Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αναπαραγει mp3 κανονικοτατα αλλα στην συσκεβασια δεν περιεχεται καρτα μνημης οποτε πρεπει να αγοραστει μια αναγκαια γιατι η συσκευη διαθετει μονο 100mb μνημης.

FAQ

F*cking Annoying Questions

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας!

Βρε παιδιά θέλω να πάρω το κινητό από vodafone και μου λένε πως δεν υπάρχει ξέρει κάποιος κάτι? επίσης με την επιδότηση μπορώ να πάω σε κάποιο μαγαζί γερμανό να πάω να το πάρω από εκεί αν γίνετε?

 

εχεις επιδοτηση και θες απο βοντα ντε και καλα; αν ναι..πηγαινε παρτο απο το πλαισιο..μπορεις πια με επιδοτηση να παρεις κι απο εκει..εγω ετσι τα κανονισα για την κοπελα μου και πηρε και το λευκο viewty που ειχε το πλαισιο ;)

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

εχεις επιδοτηση και θες απο βοντα ντε και καλα; αν ναι..πηγαινε παρτο απο το πλαισιο..μπορεις πια με επιδοτηση να παρεις κι απο εκει..εγω ετσι τα κανονισα για την κοπελα μου και πηρε και το λευκο viewty που ειχε το πλαισιο ;)

 

Μπορεί επίσης να το πάρει απο εμπορικό αντιπρόσωπο της vodafone όπως έκανα και εγώ....γτ όπως και να το κάνουμε το συγκεκριμένο μοντέλο είναι λίγο παλιό και η τιμή του έχει πέσει κατακόρυφα οπότε δεν συμφέρει την vodafone και κάθε vodafone να την έχει στις βιτρίνες της :X Ισα ισα που σε κανένα εμπορικό αντιπρόσωπο θα μπορέσει να κάνει και καμία ανταλλαγή της παλιάς του συσκευής και σε συνδιασμό με την επιδότηση να μην χρειαστεί να πληρώσει τίποτα :D

Γιατί όπως και να το κάνουμε το τσαμπέ είναι πάντα καλύτερο ! hehe

 

Παίδες άμα βγάλει κανένας άκρη με το πως να τακτοποιούμε τις εικόνες και λοιπά αρχεία σε φακέλλους (ενώ είναι αποθηκευμένα στη κάρτα μνήμης) έτσι ώστε να τα βλέπω σε φακέλλους όταν κοιτάζω τα "αρχεία" (χωρίς να χρειάζεται να τα αποθηκεύσω στην εσωτερική μνήμη)....ας πει και σε εμένα τον τρόπο :) Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ευχαριστώ πολύ!Ωραία θα πάω αύριο αν γίνετε να το πάρω απο plaisio! σε ποιο χρώμα πιστεύετε πως είναι ποιο ωραίο άσπρο η μαύρο?

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ευχαριστώ πολύ!Ωραία θα πάω αύριο αν γίνετε να το πάρω απο plaisio! σε ποιο χρώμα πιστεύετε πως είναι ποιο ωραίο άσπρο η μαύρο?

 

Φίλε μου είναι θέμα γούστου αυτό.:) Εγώ πάντως το έχω σε μαύρο (φοβόμουν μην λερώνεται εύκολα) αλλά άμα το ξανα-έπερνα,θα έπερνα μάλλον το άσπρο ! Είναι άλλη φάση το άσπρο....δείχνει το κινητό εντελώς πρωτοποριακό και σαν νέο μοντέλο.Οκ...ίσως υπερέβαλα λίγο αλλά έτσι το βλέπω εγώ :p

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτειται το καλα το χρωματακι,γτ το ασπρο ειναι πολυ ωραιο και δειχνει αλλο κινητο,ενω το μαυρο ειναι συνηθισμενο και το εχουμε ολοι.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Εψαξα διαφορα κινητα και γενικά δεν με ικανοποιούσε κανένα ιδιαίτερα παρά μονο μερικά της LG. Moυ αρεσει που εχει στυλ σαν PDA. Ημουν ανάμεσα σε διαφορα οπως KF700 και αυτο εδώ KU990. Βέβαια το 700 δε μου άρεσε η οθόνη του που έχει μικρό πλάτος σχετικά και φαίνεται κάπως άσχημο... Θέλω να σας κάνω μερικές ερωτήσεις για αυτο το κινητό εδώ...

