Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν συγκρίνεις με τα SE τότε άστο. Τα SE είναι αξεπέραστα σε αυτό τον τομέα. Αλλά και το viewty σχεδόν τρεις μέρες μια χαρά τα πάει.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όπως στα λέει και ο andreas_,με νορμάλ χρήση βγάζει 3 μέρες,με ελάχιστη φτάνει και τις 5.Με υπερβολική 1-2 μέρες.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

η εξοικονομηση ενεργειας κανει φοβερη δουλεια...οταν την ειχα απενεργοποιημενη με μιση ωρα σερφαρισμα στο ιντερνετ απο 4 γραμμες η μπαταρια πηγαινε στις 2...ενω τωρα με την εξοικονομηση ενεργειας ενεργοποιημενη κραταει πολυ περισσοτερο....
Link to comment
Share on other sites

η εξοικονομηση ενεργειας κανει φοβερη δουλεια...οταν την ειχα απενεργοποιημενη με μιση ωρα σερφαρισμα στο ιντερνετ απο 4 γραμμες η μπαταρια πηγαινε στις 2...ενω τωρα με την εξοικονομηση ενεργειας ενεργοποιημενη κραταει πολυ περισσοτερο....

Ποια εξοικονομηση ενεργειας εννοεις;

Link to comment
Share on other sites

Ναι προφανως κανει δουλεια η εξοικονομηση αλλα σκουραινει πολυ την οθονη ρε γμτ. Και τι αλλο κανει βασικα; Δεν εχω καταλαβει! Παντως και χωρις εξοικονομηση αν βαλεις την οθονη 40%-60% και σβησεις τη δονηση στο αγγιγμα σου βγαζει 3 μερουλες. kaloudis το να μιλας δεν ξοδευει πολλη ενεργεια αφου η οθονη ειναι σβηστη αρα μη σε απασχολει αυτο. Ισιδωρε εσυ πηρες το cookie αν θυμαμαι καλα η οχι;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... εχω προβλημα με την ποιοτητα ηχου των handsfree ξαφνικα απο χθες το πρωι ακουγονται εντελοσ χαλια. ειτε ακουο ραδιοφονο ειτε mp3... ξερετε τι μπορει να φταιει και που μπορω να βρω καινουρια handsfree. μια πρωτη εκτιμηση ειναι οτι φταει το jack... ειναι αναγκη να βρω handsfree αμεσα η να φτιαξω τα παλια... ευχαριστω προκαταβολικα....!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι προφανως κανει δουλεια η εξοικονομηση αλλα σκουραινει πολυ την οθονη ρε γμτ. Και τι αλλο κανει βασικα; Δεν εχω καταλαβει! Παντως και χωρις εξοικονομηση αν βαλεις την οθονη 40%-60% και σβησεις τη δονηση στο αγγιγμα σου βγαζει 3 μερουλες. kaloudis το να μιλας δεν ξοδευει πολλη ενεργεια αφου η οθονη ειναι σβηστη αρα μη σε απασχολει αυτο. Ισιδωρε εσυ πηρες το cookie αν θυμαμαι καλα η οχι;

Ναι το εχω παρει.:)Αλλα δεν εχει εξοικονομηση ενεργειας:cry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει φιλε μου και χωρις την εξοικονομηση μια χαρα τα παει νομιζω το Cookie με το Viewty πρεπει να εχουν την ιδια μπαταρια. Αληθεια εσυ εισαι ευχαριστημενος με αυτο το κινητο; Ηταν η εναλλακτικη μου λυση αν δεν εβρισκα το Viewty και πιστευω οτι ειναι πολυ καλο μονο που υστερει λιγο στις φωτο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει φιλε μου και χωρις την εξοικονομηση μια χαρα τα παει νομιζω το Cookie με το Viewty πρεπει να εχουν την ιδια μπαταρια. Αληθεια εσυ εισαι ευχαριστημενος με αυτο το κινητο; Ηταν η εναλλακτικη μου λυση αν δεν εβρισκα το Viewty και πιστευω οτι ειναι πολυ καλο μονο που υστερει λιγο στις φωτο.

Δεν υστερει λιγο στις φωτο.Υστερει παρα πολυ!Χαλια καμερα!Ευτυχως δεν εχω βρει αλλο μειον του!Πολυ ευχαριστημενος ειμαι με αυτο το κινητο!Ειναι τελειο!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον...με την εξοικονομηση ενεργειας απενεργοποιημενη με 15 λεπτα ραδιο και μιση ωρα σερφαρισμα η μπαταρια απο 4 γραμμες πηγε στις 2...με την εξοικονομηση ενεργειας ενεργοποιημενη, με 15 λεπτα ραδιο,μιση ωρα ιντερνετ,παρακολουθηση βιντεο 43 λεπτων(ηταν ενα ντοκιμαντερ που ειχα καταβασει απο τον σκαι και το περασα στο κινητο) και με μιση ωρα παιχνιδι(Trivial Pursuit) οι γραμμες της μπαταριας εμειναν στις τεσσερις(full δηλαδη)...εμεινα καγκελο...δεν πιστευα οτι κανει τοσο καλη δουλεια η συγκεκριμενη ρυθμιση....απο δω και περα θα ναι συνεχεια ενεργοποιημενη...
Link to comment
Share on other sites

