Jump to content

Πυρκαγιές...


kage
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ήταν μία η εστία. Καίγεται σχεδόν όλο το βουνό. Αποκλείται να έγινε κατα λάθος.

Tωρα και εγω ακουσα οτι οι εστιες ηταν πολλες

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

ετσι παιδια να μην αφησουμε τιποτα

 

ουτε ενα δασος...

τιποτα

ολα καρβουνο

 

και μην ξεχασουμε να τους ψηφισουμε ολους αναιξερετως που μας προσφερουν αυτη τη ποιοτητα ζωης σε λιγες μερες... για να συνεχισουν ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τυχαίο πως τόσες μέρες είχαν δια μαγείας σταματήσει η φωτιές και ειδικά σήμερα που μαγιρευόταν η ημερομηνία των εκλογών μπήκε από καποιους,ονοματα δεν λεμε, η φωτιά.

 

Δεν πειράζει αδέρφια ,κάποτε αυτούς που μιλούσαν για την προστασία του περιβάλλοντος τους θεωρούσαμε γραφικούς και ότι η όποιες επιπτώσεις θα έιναι στο μακρινό μέλλον, να όμως που αρχίζουμε να τις ζούμε απο τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τυχαίο πως τόσες μέρες είχαν δια μαγείας σταματήσει η φωτιές και ειδικά σήμερα που μαγιρευόταν η ημερομηνία των εκλογών μπήκε από καποιους,ονοματα δεν λεμε, η φωτιά.

 

 

Νομιζω οτι υπερβαλεις...

 

αλιμονο αν αρχισουμε να καιμε τα δαση για να αποκομισουμε εκλογικα οφελη.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι υπερβαλεις...

 

αλιμονο αν αρχισουμε να καιμε τα δαση για να αποκομισουμε εκλογικα οφελη.

 

γιατι να μην παιζει κ κατι τετοιο?αλλωστε στην ελλαδα ολα ειναι πιθανα κ σχετιζονται με την πολιτικη!κ εγω το βρισκω πολυ πιθανον!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι υπερβαλεις...

 

αλιμονο αν αρχισουμε να καιμε τα δαση για να αποκομισουμε εκλογικα οφελη.

Εδώ για τα εκλογικά οφέλη γίνονται και χειρότερα σε ένα δάσος θα κολλήσουν που και στην τελική ευνοημένοι θα βγούν...απο πολλες αποψεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τυχαίο πως τόσες μέρες είχαν δια μαγείας σταματήσει η φωτιές και ειδικά σήμερα που μαγιρευόταν η ημερομηνία των εκλογών μπήκε από καποιους,ονοματα δεν λεμε, η φωτιά.

 

 

Καθόλου τυχαίο! Ο Συνασπισμός φταίει για τις φωτιές στα δάση. Αυτοί έκαναν και τα ομόλογα και τον καρκίνο του Χριστόδουλου!!!! :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου τυχαίο! Ο Συνασπισμός φταίει για τις φωτιές στα δάση. Αυτοί έκαναν και τα ομόλογα και τον καρκίνο του Χριστόδουλου!!!! :rolleyes:

επείδη τηρώ τους κανόνες τούτου 'δω του forum, και δεν θέλω να μπλεξω σε πολιτικη συζήτηση,εγώ πρόσεξα τι έγραψα και δεν αναφέρθηκα σε κάποιο συγκεκριμένο κόμμα ,αλλά μίλησα γενικά για όλο το πολιτικό σύστημα και τους μηχανισμούς που τυχον κινητοποιει για να πετυχει τους στόχους του.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου τυχαίο! Ο Συνασπισμός φταίει για τις φωτιές στα δάση. Αυτοί έκαναν και τα ομόλογα και τον καρκίνο του Χριστόδουλου!!!! :rolleyes:

 

ΠΟΙΟΝ καρκινο?:lol:

 

πλακα μας κανεις εεε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τυχαίο πως τόσες μέρες είχαν δια μαγείας σταματήσει η φωτιές και ειδικά σήμερα που μαγιρευόταν η ημερομηνία των εκλογών μπήκε από καποιους,ονοματα δεν λεμε, η φωτιά.

