Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως ξέρει κανείς αν γίνεται να βάλω στο κινητό theme style iphone;

Kαι αν ναι,που υπάρχει αυτό;

:Oευχαριστώ!!!!!

ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΣΟΥ !!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια την βοηθεια σας, το ρωτησα και παραπανω και πιστευω οτι οσοι εχουν το κινητο θα γνωριζουν:

 

Πως μπορω να βαλω το κινητο στο αθορυβο οταν εχω συνδεδεμενο το handsfree? Γιατι εχω μια υποψια οτι δεν γινεται αν δεν επεξεργαστεις το προφιλ του handsfree...

 

Πρέπει να επεξεργαστείς το προφίλ μεγάλε :( Δεν είναι και τίποτα που θα σου πάρει πολύ ώρα βέβαια αλλά όσο να'ναι είναι ένας κόπος να κάνεις το ίδιο πράγμα κάθε φορά

 

Μήπως ξέρει κανείς αν γίνεται να βάλω στο κινητό theme style iphone;

Kαι αν ναι,που υπάρχει αυτό;

:Oευχαριστώ!!!!!

 

Φύσικα και γίνεται :D Ρίξε μία ματιά στο ixtreme,υπάρχει βέβαια και το κλασικότατο ifish 3.0 :) Και επειδή όπως κάθε πρωτάρης (υποθετικά μιλάω) χρειάζεται βοήθεια πάρε και ένα quide για να σε βοηθήσει στην εγκατάσταση του θέματος,γιατί όπως και να το κάνουμε είναι ψιλο-πολύπλοκο.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ mister:)

Και ως πρωτάρα μου φαίνεται πολύ πολύπλοκο αλλά υγεία και καλή καρδιά:rolleyes:

ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΣΟΥ !!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι mister,είμαι gentleman :X χαχαχαχα.Προσπάθησε λίγο μόνη σου και αν δεν τα καταφέρεις η τεχνική ομάδα του myphone (λέμε τώρα) είναι εδώ να βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

:(re paidia mporei kapoios n m pei ti ginetai me ton epe3ergasth tou kinhtou?Paei poly arga....Ayto pou akougetai gia t youtube peripou alh8eyei...ta deixnei t video alla etsi opws t deixnei...brasta...to miso prasino k t allo miso mayro...Epistrefw sto 8ema mou...exw micro SD 2GB k pei poly arga...brhka kai kapoion allo pou eipe gia kati taxythtes se fat 32....den briskw omws odhgies kai kati odhgies p eixa brei prin kati meres den mporw n ts 3anabrw...an mporousate n m peite...8ymamai omws oti emena kati dn m ebgaze k enas elege n t paw apo pinaka elegxou>ergaleia diaxeirhshs alla meta pelagwnw...opoiadhpote boh8eia einai eyprosdekth...epishs!Ekana install to theme manager 3.2 (nai yparxei video) kai anarwtiemai an me t n t egkatasthsw akyrwsa tn eggyhsh m...An nai, yparxei kapoios tropos na t bgalw k n mn fainetai oti mphke pote?kai epeidh exw mperdeytei...exw brei kainourio logismiko k tropo n t balw sto kinhto apo t spiti...apo t site ts LG...(ayto prepei n einai t fobero k tromero firmware) alla einai ligo periploko gt oi odhgies dn s lene akribws t na kaneis... HELP!!!!!:(
Link to comment
Share on other sites

:(re paidia mporei kapoios n m pei ti ginetai me ton epe3ergasth tou kinhtou?Paei poly arga....Ayto pou akougetai gia t youtube peripou alh8eyei...ta deixnei t video alla etsi opws t deixnei...brasta...to miso prasino k t allo miso mayro...Epistrefw sto 8ema mou...exw micro SD 2GB k pei poly arga...brhka kai kapoion allo pou eipe gia kati taxythtes se fat 32....den briskw omws odhgies kai kati odhgies p eixa brei prin kati meres den mporw n ts 3anabrw...an mporousate n m peite...8ymamai omws oti emena kati dn m ebgaze k enas elege n t paw apo pinaka elegxou>ergaleia diaxeirhshs alla meta pelagwnw...opoiadhpote boh8eia einai eyprosdekth...epishs!Ekana install to theme manager 3.2 (nai yparxei video) kai anarwtiemai an me t n t egkatasthsw akyrwsa tn eggyhsh m...An nai, yparxei kapoios tropos na t bgalw k n mn fainetai oti mphke pote?kai epeidh exw mperdeytei...exw brei kainourio logismiko k tropo n t balw sto kinhto apo t spiti...apo t site ts LG...(ayto prepei n einai t fobero k tromero firmware) alla einai ligo periploko gt oi odhgies dn s lene akribws t na kaneis... HELP!!!!!:(

