Jump to content

Σταθερή και ADSL από την Vodafone


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άσχετο, αλλά επειδή σε προηγούμενες σελίδες κάποιος αναρωτήθηκε για το μέγεθος της ζώνης. :ninja:

Σήμερα είχα βάλει τη sim από το Vodafone σταθερό σε μία συσκευή κινητού και ξεκίνησα για το σπίτι ενός φίλου μου που μένει σε άλλο δήμο... :p

Στο δρόμο έκανα δοκιμές και όταν απομακρύνθηκα αρκετά άρχισε να μου λέει οτί είμαι εκτός ζώνης... :(

Λογικό. :rolleyes:

Όταν έφτασα όμως σπίτι του φίλου μου κάθομαι στο μπαλκόνι και λέω ας κάνω μια τελευταία δοκιμή. :rolleyes:

Και ήμουν εντός ζώνης! :D

 

Περιοχή?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά το vodafone 3 σε 1, δεν έχει μια ενιαία τιμή, τί σόι 3 σε 1 είναι;

 

Και εσενα τι σε πειραζει; Επειδη εχεις εχεις επιπλεον επιλογες; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλά το vodafone 3 σε 1, δεν έχει μια ενιαία τιμή, τί σόι 3 σε 1 είναι;

 

Tι εννοείς ενιαία τιμή? Το ότι για το κινητό επιλέγεις το πρόγραμμα Vodafone που θέλεις ανάλογα με τη χρήση που κάνεις? Εμένα το 30 ευρώ + πάγιο κινητού μια χαρά ξεκάθαρο μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά επειδή σε προηγούμενες σελίδες κάποιος αναρωτήθηκε για το μέγεθος της ζώνης. :ninja:

Σήμερα είχα βάλει τη sim από το Vodafone σταθερό σε μία συσκευή κινητού και ξεκίνησα για το σπίτι ενός φίλου μου που μένει σε άλλο δήμο... :p

Στο δρόμο έκανα δοκιμές και όταν απομακρύνθηκα αρκετά άρχισε να μου λέει οτί είμαι εκτός ζώνης... :(

Λογικό. :rolleyes:

Όταν έφτασα όμως σπίτι του φίλου μου κάθομαι στο μπαλκόνι και λέω ας κάνω μια τελευταία δοκιμή. :rolleyes:

Και ήμουν εντός ζώνης! :D

Πες μας ομως περιοχή και την απόσταση που επιανε (σε ευθεία) "εντος ζωνης" και τι απόσταση εχει το σπιτι σου απο του φιλου σου(σε ευθεία)

Ετσι θα μας ''βοηθήσεις" !

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να ρωτήσω εάν στο πρόγραμμα Vodafone για το Σπίτι συσχετίζεται μοναδικό νούμερο 694ΧΧΧΧΧΧΧ στο "σταθεροκινητό" και εάν μπορεί κανείς να δέχεται τηλεφωνήματα είτε στο σταθερό νούμερο 213ΧΧΧΧΧΧΧ είτε στο 694ΧΧΧΧΧΧΧ και να γίνονται δεκτά και στις δύο περιπτώσεις στη συσκευή όπου είναι η κάρτα SIM του "σταθεροκινητού". Το νούμερο 694ΧΧΧΧΧΧΧ το γνωρίζει ο χρήστης του Vodafone για το Σπίτι? :cool:
Link to comment
Share on other sites

ήθελα να ρωτήσω εάν στο πρόγραμμα Vodafone για το Σπίτι συσχετίζεται μοναδικό νούμερο 694ΧΧΧΧΧΧΧ στο "σταθεροκινητό" και εάν μπορεί κανείς να δέχεται τηλεφωνήματα είτε στο σταθερό νούμερο 213ΧΧΧΧΧΧΧ είτε στο 694ΧΧΧΧΧΧΧ και να γίνονται δεκτά και στις δύο περιπτώσεις στη συσκευή όπου είναι η κάρτα SIM του "σταθεροκινητού". Το νούμερο 694ΧΧΧΧΧΧΧ το γνωρίζει ο χρήστης του Vodafone για το Σπίτι? :cool:

 

Ναι, υπάρχει 694ΧΧΧΧΧΧΧ νούμερο και δέχεσαι κανονικά κλήσεις και εκεί. Λογικά φαίνεται επάνω στο συμβόλαιο σου, αλλιώς καλείς σε ένα κινητό χωρίς απόκρυψη και το βλέπεις στην αναγνώριση.;)

Link to comment
Share on other sites

greatst

 

υπαρχει νούμερο 694ΧΧΧΧΧΧΧ και θα το ξερεις αλλα αν σε ''καλεσω" στο 694χχχχχχχ θα χρεωθώ σαν κινητο και οχι σαν σταθερο !

 

edit: η χρησιμότητα του είναι τον πρώτο καιρό που θα φαίνεται απόκρυψη σε αυτούς που καλείς απο το ''σπιτι'' η αν θες θα φαίνεται ο σταθεροκινητος αριθμός 694ΧΧΧΧΧΧΧ

Link to comment
Share on other sites

greatst

 

υπαρχει νούμερο 694ΧΧΧΧΧΧΧ και θα το ξερεις αλλα αν σε ''καλεσω" στο 694χχχχχχχ θα χρεωθώ σαν κινητο και οχι σαν σταθερο !

 

edit: η χρησιμότητα του είναι τον πρώτο καιρό που θα φαίνεται απόκρυψη σε αυτούς που καλείς απο το ''σπιτι'' η αν θες θα φαίνεται ο σταθεροκινητος αριθμός 694ΧΧΧΧΧΧΧ

 

καταλαβαίνω αυτό που λες, αλλά αφού υπάρχει και 694ΧΧΧΧΧΧΧ αριθμός, μπορείς να βάλεις την κάρτα SIM σε συσκευή κινητού και να την πάρεις μαζί σου όπου θες, και άμα είσαι σπίτι σε παίρνουν και στα δύο νούμερα 213XXXXXXX και 694ΧΧΧΧΧΧΧ και άμα είσαι εκτός ζώνης σπιτιού σε παίρνουν στο 694ΧΧΧΧΧΧΧ. Σωστά? ;)

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαίνω αυτό που λες, αλλά αφού υπάρχει και 694ΧΧΧΧΧΧΧ αριθμός, μπορείς να βάλεις την κάρτα SIM σε συσκευή κινητού και να την πάρεις μαζί σου όπου θες, και άμα είσαι σπίτι σε παίρνουν και στα δύο νούμερα 213XXXXXXX και 694ΧΧΧΧΧΧΧ και άμα είσαι εκτός ζώνης σπιτιού σε παίρνουν στο 694ΧΧΧΧΧΧΧ. Σωστά? ;)

Μπορεις να βαλεις τη σιμ και σε κινητο !

οπου ''θελουμε'' μπορούμε να σε παρουμε (επειδή δεν θα το ξέρουμε :D )αν είσαι εντός η εκτός ! αλλα με ανάλογες χρεώσεις !

Εσυ μπορείς να πάρεις και οταν είσαι εκτός ζώνης (με άλλες χρεώσεις 0,2356€ /λεπτό) αντι 0,03094€ /λεπτό

Αλλα αν σε ''πάρουμε'' εμεις και εισαι εκτός ζωνης θα βγει τηλεφωνητής εκτός αν κάνεις εκροπη(με δικιά σου χρεώσει) !

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει νούμερο 694ΧΧΧΧΧΧΧ και θα το ξερεις αλλα αν σε ''καλεσω" στο 694χχχχχχχ θα χρεωθώ σαν κινητο και οχι σαν σταθερο !

 

 

Σκέψου όμως ότι μπορεί κάποιος να έχει a la carte και να δηλώσει το 694 του σταθεροκινητού σου στους αριθμούς με το 0,01/λεπτό ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Σκέψου όμως ότι μπορεί κάποιος να έχει a la carte και να δηλώσει το 694 του σταθεροκινητού σου στους αριθμούς με το 0,01/λεπτό ;)

 

σωστό αυτό !

