Jump to content

Περίεργα μηνύματα στο κινητό


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις μου ηρθε δυο απανωτες φορες ενα ασχετο μημυμα με γαλλικα και ακαταλαβιστικα συμβολα απο νουμερο 5000. γραφει: Bonjour mon petit bebe comment ca va?. τα υπολοιπα ειναι ακαταλαβιστικα συμβολα. στο τελος εχει και ενα κινητο .ηρθε σε κανεναν αλλο????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 61
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Lol... μήπως είναι καμια πρώην σου;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

μου ειχε ερθει κ σε εμενα ενα περιεργο μηνυμα απο εναν αριθμο κοσμοτε. οπως το διαβασα μου φανηκαν ορολογιες του WoW!!! Αλλα αυτος ο αριθμος συνεχιζε να μου στελνει μηνυματα. οσπου αλλαξα αριθμο κ ησυχασα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia tis teleutaies meres mou erxontai astamatita minimata apo ena noumero 4873

 

kai kala einai mia gynaika kai thelei na kanei phone chat.

ta minimata xrewnontai 1.45eurw to kathe ena!

 

apo vlakeia mou epidi den iksera ti itan esteila 3 minimata.

auti apantouse kanonika sta minimata, se oti rwtisa.

 

edw kai 5 meres den exw ksanasteilei.ekeini omws stelnei astamatita minimata.

rwtaei diafora pragmata perimenontas na apantisw.

 

 

pws tha to stamatisw auto to pragmata?

Anta tin lene,

xthes mou etseile kai mia Tzesika.

 

pws vrikan to noumero mou?

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

paidia tis teleutaies meres mou erxontai astamatita minimata apo ena noumero 4873

kai kala einai mia gynaika kai thelei na kanei phone chat.

ta minimata xrewnontai 1.45eurw to kathe ena!

apo vlakeia mou epidi den iksera ti itan esteila 3 minimata.

auti apantouse kanonika sta minimata, se oti rwtisa.

edw kai 5 meres den exw ksanasteilei.ekeini omws stelnei astamatita minimata.

rwtaei diafora pragmata perimenontas na apantisw.

pws tha to stamatisw auto to pragmata?

Anta tin lene,

xthes mou etseile kai mia Tzesika.

pws vrikan to noumero mou?

 

Μήπως το έδωσες σε τίποτα εφαρμογές τύπου ;

Προφανώς τα μηνύματα σου τα στέλνουν αυτόματα μέσω κάποιου κέντρου μηνυμάτων.

Μοναδικός σκοπός φυσικά, να σε κάνουν να απαντήσεις και να σε χρεώσουν!

Για αρχή είναι καλό, να μην ξαναστείλεις ποτέ απάντηση.

Τώρα πως το σταματάς...

Link to comment
Share on other sites

paidia tis teleutaies meres mou erxontai astamatita minimata apo ena noumero 4873

 

kai kala einai mia gynaika kai thelei na kanei phone chat.

ta minimata xrewnontai 1.45eurw to kathe ena!

 

apo vlakeia mou epidi den iksera ti itan esteila 3 minimata.

auti apantouse kanonika sta minimata, se oti rwtisa.

 

edw kai 5 meres den exw ksanasteilei.ekeini omws stelnei astamatita minimata.

rwtaei diafora pragmata perimenontas na apantisw.

 

 

pws tha to stamatisw auto to pragmata?

Anta tin lene,

xthes mou etseile kai mia Tzesika.

 

pws vrikan to noumero mou?

Πάρε την εταιρία σου και ζήτα αν ξέρουν λεπτομέρειες. Εξήγησέ τους ότι δεν γράφτηκες εσύ σε αυτήν την υπηρεσία. Βρες αν μπορείς και το τηλέφωνο της εταιρίας που στέλνει τα sms και απαίτησε να σε αφαιρέσουν από τη λίστα τους.

 

Ξέρω άλλη περίπτωση, που ο προηγούμενος κάτοχος του αριθμού είχε γραφτεί για τέτοιου είδους sms, και αφού το διέκοψε και ο αριθμός δόθηκε σε άλλον, τα sms ξανάρχισαν να έρχονται κανονικά. Με τις ενέργειες που περιέγραψα παραπάνω, τελικά δέχτηκαν και του σταμάτησαν τα sms.

