Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Allos enas katoxos toy 990 pou NOMIZEI oti exei kanei thn agora tou AIWNA.Filarako PARE TO xampari.To kinhto EXEI TROMERA provlhmata kai oso kai na ta thavete emeis tha eimaste edw gia na bgazoume sthn fora.Mpas kai gleitwsei kanenas ta europoula tou...

 

 

MPOREIS SE PARAKALO NA ANAFEREIS AYTA POY ENTOPISES ESY K PISTEYEIS OTI EINAI TROMERA GIATI ETSI OPOS TA LES EXO ARXISEI NA ALLAZO GNOMI:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

MPOREIS SE PARAKALO NA ANAFEREIS AYTA POY ENTOPISES ESY K PISTEYEIS OTI EINAI TROMERA GIATI ETSI OPOS TA LES EXO ARXISEI NA ALLAZO GNOMI:worry:

 

Αν και 5 ΜΡ η κάμερα ΔΕΝ με ενθουσίασε.Το Κ800 που είχα πρίν μπορώ να πώ οτι σε αρκετές περιπτώσεις έβγαζε καλύτερες φωτό.

Οι ρυθμίσεις για την κάμερα και για το βιντεο είναι ΠΑΡΑ πολλές χωρις αυτο να ειναι θετικό.Και απο την στιγμή που κάθε φορά που σβήνεις την καμερα το κινητό ΔΕΝ σώνει τις ρυθμίσεις σου αλλα επιστρέφει στις εργοστασιακές ρυθμίσεις...

Στο θέμα των επαφών έχει λίγο χωρο για αποθήκευση...

Μπορείς να βάλεις ΜΟΝΟ 100 υπενθημήσεις στο ημερολόγιο...

Μπορεις να αποθηκεύσεις ΜΟΝΟ 5 ΜΕΜΟ...

Εχει ΜΟΝΟ 3 θέματα να βάλεις στο κινητο απο τα οποία το 1 με ένα ψάρι... (αισχρό)

Αναγνωρίζει εξωτερικές κάρτες μεχρι 2 γιγα ΜΟΝΟ.

Υπάρχει καποιο προβλημα στην αναγνώριση των βιντεο που θα του περάσεις.Αν είναι σε μορφή avi δεν τα διαβάζει.

Εχω παρατηρήσει οτι αρκετές φορές μου παρουσιάζει πρόβλημα συνδεσιμότητας με το lg suite του υπολογιστή.Υπάρχουν φορές που ΔΕΝ το αναγνωρίζει ΚΑΝ το κινητό...

Καλά για αλλαγή filmware δεν το αναφέρω καν.Καμοία σχεση με την SE που το έκανες μονος σου.Εδω ακομα η LG έχει ΜΑΥΡΑ μεσανυχτα...

Οταν αποθηκευεις φωτό στην εξωτερική μνήμη (που ΟΛΟΙ εκει τις βάζουμε ) το κινητό εχει την ΤΑΣΗ να εξαφανίζει τα οποια folder εχεις φτιάξει.Με αποτέλεσμα οταν πας στο ΜΕΝΟΥ να δεις τις φωτό σου στις ΠΕΤΑΕΙ ολες μαζι την μια κατω απο την αλλη ή την μια δίπλα απο την αλλη.Είναι τραγικά κουραστικό και απαράδεκτο να κάνεις 1 ώρα να βρεις την φωτό που θές και να μήν σου εμφανίζει τα folders.

Αυτά τα λίγα για αρχή και το έχω ΜΟΝΟ 2 εβδομάδες....

ΥΓ : Ξέχασα να αναφέρω την απαράδεκτη μπαταρία που έχει.Καμία σχέση με το Κ800 (βέβαια έχει τεράστια οθόνη που καίει...) αλλα ειναι κουραστικό να το φωρτίζεις καθε 2 μερες... (και χωρίς τρελή χρήση)

Link to comment
Share on other sites

Aν το προσέχεις λίγο βαζοντας το στην τσέπη και οταν το αφήνεις καπου η οθονη να κοιταει επανω δεν εχει κανενα προβλημα.

 

Εγω δεν το φοραω το screen protector αλλα και μια φίλη μου που εχει το Prada 2μήνες χωρις screen protector δεν επαθε τιποτα.

 

Οσο αφορα την θήκη πηρα σήμερα απο τα Jumbo (believe it 1,99E)

ταιριάζει γάντι και είναι πολυ cool.

Link to comment
Share on other sites

Αν και 5 ΜΡ η κάμερα ΔΕΝ με ενθουσίασε.Το Κ800 που είχα πρίν μπορώ να πώ οτι σε αρκετές περιπτώσεις έβγαζε καλύτερες φωτό.