αρα και σχεδόν "δωρεάν" επικοινωνία με το σταθερό

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου όμως ότι μπορεί κάποιος να έχει a la carte και να δηλώσει το 694 του σταθεροκινητού σου στους αριθμούς με το 0,01/λεπτό ;)

 

... οπότε και το πράγμα αποκτά πρόσθετο ενδιαφέρον! ;)

Link to comment
Share on other sites

Nαι δεν λειτουργεί αργίες. Επειδή δεν έχω χρόνο να απαντήσω αναλυτικά στα όσα έγραψες παραπάνω, να σου πω τα εξής:

 

1)Λες ότι σε περιόδους υψηλής κίνησης και σε έκτακτες περιπτώσεις μόνο με ΟΤΕ θα έχεις τηλέφωνο. Εγώ σήμερα έπαιρνα συγγενείς μου στην Αρκαδία και η γραμμή έπαιφτε αμέσως. Όχι πως τα κινητά δούλευαν (βασικά αυτή την ώρα λειτουργούν) αλλά μη λέμε και πολλά για τον ΟΤΕ. Και ξαναλέω πως και Πρωτοχρονιά έπαιρνα στη Πάρο και επίσης έπεφτε η γραμμή...

 

Εδω καηκε ολη η Πελοποννησος και δεν θα καιγοταν οι υποδομες του ΟΤΕ; Ειδικα στην επαρχια, τα καλωδια περνανε απο στυλους, οχι κατω απο το εδαφος!

Και στο δικτυο aDSL υπηρξε μεγαλο προβλημα πανελλαδικα για σχεδον μια μερα ολοκληρη.

 

Αυτο που εννοω ειναι οτι τα δικτυα κινητης θα πεσουν πρωτα ενω με τον ΟΤΕ ειναι πολυ πιο πιθανο να μπορεσεις να επικοινωνησεις σε μια ωρα αναγκης, οταν η ζητηση ειναι αυξημενη.

Σε ενα σεισμο π.χ. τα δικτυα κινητης θα μπλοκαρουν αμεσως.

 

Τωρα για το θεμα της Πρωτοχρονιας, μεμονομενα περιστατικα υπαρχουν παντου, οπως αναφερεις κι εσυ παρακατω.

Γενικα δεν δημιουργουνται προβληματα στο δικτυο του ΟΤΕ και το ξερουμε.

Και στον KostasV με τον ιδιο τροπο απαντησες.

Εκεινος μιλαει γενικα και εσυ του λες οτι τα Χριστουγεννα που πηρες στην Παρο επεφτε η γραμμη.

 

Καθε Χριστουγεννα, Πρωτοχρονια και Πασχα μαζευομαστε στο myPhone και συζηταμε για την καταρρευση των δικτυων κινητης, οχι για το δικτυο του ΟΤΕ.

Παρολο που η κατασταση ειναι βελτιωμενη σε σχεση με το παρελθον, η κινητη δεν μπορει να αντεπεξελθει σε πολυ αυξημενη ζητηση.

 

2) Η εξυπηρέτηση πελατών είναι κατα κοινή ομολογία ανώτερη από όλες τις εταιρείες του χώρου στην Ελλάδα. Γιατι είναι η μόνη που ότι ώρα και να είναι σου απαντάει αμέσως, σε εξυπηρετεί για όλα τα θέματα και σου δίνει και χρήσιμες πληροφορίς π.χ για το λογαριασμό σου που ο ΟΤΕ δεν στις δίνει. Από εκεί και πέρα μεμονομένα περιστατικά δυσαρεστημένων πελατών υπάρχουν παντού. Το να γενικεύουμε αυθαίρετα δεν έχει κανένα νόημα. Θα μπορούσα και εγώ να σου αναφέρω πολλά περιστατικά για τον ΟΤΕ... (επίσης λες ότι το 1242 δεν είναι cc, τι είναι, αστρολογικές προβλέψεις? Οι περισσότεροι conn-x έχουν).

