Jump to content

Samsung SGH-G600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαυρη ειν΄ή νυχτα και στο G600 που πηρα σημερα... που το περιμενα πως και πως..! ΠΙΟ χαλια φωτο σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου, με φλας κιολας.., ΠΙΟ χαλια βιντεο νυχτερινο ( με φως δωματιου ΚΑΙ φλας..) ΔΕΝ εχω ξαναδει ! Ουτε κατα διανοια συγκριση με το Ν95.. Που ειναι τα 5 mp ..???

Μια μπλε αποχρωση μονιμα....Μια θαμπαδα......Εννοειται οτι οι ρυθμισεις ειναι σωστες, (δηλαδη πολυ λεπτομερης ποιοτητα, φλας αυτοματο κλπ κλπ κλπ).Το κατεχω παρα πολυ καλα το θεμα αυτο. Απιστευτο πιξελιασμα στο video, αφου νομιζα οτι τραβουσα με το Κ800 που εχει χαμηλοτερη ποιοτητα video...(τουλαχιστον μ' εκεινο εβλεπα τα σωστα χρωματα). Θα το ξαναπω: ΚΑΜΙΑ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΤΟ Ν95 !!!!!!! ΜΕΡΑ ΜΕ ΝΥΧΤΑ !!!!!!

Ακομη και το D900 ηταν πολυ καλυτερο.

Α και κατι αλλο. Full screen προβολη βιντεο δεν εχει..

Αντε με γεια σας και με γεια μου..!!!!! ( ευτυχως εχω μια ακρη στο μαγαζι που το αγορασα και θα μου το παρουν πισω τη δευτερα)

 

Υ.Γ. 5 τοσο χαλια megapixel να τα βρασω, (μην πω κατι αλλο και μου σβησουν τη δημοσιευση). Καλυτερο το Κ750 με τα 2.

 

 

Αντε τα λεμε

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 833
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ακούγονται καλά αυτά που μας είπες... :p

 

Άλλες εντυπώσεις από το κινητό. Ποιότητα αναπαραγωγής ήχου από τα ηχείο και τα ακουστικά?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ακούγονται καλά αυτά που μας είπες... :p

 

Άλλες εντυπώσεις από το κινητό. Ποιότητα αναπαραγωγής ήχου από τα ηχείο και τα ακουστικά?

 

Αλλες εντυπωσεις.. Σ΄ενα του σημειο εχει ελαχιστα, ανεπαισθητα ''ξεβαψει'' το χρωμα. Δεν φαινεται ευκολα βεβαια.. Δεν ξερω. Ισως να ετυχε σ'εμενα. Παντως σφραγισμενο κουτι αγορασα (οπως παντα..). Οσο για την ποιοτητα αναπαραγωγης ηχου, σαν το d900 θα'λεγα.. Κατωτερη του Κ800 παντως, και ετη φωτος απο το Ν95..

Για 400 ευρω... τι να πω.. καμμια σχεση! Για 200, ισως ναι:mad:

Α! Και ΕΝΑ θετικο.. Βαλανε στο menu του επιλογη προφιλ..

Τα 5 mp παντως, εκτος απο το προσπεκτους του, δεν τα βλεπω πουθενα. :mad:

Οποτε κραταω με 1000 το Ν95 μου, και ευτυχως που δεν το'χα ''σκοτωσει'' !:)

Link to comment
Share on other sites

Βασικα οτι φοβομουνα σχετικα με τις φωτο/βιντεο δυνατοτητες του,ειδικα σε δυσκολες συνθηκες.Ε ρε,και το περιμενα πως και πως.

Τωρα ισως αναγκαστω να κοιταξω προς 5610/6500 αλλα το εχουν ξεφτυλισει εκει στη Νοκια με το sar.

Μπορεις να ποσταρεις μηπως καμια φωτογραφια και βιντεο απο αυτα που λες?

