Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η έλλειψη Wi-Fi δεν είναι κάτι σημαντικό...

Το είδα στην DTE και έπαθα, κανένα κόλλημα, ταχύτατο κάνεις

scroll με τον προστατευτικό της κάμερας, πολύ καλό μενού, task manager

απίστευτη κάμερα και οθόνη...

Τι άλλο να ζητήσεις;

Να υπήρχε ρευστό θα το χτυπούσα και τώρα :D

 

TELEIA file mano. mono to ixeio na einai kalo kai imaste ok. ala kai auto einai thema xronou na to mathoume. proti fora eimai toso enthousiasmenos me ena kinito kai thelo na to ''tsibiso'' oso pio grigora ginete:D gia oti neotero enimeronoume:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

TELEIA file mano. mono to ixeio na einai kalo kai imaste ok. ala kai auto einai thema xronou na to mathoume. proti fora eimai toso enthousiasmenos me ena kinito kai thelo na to ''tsibiso'' oso pio grigora ginete:D gia oti neotero enimeronoume:)

 

Βασικά το κινητό που έχω τώρα το έχω πάρα πολύ καιρό

και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με αυτό, αλλά μόλις είδα

το LG μου άρεσε πολύ και το απίστευτο είναι το full qwerty keyboard

(εικονικό) για να γράφεις μηνύματα το οποίο είναι απίστευτα βολικό.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το κινητό που έχω τώρα το έχω πάρα πολύ καιρό

και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με αυτό, αλλά μόλις είδα

το LG μου άρεσε πολύ και το απίστευτο είναι το full qwerty keyboard

(εικονικό) για να γράφεις μηνύματα το οποίο είναι απίστευτα βολικό.

 

ontos apo tis kaliteres kai vasikes leitourgies:)

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα γιατι θελω κι εγω να αγορασω αυτο το πανεμορφο κινητο και αν γνωριζετε μου απαντατε:

 

το ραδιο εχει rds?

εχει Minijack για κοινα ακουστικα ή θα παιρνει μονο της lg?

το λειτουργικο ειναι της lg ή symbian?

 

Ευχαριστώ πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

το λειτουργικο ειναι της lg ή symbian?

 

Όχι δεν είναι symbian.. απλό τύπου Prada (αν δεν κάνω λάθος).

Link to comment
Share on other sites

ontos einai lg leitourgiko kai oxi prada, to radio den einai rds apo oti grafei se polla review tora gia ta akoustika den mporo na apadiso. opios to parei protos as grapsi ediposeis
Link to comment
Share on other sites

ontos einai lg leitourgiko kai oxi prada, to radio den einai rds apo oti grafei se polla review tora gia ta akoustika den mporo na apadiso. opios to parei protos as grapsi ediposeis

 

Να και το πρωτο μου μηνυμα λοιπον.... Μολις που διαβασα το review του gsmarena για το LG Viewty και λεει ξεκαθαρα (και το δειχνει κιολας σε μινι φωτο) πως εχει RDS στο ραδιο!! Αυτο που επισης λεει ειναι πως δυστυχως δεν εχει δυνατοτητα να αναπαραγει το ραδιο απο το εξωτερικο μεγαφωνο....

Τρομαζω ομως στην ιδεα και ελπιζω να βγω ψευτης, πως το ωραιοτατο qwerty πληκτρολογιο του, παιζει να μην εχει Ελληνικους χαρακτηρες!! Ευχωμαι να μην συμβει κατι τετοιο, γιατι θα ναι αιτια να το απορηψω και ας εχει ενα σωρο αλλα καλουδια (εγκατασταση java games με εικονικα πληκτρα για χειρισμο στο κατω μερος της οθονης, αναπαραγωγη flash αρχειων και φυσικα βιντεο dvix για να βλεπουμε κανονικοτατα ταινιακια απο dvd). Και ολο το πακετο σε σχετικα μεγαλο ογκο αλλα εξαιρετικη τιμη κατα τη γνωμη μου.

Ειδωμεν λοιπον....

Link to comment
Share on other sites

Καλα αποκλειεται να μην εχει ελληνικους χαρακτηρες το qwerty πληκτρολογιο αφου θα απευθηνεται σε ελληνικη αγορα δεν νομιζω....

Ακουστικα λενε οτι παιρνει 3.5mm οποτε οτι θελεις.

