Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια θελω μια χαρη αν μπορει καποιος!

 

Για καποιο λογο εξαφανιστηκε ο φακελος "shortcuts" απο το windows/start menu/ ο οποιος εχει μεσα τις συντομευσεις για νεο μηνυμα και αλλα..

 

 

Και να στα στειλουμε δεν νομιζω να γινει τιποτα, μαλλον τα ειχες απο advance confing 1.0 καντο παλι εγκατασταση, το καλυτερο ειναι το προγραμματακι που στελνω, βαλτο σε ενα απο τα softkey.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια θελω μια χαρη αν μπορει καποιος!

 

Για καποιο λογο εξαφανιστηκε ο φακελος "shortcuts" απο το windows/start menu/ ο οποιος εχει μεσα τις συντομευσεις για νεο μηνυμα και αλλα..

 

Μπορει καποιος καλος ανθρωπος να τον κανει ενα zip τον φακελο να μου το στηλει με pm ή mail?

 

Αγγλικη εκδοση οχι ελληνικη!

 

Thxxxx :)

 

 

Σχετικά με τις καρτουλες εγώ πηρα απο το ebay μια class 6 4gb microSDHC με τελικη τιμη 37 ευρώ! Εχει και usb reader μεσα για την καρτουλα!

 

Εδώ ειναι το λινκ: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=300193252364&_trksid=p3984.cWON.m313.lVI

 

Το προτεινω ανεπιφυλακτα!!!!

 

Με standar shipping, απο αμερικη, ηρθε σε 4 μερες στο σπιτι μου, δε το πιστευα! Ο seller πολυ καλος, εχουν παρει και αρκετοι φιλοι μου... Οσοι θελετε class 6 παρτε απο εκει :)

 

kala re paidia mexri ti class pane i kartes mnimis i pio grigores ti class einai?k mexri ti class iparxei stin ellada?to tc mexri ti class ipastirizei?

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

Pυθμιζει να κανεις συντομευσεις στα πληκτρα, πχ το κουμπι του internet μπορεις με ενα κλικ να σου βγαζει internet explorer με 2 κλικ το destinator.

Aπαραιτητο προγραμμα νομιζω.

 

Μαζι με το mortscript κανει θαυματα!

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όπως είπα, το Destinator δούλεψε, με το αρχείο που περνάς όλο στην SD, όχι με τα αρχεία εγκατάστασης του ipmart.

 

Προτείνω SDHC (High Capacity) 4GB όπου έχει γύρω στα 42ευρά μαζί με card reader που κάνει τη μνήμη, stickάκι USB (βολικό).

 

42€ ακριβη φιλε μου....

Εγω την πηρα 29€

 

http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=4022

Konandrio thanks for everything!:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ok έβαλα mp3 για ήχο sms αλλά όταν έρχετε το μύνημα το διαβάζω, το σβήνω και ο ήχος ακόμα χτυπάει μέχρι να τελειώσει το mp3...

 

ξέρει κανείς τίποτα;

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη?

Με το mortscript, φτιαχνεις αρχεια batch, τα οποια μπορεις να τρεξεις αντιστοιχωντας τα σε ενα πληκτο με το hbutton.

Για παραδειγμα το wifi το ανοιγω-κλεινω πατωντας ενα πληκτρο. Το ιδιο και για το airplane mode.

 

http://www.sto-helit.de/index.php?module=page&entry=ms_overview&action=view

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς τίποτα;

 

Μηπως είναι μεγάλο το MP3 και παει να το παίξει ολο μία φορά; Εγω χρησιμοποιω μερικα που ειναι για sms μονο οποτε χτυπανε για 2-3 δευτερολεπτα οσο διαρκουν ετσι και αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς τίποτα;

 

Κανε επεξεργασια τα mp3 που θες πχ με το waveditor και μίκρυνε τα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μηπως είναι μεγάλο το MP3 και παει να το παίξει ολο μία φορά; Εγω χρησιμοποιω μερικα που ειναι για sms μονο οποτε χτυπανε για 2-3 δευτερολεπτα οσο διαρκουν ετσι και αλλιως.

 

Nαι είναι λίγο μεγάλο, έτσι είχα κ στα μέχρι τώρα κινητά μου άλλα μόλις πάταγα να διαβαστεί το sms ο ήχος σταμάταγε, εδώ γιατί έτσι;

 

Κανε επεξεργασια τα mp3 που θες πχ με το waveditor και μίκρυνε τα.

έτσι τα κάνω πάντα, αλλα πχ θέλω να βάλω ένα ρεφραιν για τα μυνήματα είναι σπαστικό να έχω διαβάσει το μύνημα κ η μουσική ακόμα να παίζει...

