Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρτε και ενα βιντεακι για οσους λενε οτι το zx ειναι πιο γρηγορο απο το crypton x...

εγω οδηγαω το crypton και δεν ειχα βαλει ακομα 4η...

στα 400μ...

 

http://www.youtube.com/watch?v=jja9Pk1z_fA

 

περιμενω σχολια...

 

ηταν αναμενομενο....και φαντασου οτι το μοτερ σου ειναι "καινουριο" ακομα δεν εχει ανοιξει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για σας παιδια εχω βαλει την gpr εδω και 2 βδομαδες περιπου.

Η εξατμιση μου εχει δωσει στα χαμηλα στα ψηλα δεν εχω δει καμια διαφορα (μαλον θα φταιει το γραναζι που εχο βαλει μπροστα) το θεμα μου ειναι οτι νομιζω οτι μου εχουν κατεβει οι κοφτεσ στησ ταχυτητεσ δλδ εκει που η δευτερα τερματιζε στα 70 τςρα επεσε στα 60.

καταταλα το μηχανακι εχει καλυτερη ανταποκριση στην πρωτη και δευτερα αρπαζει πιο γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια εχω βαλει την gpr εδω και 2 βδομαδες περιπου.

Η εξατμιση μου εχει δωσει στα χαμηλα στα ψηλα δεν εχω δει καμια διαφορα (μαλον θα φταιει το γραναζι που εχο βαλει μπροστα) το θεμα μου ειναι οτι νομιζω οτι μου εχουν κατεβει οι κοφτεσ στησ ταχυτητεσ δλδ εκει που η δευτερα τερματιζε στα 70 τςρα επεσε στα 60.

καταταλα το μηχανακι εχει καλυτερη ανταποκριση στην πρωτη και δευτερα αρπαζει πιο γρηγορα

 

Ειναι επειδη εβαλες 14αρι γραναζι μπροστα..Αμα βαλεις παλι το 15αρι θα ειναι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Έχω 3 ερωτήσεις :1)τις βαλβίδες κάθε πότε τις ρυθμίζουμε ,κάθε 6.000 χιλ., εγώ έχω 9300 και δεν τις έχω ρυθμίσει ποτέ. Ένας φίλος μου ,μου είχε πει πως άμα δεν ακούγονται δεν έχει πρόβλημα και δεν θέλουνε ρύθμιση ,ισχύει αυτό που είπε η είπε χαζομάρα και πόσο κάνει αυτή η δουλειά;. 2) τα υγρά στο κύκλωμα του ψυγείου κάθε ποτέ τα αλλάζουμε , κάθε 3 χρονιά ; 3) με το ποιο ελεύθερο φίλτρο κερδίζεις τπτ σε τελική ταχύτητα ;
Link to comment
Share on other sites

Οτι λεει το βιβλιαρακι για τα σερβις κανουμε.

Και εννοειται οτι αν περιπενουμε να χτυπησουν οι βαλβιδες τοτε ζητω που καηκαμε.Στις βαλβιδες το διακενο ρυθμιζουμε.

Link to comment
Share on other sites

εγω σε καμια βδομαδα με βλεπω για το μεγαλο σερβις των 12000.στα 6000 δεν μ ρυθμισε βαλβιδες γιατι δεν χρειαζοταν.λογικα τωρα θα μ ρυθμισει...

Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδια.Μετα απο καποιες βολτες με το Χ ο φιλος μου παρατηρησε οποτε το σβηνω μυριζει κατι σαν καμενο.Προερχετε μαλλον απο το σημειο του φιλτρου αερα..Μην νομιζετε οτι μυριζει λες και εχει καμια πυρκαγια..Απλα μυριζει λιγο..Ισως επειδη ζεσταινεται παρα πολυ σε εκεινο το σημειο.Σε ολους ετσι ειναι?

 

 

Και σε μενα συμβαινει αυτο.

Μια μυρωδια λες κατι εχει κολησει στην εξατμιση και εχει καει.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι κανενα σωληνακι της μπαταριας που ακουμπαει πανω στην εξατμιση?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανενας που μπορω να βρω αυτο-> http://www.ehonda.gr/shop/popup_image.php?pID=225&invis=0 σε χρυσαφι(για να παει με τις ζαντες).Αθηνα μενω.Ο τσιτινης το ειχε παλια στα 16 ευρω?Καλα δεν ειναι??Και αν ξερεται καποιο μαγαζακι κοντα στην αθηνα με αξεσουαρ για το crypton X σε καλες τιμες..
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανενας που μπορω να βρω αυτο-> http://www.ehonda.gr/shop/popup_image.php?pID=225&invis=0 σε χρυσαφι(για να παει με τις ζαντες).Αθηνα μενω.Ο τσιτινης το ειχε παλια στα 16 ευρω?Καλα δεν ειναι??Και αν ξερεται καποιο μαγαζακι κοντα στην αθηνα με αξεσουαρ για το crypton X σε καλες τιμες..

