Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πολυ εντυπωσιακη και "φρεσκια" σαν χαρακτηριστικα συσκευη και σε πολυ καλη τιμη γι αυτα που προσφερει..αλλα κριμα να μην παιρνει "θεματα" οπως τα υπολοιπα κινητα..θα ηταν σουπερ να μπορουσες να βαλεις πχ ενα windows xp θεμα στην συσκευη...:D αληθεια,τελικα μεχρι ποσα mb καρτα δεχεται η συσκευη??

 

mexri 2g

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησουμε και κατι καποιον που το πηρε! Μπορεις να χρησιμοποιεις μονο δαχτυλα για να το λειτουργεις?? Η πρεπει να εχεις συνεχως το πενακι στο χερι? επισης σε πιο σημειο του κινητου μπαινει το πενακι? Ψηνομαι αγρια να το παρω! Μνημη δεν σου δινουν στο κουτι? Εσωτερικη 100 εχει ε??
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια αποτυχημενη αγορα του Mio-A501 απεκτησα το συγκεκριμενο LG.Αριστο τηλεφωνο απειρες λειτουργιες,η χρηση κατα κυριο λογο γινεται με το δαχτυλο η γραφιδα υπαρχει για περιπτωσεις που θελεις να κανεις επεξεργασια τις εικονες και να προσθετεις λεπτομερειες καθως και για χειρογραφα μηνυματα.Το πενακι "φοριεται" στο κινητο σαν μπρελοκ κοσμημα το ανοιγεις και υπαρχει πτυσομενο πενακι,βεβαια μοιαζει σαν μικρογραφια κραγιον:lol:Μνημη δεν περιεχει στην συσκευασια μονο την εσωτερικη που ειναι 100αρα αλλα πλεον οι εξωτερικες πωλουνται για ψιχουλα:happy:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλό μήνα.

Σήμερα πήγα από το κατάστημα της WIND γιατί έχω επιδόηση για αναβάθμιση στο εταιρικό μου πακέτο και ρώτησα για το LG KU990. Είναι στις παραγγελίες για το μήνα αυτό και μου είπαν ότι θα το φέρουν, αν το παραγγείλω Δευτέρα, μέσα σε δύο ημέρες.

Το σκέφτομαι από την άποψη ότι ναι μεν έχει και 5 Megapixel Κάμερα, και ραδιόφωνο (σημαντικό) είναι και 3g (σημαντικό επίσης), όμως έχει οθόνη 262.000 χρώματα και δεν ξέρω, βέβαια, τι προβλήματα μπορεί να βγάλει.

Μη μου πει τώρα κανείς για ΝΟΚΙΑ smartphone κλπ, σκασίλα μου ποσωπικά, διότι έχω μια κασέλα από δαύτα (άλλαζα κάθε λίγο και λιγάκι κινητά, από τα οποία δεν χρησιμοποιούσα ούτε το ένα δέκατο των όσων έχουν πάνω τους! Σκατοκαταναλωτής του κερατά που λέμε)

Αυτό που ψάχνω, λοιπόν είναι κάτι το καινούργιο που θα με συγκινεί να το κρατήσω λίγο, αρκεί να είναι αξιόπιστο σε ήχο κλπ (το μόνο που χρησιμοποιώ ακόμη είναι το Κ750i στο οποίο έβαλα και σπασμένο πρόγραμμα και πιάνω και TV).

Σημειωτέον, πέρασα και από Γερμανό μεριά και ρώτησα για το iphone. To μεγάλο (8gb) θα το φέρουν από Γενάρη στα 769 ευρώπουλα. Το είχαν εκεί και ότνα το πήρρα στο χέρι μου απογοητέυτηκα κάπως. Το κινητό είναι μεγαλύτερο από όσο νόμιζα (κοντεύει να είναι παντόφλα), ως γνωστόν δεν έχει ραδιόφωνο και δεν είναι 3g.

Δεν ξέρω τί λέει ούτε το ένα ούτε το άλλο από ποιότητα ήχου, ούτε ξέρω αν το KU990 έχει navigatore.

Πάντως από τιμή με συμφέρει το LG αφού είναι στα μισά περίπου.