Link to comment
Share on other sites

γιατι το 6500 λές να ειναι καλύτερα τα πράγματα????ποσο καλύτερα????εγώ πάντως εάν ήθελα κινητο με πολί καλή καμερα θα έπαιρνα ψηφιακή........κινητο θα πάρουμε ρε παιδια ηρεμίστε.δεν μορούμε να τα έχουμε κ όλα....ας έρθει με το καλο κ τα 2 και βλέπουμε........σε κανενα μήνα θα ξερουμε ποιο να παρουμε!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπας και ηταν παραεισαγωγη η κατι τετοιο?Τα παιδια που το χουν παρει τι εχουν να πουν για αυτο??Μου φαινεται πολυ περιεργο να το πιστεψω(χωρις να αμφισβητο την γνωμη του Antonio_r)..Και τοσα review?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπας και ηταν παραεισαγωγη η κατι τετοιο?Τα παιδια που το χουν παρει τι εχουν να πουν για αυτο??Μου φαινεται πολυ περιεργο να το πιστεψω(χωρις να αμφισβητο την γνωμη του Antonio_r)..Και τοσα review?

 

Παραεισαγωγη αποκλειεται στο Πλαισιο.. Οσον αφορα στα review, εγω τουλαχιστον δεν ειχα δει καμμια φωτο σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου δωματιου βραδυ. Μονο ημερας φωτο ειχα δει, κι ετσι την πατησα.. Ειχα το Κ800 και το Ν95 διπλα διπλα και τραβουσα ο,τι ακριβως και με το G600. Οχι καμμια σχεση, οχι καμμια συγκριση, απλα δεν πιστευα αυτο που εβλεπα. Μονο γελουσα με το θολο μπλε που εβλεπα..

Διαφωνω με τον αλλο φιλο που λεει οτι κινητο αγοραζουμε και οχι φωτογραφικη μηχανη. Αν ειναι ετσι, να χρησιμοποιω το μουσειακο Τ39 μου χωρις να ξαναγορασω τιποτα, και να κλεισουμε ισως και το forum..

τελος παντων. Οσοι το αγορασετε θα τα δειτε ολα αυτα..

 

Να και οι φωτο: Η πρωτη ειναι απο το G600 και η δευτερη απο το Ν95. Υπάρχουν άλλες δύο τις οποίες θα σας δείξω σε επόμενη δημοσίευση.

Δεν ειναι τελειες και μαλλον τις κουνησα λιγο, αλλα η διαφορα ειναι εμφανης. Επισης δεν ειμαι σιγουρος οτι πετυχε το ανεβασμα, γιατι δεν το εχω ξαναδοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

Α αμα ειναι απο το πλαισιο οκ δεν παιζει παραεισαγωγη..το ειπα αυτο γιατι ειχες γραψει ...

( ευτυχως εχω μια ακρη στο μαγαζι που το αγορασα και θα μου το παρουν πισω τη δευτερα)

Αν μπορεις ανεβασε μια photo και ενα βιντεακι αν μπορεις...

Τωρα μηπως ηταν χαλασμενο το κηνιτο απο την μανα του:confused:αλλα αφτα δεν τα κανει η sammy!

Eυχαριστουμε για τις πληροφοριες...

Link to comment
Share on other sites

Α αμα ειναι απο το πλαισιο οκ δεν παιζει παραεισαγωγη..το ειπα αυτο γιατι ειχες γραψει ...

Αν μπορεις ανεβασε μια photo και ενα βιντεακι αν μπορεις...

Τωρα μηπως ηταν χαλασμενο το κηνιτο απο την μανα του:confused:αλλα αφτα δεν τα κανει η sammy!

Eυχαριστουμε για τις πληροφοριες...

 

 

Μολις ανεβασα και θα ηθελα να ανεβασω κι αλλες αλλα δεν με αφηνει και δεν ξερω για ποιο λογο.......

Link to comment
Share on other sites

Den mas ta lei kala o filos. Ke ego pou exo to G600 an kapios mou pi pos tha mikrinoume ti foto giati ine megaliters apo 110 pou boroume na anabasoume tha dite oli oti oti mas lei ine psemata ,ektos an to handy tou ine elatomatiko. to exo 2 mines ke ine telio.Ta proigoumena tilefona mou Nokia 7110,SE800,910i,k700,samsung370,z400,u600ke tora G600 i korifi.

