Jump to content

Wind ADSL & σταθερή τηλεφωνία


kateriniotis
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι από την Tellas;  

72 members have voted

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι από την Tellas;

    • Απόλυτα
      22
    • Αρκετά
      17
    • Όχι τόσο πολύ
      14
    • Καθόλου
      19


Recommended Posts

Τι σχέση έχει το hspa της Wind με το ADSL της Τελλάς;

 

Καμοία.

Σε αρκετές περιοχές όντως χρησιμοιούνται σταθερές γραμμές για κάποιες κυψέλες, δεν είναι δυνατόν όλη η επικράτεια να καλυφθεί με links. Αυτές οι κυψέλες είναι και οι "τυχερές" έναντι των άλλων, που η ποιότητά τους εξαρτάται από πολλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 863
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καμοία.

Σε αρκετές περιοχές όντως χρησιμοιούνται σταθερές γραμμές για κάποιες κυψέλες, δεν είναι δυνατόν όλη η επικράτεια να καλυφθεί με links. Αυτές οι κυψέλες είναι και οι "τυχερές" έναντι των άλλων, που η ποιότητά τους εξαρτάται από πολλά.

 

Μα βλέπω παραπάνω όμως ότι ενώ ο φίλος μας αναφέρει πρόβλημα με το ADSL εσύ του αναφέρεις πως είχες και συ πρόβλημα με το ADSM,γι'αυτό απόρησα!Πώς είναι δυνατόν να συγχέονται;Εκτός κι αν όντως βρισκόσουν κι εσύ στο ίδιο σημείο την ίδια στιγμή όπου το 3g της Wind περνούσε απ'το ιδιοκτητο της Τελλάς!

Link to comment
Share on other sites

Μα βλέπω παραπάνω όμως ότι ενώ ο φίλος μας αναφέρει πρόβλημα με το ADSL εσύ του αναφέρεις πως είχες και συ πρόβλημα με το ADSM,γι'αυτό απόρησα!Πώς είναι δυνατόν να συγχέονται;Εκτός κι αν όντως βρισκόσουν κι εσύ στο ίδιο σημείο την ίδια στιγμή όπου το 3g της Wind περνούσε απ'το ιδιοκτητο της Τελλάς!

 

Χαχαχα!! Μάλλον σε μπερδέψαμε. Αυτός είπε ότι έχει προβλημμά περιορισμένης πρόσβασης στο ADSL και εγώ του είπα ότι δεν δουλεύει καθόλου το δικό μου και ότι είμουνα on-line με ADSM:D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κατάλαβες είναι ότι του λέω να κάνει ADSM ή ότι εγώ δεν έχω καθόλου internet??? Αυτός τουλάχιστον έμπαινε στο myphone, εγώ ούτε που συγχρόνιζα...

Μου φάνηκες ότι το θεώρησες σαν λύση. Γι' αυτό απάντησα ότι δεν έχουν όλοι adsm και δεν μπορεί αυτό να χρησιμοποιηθεί σαν ελαφρυντικό των προβλημάτων που έχει η tellas.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ως καινούργια? Θέλω να βάλω ασύρματο internet στο σπιτι αλλα μου είμαν από το τοπικό καταστημα wind Καστοριας οτι οι ταχυτητες είναι πολύ αργες ακομα ξέρει κανεις γιατι και αν θα διορθωθεί αυτό? και πόσο ειναι οι ταχύτητες εδώ? ευχαριστώ

 

μιλ'αω για ασυρματο ιντερνετ σε laptop :)

it's nice to be important!!!!

but it's more important to be

NICE

Link to comment
Share on other sites

an iparxei 3g stin kastoria kai sigekrimmena sto spiti soy,tha exeis prgmatiki taxitita mexri 1 mb.an den iparxei 3g,tote tha mpaineis me texonologia edge,an iparxei vevaia stin perioxi sou.an den iparxei oute ayto,tote min kaneis kalitera sindesi adsm.

gia na deis an iparxei 3g,pare mia karta f2g,vale tin se ena 3g kinito sto spiti sou,kai des ti sima tha vgalei kai analogos vlepeis ti kaneis.