Την καλησπέρα μου σε όλους

Link to comment
Share on other sites

πληροφοριες μονο απο cosmote , οχι απο εναν ασχετο(γνωριζεις εσυ)..πληροφοριακα πρεπει να δημιουργησεις ενα νεο acces point που θα εχει σαν APN 3g-internet , πρεπει ομως να εχεις συνδεση 3g στην cote, για να δουλεψει:rolleyes:

 

Exw energopoihsei to 3G mou kai to internet browsing apo thn cosmote.Sto internet serfarw mia xara me to LG.Mono sto Google maps kai sto Google mail DEN MPORW NA MPW!!!

Ti rythmiseis sou esteilan apo cosmote?An thes pes mas dioti emena h cosmote den gnwrizei oti to LG exei kai web btowser akoma...

Oso gia thn LG ase... exoyn mayra mesanyxta akoma;)

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω και εγω μετα τα Χριστουγεννα που λογικα θα εχει πεσει η τιμη του..

Αν ειχε Wi-fi και καποια development προοπτικη(themes,programms κλπ) θα μιλουσαμε ισως για ενα best value for money κινητο.

 

Ενα πραγμα με προβληματιζει και αυτο αφορα τη καμερα του.

Στο προηγουμενο LG που ειχα χρησιμοποιησει, το KG920 ενα πληρης κατα τα αλλα κινητο, δεν με βολευε ο τροπος φωτογραφισης σε σχετικα κινουμερα φοντα οπως ας πουμε η φωτογραφια προσωπου που κινειται ελαφρα κατα τη φωτογραφιση.

 

Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα αρκετες φορες η φωτογραφια να βγαινει θαμπη και τα 5 MP να πηγαινουν στραφι...

Μπορει καποιος κατοχος του Viewty να μας πει πως τα παει σε τετοιες συνθηκες φωτογραφισης;

(επαναλαμβανω δεν μιλαμε πχ για ενα αυτοκινητο που τρεχει και δοκιμαζεις να το φωτογραφισεις, αλλα για ενα προσωπο/κεφαλι που τη στιγμη της φωτογραφισης γερνει λιγο)

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Exw energopoihsei to 3G mou kai to internet browsing apo thn cosmote.Sto internet serfarw mia xara me to LG.Mono sto Google maps kai sto Google mail DEN MPORW NA MPW!!!

Ti rythmiseis sou esteilan apo cosmote?An thes pes mas dioti emena h cosmote den gnwrizei oti to LG exei kai web btowser akoma...

Oso gia thn LG ase... exoyn mayra mesanyxta akoma;)

 

ποσα σημεια συνδεσης εχεις και ποια?

πανε ρυθμισεις τηλεφωνου , συνδεσιμοτητα..

Link to comment
Share on other sites

exw to cosmote WAP kai to cosmote_WAP

Energo exw valei to deytero.H cosmote leei oti den gnwrizei na mou steilei rythmiseis gia internet...

An thes pes tis rythmiseis pou ebales esy

Thanks

Link to comment
Share on other sites

exw to cosmote WAP kai to cosmote_WAP

Energo exw valei to deytero.H cosmote leei oti den gnwrizei na mou steilei rythmiseis gia internet...

An thes pes tis rythmiseis pou ebales esy

Thanks

 

επομενως μπαινεις μεσω wap

Link to comment
Share on other sites

prwfanws afou h cosmote DEN gnwrizei leei oti to khnhto mpainei me WEB kai den mou stelnei rythmiseis web.Aftes einai leei oi plhrofories pou peire apo thn LG.Wstoso exw apo prin energopoihmeno to internet sthn sim mou.Ara mporw na mpw kai se WEB an mou pei kapoios tis rythmiseis.
Link to comment
Share on other sites

πληροφοριακα πρεπει να δημιουργησεις ενα νεο acces point που θα εχει σαν APN 3g-internet , πρεπει ομως να εχεις συνδεση 3g στην cote, για να δουλεψει:rolleyes:

 

exw 3Gsyndesh.Moy les se parakalw tis rythmiseis pou evales esy na to prospathisw?

Link to comment
Share on other sites

prwfanws afou h cosmote DEN gnwrizei leei oti to khnhto mpainei me WEB kai den mou stelnei rythmiseis web.Aftes einai leei oi plhrofories pou peire apo thn LG.Wstoso exw apo prin energopoihmeno to internet sthn sim mou.Ara mporw na mpw kai se WEB an mou pei kapoios tis rythmiseis.

