Jump to content

Samsung SGH-G600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 833
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

xristos270 απο αυτα που ζητας παρε το g600(τα χου με πει και στο παρελθον..)Με τις photo επιμενω να τραβηχτει μια με τις ρυθμησεις που ειπα και πιστευω θα εχει διαφορα..

 

Ρε παιδιά, για προτείνετέ μου έναν mp4 player και από πού μπορώ να τον κατεβάσω. :shifty:

Gom player φιλε και καθαρισες πολυ καλος..περιμενε να στο ανεβασω..σε 5 min

κατεβασε το απο δω..

http://rapidshare.com/files/71731706/G_p.rar.html

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από αυτονομία μάθαμε τίποτα. Ας μας πούνε οι χρήστες πόσες μέρες αντέχει με νορμάλ χρήση. Επίσης με τη διαφορά που παρατηρέιται στις μπαταρίες τι έγινε? Άλλες είναι στα 800mAh και άλλες στα 880. Και πότε επιτέλους θα το φέρουν wind k' vodafone...
Link to comment
Share on other sites

Gom player φιλε και καθαρισες πολυ καλος..περιμενε να στο ανεβασω..σε 5 min

κατεβασε το απο δω..

http://rapidshare.com/files/71731706/G_p.rar.html

 

Αμάν, φοβερός player! Thanx!

Link to comment
Share on other sites

xristos270 απο αυτα που ζητας παρε το g600(τα χου με πει και στο παρελθον..)Με τις photo επιμενω να τραβηχτει μια με τις ρυθμησεις που ειπα και πιστευω θα εχει διαφορα..

 

 

Gom player φιλε και καθαρισες πολυ καλος..περιμενε να στο ανεβασω..σε 5 min

κατεβασε το απο δω..

http://rapidshare.com/files/71731706/G_p.rar.html

 

τι ειναι αυτο φιλε ? για το g600 ?

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο φιλε ? για το g600 ?

 

Ναι φιλε ειναι για να παιζει mp4 3gp κ αλλες μορφες το συνιστώ για οσους θελουν να βλεπουν βιντεο τραβηγμενα απο το κινητο τους στο PC..

++

Θελω να προσθεσω κατι τελευταιο για τις photo γενικα ta mp δεν παιζουν ρολο στην ποιοτητα.Οι φωτογραφιες δεν εχουν προβλημα αν στην οθονη που αποτυπωνοντε εχει 4096 χρωματα ειτε 26200 ειτε 16εκ εξαρτατε μονο απο την φωτογραφικη(οι καμερες των κινητων εχουν ολες 16εκ χρωματα απο τοτε που βγηκαν κινητα με φωτογραφικη..Το αναφερω γιατι ΚΑΠΟΙΑ ειπε οτι ΔΙΑΒΑΣΕ οτι το G800 δεν βγαζει καλες photo επειδη εχει λιγοτερα χρωματα η οθονη του ΗΜΑΡΤΟΝ...)και η γνωμη μου οι πρωτες photo ηταν αθλιες ισως στις επομενες που βαλαα να αλλαξαν μια ρυθμιση..

Ρε παιδια μην τσακωνεστε κηνητα ειναι..

 

Τελικα τα ακουστικα ειναι σαν αυτα της SE στα Walkaman?Ακουγεται δυνατα/καθαρα??

Link to comment
Share on other sites

Από τα μέχρι τώρα στοιχεία προκύπτει ότι το G600 βγάζει μέτριες φωτογραφίες για τον αισθητήρα που ενσωματώνει και είναι κρίμα αυτό,θυμάμαι το U600 που έβγαζε πολύ καλύτερες και σε ευκρίνεια και σε απόδοση χρωμάτων,αναρωτιέμαι τι φταίει τελικά.....
Link to comment
Share on other sites

Από τα μέχρι τώρα στοιχεία προκύπτει ότι το G600 βγάζει μέτριες φωτογραφίες για τον αισθητήρα που ενσωματώνει και είναι κρίμα αυτό,θυμάμαι το U600 που έβγαζε πολύ καλύτερες και σε ευκρίνεια και σε απόδοση χρωμάτων,αναρωτιέμαι τι φταίει τελικά.....