Το κακο ειναι οτι περνει μεχρι 2gb ας επερνε μεχρι 4gb με το που θα βαλεις μια-δυο divx ξεμεινες..

Ποση αναμονη εχει ρε παιδια?Θα μπορει να αντεξει να δεις μια ταινια την μερα και λιγο μουσικη?

Link to comment
Share on other sites

Καλα αποκλειεται να μην εχει ελληνικους χαρακτηρες το qwerty πληκτρολογιο αφου θα απευθηνεται σε ελληνικη αγορα δεν νομιζω....

Ακουστικα λενε οτι παιρνει 3.5mm οποτε οτι θελεις.

Το κακο ειναι οτι περνει μεχρι 2gb ας επερνε μεχρι 4gb με το που θα βαλεις μια-δυο divx ξεμεινες..

Ποση αναμονη εχει ρε παιδια?Θα μπορει να αντεξει να δεις μια ταινια την μερα και λιγο μουσικη?

 

 

Διαβασα καπου (νομιζω GSMArena) οτι επαιξαν μια ολοκληρη ταινια το πρωι και το κινητο εσβησε απο μπαταρια το βραδυ...

καλο μου φαινεται, αφου σε βγαζει να δεις και ολοκληρη ταινια...

Link to comment
Share on other sites

εχει ακουστει τι θα περιλαμβανει το πακετο?

ακουστικα, θήκη, μνημη, ....... κλπ ( φορτιστη θα εχει σιγουρα:) )

Link to comment
Share on other sites

εχει ακουστει τι θα περιλαμβανει το πακετο?

ακουστικα, θήκη, μνημη, ....... κλπ ( φορτιστη θα εχει σιγουρα:) )

 

yparxoun 1-2 unboxing sto youtube, fenete pos den tha periexei kapia thiki ala oute kai karta. (apo oti mporo na do sto video) i megali sxetika esoteriki mnimi mallon ebodizi tin etairia na valei kapia karta mnimis sto kinito (etsi eixe gini kai me to n95);)

Link to comment
Share on other sites

Απο ένα μινι review που έκανα έχω να πω τα εξης:

 

1) To ηχείο του είναι σχετικά ασθενικό (δεν έχει την ένταση του Ν81, Ν95, έστω Ν73 κλπ)

2) Το μενου θέλει λίγο get used to, αλλα οκ το συνηθίζεις.

3) Προγράμματα, themes κλπ απο developers απλά ξεχαστε το!

4) Τωρα τα θετικα! Εκπληκτικος φακος schneider-kreuznach 5.1MP με auto focus και manual focus πάνω στο δαχτυλίδι του φακού! ΧΕΝΟΝ flash!

5) Image stabilizer και 800 iso ευαισθησία.

6) Φοβερο Image και Μοvie editing

7) Παίζει divx συν τοις άλλοις!

8) ΤV out

9) 3,5" υποδοχή για ακουστικά

10) Δεχεται μέχρι 4GB micro sd

11) Κατευθείαν upload σε youtube

12) google maps, upload σε blogs, gmail, κλπ

13) Γράφει βιντεο σε VGA mode 30fps και QVGA 120fps με slow motion mode (πρωτοποριακο)!!

 

Tωρα αν είχε και wifi θα ήταν κορυφή!:)

 

Οσο για τα άλλα προτερηματα ή μειονεκτηματα, επιφυλλάσομαι και ετοιμαζω ενα full review στο neoshop.gr με βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

matrix.. Και καμιά φωτογραφία (Μέρα & νύχτα), όταν έχεις χρόνο :rolleyes:.
Link to comment
Share on other sites

Απο ένα μινι review που έκανα έχω να πω τα εξης:

 

1) To ηχείο του είναι σχετικά ασθενικό (δεν έχει την ένταση του Ν81, Ν95, έστω Ν73 κλπ)

2) Το μενου θέλει λίγο get used to, αλλα οκ το συνηθίζεις.

3) Προγράμματα, themes κλπ απο developers απλά ξεχαστε το!

4) Τωρα τα θετικα! Εκπληκτικος φακος schneider-kreuznach 5.1MP με auto focus και manual focus πάνω στο δαχτυλίδι του φακού! ΧΕΝΟΝ flash!

5) Image stabilizer και 800 iso ευαισθησία.

6) Φοβερο Image και Μοvie editing

7) Παίζει divx συν τοις άλλοις!