 

Ke dino to link tis samsung germanisa

http://de.samsungmobile.com/wcms/products/phones/phonedata/specification/DE-SGH-G600.jsp

Link to comment
Share on other sites

Den mas ta lei kala o filos. Ke ego pou exo to G600 an kapios mou pi pos tha mikrinoume ti foto giati ine megaliters apo 110 pou boroume na anabasoume tha dite oli oti oti mas lei ine psemata ,ektos an to handy tou ine elatomatiko. to exo 2 mines ke ine telio.Ta proigoumena tilefona mou Nokia 7110,SE800,910i,k700,samsung370,z400,u600ke tora G600 i korifi.

 

Ke dino to link tis samsung germanisa

http://de.samsungmobile.com/wcms/products/phones/phonedata/specification/DE-SGH-G600.jsp

 

Καλα! Στο Βιλαμπαχο ακομα τριβουνε...

Το μαυρο - μπλε σκοταδι το βλεπεις...???????

Και ΤΙ λογο εχω να πω ψεματα??? Αφου εγω ημουν που τις προηγουμενες μερες υπερασπιστηκα την samsung αν δεις προσεκτικα τις προηγουμενες -λιγες- πρωτες δημοσιευσεις μου...!!! Πως με αποκαλεις ψευτη!!???? Δεν ντρεπεσαι..!!!!??????? Να ανακαλεσεις αμεσως !!!!!!! Με ξερεις????

Οταν μιλαω, μιλαω με στοιχεια. ΟΚ?? ΓΙ' ΑΥΤΟ, παρε αλλες 2 φωτο και συγκρινε..... Η πρωτη απο g600 και η δευτερη απο Ν95..Συγκεκριμενα το g600 δινει τις φωτο σε 2560χ1920 και το Ν95 2592χ1944 ΟΚ..????

Και κατι αλλο. ΔΕΝ φταιει η σμικρυνση που λες, ΟΣΟ σμικρυνθηκε η μια αλλο ΤΟΣΟ σμικρυνθηκε και η αλλη. Αλλωστε, η σμικρυνση δεν δινει μπλε σκουρες αποχρωσεις..

ΟΠΟΙΟΣ θελει, ας μου στειλει με pm το email του για να του στειλω και τις 4 φωτο που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Καλα! Στο Βιλαμπαχο ακομα τριβουνε...

Το μαυρο - μπλε σκοταδι το βλεπεις...???????

Και ΤΙ λογο εχω να πω ψεματα??? Αφου εγω ημουν που τις προηγουμενες μερες υπερασπιστηκα την samsung αν δεις προσεκτικα τις προηγουμενες -λιγες- πρωτες δημοσιευσεις μου...!!! Πως με αποκαλεις ψευτη!!???? Δεν ντρεπεσαι..!!!!??????? Να ανακαλεσεις αμεσως !!!!!!! Με ξερεις????

Οταν μιλαω, μιλαω με στοιχεια. ΟΚ?? ΓΙ' ΑΥΤΟ, παρε αλλες 2 φωτο και συγκρινε..... Η πρωτη απο g600 και η δευτερη απο Ν95..Συγκεκριμενα το g600 δινει τις φωτο σε 2560χ1920 και το Ν95 2592χ1944 ΟΚ..????

Και κατι αλλο. ΔΕΝ φταιει η σμικρυνση που λες, ΟΣΟ σμικρυνθηκε η μια αλλο ΤΟΣΟ σμικρυνθηκε και η αλλη. Αλλωστε, η σμικρυνση δεν δινει μπλε σκουρες αποχρωσεις..

ΟΠΟΙΟΣ θελει, ας μου στειλει με pm το email του για να του στειλω και τις 4 φωτο που εχω.

