Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα ειπα να προσπαθησω μονος μου να περασω μια pom αλλα δεν καταφερα τιποτα ουτε το HSPL δεν μπορεσα να εγκαταστησω. γνωριζω λιγα αγγλικα και δεν μπορεσα να διαβασω αρκετα για να ενημερωθω πληρως . θα ηθελα καποια βοηθεια πως γινετε η ολη διαδικασια!! ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα ειπα να προσπαθησω μονος μου να περασω μια pom αλλα δεν καταφερα τιποτα ουτε το HSPL δεν μπορεσα να εγκαταστησω. γνωριζω λιγα αγγλικα και δεν μπορεσα να διαβασω αρκετα για να ενημερωθω πληρως . θα ηθελα καποια βοηθεια πως γινετε η ολη διαδικασια!! ευχαριστω.

 

απο που μπορω να καταβασω skins για spb mobile shells?καθως επισης και το spb weather?ευχαριστω:(

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

απο που μπορω να καταβασω skins για spb mobile shells?καθως επισης και το spb weather?ευχαριστω:(

 

xda-developers

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλησπερα ειπα να προσπαθησω μονος μου να περασω μια pom αλλα δεν καταφερα τιποτα ουτε το HSPL δεν μπορεσα να εγκαταστησω. γνωριζω λιγα αγγλικα και δεν μπορεσα να διαβασω αρκετα για να ενημερωθω πληρως . θα ηθελα καποια βοηθεια πως γινετε η ολη διαδικασια!! ευχαριστω.
θα σου ελεγα τοτε να πας απο το http://www.navimania.gr οπου τα λενε αναλυτικα και ελληνικα;)
Link to comment
Share on other sites

Εχω την rom mamine final 2 .Σημερα ειδα σβηστο το κινητο και λεω οτι θα τελιωσε η μπαταρια.To φορτιζω και αναβει η ενδεικτική λυχνία αλλα αρχιζει απο μονο του απανωτα restart και το μονο που δειχνει ειναι το λογοτυπο του mamine.Βγαζω την μπαταρια για 5 λεπτα αλλα τιποτα restart-restart και συνεχιζει.Να σημειωσω πως τοσο καιρο με την συγκεκριμενη rom δουλευε αψογα....τωρα τι να κανω που δεν μπορω να μπω καν στα windows?
Link to comment
Share on other sites

loydcoyl δοκιμασες να το βαλεις σε bootloader και να περασεις καποια αλλη ρομ η την ιδια ξανα;

 

Οχι φιλε μου την ιδια ειχα εδω και καιρο.Απλως δεν ανοιγει καθουλου.Το βαζω στον φορτιστη ειτε το βαζω στο καλωδιο usb το ιδιο αναβει πορτοκαλι λαμπακι μετα το σημα του mamine μετα restart και μετα τα ιδια ξανα εχω απελπιστει δεν ξερω τι να κανω.Εβγαλα την καρτα μνημης απο το κινητο καθως και την sim και τα ιδια.Επισης αυτο μου το κανει και οταν δεν εχω ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕΣΑ (μονο οταν παω να το συνδεσω με το καλωδιο του φορτιστη ή του usb)!!!!! Τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Επισης οταν εκανε επανακκινηση πατησα το κουμπι του gps και του internet explorer για κανω hard reset.Μετα μου ειπε πατα το κουμπι send και μετα κανει επανακκινηση.Μετα παλι τα ιδια ....τι θα κανω....:(

 

 

Να σημειωσω πως σε boot loader μπαινει αλλα μετα δεν κραταει και κανει ενακκινησει ξανα και μετα τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις κανενα προγραμμα που να μπορω να φτιαχνω τα δικα μου theme?

 

 

http://www.portablethemes.com/

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σωστός αλλά δεν εννοούσα αυτό. Έχω την M-Anime και έχω δοκιμάσει 1-2 ROM ακόμη που το έκαναν αυτό. Το θέμα είναι ότι οι rom αυτές είχαν μόνο 12 άτομα στην καρτέλα People ενώ από screenshots του Diamond φαίνεται να μπορεί να φορτώσει όλες τις επαφές σου εκεί.

 

Τουλάχιστον να μπορώ να δόσω εγώ από κάπου (registry ίσως?) κάποιο value τις ποσότητας των επαφών μου που θέλω να εμφανίζονται εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός αλλά δεν εννοούσα αυτό. Έχω την M-Anime και έχω δοκιμάσει 1-2 ROM ακόμη που το έκαναν αυτό. Το θέμα είναι ότι οι rom αυτές είχαν μόνο 12 άτομα στην καρτέλα People ενώ από screenshots του Diamond φαίνεται να μπορεί να φορτώσει όλες τις επαφές σου εκεί.