Mπορει να φτεει η καρτα μνημης σου η και το theme manager...Δοκιμασε μια μικροτερη μνημη.Εχεις βαλει καποιο θεμα;Επισης καλως ηρθες στην παρεα μας!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ''αντέχει'' το κινητό μνήμη 2giga???????????????????????????:blink:

Και το απόγευμα έλεγα να πάρω μια.....:worry:

ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΣΟΥ !!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αντεχει ρε παιδια μην ακουω χαζομαρες! Εχω δοκιμασει Lexar και Sandisk στα 2 giga και οι δυο δουλευουν μια χαρα. Απο 4 και πανω ζοριζεται το κινητο και επισης αμα εχετε περασει theme manager παιζει να καθυστερει οταν ειναι ενεργο καποιο θεμα του. Εγω κρατησα το Black Theme της LG και αφησα τα πειραματα...
Link to comment
Share on other sites

Τοτε δεν φτεει η καρτα μνημης τουorestispap αλλα το theme manager.Καλα το φανταστηκα!

 

Δεν ''αντέχει'' το κινητό μνήμη 2giga???????????????????????????:blink:

Και το απόγευμα έλεγα να πάρω μια.....:worry:

Πηγαινε παρα καρτα μνημης...Δεν 8α σου παθει κατι το κινητο σου!

 

:(re paidia mporei kapoios n m pei ti ginetai me ton epe3ergasth tou kinhtou?Paei poly arga....Ayto pou akougetai gia t youtube peripou alh8eyei...ta deixnei t video alla etsi opws t deixnei...brasta...to miso prasino k t allo miso mayro...Epistrefw sto 8ema mou...exw micro SD 2GB k pei poly arga...brhka kai kapoion allo pou eipe gia kati taxythtes se fat 32....den briskw omws odhgies kai kati odhgies p eixa brei prin kati meres den mporw n ts 3anabrw...an mporousate n m peite...8ymamai omws oti emena kati dn m ebgaze k enas elege n t paw apo pinaka elegxou>ergaleia diaxeirhshs alla meta pelagwnw...opoiadhpote boh8eia einai eyprosdekth...epishs!Ekana install to theme manager 3.2 (nai yparxei video) kai anarwtiemai an me t n t egkatasthsw akyrwsa tn eggyhsh m...An nai, yparxei kapoios tropos na t bgalw k n mn fainetai oti mphke pote?kai epeidh exw mperdeytei...exw brei kainourio logismiko k tropo n t balw sto kinhto apo t spiti...apo t site ts LG...(ayto prepei n einai t fobero k tromero firmware) alla einai ligo periploko gt oi odhgies dn s lene akribws t na kaneis... HELP!!!!!:(

Η ομαδα του MyPhone εντοπισε το προβλημα σου!

Φτεει το Theme Manager!

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το βιντεο το εχει βρει κανενας...???

Πως μπορουμε να παμε το βιντεο μπροστα χωρις να κραταμε συνεχεια πατημενο το κουμπι του forward...αλλα πατωντας καποιο κουμπι κ μετα το πλει ????

 

το χαζο ειναι οτι το εχω καταφερει κανα 2 φορες κατα-λαθος αλλα δεν καταλαβα πως γινεται...

