Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν μου λές φίλε Johnphone, αν είσαι Αθηνα δεν έρχεσαι απο δω να το δείς Live?:p

Βαριέμαι να γραφω!:lol:

Τι μου ζητάς τωρα, να δω αν μπορεις να το χρησιμοποιησεις και για φακο? Τι ειναι πολυεργαλείο? Σορρυ δεν το εψαξα αυτο!

Απο παιχνιδια δεν τα παω πολυ καλα ρε φίλε, εχει μεσα ενα space commando και λιγο που το επαιξα ειναι καλο.

Σε λειτουργία flight mode γιατι να κοβει το ραδιο, ποιος ο λογος???δεν εχει καμμια σχεση το ραδιο με το σημα gsm:rolleyes:

 

:lol:Πως φαινεται πως εχω φτιαχτει ε; Μην σου κανει εντυπωση πως το Flight Mode κοβει και το ραδιο....Σε κανενα SonyEricsson σε λειτουργια Flight Mode δεν παιζει ραδιο..!! Περιεργο ε; Οπως και να χει ευχαριστω φιλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

αν μπορειτε οσοι εχουν το κινητο ας τραβηξουν καμια φοτο?? με φλας ή χωρις και να ανεβασουν:)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 3 θεματα το μαύρο το ασημί και ενα που λεγεται fish!

 

Σήμερα που έχει και ωραία μέρα θα τραβήξεις καμιά φωτογραφία για να δούμε πώς τα πάει??

Link to comment
Share on other sites

Σε αρκετές σημερινές εφημερίδες υπάρχει ένθετο της LG Mobile...

 

Το Viewty (KU990) είναι πρώτο-πρώτο :D

 

Δείχνει και τα αξεσουάρ με τα οποία συνεργάζεται και δεν περιλαμβάνονται στο βασικό πακέτο:

- Ακουστικό Β/Τ

- Καλώδιο TV Out

- Stereo-φωνικά ακουστικά Β/Τ

- Βάση φόρτισης

- Β/Τ stereo speaker & car kit

- Δερμάτινη θήκη

 

 

Edit : Μήπως ξέρουμε το SAR;

.

Link to comment
Share on other sites

Σε αρκετές σημερινές εφημερίδες υπάρχει ένθετο της LG Mobile...

 

Το Viewty (KU990) είναι πρώτο-πρώτο :D

 

Δείχνει και τα αξεσουάρ με τα οποία συνεργάζεται και δεν περιλαμβάνονται στο βασικό πακέτο:

- Ακουστικό Β/Τ

- Καλώδιο TV Out

- Stereo-φωνικά ακουστικά Β/Τ

- Βάση φόρτισης

- Β/Τ stereo speaker & car kit

- Δερμάτινη θήκη

 

 

Edit : Μήπως ξέρουμε το SAR;

.

 

LG KU990 0.689

http://www.sarshield.com/english/radiationchart-lg.htm

http://www.phonearena.com/htmls/LG-KU990-phone-m_209-pa_2300.html

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σε αρκετές σημερινές εφημερίδες υπάρχει ένθετο της LG Mobile...

 

Το Viewty (KU990) είναι πρώτο-πρώτο :D

 

Δείχνει και τα αξεσουάρ με τα οποία συνεργάζεται και δεν περιλαμβάνονται στο βασικό πακέτο:

- Ακουστικό Β/Τ

- Καλώδιο TV Out

- Stereo-φωνικά ακουστικά Β/Τ

- Βάση φόρτισης

- Β/Τ stereo speaker & car kit

- Δερμάτινη θήκη

 

 

Edit : Μήπως ξέρουμε το SAR;

.

 

ΤΕΛΕΙΑ idika i thiki einai to kalitero shmeio tou paketou, eprepe na yparxei.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Και μερικές φωτογραφίες από την κάμερα του (περίμενα κάτι καλύτερο :()

 

http://mobile.163.com/07/1121/19/3TRLCOE5001117A5_4.html

Link to comment
Share on other sites

Όντως...

 

Βέβαια σε κάποιες που είναι πολύ σκοτεινές έχει την φωτεινότητα στο -2 ;)

Θα περίμενα και περισσότερες με flash.

 

Πάντως, υπάρχει μια κόκκινη απόχρωση παντού και δεν έχουν καλό μαύρο :(

 

Σίγουρα θα δούμε και άλλα reviews σε πιο βολικές γλώσσες...

:D :D :D

.

Link to comment
Share on other sites

Και μερικές φωτογραφίες από την κάμερα του (περίμενα κάτι καλύτερο :()

 

http://mobile.163.com/07/1121/19/3TRLCOE5001117A5_4.html

 

Μη μασατε ρε.! Δεν νομιζω οι φωτο να ειναι τοσο χαλια οσο φαινωνται.