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Nαι είναι λίγο μεγάλο, έτσι είχα κ στα μέχρι τώρα κινητά μου άλλα μόλις πάταγα να διαβαστεί το sms ο ήχος σταμάταγε, εδώ γιατί έτσι;

 

 

έτσι τα κάνω πάντα, αλλα πχ θέλω να βάλω ένα ρεφραιν για τα μυνήματα είναι σπαστικό να έχω διαβάσει το μύνημα κ η μουσική ακόμα να παίζει...

 

Καταλαβα, τοτε ο ηχος που θα φτιαξεις πρεπει να ειναι 2 δευτ. δυσκολο να υπαρχει αλλη λυση, αμα πατησεις το κοκκινο ακουστικο δεν σταματαει?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα, τοτε ο ηχος που θα φτιαξεις πρεπει να ειναι 2 δευτ. δυσκολο να υπαρχει αλλη λυση, αμα πατησεις το κοκκινο ακουστικο δεν σταματαει?

 

Όχι ούτε με το κόκκινο κουμπί :( , κάποια λύση θα υπάρχει μου φαίνετε κουλό...:!:

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Όχι ούτε με το κόκκινο κουμπί :( , κάποια λύση θα υπάρχει μου φαίνετε κουλό...:!:

 

Προς το παρον πάρε μερικά sms tones που έχω στην υπογραφή μου. Και αν ψάχνετε για ringtone όταν σας παιρνει η γυναίκα :mobile: έχω και πρόταση μέσα για να ειστε παντα σε εγρήγορση (Wife warning.mp3):p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση΄..μπορει να κανει συγχρονισμο το cruise με το pc μεσω bt και οχι με usb (με ενα φλασακι bt ας πουμε).Οποιος ξερει ας βοηθησει..Ευχαριστω.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

42€ ακριβη φιλε μου....

Εγω την πηρα 29€

 

http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=4022

 

Φίλε η δική σου είναι class 2, ενώ του παλικαριού είναι class 6. Είναι δηλαδή 3 φορές ποιο γρήγορη.Για αυτό η διαφορά στην τιμή. Το παλικάρι την πήρε πολύ φτηνά για τέτοια ταχύτητα.

 

Εγώ πήρα μια Κigstom 4giga class 4 από κατάστημα με φωτογραφικά είδη στην Στουρνάρη, 35 ευρώ (δεν θυμάμαι το όνομα). Υπεράριστη :lol::lol::lol:

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Συνφορουμίτες καλημέρα ... εδώ και 2 μέρες δεν έχω το tc μου :(:(

Την Δευτέρα (και αφού δεν είχα ουσιαστικά τηλέφωνο από την Παρασκευή) πήρα τηλ. στην ace Θεσ/νίκης, μου έδωσαν το τηλ. της συνεργαζόμενης εταιρίας που κάνει τα service και μετά από τηλεφωνική συνομιλία μαζί τους, τους έστειλα πίσω την συσκευή. Από την πρώτη στιγμή δεν δούλευε καθόλου το bluetooth (όπως είχα αναφέρει και σε προηγούμενα post) και από την Παρασκευή δεν είχα καθόλου ήχο στο ακουστικό (δούλευε το ηχείο αλλά όχι το ακουστικό). Από ότι με ενημέρωσαν σήμερα, φταίει η πλακέτα και θα αλλαχθεί ολόκληρη. Τουλάχιστον δεν μου έκαναν νερά με την εγγύηση (αγορασμένο από expansys προ 15νθημέρου με το 2ο γκρουπ μαζικής παραγγελίας), όμως μου ανέφεραν ότι επειδή είναι η πρώτη tc συσκευή που τους στέλνουν δεν έχουν ανταλλακτικά και περιμένουν ... οπότε θα αργήσει να γίνει !!! ... Μόλις έχω νέα θα σας ενημερώσω ... Πάντως δεν πρόλαβα να το "χαρώ" και ήδη ... μου "λείπει" !!!

 

Ωχ μην μου λες τετοια.Τα ιδια προβληματα εχω.Το bluetooth με το ζορι ανοιγει και με το ζορι κλεινη τις περισσοτερες φορες.Το ιδιο και το ακουστικο μια ακουω μια οχι.μετα απο3 soft δουλευει.

Και ελεγα οτι φταιει κανενα προγραμμα.Βλεπω να ειναι καμια ελλατωματικη παρτιδα.:(:(:(

Τι κανουμε τωρα...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ωχ μην μου λες τετοια.Τα ιδια προβληματα εχω.Το bluetooth με το ζορι ανοιγει και με το ζορι κλεινη τις περισσοτερες φορες.Το ιδιο και το ακουστικο μια ακουω μια οχι.μετα απο3 soft δουλευει.