Οι ρυθμίσεις για την κάμερα και για το βιντεο είναι ΠΑΡΑ πολλές χωρις αυτο να ειναι θετικό.Και απο την στιγμή που κάθε φορά που σβήνεις την καμερα το κινητό ΔΕΝ σώνει τις ρυθμίσεις σου αλλα επιστρέφει στις εργοστασιακές ρυθμίσεις...

Στο θέμα των επαφών έχει λίγο χωρο για αποθήκευση...

Μπορείς να βάλεις ΜΟΝΟ 100 υπενθημήσεις στο ημερολόγιο...

Μπορεις να αποθηκεύσεις ΜΟΝΟ 5 ΜΕΜΟ...

Εχει ΜΟΝΟ 3 θέματα να βάλεις στο κινητο απο τα οποία το 1 με ένα ψάρι... (αισχρό)

Αναγνωρίζει εξωτερικές κάρτες μεχρι 2 γιγα ΜΟΝΟ.

Υπάρχει καποιο προβλημα στην αναγνώριση των βιντεο που θα του περάσεις.Αν είναι σε μορφή avi δεν τα διαβάζει.

Εχω παρατηρήσει οτι αρκετές φορές μου παρουσιάζει πρόβλημα συνδεσιμότητας με το lg suite του υπολογιστή.Υπάρχουν φορές που ΔΕΝ το αναγνωρίζει ΚΑΝ το κινητό...

Καλά για αλλαγή filmware δεν το αναφέρω καν.Καμοία σχεση με την SE που το έκανες μονος σου.Εδω ακομα η LG έχει ΜΑΥΡΑ μεσανυχτα...

Οταν αποθηκευεις φωτό στην εξωτερική μνήμη (που ΟΛΟΙ εκει τις βάζουμε ) το κινητό εχει την ΤΑΣΗ να εξαφανίζει τα οποια folder εχεις φτιάξει.Με αποτέλεσμα οταν πας στο ΜΕΝΟΥ να δεις τις φωτό σου στις ΠΕΤΑΕΙ ολες μαζι την μια κατω απο την αλλη ή την μια δίπλα απο την αλλη.Είναι τραγικά κουραστικό και απαράδεκτο να κάνεις 1 ώρα να βρεις την φωτό που θές και να μήν σου εμφανίζει τα folders.

Αυτά τα λίγα για αρχή και το έχω ΜΟΝΟ 2 εβδομάδες....

ΥΓ : Ξέχασα να αναφέρω την απαράδεκτη μπαταρία που έχει.Καμία σχέση με το Κ800 (βέβαια έχει τεράστια οθόνη που καίει...) αλλα ειναι κουραστικό να το φωρτίζεις καθε 2 μερες... (και χωρίς τρελή χρήση)

 

THANKS

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και 5 ΜΡ η κάμερα ΔΕΝ με ενθουσίασε.Το Κ800 που είχα πρίν μπορώ να πώ οτι σε αρκετές περιπτώσεις έβγαζε καλύτερες φωτό.

Οι ρυθμίσεις για την κάμερα και για το βιντεο είναι ΠΑΡΑ πολλές χωρις αυτο να ειναι θετικό.Και απο την στιγμή που κάθε φορά που σβήνεις την καμερα το κινητό ΔΕΝ σώνει τις ρυθμίσεις σου αλλα επιστρέφει στις εργοστασιακές ρυθμίσεις...

Στο θέμα των επαφών έχει λίγο χωρο για αποθήκευση...

Μπορείς να βάλεις ΜΟΝΟ 100 υπενθημήσεις στο ημερολόγιο...

Μπορεις να αποθηκεύσεις ΜΟΝΟ 5 ΜΕΜΟ...

Εχει ΜΟΝΟ 3 θέματα να βάλεις στο κινητο απο τα οποία το 1 με ένα ψάρι... (αισχρό)

Αναγνωρίζει εξωτερικές κάρτες μεχρι 2 γιγα ΜΟΝΟ.

Υπάρχει καποιο προβλημα στην αναγνώριση των βιντεο που θα του περάσεις.Αν είναι σε μορφή avi δεν τα διαβάζει.

Εχω παρατηρήσει οτι αρκετές φορές μου παρουσιάζει πρόβλημα συνδεσιμότητας με το lg suite του υπολογιστή.Υπάρχουν φορές που ΔΕΝ το αναγνωρίζει ΚΑΝ το κινητό...

Καλά για αλλαγή filmware δεν το αναφέρω καν.Καμοία σχεση με την SE που το έκανες μονος σου.Εδω ακομα η LG έχει ΜΑΥΡΑ μεσανυχτα...