Mou fenete den katalabes,den se ksero fisika ke se apokalesa psefti opos les se sxesi panta me afta pou ksero ke zo ego me to G600 ke tipota alo.K eoso gia tin analisi ipa epidi ali fora den exo anebasi foto ke i dikes mou ne megaliteres apo 110kb pos tis mikrenoume gia na doune oli oti den ine etsi pou ta les. ke dikeomasou ine na se aresi to nokia, to se, ke otidipote alo,auti ine i omorfia tis dimokratias.Signomin an se stenaxoresa,den ime kaliteros sou.

Link to comment
Share on other sites

Μαυρη ειν΄ή νυχτα και στο G600 που πηρα σημερα... που το περιμενα πως και πως..! ΠΙΟ χαλια φωτο σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου, με φλας κιολας.., ΠΙΟ χαλια βιντεο νυχτερινο ( με φως δωματιου ΚΑΙ φλας..) ΔΕΝ εχω ξαναδει ! Ουτε κατα διανοια συγκριση με το Ν95.. Που ειναι τα 5 mp ..???

Μια μπλε αποχρωση μονιμα....Μια θαμπαδα......Εννοειται οτι οι ρυθμισεις ειναι σωστες, (δηλαδη πολυ λεπτομερης ποιοτητα, φλας αυτοματο κλπ κλπ κλπ).Το κατεχω παρα πολυ καλα το θεμα αυτο. Απιστευτο πιξελιασμα στο video, αφου νομιζα οτι τραβουσα με το Κ800 που εχει χαμηλοτερη ποιοτητα video...(τουλαχιστον μ' εκεινο εβλεπα τα σωστα χρωματα). Θα το ξαναπω: ΚΑΜΙΑ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΤΟ Ν95 !!!!!!! ΜΕΡΑ ΜΕ ΝΥΧΤΑ !!!!!!

Ακομη και το D900 ηταν πολυ καλυτερο.

Α και κατι αλλο. Full screen προβολη βιντεο δεν εχει..

Αντε με γεια σας και με γεια μου..!!!!! ( ευτυχως εχω μια ακρη στο μαγαζι που το αγορασα και θα μου το παρουν πισω τη δευτερα)

 

Υ.Γ. 5 τοσο χαλια megapixel να τα βρασω, (μην πω κατι αλλο και μου σβησουν τη δημοσιευση). Καλυτερο το Κ750 με τα 2.

 

 

Αντε τα λεμε

:)

 

Αν το οτι το G600 είναι πιο μικρό και πιο κομψό εν συγκρίσει με το Ν95

καθώς επίσης και η πληθώρα λειτουργειών που προσφέρει όπως π.χ

16.000.000 χρωματα, A2DP, Tv Out, FM Radio, μεγαλη διαρκεια ζωης μπαταριας, Quadband,

εύχρηστο, δυνατότητα 4gb(παραπάνω?) εξωτερικής μνήμης, video playback 30fps,

λειτουργικό, ανανεωμένο software κτλ κτλ κτλ....,

αν όλα αυτά σε αφήνουν αδιάφορο τότε μάλλον φίλε μου ψάχνεις για ψηφιακή κάμερα και οχι για κίνητο.

Και όσον αφόρα τις φώτος η ποιότητα που εχω δει να βγάζει το G600 βασει των φωτογραφιων

που έχουν κάνει upload χρήστες του myPhone προσωπικά με υπερκαλύπτει. Όσο για τις επιδόσεις του κάτω υπό

συνθήκες χαμηλού εως ανύπαρκτου φωτισμού , αυτές με αφήνουν αδιάφορο γιατι απο ενα σημειο και μετα την σκυτάλη μπορούν και

πρεπει να την περνουν οι ψηφιακες μηχανές(εκτός αν εσύ καλύπτεσαι απο την ποιότητα του Ν95).

Μπορείς λοιπον να κρατήσεις την εμπαθεία σου για το G600 για την παρτι σου, μιας και όλοι μας γνωρίζουμε οτι πρόκειται για ένα από τα πιο όμορφα και αξιόλογα κινητά τηλέφωνα στην ευρωπαϊκή αγορά σήμερα.