Και ελεγα οτι φταιει κανενα προγραμμα.Βλεπω να ειναι καμια ελλατωματικη παρτιδα.:(:(:(

Τι κανουμε τωρα...:cry:

 

Κατεβασε το απο εδω

http://www.freewareppc.com/database/pimbackup.shtml

Δεν θελει εγκατασταση, σωσε το αρχειο του backup στην καρτα για να μην το χασεις, μετα το hard reset τρεξε παλι το pimbackup πατα restore και βρες το αρχειο που εχεις σωσει.

Για hard reset settings clear storage 1234

Ελπιζω να πανε ολα καλα και να γλιτωσεις το service.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το απο εδω

http://www.freewareppc.com/database/pimbackup.shtml

Δεν θελει εγκατασταση, σωσε το αρχειο του backup στην καρτα για να μην το χασεις, μετα το hard reset τρεξε παλι το pimbackup πατα restore και βρες το αρχειο που εχεις σωσει.

Για hard reset settings clear storage 1234

Ελπιζω να πανε ολα καλα και να γλιτωσεις το service.

 

Δυστηχως τιποτα:cry::cry::cry:

περνω αυριο τηλεφωνο το service

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε konandrio

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Pυθμιζει να κανεις συντομευσεις στα πληκτρα, πχ το κουμπι του internet μπορεις με ενα κλικ να σου βγαζει internet explorer με 2 κλικ το destinator.

Aπαραιτητο προγραμμα νομιζω.

 

ευχαριστω φιλε:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Ωχ μην μου λες τετοια.Τα ιδια προβληματα εχω.Το bluetooth με το ζορι ανοιγει και με το ζορι κλεινη τις περισσοτερες φορες.Το ιδιο και το ακουστικο μια ακουω μια οχι.μετα απο3 soft δουλευει.

Και ελεγα οτι φταιει κανενα προγραμμα.Βλεπω να ειναι καμια ελλατωματικη παρτιδα.:(:(:(

Τι κανουμε τωρα...:cry:

 

Φίλε μου εμένα το bluetooth δεν άνοιγε καθόλου από την αρχή (αλλά δεν το πήρα είδηση παρά μόνο όταν πήρα blutooth ακουστικά), επίσης από την περασμένη Παρασκευή και μέχρι την Δευτέρα δοκίμασα άπειρες φορές να λειτουργήσει το ακουστικό ... αλλά τίποτα. Έκανα τα πάντα. Εγκατάσταση - απεγκατάσταση όλων των προγραμμάτων, registry, πάμπολλα soft reset's, αρκετά hard reset's και ... τίποτα. Ελπίζω να μην βρίσκεσαι στην δική μου περίπτωση και να την γλυτώσεις ...

... Φίλε Konandrio δυστυχώς δεν μου αλλάζουν την συσκευή ... μου λένε ότι θα μου αλλάξουν όλη την πλακέτα (και μάλιστα ο service man μου λέει "μα θα σου αλλάξω όλη την πλακέτα ... είναι σαν να σου αλλάζω όλη την συσκευή !!!") και το χειρότερο ότι ... δεν ξέρουν πότε θα μου την παραδώσουν ... γιατί λένε ότι επειδή είναι καινούργια συσκευή δεν έχουν καθόλου ανταλλακτικά !!!... Μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω ;;; δώστε καμιά ιδέα ;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Εγω μεχρι στιγμης δεν εχω προβλημα με bluetooth η με το ακουστικο για hands free εχω ενα motorola H9 εχω παρατηρειση οτι το bluetooth μου ετρωγε κολλημα οταν ειχα το battery status δυγκεκριμενα οταν πηγαινα να στειλω κατι με το παταγα το Beam File με πεταγε εξω στο Today screen.:mad:

To σουταρα και ηρθε στα ισια του:D

Ενα αλλο θεμα το Resco Explorer 2007 μου γραφει οτι εληξε τα προγραμματακια λειτουργουν κανονικα απλα εχω χασει το today plug in που σου δειχνει μπαταρια μνημη και τα λοιπα!

Εχετε καμια ιδεα να με βοηθησετε?

Konandrio thanks for everything!:respect:
Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει να μου κάνει λάδια το QuickGPS. Έληξαν τα δεδομένα (αν και δε νομίζω ότι πέρασαν οι 6 μέρες, αλλά έτσι λέει...) και δε μπορεί να ανανεώσει με τίποτα. Μου λέει ότι απέτυχε κάθε φορά, είτε με το Non-Stop (που δούλευε) είτε με το WiFi (που επίσης δούλευε)...

 

EDIT:

 

1.) Το πρόβλημα που είχε στο δικό μου Touch, ήταν καθαρά στην ανανέωση των στοιχείων, και όχι στην εύρεση των δορυφόρων (άλλοι, στο xda, υποστηρίζουν ότι χρειάζονται 10 λεπτά να πιάσουν δορυφόρο από όταν εμφανίσθηκε το πρόβλημα).