 

Οτι γραφω δεν ειναι απο cote και δεν αναλαμβανω καμμια ευθυνη:lol:

 

-ρυθμισεις τηλεφωνου,συνδεσιμοτητα,σημεια προσβασης,προσθηκη,

τιτλος συνδεσης :Cosmote Internet

φορεας:UMTS

Πιστοπ.ταυτ. οχι ολα τα αλλα κενα

APN:3g-internet

 

μετα πας browser

 

ρυθμισεις,προφιλ,προσθηκη νεου

 

βαζεις

 

ονομα υπηρεσιας Cosmote Internet

αρχικη σελιδα εγω εβαλα http://www.cosmote.gr

τροπος συνδεσης TCP χωρις προξυ

IP ΚΕΝΟ

σημειο προσβασης , αυτο που καναμε νεο Cosmote Internet

Link to comment
Share on other sites

Οτι γραφω δεν ειναι απο cote και δεν αναλαμβανω καμμια ευθυνη:lol:

 

-ρυθμισεις τηλεφωνου,συνδεσιμοτητα,σημεια προσβασης,προσθηκη,

τιτλος συνδεσης :Cosmote Internet

φορεας:UMTS

Πιστοπ.ταυτ. οχι ολα τα αλλα κενα

APN:3g-internet

 

μετα πας browser

 

ρυθμισεις,προφιλ,προσθηκη νεου

 

βαζεις

 

ονομα υπηρεσιας Cosmote Internet

αρχικη σελιδα εγω εβαλα http://www.cosmote.gr

τροπος συνδεσης TCP χωρις προξυ

IP ΚΕΝΟ

σημειο προσβασης , αυτο που καναμε νεο Cosmote Internet

telika MONO asxetos DEN eisai!EYXARISTW POLY!!!

Link to comment
Share on other sites

telika MONO asxetos DEN eisai!EYXARISTW POLY!!!

 

δοκιμασε και πες αποτελεσματα, εγω μεχρι τωρα μπαινω κανονικα σε web..προυποθεση συνδεση internet στην cote(εγω εχω αυτην με τα 6 GIGA)

Link to comment
Share on other sites

Εχω μερικες ερωτησεις για τους κατοχους. Οποιος εχει ορεξη και την ευγενη καλοσυνη ας απαντησει:

1)Παιζει το ραδιο απ το εξωτερικο μεγαφωνο;

2)Η λειτουργια Flight Mode κοβει και το ραδιο (οπως στα sonyericsson) η μονο τον πομποδεκτη και το Bluetooth;

3)Μπορεις να εχεις στο παρασκηνιο αναπαραγωγη ραδιο η MP3 player και παραλληλα να κανεις αλλα πραγματα; (multitasking)

4)Μηπως δοκιμασε κανεις να εγκαταστησει καμια Java εφαρμογη, .jar αρχειο δηλ. (παιχνιδακια και τετοια), να μας πει εντυπωσεις απ το εικονικο χειριστηριο που λενε πως εμφανιζει;

 

Ευχαριστω....:)

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμισει κανει οπως τα Sony;) δηλαδη την κανουμε εμεις, η τα στελνουμε στην LG και περιμενουμε ενα μηνα:wacko:

 

Δυστυχως το δευτερο.! (τα στελνουμε στην LG και περιμενουμε ενα μηνα)...Τωρα για να ειμαι ειλικρινης, δεν ξερω αν χρειαζεται μηνα κατι τετοιο. Ελπιζω τουλαχιστον πως οχι...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εχω μερικες ερωτησεις για τους κατοχους. Οποιος εχει ορεξη και την ευγενη καλοσυνη ας απαντησει:

1)Παιζει το ραδιο απ το εξωτερικο μεγαφωνο;

2)Η λειτουργια Flight Mode κοβει και το ραδιο (οπως στα sonyericsson) η μονο τον πομποδεκτη και το Bluetooth;

3)Μπορεις να εχεις στο παρασκηνιο αναπαραγωγη ραδιο η MP3 player και παραλληλα να κανεις αλλα πραγματα; (multitasking)

4)Μηπως δοκιμασε κανεις να εγκαταστησει καμια Java εφαρμογη, .jar αρχειο δηλ. (παιχνιδακια και τετοια), να μας πει εντυπωσεις απ το εικονικο χειριστηριο που λενε πως εμφανιζει;

 

Ευχαριστω....:)

 

1)οχι

2)δεν το κοβει

3)ναι

4)εχει παιχνιδι μεσα

Link to comment
Share on other sites

Ας πω και εγω την γνωμη μου για το lg

1.- Θεμα φωτογραφιες

Ειναι αρκετα καλες για 5 mp αλλα σε συγκριση με το Κ850 χανει (ειδικα στο κ850 οτα τραβας με ρυθμιση iso 100 κανει θαυματα ) τωρα με οποιαδηποτε αλλο κινητο το lg τραβαει πολυ καλλιτερες φωτογραφιες

Επίσης δεν ξέρω αν μπορουμε να το αναβαθμίσουμε καποια στιγμή

2.- Video

Το βιντεο του ειναι απο τα δυνατά του σημεια , ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ !!!!