 

Το οτι σου λεει ενας εκπροσωπος της οτι "αν ξανακαλεσεις θα παρω την αστυνομια" το θεωρεις εσυ απλα περιπτωση δυσαρεστημενου πελατη;

Η το οτι σε καροϊδευουν μες στα μουτρα σου για το aDSL;

Τωρα "ακουγεσαι" σαν εκπροσωπος της Vodafone! ;)

 

Εγω θα ελεγα πως αυτη η σουπερ-ντουπερ εξυπηρετηση που ολοι ειναι σουπερ-εκπαιδευμενοι, τα ξερουν ολα και δεν κανουν ποτε λαθη μαλλον ανηκει στη σφαιρα της φαντασιας.

 

Ανεφερα αυτα τα προσφατα περιστατικα μονο και μονο για να δειξω οτι τελικα αυτη η ανωτερη εξυπηρετηση δεν ειναι και τοσο ανωτερη.

Που θεωρεις οτι γενικευω αυθαιρετα;

 

Επισης, δεν ειπα οτι το 1242 δεν ειναι cc! ;)

Ειπα οτι ειναι το helpdesk για το aDSL και οχι η εξυπηρετηση πελατων του OTE (134).

Και φυσικα δεν εχουν οι περισσοτεροι conn-x! Που το στηριζεις αυτο; Τοσες εταιριες υπαρχουν!

 

3)Η ενημέρωση υπολοίπου (και αναφέρομαι στα προγράμματα ομιλίας) και ύψους λογαριασμού είναι πολύ χρήσιμες υπηρεσίες. Τι εννοείς δεν έχει κίνητρο να τις δώσει? Μάλλον δεν έχει δικαιολογία να μην τις δίνει...

 

Χρησιμες φυσικα και ειναι!

Εγω θεωρω οτι με τα σημερινα δεδομενα δεν εχει καποιο κινητρο για να αναπτυξει τετοιες υπηρεσιες. Αν εσυ πιστευεις οτι εχει, μπορεις να το αναφερεις.

 

4)Και η ενεργοποίηση Vodafone ΑΡΥΣ σε μία εβδομάδα το πολύ γίνεται. Όσο για το ιδιόκτητο, ότι δεσμεύονται πόρτες για τη Vf είναι γεγονός, λυπάμαι αν δεν το πιστεύεις. Το ότι μια κοπελίτσα αντιμετώπισε πρόβλημα δεν μου λέει κάτι. Σε κάθε εταιρεία όλο και κάποιο θέμα θα υπάρξει. Και στον ΟΤΕ. Αν είναι να επιχειρηματολογούμε βασιζόμενοι σε κάποια μεμονομένα περιστατικά, αποκρύπτωντας το πόσα άλλα μεμονομένα περιστατικά έχουν υπάρξει στον ανταγωνισμό και γενικεύοντας, τι να πω.

Επίσης λες για τα 89 ευρώ. Για να σου βάλει τηλεφωνική γραμμή ο ΟΤΕ πόσο θέλει?

 

Η αναφορα μου ηταν σε σχεση με το ιδιοκτητο. ΤΟ ΑΡΥΣ ενεργοποιειται σε μια εβδομαδα οχι λογω της Vodafone αλλα λογω του ΟΤΕ αφου εκεινος ειναι αρμοδιος.

 

Απ'οτι βλεπεις παρολο που βγηκε νεο RUO που τραβαει τα λουρια στον ΟΤΕ, η ταλαιπωρια υφισταται ακομη παντου. ;)

 

Λαθος το συμπερασμα σου. Δεν ειπα οτι δεν δεσμευονται πορτες για τη Vodafone αλλα ποιο το νοημα οταν εμπαιζει τους συνδρομητες της;

 

Βασιζομενοι σε τι δηλαδη θα πρεπει να επιχειρηματολογουμε; Στις προσωπικες μας αποψεις;

 

Επειδη ανεφερα περιστατικα στη Vodafone, ειμαι υποχρεωμενος να ψαξω και για περιστατικα στον ΟΤΕ αλλιως θεωρειται οτι τα αποκρυπτω;

Αν θελεις ψαξε και βρες (ειπα ποτε οτι δεν υπαρχουν; ), αλλα για ποιο λογο να τα αναφερεις;

Υποστηριξα εγω οτι ο ΟΤΕ εχει το καλυτερο cc απλα επειδη ετσι πιστευω εμπλουτιζοντας το με "κοινες ομολογιες";

Οχι!