 

Συμφωνω μαζι σου πιστευω σε photo ημερας τα θα ειναι καλυτερο..

Link to comment
Share on other sites

Nomizo opos sosta ipe kapios auto to forum ine gia to to G600.Auto simeni oti edo dinonte gnomes ke entiposis gia to G600,to tonizo.kapios i kapioi gia na milao genika epidi ignomi tous amfisbitithike to piran patriotika ke arxisan na exapolioun pros kathe kateutinsi prosboles ke genika to metetrepsan se xoro prosopikon diaksifismon.Apo tin stigmi pou den to exi kanis to G600 dinonte mono gnomes pou silegi o kathenas apo alous,selides i filous.Otan omos kapios to exi to autos dini tin prosopiki tou gnomi ke embiria pou ine ke pio alithofanis apo to ti lene i ali, gia na boithis tous alous pou skeptonte na paroun tin sigekrimeni siskeui.Se auti tin gnomi den bori kapios na kontraristi an den exi ke autos tin idia siskeui,ke na pi kati pou exi akousi ala apo alous.Ota o alos to exi 2 oloklirous mines stin katoxi,ke kapios to pire gia kapies ores eden nomizo oti ke i gnomi tou deuteriou tha ine kaliteri apo tou protou.Edo ine na leme tin gnomi mas ke oxi na bgazoume ta apothimena mas.Ke gnomi ine na boris na tin apodiksi me dokoumenta oxi me isterismous.

Ke edo mia selida me test gia to G600,:http://www.letsgomobile.org/de/test/0024/samsung-sgh-g600/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Εάν ήταν να επιλέξει κάποιος ανάμεσα στο U600 και στο G600 χωρίς να λάβει υπόψιν τιμές και κάμερες για ποιο λόγο θα επέλεγε το ένα ή το άλλο τηλέφωνο? Που υπερτερεί το ένα σε σχέση με το άλλο και που μειονεκτεί?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειδα παλι το κινητο σε δυο αλλα μαγαζια και οντως εχει καποιο τζογο κυριως οταν ειναι κλειστο.Ειτε δεξια-αριστερα, ειτε προς τα μεσα οταν το πατας.Δεν ξερω αλλα αμα γινονται ετσι τα δειγματα μεσα σε μια εβδομαδα φαντζομαι οτι το ιδιο θα παθει μεσα σε λιγο καιρο και αυτο που θα αγορασουμε.Ομολογω οτι με χαλασε σε αυτον τον τομεα.Ειδικα οταν επαιζα με τα διπλανα se w910 kai w580 δεν υπηρχε συγκριση.Το καλυτερο slide με διαφορα!Κλειστο ανοικτο.Απλα τελειο.

Ας μας πουνε κι αλλοι.Αλλα εγω πετυχα τρια στα τρια και με ψιλοαπογοητευσε.

Link to comment
Share on other sites

Κλειστό έχει λίγο τζόγο το δικό μου πράγματι... αλλά ανοιχτό είναι σταθερότατο. Προσωπικά δεν είχα ποτέ slide κινητό και αν και έχει αυτό το τζόγο, κατά τα άλλα με ικανοποίησε πολύ η συσκευή.

 

Για το G800 τώρα, είδα κάποιες φώτο σε ένα site και ήταν πολύ σκοτεινές και λίγο θωλές για φωτογραφίες ημέρας...Ίσως να κάνω και λάθος, μα και από φόρουμ που διάβασα, τα άτομα που το πήραν(εξωτερικό) περίμεναν περισσότερες δυνατότητες και ψιλοαπογοητεύτηκαν. Από κει και πέρα, αν και όταν έρθει με το καλό και εδώ, όποιος θέλει ας το πάρει και μας λέει τι παίζει με το κινητό αυτό. Πάντως η έλλειψη χρωμάτων, σίγουρα είναι ένα μικρό μειονέκτημα...