-Υπάρχει κάτι αντιστοιχο στον ανταγωνισμό σε αυτη τη τιμή;Εγω δεν βρηκά κάτι όλα πάνω απο 500 ευρώ

-Διαβάζει καλά τα pdf ;

-Εχουν βγει updates η μένει το ίδιο πάντα το λειτουργικό του;

-Υπάρχει θηκη για το κινητό και πόσο κοστίζει;

-Τα μηνυματα τα γραφετε με γραφιδα η με το χέρι;

Αυτα προς το παρών..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Εψαξα διαφορα κινητα και γενικά δεν με ικανοποιούσε κανένα ιδιαίτερα παρά μονο μερικά της LG. Moυ αρεσει που εχει στυλ σαν PDA. Ημουν ανάμεσα σε διαφορα οπως KF700 και αυτο εδώ KU990. Βέβαια το 700 δε μου άρεσε η οθόνη του που έχει μικρό πλάτος σχετικά και φαίνεται κάπως άσχημο... Θέλω να σας κάνω μερικές ερωτήσεις για αυτο το κινητό εδώ...

-Υπάρχει κάτι αντιστοιχο στον ανταγωνισμό σε αυτη τη τιμή;Εγω δεν βρηκά κάτι όλα πάνω απο 500 ευρώ

-Διαβάζει καλά τα pdf ;

-Εχουν βγει updates η μένει το ίδιο πάντα το λειτουργικό του;

-Υπάρχει θηκη για το κινητό και πόσο κοστίζει;

-Τα μηνυματα τα γραφετε με γραφιδα η με το χέρι;

Αυτα προς το παρών..

Στην τιμή αυτή ΟΧΙ δεν υπάρχει κάτι καλίτερο.

Αναβαθμίσεις ΔΕΝ υπάρχουν

Θήκη καλή καιι φτηνή μόνο από το e-bay ( με 2-3 ευρώ παίρνεις θήκη , προστ. οθόνης κλπ)

τα μηνύματα γράονται όπως σε βολεύει.εγώ τα γράφω χωρίς γραφίδα.

Για το pdf δεν ξέρω , γιατί δεν το χρησιμοποιώ.

γενικώς με την τιμή αυτή είναι μία ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Το άσπρο σε Γερμανό τουλάχιστον δεν είναι διαθέσιμο (ούτε στην αποθήκη) και αναμένεται από 17-1-2009 (έτσι είπαν τα κεντρικά τους) .... :-(

Διαθέσιμα είναι μόνο ελάχιστα κομμάτια ασημί και το μαύρο.

Ασημί δεν έχω δει από κοντά... Για βοηθήστε όσοι το έχετε (αν και απ'ότι διάβασα σε πολλούς από εσάς δεν άρεσε...)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Psyhiatros,αμα αποφασίσεις να πάρεις τώρα το κινητό,θα έχει μέσα το τελευταίο λογισμικό (που κυκλοφορεί) οπότε δεν παίζει να έχεις κανένα πρόβλημα αλλά και από την στιγμή που άρχισε να κυκλοφορεί επισήμως η νέα έκδοση (ασπρη)...θέλω να πιστεύω ότι θα αξιοθεί η LG να βγάλει και κανένα updated firmware (στα ελληνικά,γτ σε άλλες γλώσσες νομίζω έχει βγάλει) :p ! Αμα κάνω λάθος διορθώστε με :)

 