8) ΤV out

9) 3,5" υποδοχή για ακουστικά

10) Δεχεται μέχρι 4GB micro sd

11) Κατευθείαν upload σε youtube

12) google maps, upload σε blogs, gmail, κλπ

13) Γράφει βιντεο σε VGA mode 30fps και QVGA 120fps με slow motion mode (πρωτοποριακο)!!

 

Tωρα αν είχε και wifi θα ήταν κορυφή!:)

 

Οσο για τα άλλα προτερηματα ή μειονεκτηματα, επιφυλλάσομαι και ετοιμαζω ενα full review στο neoshop.gr με βιντεο.

 

ωραιο το mini review σου.:) θα σταθω στο θεμα του ηχειου και θα σε ρωτισω αν το ηχειο ειναι ασθενικο σε ενταση αλλα ικανοποιητικο, η ειναι για τα (μπαζα) απο ενταση??? εχει καλη ποιοτητα φανταζομαι.. (εχει)????:O

Link to comment
Share on other sites

To κινητο ειναι οντως πρωτοποριακο στον τομεα Imaging.Ειδικα αυτο το 120fps ειναι το κατι αλλο.Ουτε κανονικες καμερες δεν το εχουν.

Το μονο αλλα και μεγαλο κακο ειναι οτι ειναι εντελως touch, που σημαινει οτι σαν τηλεφωνο δεν καθολου ευχρηστο κ πρακτικο (για μενα).

Κριμα.Θα επρεπε να βγαλει και μια νορμαλ εκδοση η Lg.

 

Απο περιεργεια.Οπτικο ζουμ δεν εχει,σωστα?Και βιντεο με φλας τραβαει?

Link to comment
Share on other sites

Αναμένεται και στο Πλαίσιο 489€...

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978004&product=1027778

 

Διαθέσιμο πλέον εντός 24 ωρών :rolleyes:.

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε το sar του?????

 

το κινητο θα περιεχει και τα 2 θεματα που φενονται στα βιντεο??? δηλαδη και το ''μαυρο'' και ενα αλλο πιο φωτεινο????? τουλαχιστον ετσι βλεπω στα βιντεο...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το βίντεο σε εγγραφή μπορεί να γίνει και στα 120 fps! Η αναπαραγωγή είναι στα 30fps, όπως και στα 15 fps (αυτο είναι θέμα επιλογής). Απλα σου δίνεται η δυνατότητα σε εναν αγωνα πχ ή καποιο αλλο αθλητικό γεγονός να κάνεις slow motion την εικόνα στο playback!

Τωρα το ηχείο του οκ δεν είναι σαν του Ν95 ή του Ν81, αλλα έχει ικανοποιητική απόδοση.

Οχι δεν παίζει βίντεο με φλας.

Πάιζει ομως κατευθειαν divx (avi) αρχεια, γραφει σε avi, κάτι πολυ σημαντικό διότι για 1 λεπτο εγγραφής χρησιμοποιεί 300ΚΒ περιπου όποτε καταλαβαίνετε οτι μπορειτε να γραψετε σχεδόν μια ωρα βιντεο σε 1GB καρτα!

Το touch style menu είναι πολυ πρακτικο, οσο ειναι και του iphone πχ!

 

ΥΓ. Ξέρετε κανενα αλλο καμερα phone να έχει manual focus?:)...........και η κάμερα του ειναι πραγματικά ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το βίντεο σε εγγραφή μπορεί να γίνει και στα 120 fps! Η αναπαραγωγή είναι στα 30fps, όπως και στα 15 fps (αυτο είναι θέμα επιλογής). Απλα σου δίνεται η δυνατότητα σε εναν αγωνα πχ ή καποιο αλλο αθλητικό γεγονός να κάνεις slow motion την εικόνα στο playback!

Τωρα το ηχείο του οκ δεν είναι σαν του Ν95 ή του Ν81, αλλα έχει ικανοποιητική απόδοση.

Οχι δεν παίζει βίντεο με φλας.

Πάιζει ομως κατευθειαν divx (avi) αρχεια, γραφει σε avi, κάτι πολυ σημαντικό διότι για 1 λεπτο εγγραφής χρησιμοποιεί 300ΚΒ περιπου όποτε καταλαβαίνετε οτι μπορειτε να γραψετε σχεδόν μια ωρα βιντεο σε 1GB καρτα!