2.) Εικάζω ότι έχει να κάνει με κάποιο 'κόλλημα' του QuickGPS κατά την ανανέωση, που 'χαλάει' τα δεδομένα του στη Registry.

3.) Αν αντιμετωπίζετε το ίδιο πρόβλημα, δοκιμάστε (κάνει καλό...) το παρακάτω:

 

- Κατεβάστε έναν Registry Editor, προτείνω τον PHM Regedit (δείτε στο Google, είναι δωρεάν και κάνει και backup της registry στο λεπτό)

- Κάντε (καλού κακού) ένα Backup της Registry από το αντίστοιχο μενού

- Κατόπιν, περιηγηθείτε στις αντίστοιχες εγγραφές που εμφανίζονται παρακάτω, και αν δεν περιλαμβάνουν όμοιες τιμές, αλλάξτε τις (όπου dword, επιλέγετε Hexadecimal τιμή στον Editor):

(αν θέλετε να δράσετε βιαστικά, δείτε πρώτα τις σημειώσεις ΠΙΟ κάτω...)

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\QuickGPS]

"RemindTime"="02151010034724"

"Bias"=dword:fffffed4

"ExpiredTime"=dword:00002760

"folder"="\Windows\"

"region"="US" ή αλλιώς "region"="--" (πιάνουν και τα δύο - το Ελληνικό της ACE έχει --)

"INIDate"="20060531"

"remind"=dword:00000001

"actSync"=dword:00000001

"auto"=dword:00000000

"NotifyID"=dword:00001960

"INIFile"=""

"path"=""

"EEFile"="xtra.bin"

"curRegion"=dword:00000000

"curIP"=dword:00000000

"pwd"="1"

"authname"="1"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\QuickGPS\SNTP]

"GettingTimeout"=dword:00001388

"Server3"="xtra3.gpsOneXTRA.net"

"Server2"="xtra2.gpsOneXTRA.net"

"Server1"="xtra1.gpsOneXTRA.net"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\QuickGPS\2]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\QuickGPS\2\1]

"port"=dword:00000050

"IP"="xtra1.gpsonextra.net"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\QuickGPS\2\0]

"port"=dword:00000050

"IP"="xtra1.gpsonextra.net"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\QuickGPS\1]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\QuickGPS\1\1]

"port"=dword:00000050

"IP"="xtra1.gpsonextra.net"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\QuickGPS\1\0]

"port"=dword:00000050

"IP"="xtra1.gpsonextra.net"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\QuickGPS\0]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\QuickGPS\0\1]

"port"=dword:00000050

"IP"="xtra1.gpsonextra.net"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\QuickGPS\0\0]

"port"=dword:00000050

"IP"="xtra1.gpsonextra.net"

 

---------------------------------

 

Σημειώσεις: Στη δική μου περίπτωση, φάνηκε οι αλλαγές που χρειάστηκαν, να είναι οι παρακάτω:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\QuickGPS]

"RemindTime"="02151010034724"

"Bias"=dword:fffffed4

"ExpiredTime"=dword:00002760

"remind"=dword:00000001

 

---------------------------------

 

Βγείτε από το Registry Editor, ΜΗΝ κάνετε τίποτα αλλο, κρατήστε πατημένο το Power Button για να σας ρωτήσει για Shutdown της συσκευής, επιλέξτε ΝΑΙ, και κατόπιν ανοίξτε (και άρα εκκινήστε) πάλι το Touch Cruise. Αν όλα πάνε καλά, με το που θα ολοκληρωθεί η εκκίνηση, θα ενημερωθείτε με Popup για την ανάγκη ανανέωσης των δεδομένων του QuickGPS, τα οποία και πλέον ολοκληρώνονται κανονικά, με οποιαδήποτε σύνδεση. :-)

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει να μου κάνει λάδια το QuickGPS. Έληξαν τα δεδομένα (αν και δε νομίζω ότι πέρασαν οι 6 μέρες, αλλά έτσι λέει...) και δε μπορεί να ανανεώσει με τίποτα. Μου λέει ότι απέτυχε κάθε φορά, είτε με το Non-Stop (που δούλευε) είτε με το WiFi (που επίσης δούλευε)...

 

Και μενα το εκανε. Το εκανα install ξανα και ηταν οκ μετα. Αν δε το βρεις το cab του πες μου αυριο να στο στειλω γιατι σημερα ειμαι εκτος

Link to comment
Share on other sites

Tο πρόγραμμα καιρού που έχει το home μου τη σπάει λίγο. Δεν προχωρά στην επόμενη μέρα μόνο του. Μου δείχνει συνέχεια τον καιρό που είχε όταν έκανε update. Έχετε βάλει κάποιο άλλο? αλλά δεν θέλω να γεμίσω plugin..

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...