Οταν αποθηκευεις φωτό στην εξωτερική μνήμη (που ΟΛΟΙ εκει τις βάζουμε ) το κινητό εχει την ΤΑΣΗ να εξαφανίζει τα οποια folder εχεις φτιάξει.Με αποτέλεσμα οταν πας στο ΜΕΝΟΥ να δεις τις φωτό σου στις ΠΕΤΑΕΙ ολες μαζι την μια κατω απο την αλλη ή την μια δίπλα απο την αλλη.Είναι τραγικά κουραστικό και απαράδεκτο να κάνεις 1 ώρα να βρεις την φωτό που θές και να μήν σου εμφανίζει τα folders.

Αυτά τα λίγα για αρχή και το έχω ΜΟΝΟ 2 εβδομάδες....

ΥΓ : Ξέχασα να αναφέρω την απαράδεκτη μπαταρία που έχει.Καμία σχέση με το Κ800 (βέβαια έχει τεράστια οθόνη που καίει...) αλλα ειναι κουραστικό να το φωρτίζεις καθε 2 μερες... (και χωρίς τρελή χρήση)

 

 

 

den nomizo pos einai toso tragika ola opos ta parousiazeis...an ekseresis ta 5 memo...to MONO 500 epafes den nomizo pos einai mono...(an kai i kathe mia xoraei 3-4)prosopika den exo kanena provlima me to suite kai to exo xrisimopoioisi arketa....akoma pisteuo pos 100 ipenthimisis den einai liges....i kamera einai mia xara....opos kai ta video...prosopiki m apopsi panta...

to oti esi isos perimenes na einai ena kinito pou na ftiaxnei kai kafe+ na vgazei pagakia den pisteuo pos to kanei axristo....apla isos esi exeis ipervolika stantar....opos kai na einai i apopsi s dekti opos kai tou kathena....filika panta kai xronia polla...:rolleyes:

Life Is Good:)
Link to comment
Share on other sites

Re paides plz boh9hste ligo...epeidh endiaferomai kai egw gia to sugkekrimeno kinhto mporeitai na mou steilete kana link pou na deixnei photos pou exoun travhxtei me to viewty se sugkrish me autes kapoiou allou kinhtou me camera 3.2 megapixel
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστουμε ολους τους φιλους που εχουν σοβαρα παραπονα απο το Viewty και εμμεσως πλην σαφως μας λενε χαζους και θυματα της τηλεορασης. ;)

 

Αν και 5 ΜΡ η κάμερα ΔΕΝ με ενθουσίασε.Το Κ800 που είχα πρίν μπορώ να πώ οτι σε αρκετές περιπτώσεις έβγαζε καλύτερες φωτό.

Οι ρυθμίσεις για την κάμερα και για το βιντεο είναι ΠΑΡΑ πολλές χωρις αυτο να ειναι θετικό.Και απο την στιγμή που κάθε φορά που σβήνεις την καμερα το κινητό ΔΕΝ σώνει τις ρυθμίσεις σου αλλα επιστρέφει στις εργοστασιακές ρυθμίσεις...

 

Φιλε nikolasdani μας εχεις πει επανειλλημενα οτι το k800 που ειχες εβγαζε καλυτερες photos. Και μενα το sl45i ετρεχε πιο γρηγορα Java applets, το SX1 επαιζε σε ανοιχτη ακροαση σαν dolby, το SL65 ειχε τις μισες διαστασεις, το Sharp 903 φορτιζε πιο γρηγορα και το N73ME υποστηριζε home upgrade μεχρι να χαλασει οριστικα και η Alpha Copy να μου το κρατησει για κανα 2μηνο για να μην του διορθωσει τιποτα... Thats Life τι να κανουμε τωρα get over it...

 

Εδω καλα καλα οι ιδιοι κατοχοι του k850i λενε οτι προηγουμενα Sony εβγαζαν πιο καθαρες φωτογραφιες.. Και αν θες μια συγκριση πηγαινε μεταξυ K850i ή Viewty πηγαινε μερικες σελιδες πισω να δεις μερικες δικες μου photos απο τα 2 αυτα κινητα μιας που η καμερα του 990 κραζεται απο πολλους.

Οχι δεν τα παιρνω απο την LG, τα σιχτηριδια που τους εδωσα για το KG920 ηταν αρκετα πιστευω..