Flex version: SE7737AXXG1050

S/W Version: R479_G_08.B4.85R

DSP S/W Version: 63242400

Language List: 0031

Link to comment
Share on other sites

Πολλες αντικρουομενες αποψεις παιζουν!Δεν μπορεις να βγαλεις νοημα.Εκτος κι αν παιζει περιπτωση προβληματικων μοντελων.

Το ιδιο εχω παρατηρησει και με την μπαταρια(σε επισημα reviews).Αλλοι δινουν στα επισημα χαρακτηριστικα 7 ωρες ομιλιας,αλλοι 3.Αλλοι 880 μπαταρια,αλλοι 900.Αλλοι βελτιωμενη γενικα αυτονομια σε επιπεδα σχεδον se, αλλοι παρομοια αυτονομια με d900.

Τι γινεται τελικα?

Παντως ευχαριστουμε τα παιδια που λενε τις εμπειριες τους και μας βοηθανε.Ακομα και αν μας μπερδευουν! :-D

Kαι οσο για το διαχωρισμο κινητου-φωτομηχανης, γνωστο ειναι.Αλλα παντα ψαχνουμε το καλυτερο δυνατον.Και αλλωστε και οι ιδιες οι εταιριες δεν θα τα πλασαρανε ετσι,ουτε θα τα βελτιωνανε αμα δεν υπαρχαν απαιτησεις τετοιου ειδους απο τους καταναλωτες.

Link to comment
Share on other sites

Πολλες αντικρουομενες αποψεις παιζουν!Δεν μπορεις να βγαλεις νοημα.Εκτος κι αν παιζει περιπτωση προβληματικων μοντελων.

Το ιδιο εχω παρατηρησει και με την μπαταρια(σε επισημα reviews).Αλλοι δινουν στα επισημα χαρακτηριστικα 7 ωρες ομιλιας,αλλοι 3.Αλλοι 880 μπαταρια,αλλοι 900.Αλλοι βελτιωμενη γενικα αυτονομια σε επιπεδα σχεδον se, αλλοι παρομοια αυτονομια με d900.

Τι γινεται τελικα?

Παντως ευχαριστουμε τα παιδια που λενε τις εμπειριες τους και μας βοηθανε.Ακομα και αν μας μπερδευουν! :-D

Kαι οσο για το διαχωρισμο κινητου-φωτομηχανης, γνωστο ειναι.Αλλα παντα ψαχνουμε το καλυτερο δυνατον.Και αλλωστε και οι ιδιες οι εταιριες δεν θα τα πλασαρανε ετσι,ουτε θα τα βελτιωνανε αμα δεν υπαρχαν απαιτησεις τετοιου ειδους απο τους καταναλωτες.

 

Δεν νομιζω οτι ειναι αντικρουομενες ''αποψεις'', λογια σκετα δηλαδη... Οι φωτογραφιες που εβαλα, μιλανε απο μονες τους. Δεν χρειαζεται να πω εγω τιποτα περισσοτερο...:)

Oσο για το φιλο omniterry που με συμβουλευει να το ψαξω λιγο το θεμα μηπως και χρειαζομαι ψηφ.φωτ.μηχανη, αφου τον ευχαριστησω πρωτα για το.. ενδιαφερον του, μετα θα του πω οτι εχω ΚΑΙ ψηφ.φωτογρ.μηχανη.. ΑΛΛΑ,και οτι δεν ανεχομαι να με δουλευουν πληρωνοντας 400 ευρω για 5 mp και να μου πασαρουν πατατες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι ειναι αντικρουομενες ''αποψεις'', λογια σκετα δηλαδη... Οι φωτογραφιες που εβαλα, μιλανε απο μονες τους. Δεν χρειαζεται να πω εγω τιποτα περισσοτερο...:)

Oσο για το φιλο omniterry που με συμβουλευει να το ψαξω λιγο το θεμα μηπως και χρειαζομαι ψηφ.φωτ.μηχανη, αφου τον ευχαριστησω πρωτα για το.. ενδιαφερον του, μετα θα του πω οτι εχω ΚΑΙ ψηφ.φωτογρ.μηχανη.. ΑΛΛΑ,και οτι δεν ανεχομαι να με δουλευουν πληρωνοντας 400 ευρω για 5 mp και να μου πασαρουν πατατες...