 

Δεν πειράζει αδέρφια ,κάποτε αυτούς που μιλούσαν για την προστασία του περιβάλλοντος τους θεωρούσαμε γραφικούς και ότι η όποιες επιπτώσεις θα έιναι στο μακρινό μέλλον, να όμως που αρχίζουμε να τις ζούμε απο τώρα.

 

γιατι να μην παιζει κ κατι τετοιο?αλλωστε στην ελλαδα ολα ειναι πιθανα κ σχετιζονται με την πολιτικη!κ εγω το βρισκω πολυ πιθανον!

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τους προλαλήσαντες. Ειδικά σήμερα που θα ανακοινωνόταν η ημ/νία των εκλογών? Που μάλιστα αν είναι τόσο σύντομα όσο φημολογείται τα υπόλοιπα κόμματα δεν θα προλάβαιναν να κάνουνε και πολλά (τι να πρωτογίνει σε αυτή την έρημη τη ΔΕΘ)... Και ειδικά στη Πεντέλη? Τις είχαμε ψιλοξεχάσει τις φωτιές και σήμερα μας τις υπενθυμίσανε με το χειρότερο τρόπο... Νομίζω πως σίγουρα κρύβεται πολιτική σκοπιμότητα πίσω από όλο αυτό. Αυτό σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογεί την ολιγωρία των αρμόδιων αρχών, αλλά ας είμαστε και λίγο υποψιασμένοι...

Link to comment
Share on other sites

Αρμόδιες αρχές; Γιατί είδε κανένας καμμιά "αρμόδια αρχή" να λειτουργεί κανονικά; Ακόμη και η τροχαία που έπρεπε να βοηθάει στην κίνηση, από την Τρίτη βράδυ, μέχρι σήμερα το πρωί που έκανα ουκ ολίγες βόλτες στην Χαλκιδική, δεν εθεάθη πουθενά. Προφανώς μοιράζουν της υπηρεσίες έκτακτης ανάγκης με "κινητά επιφυλακής" : "Αν σας χρειαστούμε να είστε stand-by".
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τους προλαλήσαντες. Ειδικά σήμερα που θα ανακοινωνόταν η ημ/νία των εκλογών? Που μάλιστα αν είναι τόσο σύντομα όσο φημολογείται τα υπόλοιπα κόμματα δεν θα προλάβαιναν να κάνουνε και πολλά (τι να πρωτογίνει σε αυτή την έρημη τη ΔΕΘ)... Και ειδικά στη Πεντέλη? Τις είχαμε ψιλοξεχάσει τις φωτιές και σήμερα μας τις υπενθυμίσανε με το χειρότερο τρόπο... Νομίζω πως σίγουρα κρύβεται πολιτική σκοπιμότητα πίσω από όλο αυτό. Αυτό σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογεί την ολιγωρία των αρμόδιων αρχών, αλλά ας είμαστε και λίγο υποψιασμένοι...

 

Έτσι είναι,άλλωστε έχει αποδειχθεί ότι το πράσινο καίει το πράσινο :rolleyes::X

 

 

ΥΓ.

Φαντάσου τι έχει να γίνει τις επόμενες μέρες...

Θα πάρουν φωτιά τα μπατζάκια μας :cry:

 

ΥΓ1.

Πόσο θα κρατούσε η μουρμούρα για την πυρκαγιά αν δεν είχαμε το θέμα το εκλογών;

1 εβδομάδα σίγουρα

Τώρα πόσο θα κρατήσει;:rolleyes:

 

Ανεξάρτητος;

 

LOL

Link to comment
Share on other sites

γιατι να μην παιζει κ κατι τετοιο?αλλωστε στην ελλαδα ολα ειναι πιθανα κ σχετιζονται με την πολιτικη!κ εγω το βρισκω πολυ πιθανον!

 

Ποσοι αγαπαμε πραγματικα την Ελλαδιτσα , αναρωτηθηκατε ποτε?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ποσοι αγαπαμε πραγματικα την Ελλαδιτσα , αναρωτηθηκατε ποτε?