 

Ο ΟΤΕ για να σου βαλει τηλεφωνικη γραμμη θελει 34,91 € αλλα δεν το κραταει κρυφο ουτε διαφημιζει οτι ειναι δωρεαν και μετα σου ζηταει 89 € για να στειλει τεχνικο της HOL.

 

Ειδες εσυ πουθενα στον τιμοκαταλογο της Vodafone να αναφερει οτι για να σε συνδεσει στον κατανεμητη θελει 89 €;

Για περιπτωση βλαβης λεει που κι αυτο ειναι απο τα αγραφα. Εκτος κι αν η βλαβη οφειλεται στον συνδρομητη και γι'αυτο ζηταει να πληρωσεις! :blink:

 

Αλλα απο τη στιγμη που δεν εχει δικους της τεχνικους και στελνει της HOL, απο την τσεπη της θα τους πληρωσει;

Οχι βεβαια, ο πελατης θα τα σκασει!

 

5)Ποιός στα είπε αυτά περί ενεργοποίησης του EFR?:lol: Όλα τα κινητά των 5 τελευταίων χρόνων το υποστηρίζουν αυτόματα. Εκτός αν μιλάς με Nokia 3310.

 

Το οτι μιλαω για το EFR δεν σημανει οτι εχω κανει διατριβη πανω του.

Ειναι δεν ειναι ενεργοποιημενο, την ποιοτητα του χαλκου μονο θεωρητικα την πιανει.

Αν εχεις καλο σημα απο το σταθμο βασης ολα καλα, αν δεν εχεις ομως;

 

6)Υπάρχει voicebox και με μπαταρία.

 

Δεν το γνωριζα αλλα και παλι υπαρχει καποια συγκεκριμενη αυτονομια, ετσι δεν ειναι;

 

7)Οι τιμές της Otenet είναι προσφορά και όχι οι κανονικές (οι οποίες είναι υψηλότερες από της Vf). Και η Vf σου δίνει 3 πάγια δωρεάν.

 

 

8)Το θέμα του φαξ όπως είπα θα λυθεί. Συναγερμό έχουν ελάχιστοι. Τέλος το πακέτο δεν απευθύνεται σε μεγάλες επιχειρήσεις (στις οποίες η Vodafone προσφέρει άλλες λύσεις).

 

Η προσφορα αυτη περιλαμβανει γραμμη aDSL και προσβαση μαζι οπως προσφερει η Vodafone και ισχυει εδω και πολυ καιρο.

Η Otenet διαφορετικα δεν δινει γραμμη και προσβαση μαζι οποτε μονο ετσι γινεται συγκριση.

 

Και οι τρεις μηνες προσφορα ειναι για να μαζεψει πελατες. Δεν ειναι καινουρια τακτικη η 12μηνη δεσμευση και τα "δωρα". Το θεμα ειναι οτι η Vodafone το πραττει οταν η "μοδα" εχει περασει.

 

Ότι και να πεις τα 15 ευρώ πάγιο γραμμής και χρέωση της αναγνώρισης κλήσεων του ΟΤΕ δεν δικαιολογούνται. Επειδή όμως η Vodafone παρέχει πανελλαδικά τις υπηρεσίες της με δικό της δίκτυο βάζει και αυτή ότι τιμές γουστάρει, πολύ χαμηλότερες όμως από τον ΟΤΕ.

 

Τι εννοεις "δεν δικαιολογουνται";

Σου παρεχει την τηλεφωνικη γραμμη και την αναγνωριση αντιστοιχα.