 

Δες αυτό.Και πάρτους τηλέφωνο να σου να πουν αν έχουν σε χρυσαφί

http://www.stelpet.gr/posh-eueoiia-aeoosaeao.html

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω το stelpet.Το συγκεκριμενο δεν το εχουν σε χρυσαφι και στα αλλα χρωματα το εχουν 25ευρω αν δεν κανω λαθος..Κανενα αλλο μαγαζι?
Link to comment
Share on other sites

λοιπον προχθες που εψαχνα το ξενο φορουμ για το crypton x βρηκα αυτο

 

http://www.yamahat13...highlight=188cc

 

 

επειτα εστειλα μνμ να μου στειλουν πληροφοριες για αυτο το προιον και μου απαντησαν αυτο

 

 

 

 

Hello, please visit my website too at http://www.automotivespartsshop.com

 

As for pricing :

 

BASIC KIT

 

1. Piston ring set

2. Piston kit

3. Piston pin

4. Cyl block

5. Cyl gasket (lower)

6. Cyl head gasket

7. Water Pump O-ring

8. Stage 1 Camshaft

9. Camshaft Pin

10. Pilot Jet 22,5

11. Threebond Engine Sealer

12. TK Valve Spring

 

USD 295 including shipping

 

TUNED UP KIT ,same as basic kit plus:

 

1. Modification on piston

for big valve ready

 

2. Modified block

3. MAIN JET 108

4. Vixion Stage 2 Camshaft

5. Protec/XP coil

6. TK Clutch Spring

 

USD 346 including shipping

 

BONUS : SUPER OIL FILTER

 

188 CC KIT

 

USD 298 including shipping to Greece by EMS.

 

Payment method :

 

Paypal

Username automotivespartsshop@gmail.com and

Add 4% PayPal charge of sales value (it was PayPal's policy, every transaction PayPal tax it by 4%)

 

 

or

 

pay by Western Union or Money Gram

make it payable to :

 

First Name : HARYONO

Last Name : ADIGUNAWAN

Address : Galaxy I no. 79

City : BANDUNG

Post Code : 40286

Province : WEST JAVA

Country : INDONESIA

 

after u have sent the money, please txt me at +628157179198 or

email me at haentiara@yahoo.co.id also inform me

the MTCN number from Western Union, also your name and shipping address,

or chat with me at Yahoo messenger ID : haentiara

 

WIRE TRANSFER

 

Wire Transfer

To : BANK CENTRAL ASIA

Account number : 4531026688

On behalf : HARYONO ADIGUNAWAN E.N.W

SWIFT CODE : CENAIDJA

Bank Address : KCP Lingkar Selatan

Komp. Ruko Kopo Plaza B.03-04, Jln. Peta 33 Bandung

Bank Phone : 022-6036457

 

ADD USD 15 for BANK FEE or SEND IT WITH FULL AMOUNT OPTION

 

 

 

δεν ξερω αν ειναι ασφαλη αγορα και αξιοπιστα προιοντα παντως ειναι πολυ φτηνο(220 ευρω!!!) σε σχεση με αυτα που κυκλοφορουν εδω...

Edited by ALEITRUITOS
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά, χούφτες και φέρινγκ έχετε δει πουθενά; καλό αυτό το παπί αλλά να μην έχει ένα φέρινγκ; είναι σαν να σου λέει, μεγάλε εγώ μέχρι τα 100 είμαι.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, χούφτες και φέρινγκ έχετε δει πουθενά; καλό αυτό το παπί αλλά να μην έχει ένα φέρινγκ; είναι σαν να σου λέει, μεγάλε εγώ μέχρι τα 100 είμαι.

αυτο ακριβως σου λεει....!!! παιδια παπι ειναι και παπι θα παραμεινει ο,τι βελτιωση και να γινει πανω του...

Link to comment
Share on other sites

Τι χουφτες ρε φιλε???Supermoto ειναι και θες χουφτες??

Και τι να το κανεις το φερινγκ???Κατεβαινεις σε πιστα και θες να χεις ελαφρυτερο κουστουμι και να μην εχεις φωτα??Σε λιγο θα θελουμε και ζελατινες αγωνιστικες για τα χιλιομετρα που πιανουμε.

Παπι ειναι και παπι θα ειναι για παντα.Αντε να διπλασιαστουν τα αλογα καποτε και η ροπη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα μετα απο μια βολτα μου φανηκε οτι οταν σταματησα σαν κατι να χτυπαγε μεσα στην μηχανη... απο κατω χαμηλα μαλλον... εχει συμβει σε κανεναν?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτο αξιζει να το βαλει κανεις στο Χ του.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο αξιζει να το βαλει κανεις στο Χ του.

 

το καλο ειναι οτι ειναι οικονομικο;) το θεμα ειναι οτι θα ειναι καλυτερο ή θα πατιναρει???

Link to comment
Share on other sites

Ε πόσο μπορεί να πατινάρει ένα συμπλέκτης??Αν του βάλεις καλά δισκάκια πιστεύω θα δουλέυει ωραία!

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

το κιτ του μερεμετσακη ειναι ιδιο με αυτο?? γιατι αυτος εχει φοβερα πραγματα για το Χ...

 

σε τι τιμη το εχει ο μερεμετσακης??;)

Link to comment
Share on other sites

σε τι τιμη το εχει ο μερεμετσακης??;)

 

Απο τοτε που ειχα ρωτησει το ειχε γυρο στα 700€ δεν ξερω αν κατεβασε την τιμη τωρα , αλα παλι 140€ ειναι τεραστια διαφορα με του μερεμετσακη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...