Ένα παλαιό άσμα περικλείει την ουσία όλων αυτών : Για τα λεφτά τα κάνουν όλα ,για τα λεφτά ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Που ειναι ικανοι να φτασουν μερικοι ανθρωποι για τα λεφτα; Για τις ψηφους; Για τα συμφεροντα; Φτασαμε να καουν ανθρωποι μπας και παθουμε κανα σοκ και ξυπνησουμε... Ντροπη... Θανατος στους εμπρηστες...:mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αχ τι φρίκη είναι αυτή... Βλέπω με τα μάτια μου τα χωριά να καιγόνται:cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλά ο κρατικός μηχανισμός,εκτός απ΄την επιτυχία που είχε ως "το ανέκδοτο του καλοκαιριού",αρχίζει να με τρομάζει.

Ρε σεις αυτοί δεν μπορούν ν΄αντιμετωπίσουν τους Αλβανούς,Τούρκους,Άγγλους,Γάλλους,Πορτογάλους που βάζουν φωτιά για πλάκα και θα μας προστατέψουν απ΄τους τρομοκράτες;:rolleyes::mad:

 

1,2,3...16 τέλος κύριοι :mad:

 

ΥΓ1.

Ξαναλέω:

Ο Λαός Δεν Ξεχνά Τι Σημαίνει Πυρκαγιά!

 

ΥΓ2.

Ας πυροβολήσει κάποιος τον Ευαγγελάτο :cool:

 

Ανεξάρτητος;

 

LOL

Link to comment
Share on other sites

Είναι τρομερό... Οι εικόνες με τους νεκρούς στην τηλεόραση είναι τρομακτικές...
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος - κάποια να δώσει περισσότερες πληροφορίες για τα χωριά της Πηνείας

και αν υπάρχει εκεί πρόβλημα με την μεγάλη πυρκαγιά στο Ν. Ηλείας.

Εδώ που βρίσκομαι είναι δύσκολο να μάθω.

Ο ΑΝΤ SAT που μπόρεσα και είδα λίγο, το μόνο που άκουσα ήταν "κραυγές" και λαϊκισμοί. Και στο in.gr, γράφει πολύ γενικά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν καεί περίπου 70000 στρ. από ότι ακούω τώρα στον Alpha και οι νεκροί εχουν φτάσει τους 17 φίλε μου...
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Έχουν καεί περίπου 70000 στρ. από ότι ακούω τώρα στον Alpha και οι νεκροί εχουν φτάσει τους 17 φίλε μου...

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Δεν θέλω να σχολιάσω τίποτε, απλά ντρέπομαι και λυπάμαι.

 

Μήπως όμως μπορεί κάποιος να γράψει, αν γνωρίζει, για την περιοχή που ρώτησα?

 

Προσπαθώ να επικοινωνήσω, αλλά δεν μπορώ να βγάλω γραμμή. Βρίσκομαι στην άλλη πλευρά του κόσμου (στη κυριολεξία) και είναι δύσκολο.

Ειδικά αυτή την ώρα και κάτω από αυτές τις συνθήκες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει, αλλά στο site του skai, μπορείς να δεις live το δελτίο ειδήσεων.

http://www.skai.gr

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ελεος πια δεν εχει μεινει τιποτα ορθιο...καηκαν ανθρωποι ζωντανοι,ειναι θλιβερο και ανηκουστο. Μα δεν υπηρχε καποιος να τους πει να φυγουν απο τα σπιτια τους,να τους βοηθησει να διαφυγουν; Τι να πω,δεν υπαρχουν λογια,μονο θλιψη και αγανακτηση,φτανει πια αυτη η καταντια. Ασύλληπτη τραγωδία Κόλαση από τις φωτιές στην Πελοπόννησο, τουλάχιστον 19 νεκροί. Έχει καεί η μισή Ελλάδα αυτό το καλοκαίρι. Λίγο συντονισμός δε βλάπτει.Λυπάμαι που το λέω αλλά ούτε ψύλος στον κόρφο αυτών που κυβερνούν. :mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...