Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

NA TH PREPEI NA KANEIS:http://www.yamahat135.com/forum/viewtopic.php?t=283

Το φιλτρο εχει κωδικο BM-1199 για k&n μιλαω και ειναι απο bmw και εχει γυρω στα 55 ευρω εδω στην ελλαδα!!

κ γω αυτη την μαγκια ηθελα να κανω εχω 1 κν απο το φοκουσ που ειχα κ με πατεντα μπενει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

arxise twra teleutaia na trizei kati sthn aristerh pleura sto timoni kapou alla den exw edopisei ti einai, symvainei se esas??

 

 

μηπως εισαι γυρω στα 900χλμ??

Link to comment
Share on other sites

Ισως φανεί χαζό, αλλά Fine Tuning θα έδινε τίποτα στο μηχανάκι???

Η γνώμη μου είναι ότι θα έδινε, αλλά νομίζω ότι δε συμφέρει οικονομικά.

Ακόμη και αν γίνεται, δεν πρέπει για το συγκεκριμένο μηχανάκι να φτάσει στα 20.000κμ ώστε να γίνει ρύθμιση βαλβίδων πρώτα???

Καμιά άποψη πάνω στο θέμα? ...

Link to comment
Share on other sites

Ισως φανεί χαζό, αλλά Fine Tuning θα έδινε τίποτα στο μηχανάκι???

Η γνώμη μου είναι ότι θα έδινε, αλλά νομίζω ότι δε συμφέρει οικονομικά.

Ακόμη και αν γίνεται, δεν πρέπει για το συγκεκριμένο μηχανάκι να φτάσει στα 20.000κμ ώστε να γίνει ρύθμιση βαλβίδων πρώτα???

Καμιά άποψη πάνω στο θέμα? ...

rithmisi valvidon sta 20.000km? lol egw to ekana sta 9.000 xiliometra

kai nomizo i etairia to protini sta 6.000 km

 

to fine tuning ti einai akrivos? paralilos egkefalos?

Link to comment
Share on other sites

rithmisi valvidon sta 20.000km? lol egw to ekana sta 9.000 xiliometra

kai nomizo i etairia to protini sta 6.000 km

 

to fine tuning ti einai akrivos? paralilos egkefalos?

 

Ναι apexi! Fine tuning ειναι η διαδικασία οπου ρυθμίζεις το μιγμα στα μετρα σου. Π.χ με φιλτρο εξατμιση θα χρειαστει να το κανεις πιο πλουσιο.

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Ναι apexi! Fine tuning ειναι η διαδικασία οπου ρυθμίζεις το μιγμα στα μετρα σου. Π.χ με φιλτρο εξατμιση θα χρειαστει να το κανεις πιο πλουσιο.

aa afto? exw klisi ranteuou stin yamaha gia na to kano 8a mou kostisi guro sta 30 eura alla mporoun na afksisoun to migma mexri ena sigkekrimeno orio meta 8a xriastis kati allo :S

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι ασιζιτιτη :spider:GPR:spider:

 

Και εγο αυτη φοραω:!::!:

 

ρε παιδια εβαλα και εγω gpr εξατμιση (καλα μιλαμε για κορυφη) αλλα για πειτε μου το σωληνακι που πηγεναι στην εξατμιση τις μανασ του τι να το κάνω? εγω προς το παρον το εχω ταπωσει. εκανα καλα? η πρεπει να κάνω κάτι αλλο?

ευχαριστώ:O

Σκαλίζω και χαλάω
Link to comment
Share on other sites

Ισως φανεί χαζό, αλλά Fine Tuning θα έδινε τίποτα στο μηχανάκι???

Η γνώμη μου είναι ότι θα έδινε, αλλά νομίζω ότι δε συμφέρει οικονομικά.

Ακόμη και αν γίνεται, δεν πρέπει για το συγκεκριμένο μηχανάκι να φτάσει στα 20.000κμ ώστε να γίνει ρύθμιση βαλβίδων πρώτα???

Καμιά άποψη πάνω στο θέμα? ...

 

Sorry, Άκυρο το 20.000κμ.! Στα 6.000 γινεται όπως προανέφερε ένας φίλος.

Ο ορισμός του fine tuning όπως το είδα σε έναν οίκο που κάνει τέτοια είναι:

FINE TUNING στις κεφαλές, μια εργασία η οποία προσφέρει τεχνικά χαρακτηριστικά που έχουν χαθεί από τον κινητήρα κατά την διαδικασία παραγωγής του. Το FINE TUNING προσφέρει μεγάλη αξιοπιστία, άριστη λειτουργία και αποφέρει υψηλότερη ιπποδύναμη σε όλο το φάσμα της λειτουργίας του κινητήρα.

Το σημαντικότερο πλεονέκτημα είναι πως μετά τις εργασίες ρύθμισης του κινητήρα η εργοστασιακή εγγύηση συνεχίζει να ισχύει κανονικά όπως θα ίσχυε και πριν τις βελτιώσεις.

 

Σημείωση: Αναφέρομαι στο πείραγμα των κεφαλών (κεφαλής) και όχι στην ποσότητα που ψεκάζεται. Εκτός και αν είναι το ίδιο. Όπως και να έχει, σε λίγο καιρό που θα φτάσω 6.000κμ και το πάω για service, θα το ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

παιδες το βιβλιο της ενγκηησης σας το δωσανε με το μηχανακι μαζι?

 

Εμενα οχι!

Μου ηρθε ταχυδρομικως στο σπιτι μου μια εβδομαδα με 10 μερες μετα απο την αγορα.

