Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ηχείο είναι σε ποιότητα μάλλον στα ίδια επίπεδα.....ωστόσο σε ένταση το lg υπερέχει δραματικά!

 

Τη διαφορά φυσικά την κάνει η εγγραφή βίντεο που βάζει νέα στάνταρ στα κινητά....

 

Θέλω να δω αν υποστηρίζεται και το xvid (αφού και αυτό είναι αρχείο .avi).....επίσης φαντάζομαι πως το mpeg4 υποστηρίζεται...

 

Το XviD δεν υποστηρίζεται. Υποσττιρηζεται όμως το Η.263 - Η.264.

Όποιος το έχει, τι κάρτα του έχει βάλει? Ελεγξε να βλέπει και τα 4Gb στην περίπτωση που βάλατε τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ φίλε leondim77 έχω βάλει 2GB Κάρτα αφού δε ήξερα αν θα διαβάσει την 4GB. Ωστόσο η δική μου είναι η SanDisk 2GB....και η συσκευή προτείνει Sandisk 2GB Premier....δε ξέρω πια η διαφορά των δύο......στη τιμή πάντως η διαφορά είναι 6Euro.

 

 

Φίλε tom12 σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά της μπαταρίας στη θεωρία αντέχει περισσότερο από το K800, ωστόσο στη πράξη μάλλον η οθόνη αφής καταναλώνει αρκετά και γι αυτό κρατάει λιγότερο από το k800 (στα χαρτιά τουλάχιστον....εγώ σήμερα το φόρτισα οπότε και βλέπουμε...... Η παραμετροποίηση του κινητού είναι τέτοια που προσφέρει μεγάλη αναμονή...... βγάζοντας εκτός πολλές λειτουργίες (τις οποίες δε θεωρώ απαραίτητες, όπως δόνηση και ήχος στη οθόνη αφής κτλ). Επίσης υπάρχει μια επιλογή στις ρυθμίσεις: "εξοικονόμηση ενέργειας" αλλά δε ξέρω τι απενεργοποιεί στο κινητό.....

Link to comment
Share on other sites

εγώ φίλε leondim77 έχω βάλει 2GB Κάρτα αφού δε ήξερα αν θα διαβάσει την 4GB. Ωστόσο η δική μου είναι η SanDisk 2GB....και η συσκευή προτείνει Sandisk 2GB Premier....δε ξέρω πια η διαφορά των δύο......στη τιμή πάντως η διαφορά είναι 6Euro.

 

 

Φίλε tom12 σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά της μπαταρίας στη θεωρία αντέχει περισσότερο από το K800, ωστόσο στη πράξη μάλλον η οθόνη αφής καταναλώνει αρκετά και γι αυτό κρατάει λιγότερο από το k800 (στα χαρτιά τουλάχιστον....εγώ σήμερα το φόρτισα οπότε και βλέπουμε...... Η παραμετροποίηση του κινητού είναι τέτοια που προσφέρει μεγάλη αναμονή...... βγάζοντας εκτός πολλές λειτουργίες (τις οποίες δε θεωρώ απαραίτητες, όπως δόνηση και ήχος στη οθόνη αφής κτλ). Επίσης υπάρχει μια επιλογή στις ρυθμίσεις: "εξοικονόμηση ενέργειας" αλλά δε ξέρω τι απενεργοποιεί στο κινητό.....

 

an mporeseis kai theleis xrisimopoihse auti tin epilogi eksikonomisis energeias gia na mas pis ti akrivos ginete.

