα μηνύματα έχω στην διάθεση μου με Ελληνικούς χαρακτήρες μόνο 70 χαρακτήρες στην διάθεση μου ανα μήνυμα, ενώ με Λατινικούς χαρακτήρες μου διαθέτει 160 χαρακτήρες ανα μήυμα. Γιατί γίνετε αυτό? Υπάρχει καμία ρύθμιση να κάνω και τα Ελληνικά στους 160 χαρακτήρες?

 

2) Υπάρχει τρόπος να πρόσθεσω και άλλες συντομεύσεις επιπλέον στις 9 που έχει ή να κάνω κάνω έστω κάποιες αλλαγές σε αυτές? π.χ να αντικαταστήσω κάποια συντόμευση που ήδη υπάρχει και μου είναι άχρηστη με κάποια άλλη που θα μου ήταν πιο χρήσιμη?

 

Αν ξέρετε κάτι please help me!

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις μηνυμάτων-μύνημα κειμένου-κωδικοποίηση χαρακτήρων και κοίτα να μην είναι τσεκαρισμένο το unicode. Τσέκαρε το προεπιλεγμένη αλφάβητος. Oι συντομεύσεις δυστηχώς δεν αλλάζουν.

Link to comment
Share on other sites

2) Υπάρχει τρόπος να πρόσθεσω και άλλες συντομεύσεις επιπλέον στις 9 που έχει ή να κάνω κάνω έστω κάποιες αλλαγές σε αυτές? π.χ να αντικαταστήσω κάποια συντόμευση που ήδη υπάρχει και μου είναι άχρηστη με κάποια άλλη που θα μου ήταν πιο χρήσιμη?

 

Να προσθέσεις και άλλες δεν γίνεται,να αλλάξεις όμως αυτές που ήδη υπάρχουν και πιθανώς να μην τις χρειάζεσαι,γίνεται.Προφανώς χάνεις την εγγύηση σου αλλά άμα θες να ρίξεις μία ματιά εδώ.Το πως και τι δεν ξέρω! Απλά βρήκα το λινκ για πάρτυ σου,την οποιαδήποτε απορία ρωτάς κατευθείαν εκεί :)

 

Υ.Σ : Αμα δεν είστε σίγουροι για κάτι,απλά μην απαντάτε.Από το να δώσετε μία λάθος απάντηση είναι καλύτερο να μην απαντήσετε καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσεις και άλλες δεν γίνεται,να αλλάξεις όμως αυτές που ήδη υπάρχουν και πιθανώς να μην τις χρειάζεσαι,γίνεται.Προφανώς χάνεις την εγγύηση σου αλλά άμα θες να ρίξεις μία ματιά εδώ.Το πως και τι δεν ξέρω! Απλά βρήκα το λινκ για πάρτυ σου,την οποιαδήποτε απορία ρωτάς κατευθείαν εκεί :)

 

Υ.Σ : Αμα δεν είστε σίγουροι για κάτι,απλά μην απαντάτε.Από το να δώσετε μία λάθος απάντηση είναι καλύτερο να μην απαντήσετε καθόλου.

 

οκ, λάθος μου... Το διάβασα όμως και γω, ότι δεν αλλάζει, κάπου μέσα στο topic, γι΄αυτό και το μετέφερα...ίσως έπρεπε να το ψάξω καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα, σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Δεν κατάλαβα ακριβώς τι να κάνω. Αν δεν έχω το CD για να εγκαταστήσω το LG PC Suite πως θα μπορέσω να περάσω μέσα μουσική και φωτο. Κάρτα μνήμης έχω βάλει ήδη. Αλλά από εκεί και πέρα δεν ξέρω τι πρέπει ακριβώς να κάνω. Συγνώμη αν γίνομαι κουραστική με την άγνοια μου, αλλά η βοήθεια σας είναι πολύτιμη. Περιμένω με αγωνία την απάντησή ας. Ευχαριστώ και πάλι
Link to comment
Share on other sites

οκ, λάθος μου... Το διάβασα όμως και γω, ότι δεν αλλάζει, κάπου μέσα στο topic, γι΄αυτό και το μετέφερα...ίσως έπρεπε να το ψάξω καλύτερα..

 

Δεν πειράζει ρε μαν :) Για αυτό ακριβώς το λόγο το είπα.Επειδή πληροφορίθηκες λάθος από κάποιον πήγες άθελα σου να πληροφορίσεις και εσύ άλλον.Τέσπα πάμε παρακάτω.