P.s : Το screen protector έχει 4 euro από το e-shop :) http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003811 <--- H εφαρμογή του πάνω στο κινητό είναι πολύ καλή

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα ρωτήσει και παλαιότερα για το κινητό και μου είχαν π-ει πως είναι παλιό και ότι η οθόνη του είναι κάπως αργή.... εγώ που πήγα σήμερα πλαίσιο και το είδα ήταν πάρα πολύ καλή και το ηχείο ήταν καλό όχι πολύ καλό και η κάμερα μια χαρά πολύ μου άρεσε και σε αυτή την τιμή παιδιά είναι τέλειο!!!:)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα ρωτήσει και παλαιότερα για το κινητό και μου είχαν π-ει πως είναι παλιό και ότι η οθόνη του είναι κάπως αργή.... εγώ που πήγα σήμερα πλαίσιο και το είδα ήταν πάρα πολύ καλή και το ηχείο ήταν καλό όχι πολύ καλό και η κάμερα μια χαρά πολύ μου άρεσε και σε αυτή την τιμή παιδιά είναι τέλειο!!!:)

 

Φίλε μου μην πιστεύεις τα ζώα-πωλητές (υπάρχουν εξεραίσεις)...γτ:

1ον ) Οι περισσότεροι δεν ξέρουν τι τους γίνεται σε σχέση με τις συσκευές

2ον ) Εχουν εντολές να προσπαθούν να πουλήσουν πάντα τις ακριβές συσκευές

3ον ) Δεν έχουν δοκιμάσει ποτέ καμία από τις συσκευές!

Αυτά μου τα είπε φίλος που ακόμα δουλεύει σε κατάστημα Γερμανό...είναι όλα μία καλοστημένη κομπίνα για να πουλάνε :)

Και κάτι για την οθόνη...άμα σου άρεσε η ανταπόκριση της οθόνης,θα ξετρελαθείς αμα το πάρεις γιατί με διάφορες ρυθμισούλες και hackeries ανεβαίνει κατακόρυφα η απόδοση της!Για την camera δεν χρειάζεται καν να μιλήσουμε μιας και τα 5mgplx μιλάνε από μόνα τους

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτά μου τα είχαν πει κάποια παιδιά εδώ την γνώμη τους είπαν και εγώ απλά τους είπα την δικιά μου τώρα που το είδα!! αν και δεν διαφωνώ καθόλου με αυτά που λες μα καθόλου όμως!!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτά μου τα είχαν πει κάποια παιδιά εδώ την γνώμη τους είπαν και εγώ απλά τους είπα την δικιά μου τώρα που το είδα!! αν και δεν διαφωνώ καθόλου με αυτά που λες μα καθόλου όμως!!

 

Καταλαβαίνω κολλητέ :) Αλλά να προσέχεις γτ και εδώ μέσα στο forum υπάρχουν άτομα τα οποία κράζουν όλα τα άλλα κινητά...μόνο και μόνο επειδή δεν είναι από την αγαπημένη τους μάρκα,χωρίς να έχουν πιάσει καν τη συσκευή στα χέρια τους :X Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να διαβάζεις τα σχόλια ατόμων που έχουν τη συσκευή.Εγώ πριν την πάρω όλο οτι χαλάει διαβαζα στα forum αλλά μέχρι στιγμής το κινητό δουλεύει gg :D Είμαι υπερκαλυμένος σε ότι περίμενα από αυτό το μοντέλο :D

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ ρε φίλε για τις συμβουλές:), τώρα θέλω να δω που θα βρω το άσπρο:happy:!!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Eγω σε λευκο το βρηκα μονο στο πλαισιο και εκει το ειχαν σε περιορισμενα αριθμο τεμαχιων.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αμα διαβάζατε το επόμενο post που έστειλα θα βλέπατε τον τρόπο.Τέσπα διαβάστε αυτή τη σελίδα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193293&page=2 και αν έχετε απορίες και μπορώ να βοηθήσω...ευχαρίστως να το κάνω :)

 

P.s : Το theme στο site που σας έστειλα έχει γίνει updated και δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα(έχω μείνει στην version 1,4 ;) ... Θα την βάλω το μεσημέρι και θα σας πω εντυπώσεις).