 

euxaristo gia tin apadisi.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες

στο βιβλιαράκι γίνεται αναφορά στο "φαινόμενο μνήμης" των μπαταριών αυτού του τύπου που πλέον δεν υφίσταται οπότε δεν χρειάζεται να αποφορτίζεται εντελώς η μπαταρία για να φορτιστεί πάλι

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γνωρίζετε αν για τις ρυθμίσεις wap που έρχονται με sms στο κινητό μας, (Cosmote) χρειάζεται να κάνουμε και κάποια άλλη ρύθμιση στο κινητό για να έχουμε πρόσβαση;
Link to comment
Share on other sites

Κατα την φορτιση καλο ειναι να μην το χρησιμοποιησετε για συνομιλια:X Ζηματαει:!:

Τι εννοείς, ότι είναι πολύ ζεστό; Αν ναι, είναι σε ενοχλητικό βαθμό;

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

simera piga stin wind na rotiso gia to viewty kai leo stin ypallilo endiaferomai gia to lg ku990 viewty na mou pi times kai kapia alla pragmata pou rotisa.

mou petaei ena: lg viewty?? proti fora to akouo...

meta eide ton katalogo perimenodas kanena 5lepto kai meta mou petakse ena: aaaaaa auto les, den exo idea gia to kinito eno sta dipla katastimata germanos kai ta loipa akoma kai stin vitrina to eixan..............

Link to comment
Share on other sites

Το περιεργάστηκα χθες και έχω να πω ότι έχει τρομερό βίντεο και καλή φωτογραφία [τουλάχιστον σε συνθήκες φωτισμού εντός καταστήματος]. Μου άρεσε πολύ επίσης η οθόνη λόγω μεγέθους,ποιότητας αλλά και για το ότι δεν χρειάζεται γραφίδα [για καθημερινή τουλάχιστον χρήση]. Το μέγεθος δε με ικανοποίησε πλήρως και για αυτό το σκέφτομαι ακόμα. Μικρό το κακό βέβαια..

Να ρωτήσω κάτι: Το gmail και το you tube Που εχει στο μενού τι ρόλο βαράνε;

Θα περιμένω να μάθω αν παίζει internet με wind plus non stop και από αυτό θα κριθεί η απόφαση για την αγορά του...

Link to comment
Share on other sites

υποστηρίζει απ'ευθείας αποστολή video στο youtube .... την επιλογή με το gmail που τη βρήκες;

Δοκίμασε κανείς να περάσει παιχνίδια να δει αν και πως παίζουν;

Link to comment
Share on other sites

το gmail το βρήκα στο μενού ..νομίζω δίπλα από την επιλογή youtube..

μπορείς να επεξεργαστείς αρχεία word,excel,pdf ή μονο να τα διαβάσεις; στα multirama μου παν ότι απλά τα διαβάζεις. ξέρει κάποιος που το έχει να μας απαντήσει στα σίγουρα;

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια, τα αρχεια του office και τα pdf ΜΟΝΟ αναγνωση και οχι επεξεργασια δυστυχως. Διαβαζει επισης και flash αρχεια.!

 

Παιχνιδια πρεπει να του χω βαλει καμια 20αρια ηδη και επεται συνεχεια.! Εγω κανω την μεταφορα μεσω Bluetooth (γινεται και μεσω καλωδιου). Το jar αρχειακι αποθηκευεται στο φακελο Αλλα και απο κει το κανεις εγκατασταση στη μνημη της συσκευης. Γενικα παιζει οτιδηποτε παιχνιδι ξερατε απο τα sonyericsson και nokia και καλυτερα να ειναι σε αναλυση οθονης 240x320 pixels. Εμφανιζει εικονικο χηρηστηριο στο κατω μερος της οθονης που ειναι λιγο δυσκολο να παιξει κανεις ετσι, αλλα ειναι σιγουρα πολυ εντυπωσιακο. Αυτα προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως

Απίστευτο μου φαίνεται! Το έχει παρατηρήσει κι άλλος αυτό; Λέω μπας και έτυχε...

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είναι η 1η φορά μετά από ένα χρόνο ως κάτοχος k800i που μένω από μπαταρία..... το KU990 με ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας και έχοντας απενεργοποιήσει όλα τα "μη" απαραίτητα δονήσεις κτλ, το κινητό άντεξε 2 μέρες (έμεινε ανοιχτό μόνο ένα βράδυ, πρωί Τρίτης έως πρωί Πέμπτης) ενώ η χρήση του ήταν αρκετά περιορισμένη, για νέο κινητό......αυτά μετά τη 1η φόρτιση που του έχω κάνει......αν δω βελτίωση θα σας πω....