 

Πρώτα, σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Δεν κατάλαβα ακριβώς τι να κάνω. Αν δεν έχω το CD για να εγκαταστήσω το LG PC Suite πως θα μπορέσω να περάσω μέσα μουσική και φωτο. Κάρτα μνήμης έχω βάλει ήδη. Αλλά από εκεί και πέρα δεν ξέρω τι πρέπει ακριβώς να κάνω. Συγνώμη αν γίνομαι κουραστική με την άγνοια μου, αλλά η βοήθεια σας είναι πολύτιμη. Περιμένω με αγωνία την απάντησή ας. Ευχαριστώ και πάλι

 

Το LG pc suite σου χρειάζεται μόνο για να μεταφέρεις τον τηλεφωνικό κατάλογο και για backup πριν από αναβαθμίσεις κτλπ.Τώρα για να μεταφέρεις μουσική,εικόνες και video κάνε το εξής.Πήγαινε μενού>ρυθμίσεις τηλεφώνου>συνδεσιμότητα>σύνδεση usb>μαζική αποθήκευση.Από τη στιγμή που το κάνεις αυτό,κάθε φορά που θα συνδέεις το κινητό σου στον υπολογιστή θα στο διαβάζει σαν usb flash memory.Η μονάδα (G) νομίζω είναι η μνήμη του τηλεφώνου και η μονάδα (H) της κάρτας μνήμης.Δεν έχω τα καλώδια μαζί μου,οπότε δεν μπορώ να ξέρω σίγουρα,άσε που αλλάζει και η ονομασία απο pc se pc :p

 

Υ.Σ: Τώρα είδα ότι εσύ είχες ρωτήσει για τις συντομεύσεις και σου είχαν δώσει και εσένα λάθος απάντηση.Αμα ακόμα ενδιαφέρεσαι για τις συντομεύσεις ρίξε μία ματιά εδώ.2 πράγματα πριν κοιτάξεις:

1ον) Είχες πει ότι είσαι άσχετη με αυτά,οπότε να ξέρεις θα χάσεις την μπάλα(εκτός αν είσαι τσακάλι)

2ον) Θα χάσεις σίγουρα την εγγύηση(και ας είσαι τσακάλι :p)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μ χάλασε h o8oni του iPhone 3G και για 15 μερες 8α χρησιμοποιώ το παλιο μ κινιτο το LG KU990 θα ηθελα να ρωτήσς επειδει εχω προγραμμα Cosmote i-35 και εχω 500MB data πως μπορω να χρησιμοποιησω το KU990 ως modem!???;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

θα ήθελα να ρωτήσω κάποια σχετικά με το κινητό :

1. Έχει 3" οθόνη και έχω την εξής απορία, η οθόνη γυρίζει οριζοντίως ? Δεν εννοώ φωτογραφίες και βίντεο που ελπίζω να γίνεται, εννοώ το μενού και κυρίως στη σύνταξη μηνύματος

 

2. Το κινητό δεν παίρνει widgets , υπάρχει κάποιος τρόπος ίσως με κάποια αναβάθμιση ή με κάποιο πρόγραμμα να πάρει widgets ??

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου , γιατι δεν κοιτας ενα renoir, arena ή ενα viewty smart που υφιστανται? Ειναι πιο καινουρια μοντελα και με περισσοτερες επιλογες!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.Το κινητο μ παρουσιαζει 1 προβλημα.Ξαφνικα ορισμενες φορες δν μ αναγνωριζει τν καρτα μνημης.Εινα σαν να τν εχω βγαλει δηλαδη.Ειναι προβλημα κινητου η καρτας αυτο?Και κατι αλλο.Εκανα διαμορφωση.Πιστευω να φτιαξει.Ξερει κανεις τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως ειναι προβλημα καρτας και εχει παρουσιαστει στις Kingston(με αυτο το κινητο). Εσυ ποια εχεις;
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το KU990i Viewty, αλλά βλέπω ότι υπάρχει και το KU990 Viewty. Ποιες οι διαφορές τους;

Το KU990 Viewty είναι ελαφρώς πιο ακριβό, γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το KU990i Viewty, αλλά βλέπω ότι υπάρχει και το KU990 Viewty. Ποιες οι διαφορές τους;

Το KU990 Viewty είναι ελαφρώς πιο ακριβό,ιατί;

Η Διαφορα τους είναι στην ύπαρξη τηςΛειτουργιας Πτησης.

Είναι πιο ακριβό γιατί έχει όλα τα παρελκομενα στη συσκευασία.

Άρα πάρε το KU990.