 

Τουλάχιστον να μπορώ να δόσω εγώ από κάπου (registry ίσως?) κάποιο value τις ποσότητας των επαφών μου που θέλω να εμφανίζονται εκεί.

 

Δεν γίνεται ουτε στο diamond.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

μονο 12 εχει κ αυτο? απλά τα δείχνει με διαφορετικό τρόπο? μικρογραφίες στη δεξιά πλευρά κ μεγάλη εικόνα στο κέντρο της οθόνης?
Link to comment
Share on other sites

απο χτες αντιμετωπιζω ενα προβλημα.Χωρις να πειραξω τπτ και τελειως ξαφνικα το activesync δεν "βλεπει" το TC με καμια δυναμη.Τι soft/hard reset δοκιμασα,τι reinstall to AS δεν βλεπει την συσκευη και επομενως δεν κανει και συγχρονισμο.Κανενας καμια ιδεα για το τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

απο χτες αντιμετωπιζω ενα προβλημα.Χωρις να πειραξω τπτ και τελειως ξαφνικα το activesync δεν "βλεπει" το TC με καμια δυναμη.Τι soft/hard reset δοκιμασα,τι reinstall to AS δεν βλεπει την συσκευη και επομενως δεν κανει και συγχρονισμο.Κανενας καμια ιδεα για το τι φταιει?

 

Καθαρισε τις επαφες, αλλαξε καλωδιο, δοκιμασε σε αλλο pc, τραβα για service.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι η στιγμή?

Μήπως χτες που είχε πολλλλύ κρύο κ συστέλλονται τα υλικά?

Μήπως φταίει η παρτίδα?

Ιαν 2008 το αγόρασα κ εγω (μέσω του φίλου konadrio!) κ εμφανίζει πλεόν κ εμένα ένα προβληματάκι - η μάλλον παλιά το έκανε σπάνια- κ τώρα κάθε τόσο μου βγάζει ότι "would you like to see the pictures in the storage card now?" όπως δλδ να έβαζα μόλις τώρα την κάρτα μνήμης.

Τελικά απο χτές, κ ενώ το έκανε παλιότερα , πχ 1-2 φορές την μέρα, πατούσα Νο κ εντάξει, τώρα άρχισε να το βγάζει συνέχει κ συνέχεια, με αποτέλεσμα να καταλάβω ότι η κάρτα μνήμης δεν ανιχνεύεται κ θεωρεί ότι δεν υπάρχει.Και βεβαίως να μην βλέπω κ τα περιεχόμενα της, έτσι?

Μάλλον η λύση είναι να βάλω έναν "τάκο" μεταξύ της κάρτας κ του καπακιού, να το κρατάει σπρωγμένο συνεχώς..

Αλλά γίνεται τόσων € πράγμα να χρειάζεται τάκους??????

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα... μόντας! Είτε η κάρτα μνήμης σε "αποχαιρέτησε", είτε χρειάζεσαι hard reset...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα... μόντας! Είτε η κάρτα μνήμης σε "αποχαιρέτησε", είτε χρειάζεσαι hard reset...

 

Όχι όχι, μάλλον δεν το έθεσα σωστά...Ούτε η ρόμ έχει πρόβλημα, άλλωστε δεν έχω βρεί ακόμη χρόνο να βγάλω την αρχική, ούτε η κάρτα έπαθε κάτι ξαφνικά.

Αν με το χέρι πιέσω το καπάκι, ωστε να ασκώ πίεση έτσι κ στην καρτούλα απο κάτω, τότε την διαβάζει κανονικά.

Και αυτό είναι περιοδικό, σήμερα πάλι δεν μου το κάνει τόσο...(Έχει περισσότερο ζέστη :p)

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαίνω καλά πρέπει να έχεις πάθει ζημιά στον card reader της συσκευής σου. Ίσως θα πρέπει να κάνεις μια επίσκεψη στο service...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι, μάλλον δεν το έθεσα σωστά...Ούτε η ρόμ έχει πρόβλημα, άλλωστε δεν έχω βρεί ακόμη χρόνο να βγάλω την αρχική, ούτε η κάρτα έπαθε κάτι ξαφνικά.

Αν με το χέρι πιέσω το καπάκι, ωστε να ασκώ πίεση έτσι κ στην καρτούλα απο κάτω, τότε την διαβάζει κανονικά.

Και αυτό είναι περιοδικό, σήμερα πάλι δεν μου το κάνει τόσο...(Έχει περισσότερο ζέστη :p)

 

Δοκίμασε να στριμώξεις μια κανονική SD που είναι μεγαλύτερες...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ή να δοκιμάσεις να βάλεις λίγη κολλητική σιλικόνη οπότε δεν θα πρόκειται να πάει πουθενά... για πάντα!!!
Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...