Link to comment
Share on other sites

Για το G800 τώρα, είδα κάποιες φώτο σε ένα site και ήταν πολύ σκοτεινές και λίγο θωλές για φωτογραφίες ημέρας...Ίσως να κάνω και λάθος, μα και από φόρουμ που διάβασα, τα άτομα που το πήραν(εξωτερικό) περίμεναν περισσότερες δυνατότητες και ψιλοαπογοητεύτηκαν. Από κει και πέρα, αν και όταν έρθει με το καλό και εδώ, όποιος θέλει ας το πάρει και μας λέει τι παίζει με το κινητό αυτό. Πάντως η έλλειψη χρωμάτων, σίγουρα είναι ένα μικρό μειονέκτημα...

 

Μόλις τώρα ο viruscy ανέβασε 2 φωτογραφίες από το G800 και έπαθα σοκ.

Link to comment
Share on other sites

Τζογο σου κανει οταν ειναι κλειστο?Η οταν πας να το ανιξεις σου κανει κατι σαν μαγκωμα?Αν ειναι το δευτερο το χω δει σε μερικα Ε900 κ U600 δεν ειναι τιποτα το σοβαρο βεβαια αν σου παιζει δεξια-αριστερα η κατι αλλο περιεργο καλυτερα να το πηγαινες για αντικατασταση..Η αν βρεις κανεναν που να εχει slide δυγκρινε το(Προσοχη μονο με samsung κινητο..οι αλλες μαρκες δε εχουν καλο slide.)

 

οσο για το g800 ας μην το ξανα αναφερουμε δεν εχει λογω υπαρχει αντοιστιχο θεμα..

Παιδια δοκιμασε κανεις το ISO 800 το βραδυ κανεις?Οποιος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω ξανά μήπως κάποιος γνωρίζει. Ποιες είναι οι διαφορές του G600 σε σχέση με το U600? Τα 100+ ευρώ είναι απλά για να πάρεις κάμερα 5mp αντί κάμερα 3,2mp? Υπάρχουν άλλα πράγματα που υπερτερεί το g800 ώστε κάποιος να προτιμήσει να πληρώσει αυτά τα παραπάνω 100 ευρώ για να το πάρει αντί από το ομορφότερο u600?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω ξανά μήπως κάποιος γνωρίζει. Ποιες είναι οι διαφορές του G600 σε σχέση με το U600? Τα 100+ ευρώ είναι απλά για να πάρεις κάμερα 5mp αντί κάμερα 3,2mp? Υπάρχουν άλλα πράγματα που υπερτερεί το g800 ώστε κάποιος να προτιμήσει να πληρώσει αυτά τα παραπάνω 100 ευρώ για να το πάρει αντί από το ομορφότερο u600?

 

To G600 υπερτερεί έναντι του U600 στα εξής:

- Κατά πολύ επαρκέστερη μπαταρία

- 5 megapixel έναντι 3.2

- Δυνατότητα δημιουργίας themes (με βάση τα 5 ήδη προεγκατεστημένα)

- Καλύτερο ηχείο

- Σίγουρα υπάρχουν κι άλλες διαφορές που δεν μπορώ να θυμηθώ τώρα/που δεν γνωρίζω. Αυτές μου 'ρθαν πρώτα στο μυαλό. Πήγαινε στο http://www.smape.com και διάβασε τα reviews για το κάθε μοντέλο για να σχηματίσεις καλύτερη άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να καταθέσω κι εγώ τη γνώμη μου για το G600, όσον αφορά στο UI.

Δυστυχώς με απογοήτευσε (ελαφρώς). Τα εικονίδια δεν είναι 3D ή τουλάχιστον τέτοια εντύπωση δίνουν.