Link to comment
Share on other sites

Αν βρισκεις την αρχικη εκδοση του Viewty με ολα τα παρελκομενα, ειναι καλυτερο να την προτιμησεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Η βοήθειά σας ήταν πολύτιμη. Πέρασα μουσική και φωτογραφίες στο κινητό μου, όπως μου είπαμε.Όσο για τις συντομεύσεις, είδα το link που με παραπέμψατε και λέω να μην το δοκιμάσω καν!!!! Δεν το ρισκάρω. Μου φάνηκε αρκετά περίπλοκο. Σας ευχαριστώ πολύ για την ώρα και θα τα πούμε και πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ θα σου έλεγα πριν παραγγήλεις,να τους ρωτήσεις τι παρέχει το πακέτο για να είσαι ok και μετά αποφάσισε ποιο να πάρεις :)

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Η βοήθειά σας ήταν πολύτιμη. Πέρασα μουσική και φωτογραφίες στο κινητό μου, όπως μου είπαμε.Όσο για τις συντομεύσεις, είδα το link που με παραπέμψατε και λέω να μην το δοκιμάσω καν!!!! Δεν το ρισκάρω. Μου φάνηκε αρκετά περίπλοκο. Σας ευχαριστώ πολύ για την ώρα και θα τα πούμε και πάλι.

 

Αντε θα περάσεις ένα απίστευτο φωτογραφικό καλοκαίρι με το συγκεκριμένο κινητό :p

Φεύγω για διακοπές παίδες,οπότε καλό καλοκαίρι να έχουμε και να περάσουμε τέλεια!

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ !!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα χθες την έκδοση KU990 Viewty στον Κωτσόβολο Γλυφάδας, και την πήρα. Είχε όλα τα παρελκόμενα μέσα και κόστισε 225 ευρώ. Για όποιον μπορεί να ενδιαφέρεται ίσως να έχει 1-2 συσκευές ακόμη εκεί στο stock του καταστήματος της Γλυφάδας.
Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές μέρες αγόρασα το viewty KU990i!! Είμαι αρκετά ικανοποιημένος αλλά έχω μία απορία σχετικά με την κάμερα του κινητού. Το κινήτο δεν έχει σταθεροποιήτη εικόνας; Προσπάθησα να τραβήξω φωτο με το πλήκτρο κλειδώματος της οθόνης αλλά το κινητό δεν ταβαεί φωτό. Απ οτι έχω δει σε φωτογραφίες το KU990 έγραφε στο πίσω μέρος του καλύματος iso 800, image stabilizer και divx ενω το δικό μου γράφει μόνο iso 800 και divx. Ξέρει κανείς τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πατάω πρώτα το κουμπί κλειδώματος για να ενεργοποιηθεί ο σταθεροποιητής και μετά τραβαώ φωτογραφία με το κανονικό κουμπί?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πατάω πρώτα το κουμπί κλειδώματος για να ενεργοποιηθεί ο σταθεροποιητής και μετά τραβαώ φωτογραφία με το κανονικό κουμπί?

 

Έτσι ακριβώς και καλώς ήρθες. :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις μηνυμάτων-μύνημα κειμένου-κωδικοποίηση χαρακτήρων και κοίτα να μην είναι τσεκαρισμένο το unicode. Τσέκαρε το προεπιλεγμένη αλφάβητος. Oι συντομεύσεις δυστηχώς δεν αλλάζουν.

 

Αγαπητέ φίλε huey39 σε ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πολύ που μπήκες στο κόπο να με βοηθήσεις στα προβλήματα μου!!! Μου έδωσες μεγάλη χαρά οταν διάβασα ότι λύνεται τόσο εύκολα το πρόβλημα μου με τους χαρακτήρες!!! Το έκανα και λειτουργεί πλεόν με 160 χαρακτήρες ανα SMS. Είσαι άψογος!!!!!!!! Είσαι Super!!!!!!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσεις και άλλες δεν γίνεται,να αλλάξεις όμως αυτές που ήδη υπάρχουν και πιθανώς να μην τις χρειάζεσαι,γίνεται.Προφανώς χάνεις την εγγύηση σου αλλά άμα θες να ρίξεις μία ματιά εδώ.Το πως και τι δεν ξέρω! Απλά βρήκα το λινκ για πάρτυ σου,την οποιαδήποτε απορία ρωτάς κατευθείαν εκεί :)

 

Υ.Σ : Αμα δεν είστε σίγουροι για κάτι,απλά μην απαντάτε.Από το να δώσετε μία λάθος απάντηση είναι καλύτερο να μην απαντήσετε καθόλου.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε damgr που μπήκες και εσύ στο κόπο να ψάξεις λύση στο πρόβλημα μου και να μου απαντήσεις! Θα καθυστερήσω λίγο την αλλάγη των συντομεύσεων για να μην χάσω την εγκύηση. Αλλά κάποια μέρα στα προσεχώς θα την κάνω σίγουρα και αυτό χάρη σε εσένα που μου βρήκες την λύση!!!! Σε ευχαριστώ!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...