Link to comment
Share on other sites

Eμενα ηρθε ενα μυνημα απο εναν αριθμο +4915772058*** και μου εγραψε αυτολεξει:

 

Steile minima se auton ton ari8mo

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας, που παρεμπίπτοντος τις ΧΡΥΣΟΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ, θα έπρεπε να μας προστατεύουν από τέτοια spams που πολλές φορές είναι και κακόβουλα???
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

καλα κ εσεις αφου βλεπετε τα διαφορα περιεργα sms γιατι απαντατε!ειναι σαν να μπαινουμε με απλη γραμμη internet σε διαφορες ροζ ιστοσελιδες!δεν θελει κ πολυ μυαλο!οτι δεν ξερουμε δεν απανταμε!τωρα μπορει αυτο που να πω να ειναι λιγακι τραβηγμενο αλλα μηπως θα πρεπει να αρχισουμε τις μηνυσεις στις τηλεφωνικες εταιριες που δινουν τα νουμερα μας, διαφορετικα πως αυτα γινονται γνωστα στους διαφορους κερδοσκοπους?
Link to comment
Share on other sites

pws vrikan to noumero mou?

 

Αν δεν έγραψαν το όνομα σου στο μήνυμα η απάντηση είναι προφανής. Δεν το βρήκαν. Απλά ξεκίνησαν να το στέλνουν σε όλα τα νούμερα που προκύπτουν με γεννήτρια τυχαίων αριθμών. Αλλοί κερδίζουν στο λόττο, εσύ είσαι μάλλον άτυχος :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε δυο απανωτες φορες ενα ασχετο μημυμα με γαλλικα και ακαταλαβιστικα συμβολα απο νουμερο 5000. γραφει: Bonjour mon petit bebe comment ca va?. τα υπολοιπα ειναι ακαταλαβιστικα συμβολα. στο τελος εχει και ενα κινητο .ηρθε σε κανεναν αλλο????

Το 5000 ειναι η Δωρεαν υπηρεσια της cosmote--->mycosmos email.

Μπορεις να στειλεις μηνυματα απο το νετ....και στο τελος εμφανιζεται ο αριθμος αποστολεα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eμενα ηρθε ενα μυνημα απο εναν αριθμο +4915772058*** και μου εγραψε αυτολεξει:

 

Steile minima se auton ton ari8mo

 

To 0049 νομιζω ειναι απο Σουηδια! Λες να ειναι καμια Σουηδεζα?;) ;) :)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

den ksana esteila minima kai stamatisan pali kala.

 

an kai proxthes sto akyro irthe minima apo mia tzoulia

 

oti psaxnei eleutheres sxeseis, kai oti dinei to kinito tis kai na tis steilw minima.

fysika kai den esteila.

 

Ps:nai eixa dwsei to kinito mou sto livefeeds...

isws na ksekinise apo ekei i istoria...

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

den ksana esteila minima kai stamatisan pali kala.

 

an kai proxthes sto akyro irthe minima apo mia tzoulia

 

oti psaxnei eleutheres sxeseis, kai oti dinei to kinito tis kai na tis steilw minima.

fysika kai den esteila.

 

Ps:nai eixa dwsei to kinito mou sto livefeeds...

isws na ksekinise apo ekei i istoria...

Γι αυτο να προσεχεις που δινεις το κινητο σου :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Παιδιά μου ήρθε ένα μήνυμα απο μια φίλη το οποίο έλεγε (για ευνόητους λόγους καλύπτω τα νουμερα με αστερακια)

 

Message for 693*******, with identification ***********, has been delivered on 2010-01-02 at 4:12:23, @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

 

 

 

 

 

Το παραπάνω νούμερο δεν το αναγνωρίζω, ούτε και ο κάτοχος του αναγνωρίζει το δικό μου, όπως αποδείχθηκε μετα απο μία σύντομη συνομιλία μας.

 

wtf is this? αναφορά παράδοσης που πήγαινε στο συγκεκριμένο άτομο; και γιατί ήρθε σε εμένα; (ps. το συγκεκριμένο άτομο ΔΕΝ μου το έκανε forward το συγκεκριμένο, δεν έλαβε ΚΑΝ αυτό το μήνυμα).