Συμφωνω οτι δεν αυτο δεν ειναι ανταγωνιστικη ενεργεια αλλα απ'οτι φαινεται δεν πολυκοπτεται προς το παρον.

 

Πελατες εχει και θα εχει αρκετους.

Ποσες ουρες ειδες στη Vodafone απο τοτε που εβγαλε το "Vodafone για το Σπίτι";

Λες ολοι οσοι ειναι βολεμενοι με τον ΟΤΕ και τους τοσους εναλλακτικους να τα κοψουν ολα και να τρεξουν στη Vodafone για να γλιτωσουν 15 € το μηνα;

Αυτο το 80% που ανεφερες δεν το βλεπω πουθενα! Κι ας δινουν και 3 παγια δωρεαν!

 

Και ο ΟΤΕ προσφερει πανελλαδικα τις υπηρεσιες του. Το ιδιο και η Wind, το ιδιο και η Cosmote. Με τα δικα τους δικτυα.

Και βαζουν κι αυτοι οτι τιμες γουσταρουν. (που κολλαει αυτο; ) ;)

 

Που τις βλεπεις εσυ τις τοσο χαμηλες τιμες;

Link to comment
Share on other sites

 

Τι εννοεις "δεν δικαιολογουνται";

Σου παρεχει την τηλεφωνικη γραμμη και την αναγνωριση αντιστοιχα.

Συμφωνω οτι δεν αυτο δεν ειναι ανταγωνιστικη ενεργεια αλλα απ'οτι φαινεται δεν πολυκοπτεται προς το παρον.

 

Πελατες εχει και θα εχει αρκετους.

Ποσες ουρες ειδες στη Vodafone απο τοτε που εβγαλε το "Vodafone για το Σπίτι";

Λες ολοι οσοι ειναι βολεμενοι με τον ΟΤΕ και τους τοσους εναλλακτικους να τα κοψουν ολα και να τρεξουν στη Vodafone για να γλιτωσουν 15 € το μηνα;

Αυτο το 80% που ανεφερες δεν το βλεπω πουθενα! Κι ας δινουν και 3 παγια δωρεαν!

 

Και ο ΟΤΕ προσφερει πανελλαδικα τις υπηρεσιες του. Το ιδιο και η Wind, το ιδιο και η Cosmote. Με τα δικα τους δικτυα.

Και βαζουν κι αυτοι οτι τιμες γουσταρουν. (που κολλαει αυτο; ) ;)

 

Που τις βλεπεις εσυ τις τοσο χαμηλες τιμες;

 

Δεκτή η άποψή σου αλλά καλό θα είναι εαν δεν ξέρεις να μην είσαι τόσο απόλυτος......ξέρεις πόσα άτομα έχουν κάνει συνδέσεις?........στοιχεία εγώ δεν έχω αλλά απλά θα σου πω οτι είναι αρκετά τα άτομα που το αιτούνται καθημερινά ......χιλιάδες δεν είναι :p:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Δεκτή η άποψή σου αλλά καλό θα είναι εαν δεν ξέρεις να μην είσαι τόσο απόλυτος......ξέρεις πόσα άτομα έχουν κάνει συνδέσεις?........στοιχεία εγώ δεν έχω αλλά απλά θα σου πω οτι είναι αρκετά τα άτομα που το αιτούνται καθημερινά ......χιλιάδες δεν είναι :p:p

 

Καλα ρε συ, το πρωϊ που σηκωνεσαι να πας στη δουλεια, βλεπεις τιποτα ουρες εξω απο τη Vodafone της γειτονιας;

Ακομη συνεχιζουν να χτυπανε μυγες οπως παλια! :p

 

Δεν ειπα οτι δεν κανουν συνδεσεις αλλα το μεριδιο τους αποκλειεται να φτασει 80%. Σε τετοια περιπτωση ο ΟΤΕ θα φαλιρησει και οι εναλλακτικοι θα μεινουν χωρις πελατες! :p

 

Αυτο το "απολυτο" υφος το πηρα για να την ψιλοπω στον bored που τρωγωμαστε εδω και τοσα ποστ για το ψοφο-σεσε της Vodafone και το EFR που καλυτερο κι απ'το καλωδιο του ΟΤΕ.