 

Το πρόβλημα σου ποιο είναι? Οτι το G600 δε τραβάει 5mp φώτος η οτι κάτω υπό συνθήκες χαμηλού φωτισμού δε τα καταφέρνει εξίσου καλά με το Ν95? Επίσης δοκίμασες να βγάλεις φωτογραφίες κάτω από το φως της μέρας και ήταν εξίσου απογοητευτικές? Ξέρεις επισης τι ωραίες πατάτες πουλάει η Nokia με 889 ευρώ? Ρίξε μια ματιά εδω και τα ξαναλέμε. Τέλος εχεις υποψην την διαφορα τιμης του Ν95 με το G600? 585 ευρώ το μεν 400 ευρώ το δε. Για να μη μιλήσουμε για την τιμη του Ν95 οταν πρωτοκυκλοφόρησε..

Flex version: SE7737AXXG1050

S/W Version: R479_G_08.B4.85R

DSP S/W Version: 63242400

Language List: 0031

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχάς, θεωρώ ότι η κουβέντα ψιλο- ξεφεύγει από το θέμα. Το θέμα μας δεν να υπερασπιστεί ο καθένας την εταιρεία που γουστάρει, αλλά να μάθουμε τι παίζει με το G-600. Ο antonio_r καλός μας πληροφορεί για το κινητό μιας και αυτό επιζητούμε, την ενημέρωσή μας. Δεν θεωρώ ότι ο omniterry έχει δίκιο. Στόχος δεν είναι να σωπάσουν όσοι έχουν διαφορετική άποψη από μας. Όσον αφορά τα κινητά. Το Ν95 αποτελεί τον ανταγωνιστή του G-600. Δεν έχουν σημασία τα άλλα ΝΟΚΙΑ. Προσωπικά δεν θα το αγόραζα από την άποψη ότι είναι τούβλο. Για να συνοψίσουμε λίγο, θα ήθελα οι ήδη κάτοχοι του G-600 να με διορθώσουν αν κάνω λάθος. Με ενδιαφέρει αν το κινητό αντέχει πάνω από 3 μέρες. Αν όχι πόσο αντέχει. Επίσης το slide up παρουσιάζει προβλήματα ανάλογα με αυτά που διάβασα στο u-600? Το λογισμικό απευθύνεται γρήγορα ή σέρνεται? Τώρα προσωπικά η κάμερα φαίνεται χειρότερη από το Ν95. Αλλά Antonio r, δεν θεωρώ δούλεμα με όλα τα χαρακτηριστικά του G-600 το να έχει χειρότερη κάμερα από το Ν-95. Υπάρχει και η σχέση τιμής. Συγκρίνοντας τα 2 και σε σχέση με την τιμή, αν το θέμα είναι η κάμερα με αφήνει αδιάφορο. Άλλωστε δεν απαιτώ κινητό-camera. Βέβαια τα πάντα είναι θέμα standards και που απευθύνεται ο καθένα. Θα ήθελα και γενικά σχόλια για το κινητό αν μπορεί κάποιος κάτοχός του. Thanx
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω τι λετε για φωτογραφισεις και βιντεο παντως το κινητακι ειναι καυλα και θα το παρω οπως και δηποτε.. εδω στην Ελλαδα ομως βλεπω οτι καθυστερει πολυ και μαλλον θα το παρω απο αγγλια μερια που τοχει παρει καινας φιλος ο οποιος μου ειπε οτι ειναι κορυφη... εχω μια απορια ομως... θα μπορω να εγκαταστησω τα Ελληνικα ? και πως ?
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μας δεν να υπερασπιστεί ο καθένας την εταιρεία που γουστάρει, αλλά να μάθουμε τι παίζει με το G-600. Ο antonio_r καλός μας πληροφορεί για το κινητό μιας και αυτό επιζητούμε, την ενημέρωσή μας. Δεν θεωρώ ότι ο omniterry έχει δίκιο. Στόχος δεν είναι να σωπάσουν όσοι έχουν διαφορετική άποψη από μας. Όσον αφορά τα κινητά. Το Ν95 αποτελεί τον ανταγωνιστή του G-600. Δεν έχουν σημασία τα άλλα ΝΟΚΙΑ.