Νομιζω σε ολους ετσι ειναι (ταχυδρομικως) !

Link to comment
Share on other sites

Εμενα οχι!

Μου ηρθε ταχυδρομικως στο σπιτι μου μια εβδομαδα με 10 μερες μετα απο την αγορα.

Νομιζω σε ολους ετσι ειναι (ταχυδρομικως) !

τους ειχες παρει κανα τηλ για την εγκηηση?
Link to comment
Share on other sites

Την εγγυηση στην δινει το καταστημα,γραφεις τα στοιχεια της μηχανης,βαζει και αυτος σφραγιδα καταστηματος...κρατει και αυτος αποκομμα και μετα ολα ok :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την εγγυηση στην δινει το καταστημα,γραφεις τα στοιχεια της μηχανης,βαζει και αυτος σφραγιδα καταστηματος...κρατει και αυτος αποκομμα και μετα ολα ok :)
κοιτα εγω το εχω παρει απο κρητη,,και ο εμπορας ο δικος μου το εχει παρει απο εναν αθηναιο εμπορα ,,που αυτος σηνεργαζεται με την μοτοδιναμικη,,εγω τωρα απο που θα παρω την εγκηηση? ο δικος μου εμπορας δεν ειναι εξοσιοδοτιμενος,,και δεν τα παμε και καλα με τον δικο μου εμπορα,,,δλδ δεν προκειται να ξαναψωνησω απο εκει ουτε θα ξαναπαω,,,απο που θα την παρω τωρα την εγκηηση?
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα σου ερθει ταχυδρομικως...(περιμενε 2-3 εβδομαδες)

Και μετα θα πας στο καταστημα που το αγορασες για να σου βαλει την σφραγιδα οπως ειπε ο RAVER παραπανω και να συμπληρωσουν τα στοιχεια της μηχανης για να εισαι καλυμμενος.

Δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα που δεν ειναι εξουσιοδοτημενο το καταστημα που αγορασες το μηχανακι!

Τα services πρεπει να κανεις σε εξουσιοδοτημενο για να ισχυει η εγγυηση

 

Τωρα αν υπαρχει προβλημα με το καταστημα οπως λες....ριξε ενα τηλεφωνο στην ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ!

Link to comment
Share on other sites

ρε φίλοι συμφορουμητες, ξέρει κανεις οταν αλαζεις την εξατμηση απο το crypton x, το σωληνάκι που μένει αν το ταπωνουμε ή οχι?
Σκαλίζω και χαλάω
Link to comment
Share on other sites

vasika o monos tropos na paei mprosta afto to mixanaki einai enas ... carbirater... ama minoume ston psekasmo 8a eimaste sinexia periorismenoi kai to mixanaki dn 8a apodidi to megisto :cry::cry::cry::cry:

 

Και τι θα καταλάβεις? Ρεκτιφιέ δέν πέρνει ο κύλινδρος, γιάλυσμα δέν μπορείς να τον κάνεις καταδικασμένοι είστε!:lol: Να παρακαλάτε να βγεί κανένας βελτιωτικός κύλινδρος γιατί αλλιώς κλαύτα!:rolleyes:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Και τι θα καταλάβεις? Ρεκτιφιέ δέν πέρνει ο κύλινδρος, γιάλυσμα δέν μπορείς να τον κάνεις καταδικασμένοι είστε!:lol: Να παρακαλάτε να βγεί κανένας βελτιωτικός κύλινδρος γιατί αλλιώς κλαύτα!:rolleyes:
ναι αλλα οταν ο δικο σου κυλινδρος εχει λιωσει το χιτωνιο του, ο κυλινδρος του χ 135 θα γελαει τελευταιος
Link to comment
Share on other sites

Και τι θα καταλάβεις? Ρεκτιφιέ δέν πέρνει ο κύλινδρος, γιάλυσμα δέν μπορείς να τον κάνεις καταδικασμένοι είστε!:lol: Να παρακαλάτε να βγεί κανένας βελτιωτικός κύλινδρος γιατί αλλιώς κλαύτα!:rolleyes:

 

ναι αλλα οταν ο δικο σου κυλινδρος εχει λιωσει το χιτωνιο του, ο κυλινδρος του χ 135 θα γελαει τελευταιος
θα συμφωνησω!!!αμα εσενα κολησει θελει ρεκτιφιε.γιατι θα χαρακοθει,θα κανει αυλακια.ενω τo crypton δεν θα παθει τιποτα.οποτε Greddy προσεχε!!1:):lol::lol::p
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω!!!αμα εσενα κολησει θελει ρεκτιφιε.γιατι θα χαρακοθει,θα κανει αυλακια.ενω τo crypton δεν θα παθει τιποτα.οποτε Greddy προσεχε!!1:):lol::lol::p

 

Δηλαδη πες οτι το μηχανακι κολλαει ο κυλινδρος δεν θα εχει γρατζουνιες??

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα οταν ο δικο σου κυλινδρος εχει λιωσει το χιτωνιο του, ο κυλινδρος του χ 135 θα γελαει τελευταιος

 

Όταν θα λιώσει το Wiseco χιτονάκι που φοράει (που δέν πρόκετε) ξέρεις τί? Θα βάλω ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ!:lol::lol::lol:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω!!!αμα εσενα κολησει θελει ρεκτιφιε.γιατι θα χαρακοθει,θα κανει αυλακια.ενω τo crypton δεν θα παθει τιποτα.οποτε Greddy προσεχε!!1:):lol::lol::p

 

Αναλόγος το κόλλημα..Μερικές φορές την σκαπουλάρεις με γιάλυσμα μόνο!:)

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...