Πήρα μια κάρτα transcend 2 GB και νομιζω πως απο τοτε κολλαει λιγο το κινητο.. καπου στο φορουμ διαβασα οτι προτεινεται αλλη μαρκα sundisk ,υπάρχει περίπτωση να φταείει η μάρκα? η να ειναι και ιδέα μου? Δεν ασχοληθηκα πολυ με τις επαφες για μεταφορα των παλαιων μου απο το SE και νομιζω εκει θα δυσκολευτω λιγο γιατι η αλφαβητικη σειρα στο LG απ οτι ειδα ειναι στ Αγγλικα.Μια φορα τις εστειλα μεσω Bluetooth και πηγαν αλλού αντ'αλλού .

Προσπαθησα να στειλω και ενα sms και εκει ... τα ειδα ολα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μια κάρτα transcend 2 GB και νομιζω πως απο τοτε κολλαει λιγο το κινητο.. καπου στο φορουμ διαβασα οτι προτεινεται αλλη μαρκα sundisk ,υπάρχει περίπτωση να φταείει η μάρκα? η να ειναι και ιδέα μου? Δεν ασχοληθηκα πολυ με τις επαφες για μεταφορα των παλαιων μου απο το SE και νομιζω εκει θα δυσκολευτω λιγο γιατι η αλφαβητικη σειρα στο LG απ οτι ειδα ειναι στ Αγγλικα.Μια φορα τις εστειλα μεσω Bluetooth και πηγαν αλλού αντ'αλλού .

Προσπαθησα να στειλω και ενα sms και εκει ... τα ειδα ολα:lol:

 

μαλλον αυτο οφειλεται!!

η sandisk ειναι οι καλυτερες στον τομεα "καρτα μνημης"!

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου σκέφτομαι να αγοράσω το viewty. Προβληματίζομαι όμως, επειδή από ότι έχω δεί στις παρουσιάσεις, η ακίδα δεν είναι ενσωματωμένη στο τηλέφωνο και θα πρέπει να την μεταφέρεις ξεχωριστά. Είναι τόσο εύχρηστο χωρίς ακίδα στην γραφή κειμένων και στους υπόλοιπους χειρισμούς του; Μήπως θα ήταν καλύτερα να επιλέξει κάποιος το cookie, που έχει ενσωματωμένη γραφίδα (λαμβάνοντας βέβαια υπ' όψιν μου τα μειονεκτήματά του σε κάμερα κλπ); Παρακαλώ εσάς, που έχετε χρησιμοποιήσει το viewty, να με καθοδηγήσετε. Ευχαριστώ εκ των προταίρων.
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου σκέφτομαι να αγοράσω το viewty. Προβληματίζομαι όμως, επειδή από ότι έχω δεί στις παρουσιάσεις, η ακίδα δεν είναι ενσωματωμένη στο τηλέφωνο και θα πρέπει να την μεταφέρεις ξεχωριστά. Είναι τόσο εύχρηστο χωρίς ακίδα στην γραφή κειμένων και στους υπόλοιπους χειρισμούς του; Μήπως θα ήταν καλύτερα να επιλέξει κάποιος το cookie, που έχει ενσωματωμένη γραφίδα (λαμβάνοντας βέβαια υπ' όψιν μου τα μειονεκτήματά του σε κάμερα κλπ); Παρακαλώ εσάς, που έχετε χρησιμοποιήσει το viewty, να με καθοδηγήσετε. Ευχαριστώ εκ των προταίρων.

 

Μη σε προβληματιζει καθολου.Και ενσωματωμένη να την είχε, πάλι με το δάχτυλο θα το χειριζόσουν :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Όντως. Η γραφίδα είναι αχρείαστη στο viewty. Όλα γίνονται με το δάχτυλο. Δεν θα σου χρησιμεύσει ποτέ.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Η γραφιδα δεν ειναι εντελως αχρειαστη αλλα ολες οι βασικες λειτουργιες γινονται ανετα με το δαχτυλο. Απο κει και περα αν θελεις να σερφαρεις στο ιντερνετ θα σου χρειαστει γιατι τα στοιχεια που εμφανιζονται στις σελιδες ειναι μικροσκοπικα. Δεν πρεπει να σε ανησυχει ομως αφου μεσα σε μια τσεπη την παιρνεις οπου θελεις χωρις να ενοχλει. Εγω ετσι κανω..
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται! :p Για τα λεφτά του αξίζει μια χαρά. Είναι πολύ καλό!
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκλεισα ηδη μια εβδομαδα μαζι του και πιστευω οτι αξιζει χαλαρα! Πολυ καλη οθονη, καλη καμερα με εξαιρετικο βιντεο και ευχρηστο γενικως χωρις να ειναι πολυ ογκωδες η βαρυ. Η μπαταρια αρχιζει να στρωνει μετα απο μερικες φορτισεις και μπορει ν'αντεχει 3 μερες με διαφορες ρυθμισεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...