 

Παμε παρακατω.. Λες οι ρυθμισεις της καμερας ειναι πολλες. Ετσι ειναι τα καινουρια κινητα... Οταν μπορεις να τραβηξεις σε 5 διαφορετικες αναλυσεις, να φωτογραφισεις σε διαφορα modes κλπ κλπ τοτε πρεπει να εχεις πολλες επιλογες. Δηλαδη δεν φτανει που παρεχονται επιλογες που μονο ψηφιακες φωτογραφικες μηχανες εχουν, να τους κραζουμε και απο πανω επειδη δεν ενσωματωσαν 5MP καμερα που απλα να πατας το κουμπι και να παιρνει photo... Αν ειναι να ξαναγυρισουμε και στις εποχες του T68 με την επιπροσθετη καμερουλα που κουμπωνε...:wacko:

 

Επισης εαν αποθηκευσεις τις ρυθμισεις ΔΕΝ χανονται, ειτε βγεις ειτε κλεισεις το τηλεφωνο μαλλον δεν το παρατηρησες...

Απλα οι ρυθμισεις πρεπει να γινονται ΜΙΑ-ΜΙΑ και μετα αποθηκευση. Δεν γινεται να αλλαξεις αναλυση, να αλλαξεις τροπο αποθηκευσης, τροπο φωτογραφισης και αλλα 5 μενου και να τα σωσεις ολα μαζι. Αυτο συμβαινει και αυτο λεει το video με τα tips για οσους δεν το καταλαβαν.

 

 

Στο θέμα των επαφών έχει λίγο χωρο για αποθήκευση...

Μπορείς να βάλεις ΜΟΝΟ 100 υπενθημήσεις στο ημερολόγιο...

Μπορεις να αποθηκεύσεις ΜΟΝΟ 5 ΜΕΜΟ...

Εχει ΜΟΝΟ 3 θέματα να βάλεις στο κινητο απο τα οποία το 1 με ένα ψάρι... (αισχρό)

Αναγνωρίζει εξωτερικές κάρτες μεχρι 2 γιγα ΜΟΝΟ.

Υπάρχει καποιο προβλημα στην αναγνώριση των βιντεο που θα του περάσεις.Αν είναι σε μορφή avi δεν τα διαβάζει.

Εχω παρατηρήσει οτι αρκετές φορές μου παρουσιάζει πρόβλημα συνδεσιμότητας με το lg suite του υπολογιστή.Υπάρχουν φορές που ΔΕΝ το αναγνωρίζει ΚΑΝ το κινητό...

Καλά για αλλαγή filmware δεν το αναφέρω καν.Καμοία σχεση με την SE που το έκανες μονος σου.Εδω ακομα η LG έχει ΜΑΥΡΑ μεσανυχτα...

Οταν αποθηκευεις φωτό στην εξωτερική μνήμη (που ΟΛΟΙ εκει τις βάζουμε ) το κινητό εχει την ΤΑΣΗ να εξαφανίζει τα οποια folder εχεις φτιάξει.Με αποτέλεσμα οταν πας στο ΜΕΝΟΥ να δεις τις φωτό σου στις ΠΕΤΑΕΙ ολες μαζι την μια κατω απο την αλλη ή την μια δίπλα απο την αλλη.Είναι τραγικά κουραστικό και απαράδεκτο να κάνεις 1 ώρα να βρεις την φωτό που θές και να μήν σου εμφανίζει τα folders.

Αυτά τα λίγα για αρχή και το έχω ΜΟΝΟ 2 εβδομάδες....

ΥΓ : Ξέχασα να αναφέρω την απαράδεκτη μπαταρία που έχει.Καμία σχέση με το Κ800 (βέβαια έχει τεράστια οθόνη που καίει...) αλλα ειναι κουραστικό να το φωρτίζεις καθε 2 μερες... (και χωρίς τρελή χρήση)

 

Απο τα 10 πραγματα που αναφερεις, εμενα μονο 1 με απασχολει σαν χρηστη που εχω περασει απο 10δες τηλεφωνα. Το οτι δεν εχει εξωτερικους φακελους στη micro SD.

 

Η μπαταρια του κραταει αναλογα με τη χρηση του. Οταν φωτογραφιζεις στα 5mp, βλεπεις divx και το τηλεφωνο ειναι touchscreen με τετοια ευκρινεια και αποδοση τοτε δεν μπορεις να περιμενεις η μπαταρια να κραταει οσο κραταει του Nokia 1100 που απλα παιρνει τηλεφωνα και στελνει sms.. Λογικο δεν ειναι; Στο k800 ειχες τα 2/3 της οθονης του Viewty, επαιρνες video QCIF και οχι 640 * 480 ή με 120 fps και δεν εβλεπες divx σε full screen.