Link to comment
Share on other sites

Guys t problhma einai oti dn ftaiei t theme manager...isa isa , kalytera einai twra...t problhma t eixe prin balw t theme manager...ayto me t fat32 k ts taxythtes pws t kanw?oso gia t karta mnhmhs, me t pou tn ebala t kinhto htan sn n trabage ntalika me ta mallia!oute mia foto ts prokophs dn mporw n dw xwris n nyxtwsei!exw +800 foto k kapou sta 210 mp3 k mporei ayto n ftaiei....plz an mporeite 3anadiabaste t mnm m k an mporeite apanthste s ola....ty!
Link to comment
Share on other sites

Guys t problhma einai oti dn ftaiei t theme manager...isa isa , kalytera einai twra...t problhma t eixe prin balw t theme manager...ayto me t fat32 k ts taxythtes pws t kanw?oso gia t karta mnhmhs, me t pou tn ebala t kinhto htan sn n trabage ntalika me ta mallia!oute mia foto ts prokophs dn mporw n dw xwris n nyxtwsei!exw +800 foto k kapou sta 210 mp3 k mporei ayto n ftaiei....plz an mporeite 3anadiabaste t mnm m k an mporeite apanthste s ola....ty!

καλο ειναι να γραφεις ελληνικα....

λοιπον: για να μην κανει πολλη ωρα να σου ανοιξει τα αρχεια καλο ειναι να πηγαινεις απο το μενου στην καρτα μνημης και μετα να τα ανοιγεις απο εκει...αλλιως σου πεταει ολα τα αρχεια και τραβαει κοληματα

το ιδιο ισχυει και με τα mp3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μολις απέκτησα ένα viewty και προσπαθώντας να το συγκχρονίσω με το outlook

πρόσεξα ότι δεν μπορώ διότι επιτρέπει μόνο 500 επαφές τη στιγμή που ο κατάλογός μου στο outlook περιέχει 650.

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΗ ???????

και όλα αυτά συμβαίνουν με το LG PCSuite φυσικά.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

TY θα τ εχω υποψη μ...Κ καποια αλλα προβληματα π ξεχασα ν αναφερω...Οταν κανω κληση, κ κατα λαθοσ σκυψω,μπει δλδ τ κεφαλι μ πανω απο τ κινητο, χανει τ σημα κ τερματιζει τν κληση...Εχω στραβολεμιασει...τ εχει κανασ αλλοσ αυτο?Για ενα κρυφο μενου που καλεισ στο 3854#*990# και στο βγαζει, εμενα μ βγαζει ενα παραθυρακι π λεει αιτηση και μετα μου λεει δοκιμαστε ξανα..εχει ακοθστει τπτ παρομοιο?Οσο για το λογισμικο, το λινκ http://gr.lgmobile.com/web/web.product.manualSoftwareRF.laf αν καταλαβετε τπτ πειτε μου
Link to comment
Share on other sites

παιδια με το theme manager ειναι αληθεια και εγς οτΑΝ το ειχα το κινητο σερνοτανε αλλα ςτρα το εβγαλα και εινια οκ {δηλαδη ισα με 30 δευτ. για να ανοιξει 10 photos eελεος} αα και πως εγκαταστω και απο που κατεβαζω το τελευταιο λογισμικο γιατι η σελιδα που ηταν 3 σελιδες πριν δεν την βρισκει
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να επεξεργαστείς το προφίλ μεγάλε :( Δεν είναι και τίποτα που θα σου πάρει πολύ ώρα βέβαια αλλά όσο να'ναι είναι ένας κόπος να κάνεις το ίδιο πράγμα κάθε φορά

 

 

 

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!

 

By the way η πιο μεγαλη μ@λ@κια σε κινητο τετοιας κλασης. Δηλαδη αν χρησιμοποιω το handsfree σε καθημερινη βαση και καποια στιγμη να θελω να κανω το κινητο αθορυβο πρεπει να μπαινω και να κανω edit το προφιλ αντι απλα να παταω ενα πληκτρο ή εστω να εχω τη δυνατοτητα να αλλαξω προφιλ...Το σκεφτηκαν πολυ να το κανουν αποκλειστικο το προφιλ για το handsfree?...

 

Οσο χρησιμοποιω αυτο το κινητο τοσο πιο συχνα λεω Ericsson και παλι Ericsson...

Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά, μόλις έκανα εγγραφή,

αν και σας παρακολουθώ εδω και καιρό!

εχω πάρει το viewty εδω και 10 μέρες

Είμαι πολύ ευχαριστημένος!

έΧΕΙ ΛΟΓΙΣΜΙΚΌ V 10B

έψαξα για αναβάθμιση αλλά δέν καταφέρνω τίποτα!