P.s 2 : Ο τρόπος εγκατάστασης είναι πιο εύκολος από οτι νομίζετε :p Διαβάστε το thread που σας έβαλα πιο πάνω και απλά θα σας πω ότι απλά το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να βάλετε τα αρχεία του θέματος εκεί μέσα...οτι καταλάβατε,γτ ούτε εγώ κατάλαβα πολλά από αυτά που είπα :wacko:

Ολα ωραία , το κόλπο πέτυχε, όμως μου βγάζει τα εικονίδια στο κάτω μέρος της οθόνης κάπως διαφορετικά. Πως μπορώ να τα αλλάξω ?

Πάντως ορισμένα θέματα είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

εχω μια επιδοτηση κοντα στα 250 και το μονο κινητο που μου αρεσε σε αυτα τα χρηματα ειναι το συγκεκριμενο lg,ελπιζω να ειναι καλο γιατι δεν ειχα ποτε lg.ωστοσο κι εγω σε ασπρο το ηθελα και το βρηκα αμεσως σε εναν γερμανο κοντα στο σπιτι μου(νεα μακρη)
Link to comment
Share on other sites

Για την camera δεν χρειάζεται καν να μιλήσουμε μιας και τα 5mgplx μιλάνε από μόνα τους

 

Πίστεψέ με ότι τα Mpixels δεν εχουν μεγάλη σχέση με την ποιότητα της φωτογραφίας.

Επειδή πιστεύω πάντως ότι το viewty είναι πολύ καλή ευκαιρία για αυτά που προσφέρει σε τέτοια τιμή ψήνομαι και εγώ να το πάρω.

Επειδή με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η φωτογραφική του θέλω να ρωτήσω όσους το έχουν πώς συγκρίνεται με τα αντίστοιχα κινητά της SE. Έχω δεί φωτο απο το viewty pou είναι πεντακάθαρες (πραγματικές foto 5mp) και έχω δεί και αρκετες που λόγω noise reduction είναι ιδιαίτερα θολές-->αίσχος θα έλεγα. Τι γίνεται, μπορείς να κλειδώσεις το ISO χαμηλά? γιατι μάλλον αυτό φταίει.

 

Επίσης μπορείς να βάλεις για wallpaper flash αρχεία όπως στα περισσότερα νέα κινητα???

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σας διαβασα χτες με ψησατε και μενα να το παρω. Θελω να ρωτησω αν υποστηριζει σμσ με 160 χαρακτηρες γιατι ειναι σημαντικο για μενα. Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι υποστηρίζει ... Να σε ρωτήσω όμως επειδή βλέπω έχεις Ν82 θα πάρεις το viewty ως δεύτερο ή θα το αντικαταστήσεις με το Ν82 ????
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πηρα ειναι πολυ ομορφο κινητο.το ασπρο ειναι τελειο.ξερει κανεις ποσες ωρες πρεπει να το φορτισω?πρεπει να ειναι κλειστο κατα την πρωτη φορτιση ή μπορω να το ανοιξω?και δυστυχως δεν εχει θηκη :(
Link to comment
Share on other sites

Ναι υποστηρίζει ... Να σε ρωτήσω όμως επειδή βλέπω έχεις Ν82 θα πάρεις το viewty ως δεύτερο ή θα το αντικαταστήσεις με το Ν82 ????