 

 

 

tha proteina sindesi tellas double play best price me 22,90 euro to mina.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

ειναι λιγο πριν την 3G.. λογικα θα εχεις καλουτσικη ταχυτητα..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

sto spiti exw edge einai polu xamilh h taxutita sto internet diladi? :(

Για απλό σερφάρισμα φτάνει και περισσεύει!

 

Πάντως,αν έχει άλλη εταιρία 3g γιατί να πας στην Wind?

 

Άλλωστε,βάλε καλύτερα ένα adsl αν θες να κατεβάζεις!Το hspa ακόμη δεν είναι γι'αυτά τα θέματα!

Link to comment
Share on other sites

για να λεμε και τα καλα και οχι μονο να γκρινιαζουμε ( για τον εαυτο μου το λεω). εκανα αιτηση 21 μαρτιου σε καταστημα wind.

εχτες 11.30 κοπηκαν τηλεφωνο και ιντερνετ. 12 η ωρα χτυπαει το κουδουνι. ενας ταχυμεταφορεας μου φερνει το modem.

το συνδεω ερχεται και το τηλεφωνο εξερχωμενες μονο. γυρω στης 3 το τηλεφωνο δουλευει πληρως και εισερχομενες και εξερχομενες απο ολες τις εταιρειες. στο καπακι ερχεται και το activation id.

6 η ωρα το απογευμα και δουλευει και το ιντερνετ τελεια. μεσα σε 6 ωρες δηλαδη εγιναν ολα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
h prosfora douple play unlimited pire paratasi mexri kai tis 23/5...

ekane thravsi pantws mexri twra h prosfora.

 

Λογικό, πρέπει να ξανακερδίσουν τη 2η θέση στους εναλλακτικούς. Και μπορούν κατα τη γνώμη μου να το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Λογικό, πρέπει να ξανακερδίσουν τη 2η θέση στους εναλλακτικούς. Και μπορούν κατα τη γνώμη μου να το κάνουν.

 

Αν το τεχνικό τμήματης εταιρίας ήταν του μεγέθους του marketing, θα ήταν ο κορυφαίος πάροχος στην Ελλάδα. Κάπου φταίει η νομοθεσία, κάπου ο οτέ, αλλά κάπου φταίει ΚΑΙ η τελλάς.

 

Κάνε προσλήψες φαραώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

έβγαλαν ακόμα μια καλή προσφορά σήμερα.3 πάγια δώρο σε ο,τι πρόγραμμα και αν κάνεις.μέχρι 15 ιουνίου νομίζω ισχύει.
Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

έβγαλαν ακόμα μια καλή προσφορά σήμερα.3 πάγια δώρο σε ο,τι πρόγραμμα και αν κάνεις.μέχρι 15 ιουνίου νομίζω ισχύει.

 

3 παγια?αυτο ειναι πραγματικα πολυ καλη προσφορα. αξιζει για τα καλα τωρα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Διάβασα σήμερα την ανακοίνωση της Tellas σχετικά με την αναβάθμιση ταχυτήτων από 2 σε 8 Mbps (στους συνδρομητές εκτός ιδιόκτητου).

Μάλιστα λέει ότι η διαδικασία αναβάθμισης αναμένεται να ολοκληρωθεί έως και την Παρασκευή 3 Ιουλίου 2009.

Η ερώτησή μου είναι η εξής:

Η αναβάθμιση αυτή θα πραγματοποιηθεί και για εμάς τους συνδρομητές WIND ADSL;

Είμαι τώρα στα 2 Μbps, με ΑΡΥΣ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Διάβασα σήμερα την ανακοίνωση της Tellas σχετικά με την αναβάθμιση ταχυτήτων από 2 σε 8 Mbps (στους συνδρομητές εκτός ιδιόκτητου).

Μάλιστα λέει ότι η διαδικασία αναβάθμισης αναμένεται να ολοκληρωθεί έως και την Παρασκευή 3 Ιουλίου 2009.

Η ερώτησή μου είναι η εξής:

Η αναβάθμιση αυτή θα πραγματοποιηθεί και για εμάς τους συνδρομητές WIND ADSL;

Είμαι τώρα στα 2 Μbps, με ΑΡΥΣ.

 

 

nai file mou ennoeitai,eidika tha ofelithoun autoi poy einai meso aris

 

twra pantws se ola ta 3 paketa douple play h tellas dinei wifi modem doro,thomson 585 kai ena allo to opoio den thimamai pos legetai alla pantws lene oti einai poli eukolo na egkatastathei.

