Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1)εγώ που το αγόρασα πρόσφατα βρήκα παιχνίδια απ' το youtube:

σου έχει link στο πλάι στην περιγραφή του αρχείου (κατεβαίνουν σε μορφή zip)

2)ναι, αν και προσωπικά προτιμώ το αγγλικό

3)αν εννοείς αν κολλαει το κινητό, οχι δεν κολλάει αλλά οταν γεμίζει η μνήμη αργεί λιγο να παρει μπρος

4)ναι φυσικά

5)έχει ένα πρόγραμμα ανάλογο αυτού των SE στην συσκευασία

 

Σε ευχαριστω πολυ!:bow: Το παρηγγειλα τελικα και δεν κρατιεμαι να ερθει το ταχυτεροοο!!! :w00t::yahoo::dance:

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θελω να ρωτησω αν γινεται να χρησιμοποιησω 4gb καρτα - μνημη???? οπως ατυη...

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569729

 

Ξερει κανεις εαν εχει η συσκευασια μεσα καποια μνημη ??? http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.001220

 

θελω να ρωτησω κατι ακόμα..... εχει παρει κανενας Θηκη ???

τετοιοιυ ειδους θηκη ειναι βολικη ????http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003626

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω αν γινεται να χρησιμοποιησω 4gb καρτα - μνημη????

Απο οσο εψαξα και διαβασα,ΜΟΝΟ μεχρι 2gb παιρνει.και μαλιστα ολοι μιλανε για την καλυτερη "ποιοτικα" εταιρεια στο χωρο που ειναι-για το Viewty-η Sandisk :)

 

Ξερει κανεις εαν εχει η συσκευασια μεσα καποια μνημη ??? http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.001220

Οχι εξωτερικη δεν εχει.Μονο την εσωτερικη της στα 100mb ;)

θελω να ρωτησω κατι ακόμα..... εχει παρει κανενας Θηκη ???

τετοιοιυ ειδους θηκη ειναι βολικη ????http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003626

ευχαριστω!

Κι εγω σκεφτομαι μια θηκουλα αλλά αυτη που λες,επιφυλλασομαι λογω touch screen οθονης του κινητου μηπως δημιουργει "θεμα" στην ευαισθησια του 'touch"...Προσωπικα θα προτιμησω καποια δερματινη σκληρη(τυπου πορτοφολι)για τη μεταφορα-ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ-του κινητου.Για αποφυγη ζημιων...Εξαλλου ειναι τοσο ομορφο το τηλεφωνο που δεν μου αρεσει να το "περιορισω¨μεσα σε οποιαδηποτε θηκη "μονιμως"...:O

Αυτα!

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Απο οσο εψαξα και διαβασα,ΜΟΝΟ μεχρι 2gb παιρνει.και μαλιστα ολοι μιλανε για την καλυτερη "ποιοτικα" εταιρεια στο χωρο που ειναι-για το Viewty-η Sandisk :)

 

 

Οχι εξωτερικη δεν εχει.Μονο την εσωτερικη της στα 100mb ;)

 

Κι εγω σκεφτομαι μια θηκουλα αλλά αυτη που λες,επιφυλλασομαι λογω touch screen οθονης του κινητου μηπως δημιουργει "θεμα" στην ευαισθησια του 'touch"...Προσωπικα θα προτιμησω καποια δερματινη σκληρη(τυπου πορτοφολι)για τη μεταφορα-ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ-του κινητου.Για αποφυγη ζημιων...Εξαλλου ειναι τοσο ομορφο το τηλεφωνο που δεν μου αρεσει να το "περιορισω¨μεσα σε οποιαδηποτε θηκη "μονιμως"...:O

Αυτα!

 

μαλιστα!

σε ευχαριστω

 

απο αρχεια avi τι κωδικκοποιησεις παιζει????

xvid ?

H264 ?

divx 4-5 ?????

Συνοδευεται απο κανενα προγρμμα για να μετατρεπουμε ταινιες για το κινητο ???/

thanx

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα

 

απο αρχεια avi τι κωδικκοποιησεις παιζει????

xvid ?

H264 ?

divx 4-5 ?????