 

Φιλε εκανα τη βλακεια και το μετετρεψα σε μαυρο με κινεζικα ανταλλακτικα και ειναι μεταξυ φθορας και αγθαρσιας με καμενα πιξελ στην οθονη (κινεζικη γιατι η πρωτη μου εσπασε στη μετατροπη), επισης μου χαλασε το μαυρο πληκτρολογιο και εβαλα παλι το ασημι και επισης βγηκε εκτος εγγυησης. Για ολα αυτα την παρασκευη θα το δοσω σε καποιον για 100 ευρω και σκεφτομαι ποιο να παρω. Εχω και ενα κινεζικο που παιρνει 2 σιμ αλλα θα το δωσω και αυτο γιατι το βαρεθηκα. Οποτε πρεπει να παρω 2 κινητα. Στο ενα ειχα καταληξει στο χρυσο shine αλλα καποιος μου ειπε οτι υποστηριζει μονο 70 χαρακτηρες και γι αυτο το απεριψα. Τωρα λεω για το u600 αλλα με χαλανε τα πληκτρα αφης. Αυτα για το δευτερο κινητο. Για το πρωτο σκεφτομαι το viewty. Αξιζει??

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εκανα τη βλακεια και το μετετρεψα σε μαυρο με κινεζικα ανταλλακτικα και ειναι μεταξυ φθορας και αγθαρσιας με καμενα πιξελ στην οθονη (κινεζικη γιατι η πρωτη μου εσπασε στη μετατροπη), επισης μου χαλασε το μαυρο πληκτρολογιο και εβαλα παλι το ασημι και επισης βγηκε εκτος εγγυησης. Για ολα αυτα την παρασκευη θα το δοσω σε καποιον για 100 ευρω και σκεφτομαι ποιο να παρω. Εχω και ενα κινεζικο που παιρνει 2 σιμ αλλα θα το δωσω και αυτο γιατι το βαρεθηκα. Οποτε πρεπει να παρω 2 κινητα. Στο ενα ειχα καταληξει στο χρυσο shine αλλα καποιος μου ειπε οτι υποστηριζει μονο 70 χαρακτηρες και γι αυτο το απεριψα. Τωρα λεω για το u600 αλλα με χαλανε τα πληκτρα αφης. Αυτα για το δευτερο κινητο. Για το πρωτο σκεφτομαι το viewty. Αξιζει??

 

αξίζει ανάλογα τι το θες....στα λεφτά του καλό είναι αλλά εγώ το βαρέθηκα αρκετά γρήγορα...λείπει αρκετα το wifi....το gps πάει κ έρχεται,αλλά το wifi θα το έκανε τέλειο....αν πάντως σε παίρνει οικονομικά κοίτα κ το renoir...αρκετά καλή περίπτωση κ στα λεφτά που προσφέρετε κ ακόμα πιστεύω σε λίγο καιρό θα πέσει αρκετά η τιμή του όπως σε όλα τα lg!

 

Πίστεψέ με ότι τα Mpixels δεν εχουν μεγάλη σχέση με την ποιότητα της φωτογραφίας.

Επειδή πιστεύω πάντως ότι το viewty είναι πολύ καλή ευκαιρία για αυτά που προσφέρει σε τέτοια τιμή ψήνομαι και εγώ να το πάρω.

Επειδή με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η φωτογραφική του θέλω να ρωτήσω όσους το έχουν πώς συγκρίνεται με τα αντίστοιχα κινητά της SE. Έχω δεί φωτο απο το viewty pou είναι πεντακάθαρες (πραγματικές foto 5mp) και έχω δεί και αρκετες που λόγω noise reduction είναι ιδιαίτερα θολές-->αίσχος θα έλεγα. Τι γίνεται, μπορείς να κλειδώσεις το ISO χαμηλά? γιατι μάλλον αυτό φταίει.

 

Επίσης μπορείς να βάλεις για wallpaper flash αρχεία όπως στα περισσότερα νέα κινητα???

 

 

το iso αλλάζει κ το κάνεις όσο θές...κ μόλις μου έλυσες την απορία γιατί αρκετές φορές βγαίνει χάλια κ πολύ θολά η φωτογραφία....το βίντεο πάντως τα σπάει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...