Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με ενσωματωμενα ειναι αυτο

 

σώπα ρε! :eek:

φτού φτού φτού μην το βασκάνω!:dizzy:

 

 

:O:love::love::drool::food::up::clap::respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχώ πάρει αυτόν εδώ http://www.moto-accessories.gr/greek/ProductDet.asp?PID=2038&CatID=394&CatPosition=388

και λέω να τον βάλω μόνος μου.Το μόνο καλώδιο που θέλει κόψιμο ειναι εκείνο που παίρνει ρεύμα η μηχανή.Τα αλλα μπαίνουν κομπουτά όλα.Το καλώδιο αυτό το ενώνεις στις ακρές δυο κομματιών που ειναι έτοιμα για αύτο και σου έχει και κατι πλαστικά που τα ενώνεις.Αλλά αναφέρει οτι καλύτερα να το κολησείς.Εχώ δυο ερωτήσεις1)ποίο ειναί το καλώδιο που παίρνει ρευμα η μηχανή;(θα προσπαθήσω να ανεβάσω φοτο αύριο)2)με τι εργαλείο κολλάς καλώδια;

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι?

 

αυτο ειναι το μανισιο η με ενσωματομενα? :blink::love:

 

http://i230.photobucket.com/albums/ee101/gigolo16/dsc00222nl8.jpg

 

fysaei!!!!!!!!:cool::cool::D

Link to comment
Share on other sites

σημειωση: ΑΓΓΕΛΕ με αυτην την πινακιδα σε γραφουν για πλακα....αν δεν εχεις πανω την official με το σηματακι της ΕΕ κ της Ελληνικης Δημοκρατιας την εκατσες....
Link to comment
Share on other sites

σημειωση: ΑΓΓΕΛΕ με αυτην την πινακιδα σε γραφουν για πλακα....αν δεν εχεις πανω την official με το σηματακι της ΕΕ κ της Ελληνικης Δημοκρατιας την εκατσες....

 

me stamathsan kai den mou ekanan tipota apolutws. oute kan gia ton arithmo. mou eipe to mono pou ton noiazei einai na fainetai to noumero

Link to comment
Share on other sites

me stamathsan kai den mou ekanan tipota apolutws. oute kan gia ton arithmo. mou eipe to mono pou ton noiazei einai na fainetai to noumero

 

Καλα, ειναι πως θα τον πιασει τον αλλο. Αν θελουν παντως σε γραφουν για τη πλακα οπως ειπε ο alexkont. Αν ειναι καραγκιοζης ο αλλος σε γραφει ακομα κ για καθρεφτες. Να το ξερεις:worry:

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

vrhka ena site apo to internet gia antallaktika se ellada. phra thlefwno kai exei leei 180 kylindropistona kai ekentroforo gia to mhxanaki. na ta valw;;;;

 

flie aggele mporeis na mas doseis link apo to site ayto??1

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

me stamathsan kai den mou ekanan tipota apolutws. oute kan gia ton arithmo. mou eipe to mono pou ton noiazei einai na fainetai to noumero

 

α ναι??? ε τοτε να βαλουμε κ οι υπολοιποι μικρη πινακιδα:D

ξερει ομως κανενας ποσο παει το προστιμο για παραλλαγη πινακιδας??:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλα, ειναι πως θα τον πιασει τον αλλο. Αν θελουν παντως σε γραφουν για τη πλακα οπως ειπε ο alexkont. Αν ειναι καραγκιοζης ο αλλος σε γραφει ακομα κ για καθρεφτες. Να το ξερεις:worry:

 

+ για σαγιοναρες.. + για σορτσακι.. +... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

+ για σαγιοναρες.. + για σορτσακι.. +... :rolleyes:

 

Ετσι ετσι....

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Εχώ πάρει αυτόν εδώ http://www.moto-accessories.gr/greek/ProductDet.asp?PID=2038&CatID=394&CatPosition=388

και λέω να τον βάλω μόνος μου.Το μόνο καλώδιο που θέλει κόψιμο ειναι εκείνο που παίρνει ρεύμα η μηχανή.Τα αλλα μπαίνουν κομπουτά όλα.Το καλώδιο αυτό το ενώνεις στις ακρές δυο κομματιών που ειναι έτοιμα για αύτο και σου έχει και κατι πλαστικά που τα ενώνεις.Αλλά αναφέρει οτι καλύτερα να το κολησείς.Εχώ δυο ερωτήσεις1)ποίο ειναί το καλώδιο που παίρνει ρευμα η μηχανή;(θα προσπαθήσω να ανεβάσω φοτο αύριο)2)με τι εργαλείο κολλάς καλώδια;