Μόνη εξαίρεση αποτελεί η αρχική οθόνη όπου βλέπεις τα εικονίδια σε πλέγμα, και όταν κάνεις κάποια επιλογή υπάρχει ένα ωραίο εφέ εναλλαγής/μεγέθυνσης των εικονιδίων. Εκεί το αισθητικό αποτέλεσμα ικανοποιεί.

Παραπέρα όμως, η εμφάνιση/αισθητικό αποτέλεσμα του interface υπολείπεται πολλών άλλων μοντέλων. Προσωπικά πάντα, θεωρώ μειονέκτημα ένα τόσο πεζά σχεδιασμένο UI. Άλλοι χρήστες βεβαίως ενδέχεται να μην δίνουν τόση βαρύτητα στην αισθητική πλευρά των μενού.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε μήπως αν έχει βγεί κανένα καινούριο firmware για το G600?:)

 

Τωρα κυκλοφορησε και θελεις και update;:p

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ όταν είδα το μενού με τα απλά μονοδιάστατα εικονίδια δε μου πολυάρεσε, αλλά έκανα ένα δικό μου θέμα που τα χρώματα και η όλη εμφάνιση είναι τόσο όμορφα που πλέον τα εικονίδια δε με ενοχλούν. Το μόνο που αλλάζει σ' αυτά είναι το χρώμα του περιγράμματός τους. Αλλά και αυτό είναι πολύ καλό.

  • Γενικά πάντως το να κάνεις εσύ ότι θέμα θέλεις, με δική σου εικόνα, χρώμα, γραμματοσειρά, μέγεθος είναι super! Αυτό που έκανα μου άρεσε πολύ!
  • Επίσης είναι ωραίο και το mp3 player που βγάζει και εφέ από μερικές επιλογές που έχει και είναι πιο όμορφο απ' το ΝΟΚΙΑ 6300 που είχα...
  • Επίσης, το κομπιουτεράκι του, δεν είναι ένα απλό! Μπορείς να γράψεις ολόκληρη παράσταση, με όλα τα σύμβολα! Το εμφανίζει σαν σημειωματάρειο όπως γράφαμε στο σχολείο κανονικά ολόκληρη παράσταση! Και στο τέλος πατάς ένα = και βγάζει το αποτέλεσμα! Μου άρεσε πολύ αυτό!
  • Ακόμα, έχει έτοιμες τις ρυθμίσεις για wap και mms για κάθε σύνδεση!Vodafone, Cosmote κλπ. δε χρειάζετε να ψάχνεις!
  • Και όντως αυτό με τον αποκλεισμό ανεπιθύμητων αριθμών είναι πραγματικότητα και είναι φοβερό σαν στοιχείο. Δεν ξέρω αν το έχουν γενικά όλα τα samsung αλλά εγώ που το συναντώ πρώτη φορά με εξέπληξε ευχάριστα!

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο καθάρισμα των άσχετων/flame posts που έκανα μπορείτε να το λάβετε και ως τελευταία προειδοποίηση.

 

Το θέμα είναι για ένα συγκεκριμένο κινητό. Δεν ενδιαφέρει κανέναν αν είναι καλύτερο το Ν95 ή το Ψ1000. Υπάρχει το φόρουμ των διαξιφισμών για σχετικές συγκρίσεις.

 

You have been warned.

 

PS

1. antonio_r και Georgema +1 στις ποινές. Οριο 3.

 

2. Για τους "καλοθελητές". SE K800i έχω. Δεν δουλεύω ούτε έχω σχέση με κάποια εταιρεία σχετική με κινητή/σταθερή τηλεφωνία.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά από αυτονομία μάθαμε τίποτα. Ας μας πούνε οι χρήστες πόσες μέρες αντέχει με νορμάλ χρήση. Επίσης με τη διαφορά που παρατηρέιται στις μπαταρίες τι έγινε? Άλλες είναι στα 800mAh και άλλες στα 880. Και πότε επιτέλους θα το φέρουν wind k' vodafone...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...