 

Φιλε με βρισκεις συμφωνο στα περισσοτερα που λες.

Λογω του οτι αγοραζω περιπου στις 6 - 7 συσκευες το χρονο, ειπα να εκφρασω κι εγω την αποψη μου, αρχης γενομενης απο το g600 που μολις απεκτησα, ως νεος στο forum. Με τι θα το συγκρινα? Ασφαλως με ενα της ιδιας - υποτιθεται - κατηγοριας. Το Ν95. Αλλα ως φαινεται, εκανα λαθος. Κακως το εκανα. Δεν το εξυμνησα, δεν ''χαιδεψα'' αυτια, δεν το παινεψα οσο θα'θελαν μερικοι.. Εγω μερικες φωτο εβαλα και ειπα τι πιστευω.

Αφου τις προηγουμενες μερες κιολας, ειχα υπερασπιστει την samsung σε θεματα λειτουργικοτητας, και ειχα ''θαψει'' το Ν95 σε θεμα ογκου και symbian, αν δειτε τις πρωτες δημοσιευσεις μου εδω.... Οποτε, θεμα εμπαθειας απο μερους μου, ΔΕΝ υπαρχει οπως λεει ενας φιλος πιο πανω. Δεν ειμαι μετοχος καμμιας εταιρειας, ουτε εχω κανενα προσωπικο συμφερον. Την δικη μου Αληθεια κατεθεσα μονο.

Που απ'οτι βλεπω, ΔΕΝ αξιζει τον κοπο να την ξαναπω ουτε για το g600, ουτε και για κανενα αλλο μοντελο στο μελλον, γιατι πολυ απλα καποιοι ΔΕΝ την θελουν. Με ειπανε απο ''εμπαθη'' ως και το χειροτερο, ''ψευτη''..

Να'στε ολοι και παντα καλα.

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω τι λετε για φωτογραφισεις και βιντεο παντως το κινητακι ειναι καυλα και θα το παρω οπως και δηποτε.. εδω στην Ελλαδα ομως βλεπω οτι καθυστερει πολυ και μαλλον θα το παρω απο αγγλια μερια που τοχει παρει καινας φιλος ο οποιος μου ειπε οτι ειναι κορυφη... εχω μια απορια ομως... θα μπορω να εγκαταστησω τα Ελληνικα ? και πως ?

 

i agloi einai ma...es pou exoun apo ta ipsilotera pososta se poliseis samsung??

Link to comment
Share on other sites

Kατ'αρχας πιστευω κακως γινεται συγκριση του g600 με το Ν95 σαν συσκευες.Το μεν πλασαρεται σαν καθαρο camera-phone και τετοιους πελατες ψαχνει, το δε ως...πολυμηχανημα.Οποτε δεν τιθεται θεμα συγκρισης μεγεθους,τιμης κλπ.Εγω, οπως και πολλοι πιστευω που ψαχνουν απλα ενα νορμαλ κινητο με μια καλη καμερα, παμε προς το g600.Aν απο την αλλη τα θελω ολα σε ενα(καμερα,gps,media player,symbian κλπ κλπ) παne sto Nokia.

Aπο και περα, το ασχημο για την πρωτη κατηγορια αγοραστων ειναι οτι τελικα το g600 παρ'οτι ειναι αποκλειστικα και μονο camera-phone τελικα σ'αυτον τον τομεα μενει πεσει απο κατι αλλο,οχι και τοσο αποκλειστικο.Και η τιμη του επισης δεν ειναι και φτηνη γι'αυτο που προσφερει.