Μηπως πρεπει να συνηδητοποιησεις οτι η χρησιμοτητα, οι δυνατοτητες και οι αδυναμιες καθε κινητου εγκειται στη χρηση του;

 

Να δεχθω οτι εβγαινε καποιος και ελεγε για ασταθες λογισμικο, για restart για κολληματα κλπ που ειναι απο τους σοβαρους λογους για να ΜΗΝ παρεις ενα τηλεφωνο να πω ενταξει...(αλλα νομιζω οτι μαλλον το αντιθετο γινεται και κανεις δεν εχει μιλησει για τετοια θεματα) Εδω με αλλα καινουρια τηλεφωνα γινεται πανικος απο τα bugs και επειδη το Viewty παιρνει σε μη δυναμικη μνημη 500 επαφες τηλεφωνου και 5 memo βρηκαμε λογο να χαρακτηρισουμε ολους τους αγοραστες του κοροιδα;

 

Εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με το Suite, και δεν με ενοχλει που ενα απο τα τρια θεματα ειναι...ψαρι! Η LG πρεπει να βγαλει αναβαθμιση που να διορθωνει μερικα μικρο-προβληματα οπως αυτου με τους φακελους. Αν καποιος εχει σκοπο να βαλει στο τηλεφωνο 800 επαφες, και 500 υπενθιμησεις τοτε ναι...υπαρχει σοβαροτατο προβλημα.

Επισης το μονo "bug" ας πουμε που βρηκα στο τηλεφωνο, ειναι σε 1-2 υποκατηγοριες/menu που το scroll δεν γινεται ουτε με τον κλασσικο τροπο ουτε εχει τη μπαρα απο διπλα δεξια οπως στο gallery των εικονων παρα μονο μια μικρη μπαρα που ειναι σχετικα δυσχρυστη.

Α, τελος οταν εισαι στο gallery με τις φωτογραφιες ναι μεν μπορει να μην εχεις φακελους αλλα με το scroll μεσα σε δευτερο πας οπου θες. Που ειναι η καθυστερηση; ΟΚ, πρεπει να ξερεις περιπου ποτε εχεις τραβηξει τη φωτογραφια. Για να ρωτησει καποιος και τους κατοχους του N73 με τις photos χυμα στο gallery που το μονο που μπορουσες να κανεις (αφου και σε αυτο δεν υποστηριζοταν φακελοι παρα ΜΟΝΟ με τριτες εφαρμογες..) ειναι να πηγαινεις πισω ανα 15 φωτογραφιες...

 

Αυτα, δεν σκοπευω να ξανα-απαντησω σε παρομοια posts...αλλα ειναι κριμα να γεμιζουν οι σελιδες του επισημου thread με τα ιδια και τα ιδια... Και εγω με το KG 920 της LG παλι, ελεγα οτι δεν αξιζει ουτε καν μηνυματα να στελνω απο αυτο το κινητο και με το N73 ME αναρωτιομουν ποσο ηλιθιους παιζει να μας θεωρει η Alpha Copy, postara αυτο που ηθελα, κατηγγειλα επισης οτι ηθελα και καπου εκει...end of story. Κατανταει λιγο κουραστικο...

Link to comment
Share on other sites

Re paides plz boh9hste ligo...epeidh endiaferomai kai egw gia to sugkekrimeno kinhto mporeitai na mou steilete kana link pou na deixnei photos pou exoun travhxtei me to viewty se sugkrish me autes kapoiou allou kinhtou me camera 3.2 megapixel

 

Αν θες σε συγκριση με 5MP δες εδω

 

Επισης υπαρχει συγκριση Viewty με N82 σε ιδια τοπια, δεν θυμαμαι το site λογικα καποιος θα το δωσει.

(edit βρεθηκε... : http://hk.phonedaily.com/news/?news_id=5293 )

Σε συγκριση με 3,2 MP δεν εχω δει κατι, η προσωπικη αποψη ειναι οτι απο 3,2 στα 5MP ΚΑΝΕΝΑ κινητο που εχει βγει στην αγορα δεν δικαιολογει στο πληρες την ανωτεροτητα των 5 Mega pixels αλλα οπως και να ΄χει ειναι καλυτερη.

Το αν αξιζει ή οχι παραπανω λεφτα ενα κινητο σαν το Viewty/ k850i/N82 για καποιον που πανω απ'ολα θελει Imaging δυνατοτητες ειναι στη κριση του καθενα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

να συμφωνήσω και εγώ με όσους έγραψαν τις εντυπώσεις τους παραπάνω και να πω ότι το τηλέφωνο πιθανόν να έχει κάποιες ατέλειες αλλά για εμένα προσωπικά δεν είναι τόσο σημαντικές και λόγος μη αγοράς του. Άλλωστε αρκετές από αυτές ίσως να διορθώνονται με ένα firmware update που βλέπω πολύ πιθανό να βγάλει η LG. Κι αυτό γιατί ήδη, όπως έγραψα και παραπάνω, στο εξωτερικό ήδη το λογισμικό έχει αναβαθμιστεί 4 φορές.

