Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε γνωριζω αν θα εχει καποια αλλαγη αλλα το πολυ πολυ να εχει κανα σηματακι η κανα κουμπι vodafone ας ελπισουμε οχι ολο το μενου αλλαγμενο,αντε καλως να το δεχτεις:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μια απορια και οποιος ξερη ας απαντησει pls

 

1 εχει η συσκευη της δυνατοτιτες να περνη διαφορα λογισμικα και εφαρμογες οπως ta nokia kai ta ericsson?

 

2 μπορει να παρει καποια εφαρμογη για να εχει gps?

 

3 σε σχεση με αλλα κινητα ιδιας κατηγοριας αξιζη τα λεφτα του? γιατη δεν δινης ετση απλα 490 ευρο για κινητο χωρης να το ψαξης

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για της απαντησεις σας παιδια,καλες γιωρτες σε ολους.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

1) Η συσκευή έχει κλειστό λειτουργικό που σημαίνει ότι μπορείς να παίξεις μόνο με java εφαρμογές κι όχι με εγκατάσταση προγραμμάτων.

 

2) Όχι. (Από ότι λένε οι κάτοχοι έχει όμως το Google Maps που δεν ξέρω αν είναι αυτό που θες).

 

3) Αυτό νομίζω πως εξαρρτάται λίγο από τις προτεραιότητές σου, αλλά καλύτερα να το απαντήσει κάποιος κάτοχος. :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

εγω ωs κατοχοs του θεωρω οτι αξιζει τα λεφτα του και με το παραπανω.

οταν βλεπειs ανθρωπουs που εχουν μαγαζια που πουλανε κινητα και το θεωρουν ενα απο τα καλυτερα κινητα που εχουν βγει ποτε,τοτε η αποψη μου περισσευει.

παρτο και μην το συζηταs καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

Το πήρα χθες το βράδι .Από εμφάνιση πολύ καλό.

Συσκευασία σχετικά καλή (θα μπορούσε όμως να έχει μία κάρτα μνήμης(

Παιγνίδια και εφαρμογές παίρνει αλλά μόνο με κατάληξη . jar.

Η φωτό φαίνεται καλή όπως και το βίντεο.

Τα υπόλοιπα αύριο καθώς το ανάλογο παίξιμο θα γίνει το απόγευμα.

Πάντως σε πρώτη φάση αν και πρώτη φορά παίρνω τηλ. αυτής της εταιρείας , το μενού κλ.π. φαίνονται εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

το πήρα και γω και μετά από δυο ώρες "ξεσκονίσματος"..εχω να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος με την αγορά μου...ως τώρα..

θετικά η οθόνη , η κάμερα, το μενού και ο σχεδιασμός.

αρνητικό ότι δεν έχει θέση για τη γραφίδα [αν και δεν είναι τόσο απαραίτητη] και ότι τα ελληνικά ονόματα τα βγάζει όλα στο ίδιο γκρουπ ονομάτων. Επίσης θεωρώ ότι θα μπορούσε να ήταν και λίγο μικρότερο.

 

Και μερικές ερωτήσεις παρακαλώ:

1)Αλήθεια έχει βρει κανείς λύση με το θέμα των ονομάτων του καταλόγου;

2)Screensaver παίρνει;

3)H επιλογή εξοικονόμηση ενέργειας εκτός του να κατεβάζει τη φωτεινότητα τι άλλο κάνει; Την έχετε ενεργή ή όχι;

4)Κάτι σε animation εικόνα παίρνει στην πρώτη οθόνη;Άλλα θέματα παίρνει;

5)Ποια κάρτα μνήμης προτείνεται στα 2 gb και πόσο κοστίζει;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα...

Δοκιμασα να το ανοιξω, και η μπαταρια ηταν στη μεση...ισως ηταν "πλασματικη" ενδειξη αλλα με ανησυχισε λιγο.