Δεν εχουμε ιδεα για το ποσο σχετικος ειναι αυτος που κανει το review και επισης δεν εχουμε ιδεα για το τι ρυθμισεις ειχε η καθε συσκευη σε καθε φωτο (π.χ iso και white balance).!! Στο review του gsmarena για παραδειγμα (που ειναι στανταρ αξιοπιστο), τα δειγματα ειναι απο καλα εως αριστα (αναλογα τις ρυθμισεις και τις συνθηκες φωτος παντα).

Επισης η "καλη" λειτουργια μιας συσκευης, εξαρταται δραματικα πολλες φορες απ το firmware και τις ανανεωσεις του.

Αληθεια η LG Ελλαδος πως τα παει με τα Firmware Update και την υποστηρηξη γενικα των συσκευων της; Εχει κανεις απο δω καμια εμπειρια να μας πει; Θα φαμε πακετο λετε αν παει τιποτα στραβα;

Link to comment
Share on other sites

Απο εμπειρια μου με chocolate πηρα τηλ στο τμημα εξυπηρετηση πελατων, ηρθε το courier παρελαβε το κινητο και σε 3 μερες ηταν πισω χωρις καμια χρεωση μονο με την αποδειξη αγορας. 2 χρονια onsite εχει και στα κινητα οπως και στις οθονες και στις τηλεορασεις.
kOstAkhS
Link to comment
Share on other sites

Μη μασατε ρε.! Δεν νομιζω οι φωτο να ειναι τοσο χαλια οσο φαινωνται.

Δεν εχουμε ιδεα για το ποσο σχετικος ειναι αυτος που κανει το review και επισης δεν εχουμε ιδεα για το τι ρυθμισεις ειχε η καθε συσκευη σε καθε φωτο (π.χ iso και white balance).!! Στο review του gsmarena για παραδειγμα (που ειναι στανταρ αξιοπιστο), τα δειγματα ειναι απο καλα εως αριστα (αναλογα τις ρυθμισεις και τις συνθηκες φωτος παντα).

Επισης η "καλη" λειτουργια μιας συσκευης, εξαρταται δραματικα πολλες φορες απ το firmware και τις ανανεωσεις του.

Αληθεια η LG Ελλαδος πως τα παει με τα Firmware Update και την υποστηρηξη γενικα των συσκευων της; Εχει κανεις απο δω καμια εμπειρια να μας πει; Θα φαμε πακετο λετε αν παει τιποτα στραβα;

 

akrivos pios kserei ti einai autos pou vgazei tis foto.... borei na thelei na tis tha psi kiolas mporei na min exei kala rithmismenes tis epilogis tis kameras kai 1002 alla. tora gia firmaware einai ligo noris nomizo:)

Link to comment
Share on other sites

Απο εμπειρια μου με chocolate πηρα τηλ στο τμημα εξυπηρετηση πελατων, ηρθε το courier παρελαβε το κινητο και σε 3 μερες ηταν πισω χωρις καμια χρεωση μονο με την αποδειξη αγορας. 2 χρονια onsite εχει και στα κινητα οπως και στις οθονες και στις τηλεορασεις.

 

Τυπικα "καλη" εξυπηρετηση δηλαδη. Δεν ξερω αν αναφερεσαι σε μηχανικη βλαβη (hardware), αλλα και λογισμικου (firmware) να ταν το προβλημα, πρεπει η συσκευη να παει εκει.

Αναλογιστητε ποσο πρωτοποροι ειναι τελικα οι SonyEricsson & Nokia που σου δινουν τη δυνατοτητα να βελτιωσεις τη λειτουργια της συσκευης σου κανωντας αναβαθμηση λογισμικου απ το σπιτι.!

 

Δεν ξερω τι προκειται να γινει με το LG Viewty (αν θα χει σοβαρα προβληματα λογισμικου εννοω). Ειναι σουπερ γκατζετ και πρωτοπορει σε αρκετα σημεια με τον ανταγωνισμο σιγουρα. Μακαρι τα ευροπουλακια μας να πιασουν τοπο και να μην φαμε πακετο με τιποτα πηγαινε-ελα σε εξουσιοδοτημενα, γιατι δεν υπαρχει συσκευη που να μην χρειαζεται τουλαχιστον ενα firmware update απο τοτε που θα κυκλοφορησει.!

Παρεπιπτωντως, μεχρι και την αλλη βδομαδα (αρχες Δεκεμβρη δηλ.) απ οτι λενε θα το χουν τα περισσοτερα μαγαζια. Και επιδη ειναι και σε λογικη τιμη (για να μην πω και φτηνο) για αυτα που κανει, μαλλον θα πουλησει πολυ, ενοψει Χριστουγεννων κιολας.