Και το σίγουρο είναι ότι δεν έχω μετανιώσει ούτε για ένα cent από τα euro που έδωσα.

Τώρα αν κάποιος περίμενε με τόσα χρήματα να πάρει notebook με ενσωματωμένη κάμερα 5mp που να παίρνει τηλέφωνα και να στέλνει sms, μάλλον είχε υπερβολικές και αδικαιολόγητες κατά την άποψή μου απαιτήσεις.

Το LG Suite μέχρι τώρα δε μου έχει κολλήσει ούτε μία φορά όπως και η συσκευή.

Μόλις το επεξεργαστώ λίγο καλύτερα θα σας πω κι άλλα.

 

Φιλικά,

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο φίλος Stephen είπε πολλά σωστά.

Δηλαδή για να μην τρελαθούμε κιόλας είναι μείον σε ένα τηλέφωνο οι 100 υπενθυμίσεις?Δηλαδή πόσες ασχολίες μπορείς να έχεις που να χρειάζεσαι παραπάνω?

Αν όντως είναι τόσο πολυάσχολος τότε έχει δίκιο.Ομως δεν έχει δίκιο για το θέμα της σουίτας ( εκτός αν είναι ο μοναδικός οπότε είναι γκαντέμης) , δεν έχει δίκιο για την μπαταρία ,έχει δίκιο για τους φακέλλους των φωτο οι οποίες είναι χύμα , και τέλος ας ρίξει και μία ματιά να δει τι γίνεται με κάποια άλλα τηλέφωνα , εξίσου ακριβά π.χ. Κ850 , και μα προβλήματα που παρουσιάζουν και περιμένουν να γίνουν οι πρώτες αναβαθμίσεις και τα ξαναλέμε.

Link to comment
Share on other sites

APO OTI BLEPO DEN EIXES PRBLHMA ME TO SCREEN PROTECTOR...AYTO POY LENE MERIKOI OTI EINAI DYSKOLO NA TO PERASEIS K POS AFHNEI KENA LOGO EGLOBISMENOY AERA EINAI ALH8EIA????

Η αλήθεια είναι ότι αν δεν κολήσει με την πρώτη και δοκιμάσεις να ξεκολήσεις το μισο και να το ξανακολήσεις δεν θα δεις διαφορά. Πρέπει μάλλον να το καταφέρεις με την πρώτη.

Υπάρχουν μερικά σημεία που έχει κενά αλλα όχι στην χρησιμη επιφάνεια και δεν θα τις ελεγα φουσκάλες. Είναι θέμα αισθητικής. Εμενα προσωπικά δεν με ενοχλούν αφού προστατευουν την οθόνη.

Άλλωστε αν δεν βρεθει ανταλλακτικό κάποια στιγμή θα αναγκαστείς να το βγάλεις. Πάντως λίγο λίπος στα χέρια βοηθάει στην χρήση. (αν είσαι υποχόνδριος με την καθαριοτητα θα την λειώσεις στην απολύμανση την οθονη) :O

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω κολησει με το θεμα τηs αναβαθμισηs.

μου φαινεται κουφο το οτι για να περασειs νεα updates θα πρεπει να παs το τηλεφωνο στην αντιπροσωπεια οπωs ειπε παραπανω καποιοs φιλοs,ενω για τα νοκια,ερκσον τα κατεβαζειs απλωs απο την σελιδα τουs και τα εγκαθισταs.

δηλαδη δεν μπορει η LG να τα βαζει στην σελιδα τηs και να τα κατεβαζουμε,οπωs κανουν ολοι οι αλλοι;

απλα ειναι τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω κολησει με το θεμα τηs αναβαθμισηs.

μου φαινεται κουφο το οτι για να περασειs νεα updates θα πρεπει να παs το τηλεφωνο στην αντιπροσωπεια οπωs ειπε παραπανω καποιοs φιλοs,ενω για τα νοκια,ερκσον τα κατεβαζειs απλωs απο την σελιδα τουs και τα εγκαθισταs.

δηλαδη δεν μπορει η LG να τα βαζει στην σελιδα τηs και να τα κατεβαζουμε,οπωs κανουν ολοι οι αλλοι;

απλα ειναι τα πραγματα.

Οχι δεν μπορεί να το κάνει αυτό, γιατί απλά δεν απευθυνεται σε κομπιουτεράκηδες...