 

Τωρα κανει τη πρωτη του φορτιση, πρωτες εντυπωσεις soon... :)

Link to comment
Share on other sites

Και μερικές ερωτήσεις παρακαλώ:

1)Αλήθεια έχει βρει κανείς λύση με το θέμα των ονομάτων του καταλόγου;

2)Screensaver παίρνει;

3)H επιλογή εξοικονόμηση ενέργειας εκτός του να κατεβάζει τη φωτεινότητα τι άλλο κάνει; Την έχετε ενεργή ή όχι;

4)Κάτι σε animation εικόνα παίρνει στην πρώτη οθόνη;Άλλα θέματα παίρνει;

5)Ποια κάρτα μνήμης προτείνεται στα 2 gb και πόσο κοστίζει;

 

ευχαριστώ

1. Σε τι πρόβλημα αναφέρεσαι; Αναζήτηση κάνω κανονικά στα Ελληνικά ενώ στα αγγλικά δε χρειάζεται γιατί έχω λίγα ονόματα με λατινικούς χαρακτήρες.

 

2. Δε το ξέρω αυτό, δε το έψαξα.

 

3. Εγώ το έχω ενεργό και δε διαπίστωσα κάτι "ενοχλητικό" για να το απενεργοποιήσω.

 

4. Νομίζω κάποιος είχε πει πως δε παίρνει άλλα θέματα.

 

5. Νομίζω η μάρκα δε παίζει ρόλο αλλά επέλεξε να είναι "premier" γιατί αυτή προτείνουν αν θυμάμαι καλά ... κοστίζει 6 Euro παραπάνω από την "απλή".

 

Μη ξεχνάτε πως παιχνίδια δύσκολα θα παίξετε μιας και το εικονικό πληκτρολόγιο δε βοηθά καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

paidia to kinito einai poly kalo. epitelous sta xeria mou. distixos exei ena logotipo vodafone epano alla den kanei kai toso ''mpam'' exo os tora minei me tis kalyteres ediposeis kai apo camera idika to video einai pragmatika ola ta lefta... to ixeio poli kalo kai arketa dinato an kai to fovomoun ligo prin to paro. to kalitero simeio omos einai i ekthamvotiki tou othoni pou einai ola ta lefta kai me to parapano. exo asxolithei arketa me polles leitourgies tou kai mporo na po pos me ediposiase se olous tous tomeis. meta apo poli skliri dokimi to evala gia fortisi alla milame oti gia ores den ksekolisa apo pano tou. se metria xrisi tha krata giro stis 2-3 meres isos parapano.

 

exete valei to prostateutiko othonis eseis?? osoi to exete.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα πολύ σύντομο ''παίξιμο'' μαζί του αυτό που μου προξενεί απορία είναι σχετικά με την γκρίνια που υπάρχει για τον τηλ. κατάλογο.Εγώ τον θεωρώ ΠΟΛΥ καλό καθώς εκτός του ότι μου εμφανίζει κανονικά τα ονόματα στα ελληνικά, αν π.χ. ψάχνω να βρω όνομα από Τρ.....

μου εμφανίζει και κάποιο άλλο όνομα που μπορεί η δεύτερη λέξη του στοιχείου να αρχίζει από Τρ..

Πράγμα που το βρίσκω αρκετά βολικό , γιατί αν δεν θυμάσαι πως έχεις καταχωρήσει κάποιο άτομο, με το επώνυμο ή το όνομα μπροστά , θα σου εμφανιστεί έτσι και αλλιώς.

Επίσης η σουίτα είναι εύκολη και ελπίζχω να είναι και χρήσιμη.

Αυτά προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

επισηs να τονισω οτι για μενα προσωπικα ειναι πολυ ανωτερο απο την μεχρι τωρα iphone βερσιον διοτι μπορει ναμην ειναι multi touchscreen ,αλλα απλα touchscreen ,αλλα ειναι πληρεs εφαρμογων,πραγμα που δεν συμβαινει με το iphone.

ηδη εχω αρχισει να εκτιμω την LG εγω που ποτε δεν ειχα παρει κινητοτηs και την κοροιδευα.