 

Να θα δεις, τωρα που θα μπει απο τη δουλεια μεσω Τζουπιτερ και θα διαβασει το ποστ μου θα στραβομουτσουνιασει παλι! :p

Ετσι οπως το παμε εμεις οι δυο, αυτος θα πουλησει το σπιτι του για να παρει μετοχες της βοντα και εγω θα πουλησω το ποδηλατο μου και τα χωραφια που μου "γραψανε" κατω στο χωριο για να παρω του ΟΤΕ! :p

 

Εντωμεταξυ το μπανερακι του Δρομεα ειναι ολα τα λεφτα! Εδω σκεφτομαι να το βαλω υπογραφη να το βλεπει ο bored και να αφιονιζεται!

Link to comment
Share on other sites

30 ευρώ για 500 λεπτά σε σταθερά και internet<10Μbits είναι ακριβά. Εναλλακτικοί;

-On telecoms

-Forthnet

-Vivodi

-Net-One

 

Απεριόριστα αστικά υπεραστικά, πιο γρήγορο internet.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

30 ευρώ για 500 λεπτά σε σταθερά και internet<10Μbits είναι ακριβά. Εναλλακτικοί;

-On telecoms

-Forthnet

-Vivodi

-Net-One

 

Απεριόριστα αστικά υπεραστικά, πιο γρήγορο internet.

 

Διορθωση: ιντερνετ>10

 

Εγω που ειμαι παππους, θελω μονο τηλεφωνο.

Αρα ολοι οι υπολοιποι ειναι πανακριβοι.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, για το ADSL υποτιθεται εφοσον επικοινωνει με την κεραια της Βοντα δεν θα πρπεει να ειναι ενεργοποιημενο το 3G στην πειροχη καλυψης ωστε να παρχει καλες υπηρεσιες και γρηγορες?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, για το ADSL υποτιθεται εφοσον επικοινωνει με την κεραια της Βοντα δεν θα πρπεει να ειναι ενεργοποιημενο το 3G στην πειροχη καλυψης ωστε να παρχει καλες υπηρεσιες και γρηγορες?

 

Το adsl δεν είναι ασύρματο. Δεν χρησιμοποιεί την κεραία της voda αλλά το δίκτυο της HOL ενσύρματα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι πολυ απλα το 3G δεν ειναι σε καμια μα καμια θεση να υποκαταστησει το ADSL.....

εστω και το 10% των ADSL συνδρομητων της να το γυρναγανε σε 3G/HSDPA και συνεχιζαν την ιδια χρηση, το δικτυο θα Δ Ι Α Λ Υ Θ Ε Ι Τ Ε Λ Ε Ι Ω Σ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μονο κανενα "απεριοριστο" στο στυλ της Wind θα μπορουσαν να δωσουν αλλα με τετοια πινγκ το 3G ειναι πολυ μουφα για πισι.

Τους εκοψε η γκλαβα και δωσανε aDSL. :O

Link to comment
Share on other sites

Μονο κανενα "απεριοριστο" στο στυλ της Wind θα μπορουσαν να δωσουν αλλα με τετοια πινγκ το 3G ειναι πολυ μουφα για πισι.

Τους εκοψε η γκλαβα και δωσανε aDSL. :O

 

Οντως εκει στην vf που και που τους κοβει η γκλαβα. Ειναι πραγματικα αξιοθαυμαστο που ηθελαν να δωσουν dsl και εδωσαν dsl και οχι 3g.

Link to comment
Share on other sites

Οντως εκει στην vf που και που τους κοβει η γκλαβα. Ειναι πραγματικα αξιοθαυμαστο που ηθελαν να δωσουν dsl και εδωσαν dsl και οχι 3g.

 

Ποιος θελει να δωσει dsl και δινει 3g; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...