 

Σε γενικές γραμμές έχετε υπόψιν σας ότι αντέχει το μισό χρόνο από το k800i αν και θεωρώ πιθανόν πως αντέχει ακόμα λιγότερο σε σύγκριση με τη χρήση που έκανα με το k800i.

 

Γνωρίζετε που μπορώ να βρω τη δερμάτινη θήκη κοντά Χαλκίδα;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είναι η 1η φορά μετά από ένα χρόνο ως κάτοχος k800i που μένω από μπαταρία..... το KU990 με ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας και έχοντας απενεργοποιήσει όλα τα "μη" απαραίτητα δονήσεις κτλ, το κινητό άντεξε 2 μέρες (έμεινε ανοιχτό μόνο ένα βράδυ, πρωί Τρίτης έως πρωί Πέμπτης) ενώ η χρήση του ήταν αρκετά περιορισμένη, για νέο κινητό......αυτά μετά τη 1η φόρτιση που του έχω κάνει......αν δω βελτίωση θα σας πω....

 

Σε γενικές γραμμές έχετε υπόψιν σας ότι αντέχει το μισό χρόνο από το k800i αν και θεωρώ πιθανόν πως αντέχει ακόμα λιγότερο σε σύγκριση με τη χρήση που έκανα με το k800i.

 

Γνωρίζετε που μπορώ να βρω τη δερμάτινη θήκη κοντά Χαλκίδα;

 

Ευχαριστώ.

 

Εμενα προσωπικα με την ιδια χρηση μου αντεξε περιπου 4 μερες μετα την πρωτη φορτιση:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα με την ιδια χρηση μου αντεξε περιπου 4 μερες μετα την πρωτη φορτιση:confused:

 

Εμενα με 4:30 ωρες ομιλιας 3 μερες αντεξε.

kOstAkhS
Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

 

Exw diavasei poli prosektika ola osa exete grapsei gia afto to kinito kai eimai etoimi na to agorasw. To mono pou me fovizei einai i othoni afis. Den allazw sixna kinito kai to pithanotero einai na to kratiso gia 2-3 xronia, pistevete pos i othoni tha klatarei os tote? Defteri epilogi mou einai to Nokia N95 3G... pio na protimisw?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

 

Exw diavasei poli prosektika ola osa exete grapsei gia afto to kinito kai eimai etoimi na to agorasw. To mono pou me fovizei einai i othoni afis. Den allazw sixna kinito kai to pithanotero einai na to kratiso gia 2-3 xronia, pistevete pos i othoni tha klatarei os tote? Defteri epilogi mou einai to Nokia N95 3G... pio na protimisw?:worry:

 

xalara lg viewty. i othoni afis mi se fovizi einai apo tis kaluteres kai poiotikoteres pou iparxoun. genika to tilefono einai KATAPLIKTIKO.

 

I kataskeui tou n95 den einai oti kalitero kai afou kratas arketa ta kinita pou pairneis, enoeite pos prepei na epilrkseis lg viewty:)

 

gia otidipote allo thes na matheis, oi fanatikoi tou viewty edo eimaste:lol:

Link to comment
Share on other sites

Etsi pistevw k egw apla distazw ligo akoma giati stelnw polla minimata kathimerina kai fovamai mi to xalasw!

Pantws diavasa ta sxolia gia to N95 kai vlepw polla provlimata...;)

Mallon apo vdomada tha parw to LG

 

Eyxaristw poli gia ti voitheia!:):)

Link to comment
Share on other sites

Etsi pistevw k egw apla distazw ligo akoma giati stelnw polla minimata kathimerina kai fovamai mi to xalasw!

Pantws diavasa ta sxolia gia to N95 kai vlepw polla provlimata...;)

Mallon apo vdomada tha parw to LG

 

Eyxaristw poli gia ti voitheia!:):)

 

den kanei tipota.

gia ta minimata pados mi fovasai katholou i othoni einai yperanthektiki kai exei ton tropo auto me to eikoniko pliktrologio se style keyboard pou einai poly volikos:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...