φανταστειτε τι κινητα επιπεδου εχει να βγαλει απο δω και εμπροs.

μπραβο τηs.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά όσοι ενδιαφέρεστε να μεταφέρετε ταινίες, μικρά βίντεο κτλ. σε ποιότητα αντίστοιχη του βίντεο που υπάρχει στο κινητό από "μαμά" (Adrenaline.divx), μπορείτε να το κάνετε γνωρίζοντας τις ρυθμίσεις που χρησιμοποιήθηκαν για τη δημιουργία αυτού του βίντεο.

 

Συγκεκριμένα η ανάλυση του βίντεο είναι 400χ224 με 23.976 καρέ το δευτερόλεπτο και χρήση 667kbps για τη ποιότητα αυτού. Η ποιότητα του ήχου είναι 48.000Hz 128kb/s Joint Stereo.

 

Προτείνω το πρόγραμμα: Dr. Divx για απόλυτη συμβατότητα με το κινητό μας και μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ δωρεάν:

http://prdownloads.sourceforge.net/drdivx/drdivx2-2.0.1-b5-setup.exe

 

Εύχομαι καλό encoding :)

Link to comment
Share on other sites

εχει περασει κανειs καμια εφαρμογη,και αν ναι απο ποιο λινκ;

πηγα σημερα στον Γερμανο και ρωτησα για θηκη ,αλλα δεν υπαρχει.

καπου ειχα διαβασει οτι στην συσκευασια υπαρχει και θηκη,αλλα γιοκ.

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα στον Γερμανο και ρωτησα για θηκη ,αλλα δεν υπαρχει.

καπου ειχα διαβασει οτι στην συσκευασια υπαρχει και θηκη,αλλα γιοκ.

 

kai ego to eixa diavasei alla episis giok. kanonika tha eprepe na yparxei thiki gia to kinito sta katastimata kai elpizo na feroun sidoma.:(

Link to comment
Share on other sites

Egw pantws piga sto Germano kai vrika thikh idika gia to 990...:)

Mallon eimai tyxeros...

Pantws an den breis mpes kai sta e-shops kai tha vreis para polla se mikrh timh.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά όσοι ενδιαφέρεστε να μεταφέρετε ταινίες, μικρά βίντεο κτλ. σε ποιότητα αντίστοιχη του βίντεο που υπάρχει στο κινητό από "μαμά" (Adrenaline.divx), μπορείτε να το κάνετε γνωρίζοντας τις ρυθμίσεις που χρησιμοποιήθηκαν για τη δημιουργία αυτού του βίντεο.

 

Συγκεκριμένα η ανάλυση του βίντεο είναι 400χ224 με 23.976 καρέ το δευτερόλεπτο και χρήση 667kbps για τη ποιότητα αυτού. Η ποιότητα του ήχου είναι 48.000Hz 128kb/s Joint Stereo.

 

Προτείνω το πρόγραμμα: Dr. Divx για απόλυτη συμβατότητα με το κινητό μας και μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ δωρεάν:

http://prdownloads.sourceforge.net/drdivx/drdivx2-2.0.1-b5-setup.exe

 

Εύχομαι καλό encoding :)

 

Πολυ χρησιμο,thanks a lot:D

Link to comment
Share on other sites

παιδιά όσοι ενδιαφέρεστε να μεταφέρετε ταινίες, μικρά βίντεο κτλ. σε ποιότητα αντίστοιχη του βίντεο που υπάρχει στο κινητό από "μαμά" .....

Thanx johny

Εγώ μπήκα στο φορουμ για να κλάψω τα χρήματα μου.

Δεν είμαι ΚΑΘΟΛΟΥ ικανοποιημένος από την αγορά μου (έπρεπε να το καταλάβω πως υπάρχει λόγος που αποφασισε ξαφνικά η LG να παίξει διαφήμιση στην TV στην Ελλάδα).

Η μεταφορά δεδομένων είναι πολύ αργή.

Το LG suite είναι ελαφρώς βγαλμένο από το παρελθόν.