Συνοδευεται απο κανενα προγρμμα για να μετατρεπουμε ταινιες για το κινητο ???/

thanx

 

παιζει divx , xvid , avi , wmv

συνοδευεται απο προγραμμα για να μετατρεπουμε ταινιες το Divx Converter πολυ καλο

jg
Link to comment
Share on other sites

Απο οσο εψαξα και διαβασα,ΜΟΝΟ μεχρι 2gb παιρνει.και μαλιστα ολοι μιλανε για την καλυτερη "ποιοτικα" εταιρεια στο χωρο που ειναι-για το Viewty-η Sandisk :)

 

Παίρνει και 4gb αλλά πριν βάλεις την κάρτα στο κινητό θα πρέπει να γεμίσεις τα 2/4 της μνήμης ετσι ώστε η διαθέσιμη μνήμη να είναι >2gb.Θα πρέπει όμως να θυσιάσεις ταχύτητα για χωρητικότητα...η απόφαση δικιά σου :) Δεν ξέρω αν γίνεται βέβαια και για τις 8αρες αυτό

Link to comment
Share on other sites

Παίρνει και 4gb αλλά πριν βάλεις την κάρτα στο κινητό θα πρέπει να γεμίσεις τα 2/4 της μνήμης ετσι ώστε η διαθέσιμη μνήμη να είναι >2gb.Θα πρέπει όμως να θυσιάσεις ταχύτητα για χωρητικότητα...η απόφαση δικιά σου :) Δεν ξέρω αν γίνεται βέβαια και για τις 8αρες αυτό

 

το εχεις δοκιμασει????

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παίρνει και 4gb αλλά πριν βάλεις την κάρτα στο κινητό θα πρέπει να γεμίσεις τα 2/4 της μνήμης ετσι ώστε η διαθέσιμη μνήμη να είναι >2gb.Θα πρέπει όμως να θυσιάσεις ταχύτητα για χωρητικότητα...η απόφαση δικιά σου :) Δεν ξέρω αν γίνεται βέβαια και για τις 8αρες αυτό

 

Ποιος ο λογος τοτε να βαλεις μια 4αρα εφοσον στην ουσια εχεις ΜΟΝΟ τη μιση χωρητικοτητα διαθεσιμη και επιβραδυνεις την ταχυτητα προσβασης στα δεδομενα της σε σχεση με μια 2GB;...Κανενας λογος νομιζω.Εξαλλου και μια 2αρα εχει αρκετη χωρητικοτητα για φορτωμα...Δεν εχουμε δα και ΠιΣι παιδια...μην υπερβαλλουμε. Κινητο ειναι και μαλιστα πολυ καλο!:)

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Y.Γ.Και μια "ασχετη" παρεμβαση-ερωτηση...Γιατι το Τοπικ αυτο που αφορα το Viewty δεν ειναι "επισημασμενο";...:confused:
Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

το εχεις δοκιμασει????

ευχαριστω

 

Oχι φίλε μου,δεν έχω μπει καν στο κόπο για τους 2 πολύ απλούς λόγους :

1) Δεν έχω λεφτά για ξόδεμα

2) Και η 2αρα που έχω βάλει είναι ΥΠΕΡ-αρκετή :)

 

Ποιος ο λογος τοτε να βαλεις μια 4αρα εφοσον στην ουσια εχεις ΜΟΝΟ τη μιση χωρητικοτητα διαθεσιμη και επιβραδυνεις την ταχυτητα προσβασης στα δεδομενα της σε σχεση με μια 2GB;...Κανενας λογος νομιζω.Εξαλλου και μια 2αρα εχει αρκετη χωρητικοτητα για φορτωμα...Δεν εχουμε δα και ΠιΣι παιδια...μην υπερβαλλουμε. Κινητο ειναι και μαλιστα πολυ καλο!:)

 

Αμα βάλεις το μυαλό σου να δουλέψει θα καταλάβεις ότι άμα την χρησιμοποιήσεις σωστά τότε θα έχεις 4gb και όχι 2gb και το αν θα προτιμήσεις(εσύ η κάθε άλλος) να βάλεις μια 2αρα απο μία 4αρα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου...εγώ πληροφοριακά το είπα.Ο καθένας σκέφτεται και πράττει αναλόγως :!:

Link to comment
Share on other sites

Απλα αμα βαλεις 4αρα γεμιζεις τα 2gb με mp3 & video η οτι αλλο θες απο αρχεια τα οποια εννοειται οτι θα χρησιμοποιεις κιολας. Το να παρεις μια 4αρα και να βαλεις αχρηστα αρχεια στη μιση μονο και μονο για να εχεις μεγαλυτερη καρτα ειναι βλακεια. Γενικα μην κανετε τη ζωη σας δυσκολη. Με μια 2αρα μια χαρα θα τρεχει το κινητο και παλι χωραει αρκετα αρχεια. Εξαλλου οπως ειπε ο φιλος κινητο εχουμε οχι pc.
Link to comment
Share on other sites

2) Και η 2αρα που έχω βάλει είναι ΥΠΕΡ-αρκετή :)

 

Αμα βάλεις το μυαλό σου να δουλέψει θα καταλάβεις ότι άμα την χρησιμοποιήσεις σωστά τότε θα έχεις 4gb και όχι 2gb και το αν θα προτιμήσεις(εσύ η κάθε άλλος) να βάλεις μια 2αρα απο μία 4αρα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου...εγώ πληροφοριακά το είπα.:

 

Ακουσε και την δικη μου αποψη,διοτι σε βλεπω με καποιο υφος λιγο "περιεργο" και δεν κανει.Δημοσιο φορουμ ειναι εδω και οχι προσωπικη-ανουσια-αντιπαραθεση.Η εκφραση σου "...προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου" ειναι αστοχη εφοσον κανουμε διαλογο και ανταλλαγη αποψεων.Καθενας μπορει να εχει την αποψη του και το να μην ενδιαφερει εμενα τι κανει ο αλλος,ειναι πολυ αστοχο στο θεμα "διαλογος" ...Δεν χωριζουμε τιποτα σε κανενα φορουμ και καλο ειναι να μην προσβαλλουμε τον αλλον με το "δεν δινω μια" υφος των γραφομενων μας...Καταλαβαινεις πιστευω πως το λεω...

Επι του θεματος τωρα,επειδη κι εσυ απο αυτα που λες 2gb καρτα εχεις και οχι 4αρα,ποιος ο λογος που προτεινεις 4αρα σε καποιον απο τη στιγμη που δεν θα χρησιμοποιησει πανω απο 2gb...

Επι προσωπικου,μη μου τη λες "να βαλω το μυαλο μου να δουλεψει" γιατι δεν θα μου αρεσε να απαντησω "αναλογα"...Ειπαμε δημοσιο φορουμ ειμαστε και ΒΟΗΘΑΜΕ ο ενας τον αλλο χωρις εκφρασεις που δεν χρειαζονται.Το ευκολοτερο πραγμα ειναι να αρχισουμε τις αντιπαραθεσεις αλλα η ηλικια και εμπειρια μου και ο τροπος ζωης και σκεψης μου δεν συμφωνει σε κατι τετοιο...

Φιλικα ολα αυτα,γιατι εχω βαρεθει 25 χρονια τωρα στο νετ,τις εντασεις και "υφακια" ανευ λογου που κατα το σύνηθες καταληγουν σε ανευ λογου εντασεις και ακυρα...:)

 

Ααααα!Να μην ξεχασω!!!:lol:Το πηρα σημερα το Viewty :w00t::food::dance:και ειναι (σαν πρωτη εντυπωση) πολυ πολυ καλο για μενα!Νεωτερα θα διαβαζετε και θα ρωταω στη συνεχεια...:D Ευχαριστω ολα τα παιδια που βοηθησαν μεχρι τωρα σε καποιους προβληματισμους μου σχετικα με το κινητο...Τα λεμε!:)

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα και οι βραδυνες του φωτο δεν ειναι ασχημες. Απλα στην οθονη του κινητου δεν μπορεις να καταλαβεις λεπτομερειες και πρεπει να τις περασεις στο pc. Για κοντινες ληψεις προσωπων ειναι μια χαρα παντως και σε αρκετα σκοτεινο περιβαλλον με ISO800 κανει καλη δουλεια.

Καλοριζικο Cotzak και περιμενω εντυπωσεις... :)

Link to comment
Share on other sites

Απλα στην οθονη του κινητου δεν μπορεις να καταλαβεις λεπτομερειες και πρεπει να τις περασεις στο pc. Για κοντινες ληψεις προσωπων ειναι μια χαρα παντως και σε αρκετα σκοτεινο περιβαλλον με ISO800 κανει καλη δουλεια.