Μαζεψατε κανα φραγκο, η θα ψιλοσκοτωσουμε το Δωρο; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Μαζεψατε κανα φραγκο, η θα ψιλοσκοτωσουμε το Δωρο; :rolleyes:

 

:lol::lol:eytixos einai sxetika liga kai ua mporesoume na ta vgaloume pera mexri ta xristougenna. ayto to kinito den mou ksefeugi, perimena poli kairo tetia syskeui kai ekplisomai pou tin lansare i LG alla me xarophei kiolas:D

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:eytixos einai sxetika liga kai ua mporesoume na ta vgaloume pera mexri ta xristougenna. ayto to kinito den mou ksefeugi, perimena poli kairo tetia syskeui kai ekplisomai pou tin lansare i LG alla me xarophei kiolas:D

 

:lol:Καπως ετσι την εχω δει και γω με το Viewty. Θα του τα χωσω οτι και να γινει γιατι τα "ψιλοσπαει". Και ελπιζω να μην την πατησουμε.

Εχω και δυο χρονια να "χαιδεψω" καινουργια συσκευη:p. Και μετα την απογοητευση μου απ τις εληψεις του iPhone, αποφασησα να κατευθηνω τα δακτυλα μου στην οθονη του LG.......:p

Λιγη υπομονη λοιπον και πολυ ενημερωση :rolleyes:.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος το πάρει ας μου πει πως είναι το ηχείο του,

ευχαριστώ

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι (χθες πλεων), το δα Live στο Πλαισιο της Στουρναρη......Οταν το πιασα στα χερια μου, αισθανθηκα κατι να γινεται σκληρο.....αναμεσα στα ποδια μου.....:X. ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ..!! Το αδικουν οι φωτο και τα βιντεο. Σε αυτα δειχνει μεγαλο βαρυ και παχουλουτσικο, ετσι δεν ειναι; Ε, δεν ειναι.! Ειναι μαζεμενο, παραδοξως ελαφρυ και πολυ πολυ sexy :p. Θα σκοτωνα ευχαριστως και επι τοπου 489 ευροπουλα.....:cry:. Επενεβη ευτυχως η λογικη για να μου υπενθυμησει πως σε 15 μερες ερχεται η Αγια Επιδοτηση :D.

Στο ζουμι τωρα: Ποιοτητα κατασκευης μετρια αλλα η αισθηση που αποπνεει ειναι ανω του μετριου.! Το πισω καλυμμα π.χ ειναι αλουμινιο, αλλα το κατω μερος που ειναι καμπυλωτο, ειναι μετριο πλαστικο οπως και ολο το πλαισιο γυρω γυρω, με εξαιρεση ενα μαλλον μεταλλικο "φρυδι", στα τελειωματα.

Η οθονη ενα αριστουργημα.! Μαγνητης για τις δακτυλιες ομως. Η αισθηση των λιγων μηχανικων πληκτρων που εχει, αψογη. Ο περιστρεφομενος δακτυλιος του φακου πισω, για οσους αναρωτιουνται, ναι εχει επαναφορα. Σιγουρα το μεγαλο του μειονεκτημα ειναι η ελληψη προστατευτικου του φακου.

Η αισθητικη των μενου, ο σχεδιασμος και η φιλικοτητα προς το χρηστη εξαιρετικη (δονηση σε καθε πατημα της οθονης), με αποκορυφωμα το πληρως Ελληνικο qwerty εικονικο πληκτρολογιο για εισαγωγη κειμενου.! Ολα τα λεφτα.

Μονο 3, ωραια ομως θεματα, μονο ενα παιχνιδι (βολων πρωτου προσωπου), δεν εχει χρονομετρο και αντιστροφη μετρηση, εχει ολα τα αλλα (μετατροπεα μοναδων,κομπιουτερακι,παγκοσμιο ρολοι,ηχογραφηση φωνης, σημειωματαριο με δυστυχως μονο 5 σημειωσεις,ραδιο,media player με πανεμορφο skin και flight mode, που δεν προλαβα να τσεκαρω αν κοβει και το ραδιο εκτος τον πομποδεκτη και το bluetooth αν ενεργοποιηθει).

Παιζει απιστευτα ωραια τα Dvix αρχεια (εχει ενα δειγμα), παιζει και flash αρχεια (αναρωτιεμε αν θα παιζει και παιχνιδια flash) και πηρε και καπου το ματι μου Google Maps.!

Πιθανον να ξεχασα να αναφερω κατι και δυστυχως δεν ειχα χρονο να τσεκαρω τον ηχο που ενδιαφερει πολλους, αλλα και ενα σωρο αλλα που ηθελα :(. Με λιγα (τελευταια) λογια, μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις.! Ειναι μια απ τις πιο....πως να το πω τωρα;........εντυπωσιακες και ολοτελα διαφορετικες συσκευες που "επαιξα" ποτε.! Σιγουρα πλεων το επομενο κινητο μου :D.

Link to comment
Share on other sites

Paidia to kinhto to exw 1 eydomada twra kai o hxos tou einai MIA XARA!!!

Allwste DEN to pairneis gia walkman alla gia ta 5 megapixels toy...

To MONO problem pou exw brei mexri twra einai oti gia na vreis ena onoma sto menoy twn epafwn sou sou bgazei mia lista me Latin :( xaraktires.Opote ean esy exeis apothikeysei tis epafes sou me ellinika there is a problem...;)

Ean to exei lysei kapoios plz HELP.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...