Εν έτη 2007 θεωρώ απαραδεκτό την αναζητηση μόνο με λατινικούς χαρακτήρες. (το είχα διαβάσει βέβαια).

Εκείνο που δεν ήξερα είναι ότι έχει δυνατότητα μόνο έως 500 ονόματα. ΕΛΕΟΣ.

Δοκίμασα να περάσω αρχεία κατευθείαν στην κάρτα μνήμης (αφού την είχε διαμορφώσει το κινητό) όπως είχα Mp3 σε φακέλους στον υπολογιστή και δεν τα αναγνωρίζει...

Μετά απο 5 χρόνια με το P800 εχω να πω ότι μόλις σπάσει το viewty θα αγοράσω ξανά SE.

Η μπαταρία τελικά θα μου σπάσει τα νεύρα...

-αξεσουάρ θα βρείτε μονο στα καταστηματα της LG-

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

ηταν δικια μου αποροια και το εψαξα.. το γραφω ετσι πληροφοριακα για οποιον τον ενδιαφερει! λοιποιν η διαφορα της microsd με την microsd premier ειναι οτι στην πρωτη η ταχυτητες read/write ειναι 1/1 mB και στην premier ειναι 10/9 mB. Σκεφτειτε χρονους σε μεταφορα ταινιας, αν γινεται απο το suite. διαφορα 5€..
Link to comment
Share on other sites

Thanx johny

Εγώ μπήκα στο φορουμ για να κλάψω τα χρήματα μου.

Δεν είμαι ΚΑΘΟΛΟΥ ικανοποιημένος από την αγορά μου (έπρεπε να το καταλάβω πως υπάρχει λόγος που αποφασισε ξαφνικά η LG να παίξει διαφήμιση στην TV στην Ελλάδα).

Η μεταφορά δεδομένων είναι πολύ αργή.

Το LG suite είναι ελαφρώς βγαλμένο από το παρελθόν.

Εν έτη 2007 θεωρώ απαραδεκτό την αναζητηση μόνο με λατινικούς χαρακτήρες. (το είχα διαβάσει βέβαια).

Εκείνο που δεν ήξερα είναι ότι έχει δυνατότητα μόνο έως 500 ονόματα. ΕΛΕΟΣ.

Δοκίμασα να περάσω αρχεία κατευθείαν στην κάρτα μνήμης (αφού την είχε διαμορφώσει το κινητό) όπως είχα Mp3 σε φακέλους στον υπολογιστή και δεν τα αναγνωρίζει...

Μετά απο 5 χρόνια με το P800 εχω να πω ότι μόλις σπάσει το viewty θα αγοράσω ξανά SE.

Η μπαταρία τελικά θα μου σπάσει τα νεύρα...

-αξεσουάρ θα βρείτε μονο στα καταστηματα της LG-

ενταξει μην τα παραλεμε!

δεν μπορει σε αυτο το thread 100 ανθρωποι να το θεωρουμε αριστο κινητο και εναs να λεει οτι τσαμπα τα λεφτα που εδωσε.

αλλωστε ολοι μαs πριν το αγορασουμε ειχαμε διαβασει τα χαρακτηριστικα του και βρηκαμε οτι τα συν του ηταν πολυ περισσοτερα απο τα πλην του.

ολα αυτα που αναφερειs μαs ηταν γνωστα και δεν τα θεωρησαμε ιδιαιτερα σημαντικα για να μην το αγορασουμε.

YΓ ξερει κανειs κανα λινκ που μπορουμε να βρουμε σε ποιεs περιοχεs εχει η LG καταστηματα,για να βρουμε θηκεs;

Link to comment
Share on other sites

YΓ ξερει κανειs κανα λινκ που μπορουμε να βρουμε σε ποιεs περιοχεs εχει η LG καταστηματα,για να βρουμε θηκεs;

 

80011200300

Οι απόψεις είναι πάντα υποκειμενικές.

Δεν το έριξα και στην πυρά xolloth.

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...