Φίλε kaiba θα σου έλεγα να μην κάνεις μπλοκάρισμα στο μηχανάκι εκ πείρας (είμαι ηλεκτρολόγος αυτοκινήτων), γιατί αργότερα ίσως έχεις προβλήματα. Άν πάθει βλάβη κάποια στιγμή ο συναγερμός το μηχανάκι δεν θα παίρνει εμπρός και μπορεί να πάθει ζημιά και το μηχανάκι, αναλόγως τι θα κόψεις. Άν επιμένεις να κάνεις το μπροκάρισμα είναι καλύτερα να κολλήσεις τα καλώδια για να είσαι σίγουρος ότι δεν θα φύγουν ποτέ. Tα καλώδια τα κολλάς με κολλητήρι και καλάι. Τα πλαστικά που δίνει μην τα βάλεις γιατί με τον καιρό οξειδώνονται με αποτέλεσμα να μην κάνουν καλή επαφή και να μην παίρνει εμπρός το μηχανάκι.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε kaiba θα σου έλεγα να μην κάνεις μπλοκάρισμα στο μηχανάκι εκ πείρας (είμαι ηλεκτρολόγος αυτοκινήτων), γιατί αργότερα ίσως έχεις προβλήματα. Άν πάθει βλάβη κάποια στιγμή ο συναγερμός το μηχανάκι δεν θα παίρνει εμπρός και μπορεί να πάθει ζημιά και το μηχανάκι, αναλόγως τι θα κόψεις. Άν επιμένεις να κάνεις το μπροκάρισμα είναι καλύτερα να κολλήσεις τα καλώδια για να είσαι σίγουρος ότι δεν θα φύγουν ποτέ. Τα πλαστικά που δίνει μην τα βάλεις γιατί με τον καιρό οξειδώνονται με αποτέλεσμα να μην κάνουν καλή επαφή και να μην παίρνει εμπρός το μηχανάκι.

 

τη μανιβέλα τί την έχουμε? :lol::p

Link to comment
Share on other sites

τη μανιβέλα τί την έχουμε? :lol::p
Καλό αυτό! αλλά αν κάνεις μπλοκάρισμα δεν σε σώζει ούτε η μανιβέλα, εκτός και αν το κάνεις στην μίζα που τότε είναι δώρο άδωρο.
Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό! αλλά αν κάνεις μπλοκάρισμα δεν σε σώζει ούτε η μανιβέλα, εκτός και αν το κάνεις στην μίζα που τότε είναι δώρο άδωρο.

 

σκούντιμα τότε! ΕΥΡΩΠΗ :lol::lol::lol::p

 

(κι αν δε σε σώζει κι αυτό... χρώμα μπλέ, και νεράκι θαλασσινό!) :p

Link to comment
Share on other sites

σκούντιμα τότε! ΕΥΡΩΠΗ :lol::lol::lol::p

 

(κι αν δε σε σώζει κι αυτό... χρώμα μπλέ, και νεράκι θαλασσινό!) :p

Μόνο το σπρώξιμο σε σώζει φίλε.

Link to comment
Share on other sites

... γιατί να μην ανακοινωθεί δημοσίως? :rolleyes::happy:

 

δεν ξέρω αν το φόρουμ έχει πολιτική για τις "διαφημίσεις" προμηθευτών

και ψιλοβαριόμουνα να το ψάξω στα rules... :O

 

αν και είχα πει λεπτομέρειες μερικές σελίδες πίσω (εδώ, κι εδώ) here it is:

 

Λοιπόν το μαγαζί που βρήκα στη Σιγκαπούρη είναι το: W.Y. Motor Pte Ltd (http://www.wingyap.com.sg/)... μίλησα με κάποιον Jac Oh, email: jac_oh@yahoo.com.sg

 

θα πρέπει να του ζητήσετε το: Yamaha X-1 rear light and assy part, for Spark 135cc LC4V όπως το γράφω ακριβώς...

 

μου είπε οτι κοστίζει (μαμά Yamaha) 80 δολλάρια συν 70 τα μεταφορικά... $150 σύνολο, κάτι λιγότερο από 100 ευρώ... δεν είναι μόνο το φανάρι, είναι όλη η ουρά μαζί πακέτο...

 

αν σκέφτεστε να το παραγγείλετε, προσέξτε να του ζητήσετε να το στείλει με EMS... απ' όσο ξέρω είναι η μόνη που δεν μπλέκεις με τελωνεία κλπ...