Το touch style menu είναι πολυ πρακτικο, οσο ειναι και του iphone πχ!

 

ΥΓ. Ξέρετε κανενα αλλο καμερα phone να έχει manual focus?:)...........και η κάμερα του ειναι πραγματικά ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ!!!

 

teleia:happy:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια ολα αυτα τα χαρακτηριστικα ε; Εχω φτιαχτει πολυ γι αυτο το γκατζετακι λοιπον και μαλλον θα του τα χωσω τα ευροπουλα που ζητα.!

Αναρωτιεμαι ομως αν εχει εκεινα τα "λεπτα" χαρακτηριστικα που εχουμε μαθει απο αλλες συσκευες......;;

1)Θα μπορουμε π.χ να ορισουμε οτι ηχο θελουμε για εισερχωμενο μηνυμα και για ξυπνητιρι;

2)Το ξυπνητιρι θα εχει λειτουργια επαναληψης (snooze) η θα μας περνει ο υπνος;

3)Οταν η συσκευη θα ναι σε αναμονη θα βλεπουμε μαυρη οθονη; η θα παιζει και κανα ρολογακι με ημερομηνια και διαφορα συμβαντα (δες sony ericsson) ως screen saver. Αν σου ρθει αναπαντητη η μηνυμα και δεν παρεις πρεφα, θα ακους κανα "μπιπ"; (δες motorola) η γενικα θα πρεπει να το "ψαξεις" το τηλεφωνο για να ενημερωθεις για το τι εχει συμβει; (πολυ χρησημη λειτουργια για μενα).

4)Οταν "ξεψυχα" η μπαταρια θα εχει προηγουμενως επαρκως προιδοποιητικα "μπιπ";

5)Δονηση μαζι με ηχο θα παιζει;

6)Υπενθυμισεις ημερολογιου αν το τηλ. ειναι κλειστο η εστω μολις το ανοιξουμε θα βλεπουμε;

7)Κοντεψα να το ξεχασω....αναφορες παραδοσης στα μηνυματα μας;

 

Οχι, οχι δεν ειναι ουτε λεπτομερειες ουτε πολυτελειες ολα αυτα που ρωταω. Ειναι πολυ χρησημες λειτουργιες που θα πρεπε να τις εχει καθε συγχρονη συσκευη. Ποσο μαλλον αυτη που πρωτοπορει σε καποια χαρακτηριστικα και θελει να μοιασει και λιγο στο iPhone.!

 

Μηπως ξερει ο φιλος matrix κατι για ολα αυτα μιας και φαινεται πως εχει προσβαση σε καποια συσκευη; Αν και απ οτι φαινεται, την ερχομενη βδομαδα θα πεσει και στα χερια κι αλλων απο δω μεσα (και μαλλον και στα δικα μου) και θα απαντηθουν και αυτα και αλλα περισσοτερα για το "πρωτοπορο" LG Viewty.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια ολα αυτα τα χαρακτηριστικα ε; Εχω φτιαχτει πολυ γι αυτο το γκατζετακι λοιπον και μαλλον θα του τα χωσω τα ευροπουλα που ζητα.!

Αναρωτιεμαι ομως αν εχει εκεινα τα "λεπτα" χαρακτηριστικα που εχουμε μαθει απο αλλες συσκευες......;;

1)Θα μπορουμε π.χ να ορισουμε οτι ηχο θελουμε για εισερχωμενο μηνυμα και για ξυπνητιρι;

2)Το ξυπνητιρι θα εχει λειτουργια επαναληψης (snooze) η θα μας περνει ο υπνος;

3)Οταν η συσκευη θα ναι σε αναμονη θα βλεπουμε μαυρη οθονη; η θα παιζει και κανα ρολογακι με ημερομηνια και διαφορα συμβαντα (δες sony ericsson) ως screen saver. Αν σου ρθει αναπαντητη η μηνυμα και δεν παρεις πρεφα, θα ακους κανα "μπιπ"; (δες motorola) η γενικα θα πρεπει να το "ψαξεις" το τηλεφωνο για να ενημερωθεις για το τι εχει συμβει; (πολυ χρησημη λειτουργια για μενα).