Link to comment
Share on other sites

απλα αγνοησε το και μην δινεις σημασια

 

Ειμαι περιεργος να μαθω πως κατεληξε ενα τετοιο μηνυμα στο κινητο μου.

Link to comment
Share on other sites

ναι ουτε εγω... παντως ειναι η 2η(!) φορα που γινεται αυτό (έγινε και σε άλλη συσκευη αλλα εμφανίζοταν κάπως αλλιωμένο) μεσα σε ενα 3μηνο...

 

 

 

α ρε wind με τα κενά σου... δεν θα χρειαζονται υποκλοπες σε λίγο! τα βγάζεις όλα στη φόρα μόνη σου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε ένα μήνυμα απο μια φίλη το οποίο έλεγε (για ευνόητους λόγους καλύπτω τα νουμερα με αστερακια)

 

Message for 693*******, with identification ***********, has been delivered on 2010-01-02 at 4:12:23, @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

 

 

 

 

 

Το παραπάνω νούμερο δεν το αναγνωρίζω, ούτε και ο κάτοχος του αναγνωρίζει το δικό μου, όπως αποδείχθηκε μετα απο μία σύντομη συνομιλία μας.

 

wtf is this? αναφορά παράδοσης που πήγαινε στο συγκεκριμένο άτομο; και γιατί ήρθε σε εμένα; (ps. το συγκεκριμένο άτομο ΔΕΝ μου το έκανε forward το συγκεκριμένο, δεν έλαβε ΚΑΝ αυτό το μήνυμα).

 

Πρόκειται για την αναφορά παράδοσης μηνυμάτων μέσω SMS. Δηλαδή, αντί να έχεις ενεργοποιημένη την αναφορά από το μενού της συσκευής, βάζεις μπροστά από κάθε μήνυμα το *ΝΟΤ# ή *# δε θυμάμαι, και παίρνεις τέτοιου είδους αναφορά. Δοκίμασέ το και θα καταλάβεις. Στείλε π.χ. στο 1269 το *ΝΟΤ#Test ή σε ένα φίλο σου το *ΝΟΤ#Γεια, τι χαμπάρια??? και θα πάρεις ως απάντηση, όταν παραδωθεί το μήνυμα, ακριβώς το post σου...Τώρα πως στην ευχή ήρθε σ' εσένα χώρις να έχει κάνει προώθηση το άλλο άτομο, ή χωρίς να το έβαλες εσύ, η WIND και η ψυχή της!

Καλή χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα ηρθε χτες μηνυμα απο το 54380 απο μια κοπελα που μου λεει χρονια πολλα και αλλα διαφορα που ειδε το ψευδονυμο μου στο τσατ λεει κ.α.

Αυτο παλι τι ειναι??Καμια υπηρεσια φλερτ??Και που βρηκε το κινητο μου??

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα ηρθε χτες μηνυμα απο το 54380 απο μια κοπελα που μου λεει χρονια πολλα και αλλα διαφορα που ειδε το ψευδονυμο μου στο τσατ λεει κ.α.

Αυτο παλι τι ειναι??Καμια υπηρεσια φλερτ??Και που βρηκε το κινητο μου??

 

παιδιά και εγώ σήμερα έλαβα το ίδιο μήνυμα και ειληκρινά δεν το έχω ενεργοποιήση εγώ αυτό το chat, τη στο καλό είναι και μας χρεώνουν? θα το ψάξω και θα κάνω καταγγελία στο υπουργείο αναπτυξης.αρκετά κ........ πληρώνουμε!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα ηρθε χτες μηνυμα απο το 54380 απο μια κοπελα που μου λεει χρονια πολλα και αλλα διαφορα που ειδε το ψευδονυμο μου στο τσατ λεει κ.α.

Αυτο παλι τι ειναι??Καμια υπηρεσια φλερτ??Και που βρηκε το κινητο μου??

 

Φιλος, μολις ελαβα κ εγω ενα τετοιο μυνημα απο 54380

κ δεν ξερω που βρηκαν το κινητο μου!

 

Ηταν καποια Ειρηνη που μ ελεγε Χρονια πολλα κ οτι ειδε το ψευδωνυμο μου στο chat!

Οτι, να' ναι!

 

Ξερει μηπως κανεις κατι παραπάνω?

Μηπως πρεπει να επικοινωνησουμε με τον παροχεα μας?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...