Καλοριζικο Cotzak και περιμενω εντυπωσεις... :)

 

Ευχαριστω :) Προς το παρον ειμαι στο σταδιο "μολις το πηρα και "σαπιζω" στο ψαξιμο να βρω τι εχει τι κανει τι θελω"...εντυπωσεις κατ'αρχας θετικοτατες!Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης επισης...Θα τα λεμε εν καιρω.

Οσο για τη φωτογραφικη,η απεικονιση οντως λογω 5mpxls δεν γινεται να φανει η ακριβης αποτυπωση και λεπτομερεια στη μικρη οθονη του κινητου. Απλα μια γευση παιρνεις εκει.Στο ΠιΣι ομως...άλλο πραγμα!!!;)

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Cotzak έχεις δίκιο και συγνώμη αν σε προσέβαλα με οτιδήποτε από αυτά που είπα και για το υφάκι μου :O Απλα το παιδί ρώτησε αν γίνεται να βάλουμε 4αρα μνήμη στο κινητό και αφού του απάντησα αν και πως γίνεται,άρχισες να λες οτι είναι ανούσιο κτλπ κτλπ.Απλά ήθελα να σου πω έμμεσα οτι το αν είναι ανούσιο ή όχι είναι προσωπικό θέμα του καθενός.Για εσένα μπορεί να μην είναι τόσο σημαντικό αλλά για κάποιον άλλο μπορεί να είναι :)
Link to comment
Share on other sites

Cotzak έχεις δίκιο και συγνώμη αν σε προσέβαλα με οτιδήποτε από αυτά που είπα και για το υφάκι μου :O Απλα το παιδί ρώτησε αν γίνεται να βάλουμε 4αρα μνήμη στο κινητό και αφού του απάντησα αν και πως γίνεται,άρχισες να λες οτι είναι ανούσιο κτλπ κτλπ.Απλά ήθελα να σου πω έμμεσα οτι το αν είναι ανούσιο ή όχι είναι προσωπικό θέμα του καθενός.Για εσένα μπορεί να μην είναι τόσο σημαντικό αλλά για κάποιον άλλο μπορεί να είναι :)

Οκ κανενα προβλημα τοτε :).Προθεση μου δεν ειναι η δημιουργια εντασης ουτε οι αντιπαραθεσεις.Αυτα που θα ελεγα στα παιδια μου τα λεω και εδω διοτι ανεκαθεν ειμαι της τακτικης πως με τον διαλογο λυνονται ολα-με τις φασαριες τιποτα!:wink:

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Οκ κανενα προβλημα τοτε :).Προθεση μου δεν ειναι η δημιουργια εντασης ουτε οι αντιπαραθεσεις.Αυτα που θα ελεγα στα παιδια μου τα λεω και εδω διοτι ανεκαθεν ειμαι της τακτικης πως με τον διαλογο λυνονται ολα-με τις φασαριες τιποτα!:wink:

 

Καλά μην το λες...μερικές φορές και το ξύλο αποδίδει :lol: χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει κανεις να μου πει αν το κινητο παιρνει πανω GPS?

gps δεν εχει...και δεν εχει windows mobile για να βαλεις με bluetooth..τωρα εαν βρεις εφαρμογη σε jar...8a eisai ok

Link to comment
Share on other sites

Kαλορίζικο φίλε.Για θήκη δερμάτινη δες στο ebay.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το τσιμπησα χτες τι θήκη μου προτείνετε να πάρω?

Πηγαινε να δεις στον Γερμανο και στα Multirama.Σου προτεινω Multirama γιατι εχει περισσοτερες.Ο Γερμανος εχει μονο μια αλλα σε διαφορα χρωματα και σε δυο μεγεθη(6ευρω).

Link to comment
Share on other sites

Kai sto plaisio exei an thes tin megalh 29 eyro poy vgainei k to apo panw...

Ειχε παει μια φορα ο αδερφος μου στο Πλαισιο να αγορασει μια θηκη για την καμερα του και ειχε κατι χοντρες και πανακριβες.Μετα πηγε στα Multirama και βρηκε μια πανεμορφη με 25ευρω μονο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...