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

h tellas dinei laptop me 200 euro se nea sindesi douple play,to siemens esprimo v5535.

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

καλημερα.

ξερει κανεις αν υπαρχει ασυμβατοτητα για τελλας adsl με modem fritz που εδινε η vodafone?

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Όσοι έχετε Οτε μείνετε εκεί!!!

Μπορεί να σας πιάνουν λίγο τον **** αλλά στην τελλας κάνουν στους συνδρομητές τους χειρότερα βασανηστήρια!!!!

Είμαι ένας δυστηχής συνδρομιτής wind adsl κ εγώ...:cry:

1,5 χρόνο τώρα έχω υποστεί ασταμάτητο σπάσιμο νεύρων εξ αιτίας των διακοπών που γίνονται στο ιντερνετ...:X

Εκτός από αυτό με σύνδεση εώς 24 μου δίνει στην καλύτερη περιπτωση 5,5mbps download με snr αρκετά υψηλό γύρω στο 12 με 14 db (Αυτό πρακτικά σημαίνει οτί ενώ μπορεί να δώσει bandwith δεν δίνει με την καμία)

Το μόνο καλό που έχει αυτή η σύνδεση είναι το upload που μου δίνει πρακτικά 90-100 kb/s....Pearl Member ήμουν στο γαμάτο :D

Δυστηχώς επειδη επέλεξα το μοντεμ με wifi πρέπει να πληρώνω κάθε μήνα 2 ευρώ επιπλέον και μέχρι να τελειώσει αυτό το επιπλέον αν φύγω απ την τελλας πρέπει να καταβάλω ένα ποσό για τελος απενεργοποίησης....

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Όσοι έχετε Οτε μείνετε εκεί!!!

Μπορεί να σας πιάνουν λίγο τον **** αλλά στην τελλας κάνουν στους συνδρομητές τους χειρότερα βασανηστήρια!!!!

Είμαι ένας δυστηχής συνδρομιτής wind adsl κ εγώ...:cry:

1,5 χρόνο τώρα έχω υποστεί ασταμάτητο σπάσιμο νεύρων εξ αιτίας των διακοπών που γίνονται στο ιντερνετ...:X

Εκτός από αυτό με σύνδεση εώς 24 μου δίνει στην καλύτερη περιπτωση 5,5mbps download με snr αρκετά υψηλό γύρω στο 12 με 14 db (Αυτό πρακτικά σημαίνει οτί ενώ μπορεί να δώσει bandwith δεν δίνει με την καμία)

Το μόνο καλό που έχει αυτή η σύνδεση είναι το upload που μου δίνει πρακτικά 90-100 kb/s....Pearl Member ήμουν στο γαμάτο :D

Δυστηχώς επειδη επέλεξα το μοντεμ με wifi πρέπει να πληρώνω κάθε μήνα 2 ευρώ επιπλέον και μέχρι να τελειώσει αυτό το επιπλέον αν φύγω απ την τελλας πρέπει να καταβάλω ένα ποσό για τελος απενεργοποίησης....

 

 

το οτε εχεις εσυ προβλημα με την τελλας δεν σημαινει οτι ολοι εχουν!

εγω ειμαι μια χαρα!

και γω ξερω και για αλλες εταιριες παρομοια προβληματα!

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Πες τους να σου κατεβασουν το snr τοτε... Το 9 ειναι το κλσικο της wind... Εξαλλου αν υπαρχει σοβαρο θεμα με τη γραμμη σου σε οποιο παροχο και να πας παντα θα εχεις προβλημα μεχρι να ασχοληθει σοβαρα ο ΟΤΕ με το θεμα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έκανα αίτηση στην hol ενώ ήμουν στην τελλάς...Με πήραν τηλέφωνο και μου λένε για ποιό λόγο θέλω να φύγω απ την τελλάς κ έτσι,τους είπα λόγο κακής ποιότητας υπηρεσιών και μου λένε αν μείνω θα μου προσφέρουν 4 μήνες δωρεάν...τους είπα θα το σκεφτώ και από τότε ως δια μαγείας στάματησαν και οι διακοπές στο internet και η ταχύτητα σκαρφάλωσε στα 7μιση mbps από τα 5...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...