Οσο για τις φωτογραφιες ημερας,λογικο ειναι να βγαζει πολυ καλες.Αλλα και με το k750 που εχω στα 2mp ειναι επισης γαματες.Το θεμα ειναι οτι απο την στιγμη που πλασαρεται για ανωτερο cam-phone το οποιο και ψαχνουμε, να ανταποκρινεται και στις δυσκολες συνθηκες(βιντεοσκοπηση και νυχτερινες φωτο).Μακαρι δηλαδη να εβγαινε ενα κινητο(οποιασδηποτε μαρκας) που να ειχε πανω του μονο την καμερα του Ν95.

 

Με μπαταρια τελικα τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε antonio σου έιπα ποια είναι η άποψή μου. Δεν θεωρώ ότι πρέπει να σταματήσεις να λες την άποψή σου. Άλλωστε το forum διαβάζεται από πολλούς και δεν αξιολογούνται τα λεγόμενα του καθενός μόνο από αυτούς που απαντάνε. Προσωπικά θα θελα να μου πεις, αν μπορείς, τη γενική εικόνα του κινητού. Εμένα σαν design με καλύπτει. Η κάμερα άσχετα με το Ν95 είναι γενικώς χάλια? Οι λοιπές λειτουργίες του? Κολλήματα παρουσιάζει? Αυτονομία? Που εμένα με ενδιαφέρει αρκετά
Link to comment
Share on other sites

poy ksereis esi sto g 600 sxesi timis me epidoseis poy les oti einai akribo gia ayta poy prosferi?? to exeis kai den to kseroume??

eleos edo mesa xalate merika atoma olo to forum opios den to exei apla ti gnomi tou na leei alla mono tin enfanisi mporei na krini oxi litourgies tou kinitou

an akoyga ego to forum tou u 600 den tha to eperna alla aytixos to pira kai den metaniosa.....

 

 

g 600 korifeo apla

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε συ,μην τα παιρνεις!Λες και το ριξαμε στο προσωπικο!Για μια εταιρια μιλαμε!Μεχρι την Αγγλια εφτασες εσυ για να υποστηριξεις την Σαμσουνγκ!Και ειναι σαν να λες μα....ες πχ τους ελληνες επειδη εχουν υψηλοτερες πωλησεις Νοκια & se.

Χαλαρωσε γενικα.Ολοι αποψεις λεμε και παιρνουμε.

Και ναι,απλα κινητακια ειναι τα samsung.Ευχρηστα,ομορφα αλλα απλα.Οτι χρειαζομαι τωρα βασικα.Και ναι μου φαινεται λιγο ακριβο αν παρουμε υποψη μονο την καμερα του.Οχι πολυ βεβαια, οπως το Κ850 που ειναι πανακριβο, αλλα για 150Ε παραπανω απο το D900 για 5 αντι 3 mp(k στις δυο περιπτωσεις μετρια) μου χτυπαει καπως.

Παντως μην χαλιεσαι, σε σαμσουνγκ θα καταληξω μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

Lipon gia na telioni auti i diamaxi,ke gia ton filo pou pareksigithike oti ton ipame psefti.To G600 ine ena omorfo ke poli kalo tilefono,gia mas pou mas aresoun ta samsung.Me to nokia to N95 den sikgrinete giati ine poli megalitero opos ke i timi tou megaliteri ine ke ali klasi as poume,giati den to sigrini me to SE P1 pou ine ena alo telio tilefono.Ke apo egires piges to N95 exi poles epistrofes logo piotitas ke kataskeuis pou ta samsung den exoun tetia problimata.I bataria tou G600 me poli ligi xrisi ti eftasa 7 meres malista ke opios to pisteui,as brethi kapios na pi ke gia kapio alo tulefono to idio.Gia mena to mono mion pou brisko sto G600 ine oti den boris na balis dikous ixous sto sms ke mono auto.Sas bazo ke tis foto gia na dite,ala na min ksexname se mia psifiaki kamera prepi otan bgazoume foto na imaste telios akiniti,gia na min leme meta oti ftei to kinito...............

Foto1-1280x960FosDomatiou .Foto2-1280x960MonoFlasApolitoSkotadi .Foto3-2304x1728FosDomatiou

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...