4)Οταν "ξεψυχα" η μπαταρια θα εχει προηγουμενως επαρκως προιδοποιητικα "μπιπ";

5)Δονηση μαζι με ηχο θα παιζει;

6)Υπενθυμισεις ημερολογιου αν το τηλ. ειναι κλειστο η εστω μολις το ανοιξουμε θα βλεπουμε;

7)Κοντεψα να το ξεχασω....αναφορες παραδοσης στα μηνυματα μας;

 

Οχι, οχι δεν ειναι ουτε λεπτομερειες ουτε πολυτελειες ολα αυτα που ρωταω. Ειναι πολυ χρησημες λειτουργιες που θα πρεπε να τις εχει καθε συγχρονη συσκευη. Ποσο μαλλον αυτη που πρωτοπορει σε καποια χαρακτηριστικα και θελει να μοιασει και λιγο στο iPhone.!

 

Μηπως ξερει ο φιλος matrix κατι για ολα αυτα μιας και φαινεται πως εχει προσβαση σε καποια συσκευη; Αν και απ οτι φαινεται, την ερχομενη βδομαδα θα πεσει και στα χερια κι αλλων απο δω μεσα (και μαλλον και στα δικα μου) και θα απαντηθουν και αυτα και αλλα περισσοτερα για το "πρωτοπορο" LG Viewty.

 

1) Εννοείται, και για εισερχομενη κληση αλλα και για ξυπνητηρι

2) Το Ξυπνητήρι έχει κανονικά όλες τις απαραίτητες λειτουργίες. Mπορεις να βάλεις φυσικά και ήχο δικό σου απο τα mp3.

3) Σαν ηχο μηνύματος έχεις πολλές επιλογές και απο τους default ηχους αλλα και απο το φάκελο με τα δικά σου.

4) Ακομα η μπαταρία κρατάει οπότε δεν μπορώ να σου πω. Φυσιολογικά θα έχει κάποιο ήχο προειδοποίησης!:D

5) Ναι κανονικά!

6) Yes

7) Yes

 

Σε γενικές γραμμές δεν του λείπει και τίποτα.

Αυτο είναι μια επιλογή μενού πάνω στην κεντρική οθόνη για γρήγορη πρόσβαση σε κάποιες λειτουργίες.

 

http://i216.photobucket.com/albums/cc97/nero62_photos/lgvewty.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε Matrix, ευχαριστω για τα "καλα" σου νεα (πρωι-πρωι κιολας). Να υποθεσω πως οταν ειναι σε αναμονη μαλλον μαυρη οθονη εχει ε; Δεν "επιπλεει" κανενα ρολοι με ημερομηνια;

Και αυτο που βλεπω ως απιθανο να χει, ειναι να μπορεις να χρισημοποιησεις τις υπερυθρες εστιασης (αυτο το μικρο κοκκινο λαμπακι κατω απο το φλας νομιζω) για φακο. Οπως στο SonyEricsson K850. Χλωμο ε;........Οκ ολα καλα λοιπον, για ριξτου και κανα java παιχνιδακι να δουμε και απο κει τι "παιζει". Τα σεβη μου φιλε Matrix......και καλη σου μερα.!

Link to comment
Share on other sites

Πω, πω ρε Matrix, ξεχασα καποια απ τα συμαντικοτερα......

Σε λειτουργια Flight Mode σου επιτρεπει να κανεις τα παντα με τη συσκευη (εκτος φυσικα του πομποδεκτη και του Bluetooth); Μηπως "κοβει" και το ραδιο; Και η αλλη σπουδαια λειτουργεια ειναι αυτη του TV-OUT....Νομιζω ομως πως το καταλληλο καλωδιο το πουλανε χωριστα ως αξεσουαρ, οποτε δεν περιμενω απαντηση γι αυτο. Και παλι τα σεβη μου:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λές φίλε Johnphone, αν είσαι Αθηνα δεν έρχεσαι απο δω να το δείς Live?:p

Βαριέμαι να γραφω!:lol:

Τι μου ζητάς τωρα, να δω αν μπορεις να το χρησιμοποιησεις και για φακο? Τι ειναι πολυεργαλείο? Σορρυ δεν το εψαξα αυτο!

Απο παιχνιδια δεν τα παω πολυ καλα ρε φίλε, εχει μεσα ενα space commando και λιγο που το επαιξα ειναι καλο.

Σε λειτουργία flight mode γιατι να κοβει το ραδιο, ποιος ο λογος???δεν εχει καμμια σχεση το ραδιο με το σημα gsm:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...