Κάνε μια σύγκριση της σελιδας της SE και αυτή της LG.

Η μέρα με τη νύχτα...

Και δεν έχω καμια αντιρρηση να μην υπαρχει online support, αλλα μόνο όταν οι συσκευες που πουλάς είναι φτηνές σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό...

btw στην ελληνικη σελίδα υποστήριξης βγαζει ρώσικα....:lol:

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που βρήκα και άλλη λεπτομέρεια (don't krakse me again)

5 χρόνια με το P800 δεν είχα τέτοια φαινόμενα και μπορεί να έχω μείνει πίσω με την τεχνολογία των κινητών.

Η συνδεση με το bluetooth ακουστικό χρειάζεται σχεδόν συνέχεια επανασύνδεση.

Π.χ. ξεχνάω το ακουστικό στο αυτί (προτοτυπο) και βγαίνω απο το δωμάτιο. Ακούω ξαφνικά τον χαρακτηριστικό ήχο ότι έχει χάσει την επαφή. Ωραία μέχρι εδω.

Όταν επιστρέψω κοντα στο LG θα περιμενα απο την εμπειρία μου να επανασυνδεθεί.

Οχι όμως δεν συνέβει γιατί απλά είναι μια κορυφαία τεχνολογικά συσκευή και θέλει επανασύνδεση απο το μενού. Αααα να μη ξεχάσω ότι με το P800 στο αλλο δωμάτιο μιλούσα κάποτε θυμάμαι αν και με δυσκολία έτσι...

Επίσης όση ώρα είναι συνδεμενο το θαυμα της τεχνολογίας με το bluetooth ακουστικό Ω τι φοβερο ήθελα να κάνω! Να στείλω ένα τραγουδάκι σε άλλο κινητο μεσω bluetooth.

Φυσικά και δεν μπορώ. Πρώτα θα απενεργοποιησω τη σύνδεση του LG με το ακουστικό για να απελευθερωθεί η θυρα bluetooth...

Now you can krakse me for empathia

Και μιας και το θυμήθηκα.

Γιατί να αγοράσω μια ψηφιακή μηχανή 5 mpixel με ενσωματωμένο κινητό όταν μπορώ με το 1/3 των χρημάτων να αγοράσω ψηφιακή μηχανή 7mp στο 1/3 μεγεθος και με λειτουργικότητα που φυσάει....? Μήπως επειδή είδα μια διαφήμιση στην TV.

Ασε που σε λίγο που θα βγει το κινητο με divx player της samsung το viewty θα πωλείται στα παλιατζίδικα με 300 ευρώ...

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ ποτέ bluetooth και δεν μπορώ να έχω άποψη για το συγκεκριμένο θέμα.

Οσο για το άλλο περί φωτογραφικών μηχανών κ.λ.π. με τη λογική αυτή θα έπρεπε να παίρναμε όλοι ένα τελείως απλό τηλέφωνο και από εκεί και πέρα να είχαμε μαζί μας ένα mp3 , μία φωτογραφική μηχανή μία μηχανή που να παίζει κάποια παιγνίδια κλπ.

Γίνεται και αυτό βέβαια απλά θα πιάνει λίγο χώρο παραπάνω.

Οσο για το SAMSUNG δεν ξέρω πότε θα βγει και πως θα είναι αλλά άντε να βάλεις εκεί κάποια εφαρμογή ή κάποιο παιγνίδι ή κάποιο θέμα ( που ούτε βέβαια η LG έχει θέματα) και μετά το συζητάμε.

Οταν πήρα SAMSUNG ήταν η πρώτη φορά που πούλησα τηλέφωνο μετά από 5 μήνες ( το D900)

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με αυτο που ειπε ο Stephen και θελω να πω οτι ειμαι στην χαρα να πω οτι το κινητο μου εκανε το πρωτο μου restart καθως εκανα save ενα videaki που εφτιαχνα στο Muvee Studio :p ... Παντως εγω αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι τα καινουρια κινητα που βγαινουν πλεον εχουν καποια μικροπροβληματα που με καινουρια Firmware διορθωνοντε... Εχω να προσθεσω ακομα οτι το design ειναι απο τα καλυτερα! Πως να το κανουμε ειναι μουρικο κινητο... Εγω το πηρα επειδη ειναι μουρικο! Αν ηθελα ενα κινητο που να ειναι υπολογιστης θα επαιρνα ενα Qtek-HTC και τετοια....Και αν ηθελα να μου φτιαχνει καφε θα επαιρνα μια καφετιερα :lol:

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολύ παραπονιούνται ότι το Lg δε φτιάχνει καφέ, τουλάχιστον υπάρχουν λύσεις για να τον κρατάς ζεστό :lol:

http://img.alibaba.com/photo/201027697/Usb_Coffee_Warmer.jpg

 

Θεωρώ πως το χειρότερο αυτή τη στιγμή με το Viewty είναι η άθλια υποστήριξη από τη μαμά εταιρία. Τόσο σε επίπεδο αναβάθμισης λογισμικού (στα ericcsson γίνεται απευθείας από το κινητό με σύνδεση wap) όσο και σε αξεσουάρ και επειδή κάποιοι λένε ότι είναι καινούργια συσκευή, φαντάζομαι γνωρίζετε πως ουσιαστικά δε βρίσκεις θήκη για κάνενα LG κινητό.....όπου και να έψαξα δε βρήκα για κανένα LG.

 

Προσωπικά εγώ ήθελα το κινητό να μπορεί να συνδιάζει τα 3 βασικά για μένα.... κομψό τηλέφωνο, καλή ποιότητα φωτογραφίας (και την έχει) και καλή ποιότητα βίντεο. Αυτή τη στιγμή μόνο το Viewty συνδυάζει και τα τρία. Δεν έχει σημασία τι θα βγει αργότερα (όπως είπατε για το Samsung) διότι αγοράζεις με τα σημερινά δεδομένα, αλλιώς μια ζωή θα περιμένεις το ... καλύτερο.

 

Από την άλλη, πρέπει να ξεχάσετε προς το παρόν τα παιχνίδια διότι δε βολεύει με τίποτα το εικονικό πληκτρολόγιο / joystic. Όπως και πολλές εφαρμογές κολλάνε και δε εκκινούν. Παρόλο που υπάρχει υποστήριξη .jar αρχείων (!).

 

Γενικά εμένα δε με χαλάνε ούτε οι λίγες καταχωρήσεις (έχουν πολλοί πάνω από 500 επαφές; ) ούτε τα λίγα Memo ... Σίγουρα έχει προβλήματα αλλά αν θέλει η εταιρία τότε θα διορθωθούν, απλά είναι κρίμα εξαιτίας της κακής υποστήριξης της LG να μην μπορούμε να εκμεταλλευτούμε καλύτερα το κινητό. Ας ελπίζουμε ότι θα γίνει και αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα , έκανα μεταφορά τηλεφωνικού καταλόγου απο se k750i στο viewty .τα μισά μου τα έχει βγάλει κανονικά , τα άλλα μισά αλαμπουρνέζικα... έχετε κάποια συμβουλή , πρίν αρχίσω να τα φτιάχνω ένα ένα???????καλές γιορτέςςςςςς
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου προτείνετε μια θήκη για το ku990?

 

Εγω μια τετοια http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978030&product=1021818 εχω παρει, αλλα σε αλλο χρωμα (υπαρχει σε πολλα). Εχει και μικρη κρυπτη πισω με φερμοαρ για να χωνεις καρτες μνημης η διαφορα μικροαντικειμενα "παρανομα" και μη.....;)

Link to comment
Share on other sites

+1000 για τον Stephen.Προσωπικα ακομα και αν θεωρηθω θυμα η οτιδηποτε αλλο λιγο με ενδιαφερει κοντα στον 1 μηνα με την συσευη και συνεχιζω να την λατρευω κανενα προβλημα απολυτως.Τι να πουν δλδ και αυτοι που εχουν Ν95 οταν πρωτοκυκλοφορησε σε εκεινη την τρελη τιμη,τεσπα παντοτε θα υπαρχουν δυσαρεστημενοι καταναλωτες γιατι οι απαιτησεις του καθενος διαφερουν το θεμμα ειναι κατα ποσον λογικες ειναι:happy:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα , έκανα μεταφορά τηλεφωνικού καταλόγου απο se k750i στο viewty .τα μισά μου τα έχει βγάλει κανονικά , τα άλλα μισά αλαμπουρνέζικα... έχετε κάποια συμβουλή , πρίν αρχίσω να τα φτιάχνω ένα ένα???????καλές γιορτέςςςςςς

 

πως έκανες τη μεταφορά; Εγώ με bluetooth και δούλεψε (αλλά στο k800i)

Link to comment
Share on other sites

που θα βρουμε mp3 ringtones με 320 bitrate ,για υψηλη και δυνατη αποδοση;

εχω μεγαλη συλλογη μουσικηs [6 τερα],αλλα δεν μπορω να ψαχνω ενα-ενα για να δω το bitrate του καθε κομματιου.

εαν ξερει κανειs η μπορει να μου στειλει ναμου πει να του δωσω το email μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...