 

http://img176.imageshack.us/img176/4001/41093757ub6.jpg

 

http://img519.imageshack.us/img519/4209/dsc00186oq0.jpg

 

http://i145.photobucket.com/albums/r226/wingyap/DSC01037.jpg

Link to comment
Share on other sites

σε crypton r παταει;;αμα ναι γιατι να μην παρουμε ενα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...θέλω να σας ρωτήσω που μπορώ να βρώ το μπροστινό λασπωτήρα/φτερό του cryptonX και πόσο υπολογίζετε οτι θα μου κοστίσει?

Πίσω φανάρι με φλασάκια ενσωματομένα μπορώ να βρώ στην Αθήνα αν γνωρίζετε?

 

Ευχαριστώ πολύ.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Aσχετο αλλα σημερα με προσπερασε ενα Yamaxa X-135 και ο τυπακος ηταν ψαρωμενος..σε εθνικη και εγω με τον δουκα ειχα 5η και πηγαινα χαλαρα κοντα στα 120.πηγαιναμε για χιλιομετρα σταθερα και μου εριχνε γυρω στα 10 μετρα..αρα το μηχανακι πανω απο 125 χλμ δεν εχει πραγματικα..και παντα ψαρωμενος..!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

pedes exw to cryptonx meno iraklio kritis kai polla apo osa lete dn stekoun exw to crypton mou apo tin mera pou vgike kai ta exw psaksi ola malista aftin tin stigmi to mixanaki einai limeno i doulia pou exei kani i yamaha pano se afto to papi einai apisteuti o mixanikos mou mia fora entiposiastike para polu gt proti fora vlepi papi me tetia texnologia pano tou

 

kai oso gia afto pou ipe o raven gia ta pragmatika xiliometra tou papiou mamisio vgazi 140km alithina ;) (an kai zorizete poli gt logo tou oti einai ergostasio dn exei kai megali dinami stin 4i)

 

το γραναζι ειναι 15 το γνησιο. εγω εβαλα 14 γνησιο απο yamaha αλλα ηθελε μια ψιλοπατεντουλα στην ασφαλεια για να μπει. ηθελε τροχισμα η μια τρυπουλα της ασφαλειας για πεσει ακριβως στην υποδοχη της βιδας. οχι τιποτα το ιδιαιτερο με μια λιμα σε πεντε λεπτα ξεμπερδεψες. εχω δει διαφορα με αυτη την αλλαγη παντως. βεβαια παιζει και η εξατμιση που εχω πανω να μου εχει δωσει κατι

 

σημερα κατεβαινα πριφερειακη ημητου και για πρωτη φορα ειδα τα 130 στο κοντερ. δεν ξερω αν θα ανεβαζε κι αλλο αν δεν αναγκαζομουν να αφησω το γκαζι

me 14ari granazi mprosta? dn 8a aneuaze allo me to mamisio nai

egw pali forao yoshimura entiposis? to mixanaki arxikes einai psofio alla mesees psiles skotoni otan to vgalo apo to sinergio tha tou valo dokimastika pro circuit t4 apo katharoemo

 

 

 

kai edw einai oti exei to moter mesa

aluminenio sfirilato flat pistoni me tsepakia elafromeno terma

4 valvides eisagogi 18-19mm (Dn thimame akrivos)

eksagogi dn metrisa

 

aftomato aposimpiesti

kokorakia valvidon me rouleman

ekentroforo pou psekazi ladi stin kefali

nikasil kilindro (opou ok otan ton ida emina ******* to pistoni eixai fagothi sta aftakia kai o kilindros mesa itan kathreftis)

exei poli mikri eksagogi (thirides)

kai kapos mikri eisagogi (thirides)

kadena mixanis :P

i kampana episis dini palmika reuma me pollapla matakia se sxesi me ta carbiraterata mixanakia

afta gia tin wra otan proxorisi kai allo to project tha sas enimeroso :D

Link to comment
Share on other sites

kai edw einai oti exei to moter mesa

aluminenio sfirilato flat pistoni me tsepakia elafromeno terma

4 valvides eisagogi 18-19mm (Dn thimame akrivos)

eksagogi dn metrisa

 

aftomato aposimpiesti

kokorakia valvidon me rouleman

ekentroforo pou psekazi ladi stin kefali

nikasil kilindro (opou ok otan ton ida emina ******* to pistoni eixai fagothi sta aftakia kai o kilindros mesa itan kathreftis)

exei poli mikri eksagogi (thirides)

kai kapos mikri eisagogi (thirides)

kadena mixanis :P

i kampana episis dini palmika reuma me pollapla matakia se sxesi me ta carbiraterata mixanakia

afta gia tin wra otan proxorisi kai allo to project tha sas enimeroso :D

 

File posa xiliometra exeis?????? sto sinergeio ti kaneis??? to peirazeis??1

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...