3.- Οθόνη = ειναι παρα πολυ καλή και φωτεινή

4.- Γενικά σου δινει την αισθηση ενος iphone , ειναι πολυ γρηγορο και πανευκολο στη χρηση ..

5.- Κριμα δεν παιζει ραδιο απο τα εξωτερικά ηχεια (τα οποία ειναι πολυ καλα !!!)

κριμα απογοητευτικα με τις φωτογραφιες , πιστευα οτι τραβαει καλλίτερες απο το Κ850 αλλα .....ειναι ενα τι ποιο κατω :wacko::(

Πάντως σαν κινητο με υπεροχη οθόνη αφης και με καταπληκτικο βιντεο , (επίσης παιζει καταπληκτικα divx ,,,,,, ολοκληρη ταινια μπορεις να δεις ανετα !!!!!!) δυσκολα το αλλάζεις .....

ΑΝΤΕ LG ΒΓΆΛΕ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΒΆΘΜΙΣΗ :)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Επιπροσθετα θελω να προσθέσω στα θετικα

η συνεργασια με το pc ειναι αψογη και τρομερα γρηγορη οταν το βαζετε σε λειτουργια usb - μαζικη αποθηκευση

περασα ταινια 300 ΜΒ σε 4"" μονο !!!! :)

 

Themes βασικα δεν μπορει καποια στιγμη θα βγουνε εκτος και αν ηδη υπαρχουν και δεν το ξερω ....

 

Τελικα οσο το χρησιμοποιεις τοσο το ερωτευεσαι ......

Αν εβγαζε και φωτογραφιες ακριβως σαν το Κ850 θα αγγιζε την τελειοτητα !!

 

Σημμ. οι φωτογραφιες δεν βγαινουν κουνημενες σαν το παλιο το lg οταν υπαρχει η παραμικρη κινηση .. σε αυτο τον τομεα εκανε παρα πολυ καλη δουλεια .... :D

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

4)εχει παιχνιδι μεσα

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σου φιλε yannisg. Δεν ρωτησα ομως αν εχει καποιο παιχνιδι μεσα αλλα αν γινεται να εγκαταστησουμε αλλα παιχνιδια Java οπως στα sonyericsson και nokia.!

Κριμα που δεν παιζει το ραδιο απ το μεγαφονο..:(

Link to comment
Share on other sites

Ταινίες να φανταστω οτι τις παιζει σε widescreen στυλ δηλαδη οτι η οθονη γυριζει?? Πιο ειναι καλο πρόγραμμα να τις μετατρεπουμε? Α και κατι αλλο.. Ποσες ωρες η πρωτη φορτιση?(Ναι εχω ψηθει αγρια και μαλλον σε 2 μερες θα το εχω στα χερια μου!!!!!)
Link to comment
Share on other sites

Σημμ. οι φωτογραφιες δεν βγαινουν κουνημενες σαν το παλιο το lg οταν υπαρχει η παραμικρη κινηση .. σε αυτο τον τομεα εκανε παρα πολυ καλη δουλεια .... :D

 

Αυτο ηθελα να ακουσω, ευχαριστω.:)

 

Αχ..και να 'χε wi-fi ... :O

Link to comment
Share on other sites

1.- Θεμα φωτογραφιες

Ειναι αρκετα καλες για 5 mp αλλα σε συγκριση με το Κ850 χανει (ειδικα στο κ850 οτα τραβας με ρυθμιση iso 100 κανει θαυματα ) τωρα με οποιαδηποτε αλλο κινητο το lg τραβαει πολυ καλλιτερες φωτογραφιες

Επίσης δεν ξέρω αν μπορουμε να το αναβαθμίσουμε καποια στιγμή

2.- Video

Το βιντεο του ειναι απο τα δυνατά του σημεια , ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ !!!!

 

Θα ανεβάσετε καμία φώτο για να δούμε?? και ΑΝ είναι δυνατών και κανένα βίντεο! (:O)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...