Στο ελληνικό site δέν κάνει, το πρόγραμμα που έχει...

πού θα βρώ;, ποιά version είναι η τελευταία και η καλύτερη;;

η αγγλική σελίδα πρίν κάποιες σελίδες δεν λειτουργει...

Α και κάτι τελευταίο,

το πήρα απο το ηλεκτρονικό κατάστημα e-click

και στην συσκευασία δέν είχε ελληνικό βιβλίο οδηγειών....

να προοριζόταν για άλλη αγορά;;

είχε μόνο γερμανικά και αγγλικά.

Σας κούρασα λίγο...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, σημαντική ΣΟΣ-ερώτηση: στο κινητό αυτό παίζει κανονικά το Cosmote My View και μέσω του μηνιαίου πάσου της Cosmote (40MB) παίζουν εφαρμογές όπως το GMail και ο Opera Mini (δηλαδή παίζουν μέσω του wap-proxy της Cosmote)?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, σημαντική ΣΟΣ-ερώτηση: στο κινητό αυτό παίζει κανονικά το Cosmote My View και μέσω του μηνιαίου πάσου της Cosmote (40MB) παίζουν εφαρμογές όπως το GMail και ο Opera Mini (δηλαδή παίζουν μέσω του wap-proxy της Cosmote)?

Nαι θα παιζουν αλλα θα χρεωθεις μετα απο τα πρωτα 40ΜΒ...

Link to comment
Share on other sites

Nαι θα παιζουν αλλα θα χρεωθεις μετα απο τα πρωτα 40ΜΒ...

 

Καλό το ότι παίζουν! :)

 

ΥΓ:

στο κινητό που έχω ήδη (QTEK8500) έχω στον OperaMini να μην φορτώνει τις εικόνες και δεν έχω περάσει ποτέ τα 40ΜΒ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλό το ότι παίζουν! :)

 

ΥΓ:

στο κινητό που έχω ήδη (QTEK8500) έχω στον OperaMini να μην φορτώνει τις εικόνες και δεν έχω περάσει ποτέ τα 40ΜΒ! ;)

Kαι εγω αυτο κανω!Vodafone εχω....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μαλα*** δεν εχει τ ορια της...Εκανα μια(προσπα8ησα να κανω backup τα αρχεια τ κινητου μ τ media builder κ μαλλον κατι πηγε στραβα...μου βγαζει τν κιτρινη οθονη π λεει refreshing κ δν κανει τπτ) και τωρα βρηκα ενα φακελο στο κινητο μεσα π λεγεται TOTO κ τν διαγραφω για να τον αλλαξω με εναν αλλο π υπηρχε στον σκληρο μ δισκο απο τν προηγουμενη φορα π τ εκανα...κανω καλα η' δεν επρεπε καν να υπαρχει ο φακελοσ αυτοσ?Θελω βοηθεια γιατι εληξε κ η εγγυηση μου κ δν μπορω ν τ κανω κατι αν παθει τπτ!Αν γινεται καποιοσ να ανεβασει το φακελο TOTO για ν τν κατεβασω απο κει θα με χαροποιουσε ιδιεταιρα!
Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά, μόλις έκανα εγγραφή,

αν και σας παρακολουθώ εδω και καιρό!

εχω πάρει το viewty εδω και 10 μέρες

Είμαι πολύ ευχαριστημένος!

έΧΕΙ ΛΟΓΙΣΜΙΚΌ V 10B

έψαξα για αναβάθμιση αλλά δέν καταφέρνω τίποτα!

Στο ελληνικό site δέν κάνει, το πρόγραμμα που έχει...

πού θα βρώ;, ποιά version είναι η τελευταία και η καλύτερη;;

η αγγλική σελίδα πρίν κάποιες σελίδες δεν λειτουργει...

Α και κάτι τελευταίο,

το πήρα απο το ηλεκτρονικό κατάστημα e-click

και στην συσκευασία δέν είχε ελληνικό βιβλίο οδηγειών....

να προοριζόταν για άλλη αγορά;;

είχε μόνο γερμανικά και αγγλικά.

Σας κούρασα λίγο...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Κάποιος να βοηθήσει;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...