Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Den yparxei programma pou na kanei to Cruise... iphone!

 

Eksartatai apo to ti thes na kaneis. Gia efkolo serfarisma sto internet me ta diafora zoom pou anaferesai, bale tin teleftaia ekdosi tou Opera.

 

file athanaso se voleyei o neos opera?den einai ligo disxristos?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κάποια στιγμή είχα δοκιμάσει ένα τέτοιο πρόγραμμα (στους xda το είχα δει) το οποίο προσομοίαζε το στυλ του iphone με τα μενού του κτλ κτλ ωσάν το mobile shell. Αρκετά καλή η προσπάθεια, το γραφικό περιβάλλον κ τα υπόλοιπα, εκτός του γεγονότος ότι ήταν υπερβολικά αργά στην απόκριση του, όταν πχ άλλαζες καρτέλες,τόσο που καταντούσε σχεδόν χαζό να το έχεις κ να το λειτουργείς.

 

Παρόλα αυτά ίσως δούμε κάτι νέο στο μέλλον, κ αν δεν έχεις υπόψην σου το spb mobile shell, καλό θα ήταν να του ρίξεις μια ματιά :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρόλα αυτά ίσως δούμε κάτι νέο στο μέλλον, κ αν δεν έχεις υπόψην σου το spb mobile shell, καλό θα ήταν να του ρίξεις μια ματιά :-)

 

Gnwmi mou einai oti den einai kai oti kalytero na kanoume ti syskevi mas na moiazei me kati allo. Xanoume poly apo mnimi kai apodosi tis syskevis kati pou kata ti gnwmi mou den prepei na thysiazeai. Ean theloume kati allo... pairnoume kati allo. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

o νέος σταθερός κ όχι Βετα όπερα είναι ο λεγόμενος "opera 9.5 build 1522"?Κυκλοφορούν τόσες εκδόσεις στο νετ..

Εχει πρόβλημα με τα ελληνικά πλέον?Τα διαβάζει κανονικά?Η κάτι άλλο που "τρέχει" με δαύτον?

Link to comment
Share on other sites

o νέος σταθερός κ όχι Βετα όπερα είναι ο λεγόμενος "opera 9.5 build 1522"?Κυκλοφορούν τόσες εκδόσεις στο νετ..

Εχει πρόβλημα με τα ελληνικά πλέον?Τα διαβάζει κανονικά?Η κάτι άλλο που "τρέχει" με δαύτον?

 

ο 1522 ειναι η μονη εκδοση που δοκιμασα και δεν δημιουργησε προβληματα.

μεχρι να βγει καποια εκδοση τελικη βαλε την 1522

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ο 1522 ειναι η μονη εκδοση που δοκιμασα και δεν δημιουργησε προβληματα.

μεχρι να βγει καποια εκδοση τελικη βαλε την 1522

 

Nai... kai egw afti systinw. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση σας. Βασικα το πρόβλήμα με το touch keyoαrd και touch keypad είναι ότι προηγουμένως δούλευαν ενω τώρα γραφουν μονο αριθμούς... Έχω εγκαταστήσει ήδη και το PCM Κeyboard. ΄΄Εχει κανένας εμπειρία με ανάλογο πρόβλήμα? ίσως αυτό να είναι αποτέλεσμα εγκατάστασης άλλου προγράμματος? Πάντως τα μόνα προγράμματα που έχω ήδη εγκατασήσει έιναι από την ιστοσελίδα Spb.

 

Ευχαριστώ και συγχαρητήρια για τη ιστοσελίδα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
]Βασικα το πρόβλήμα με το touch keyoαrd και touch keypad είναι ότι προηγουμένως δούλευαν ενω τώρα γραφουν μονο αριθμούς... Έχω εγκαταστήσει ήδη και το PCM Κeyboard.

 

Afto akribws einai to problima file mou. Otan exeis energopoiisei ta ellinika twn keyboard tis HTC, yparxei asymbatotita me to Pocket CM Keyboard. Den mporeis na ta exeis kai ta dyo mazi. Dialegeis kai pairneis. Ean apegkatastiseis to PocketCM tha epanelthoun ta alla pliktrologia sti kanoniki leitourgia tous.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

re paidia dokimasa anazitisi sip kai den vrika kati h voip. thelo mia efarmogi gia to htc touch cruise gia na kano klhseis meso wifi sip, dokimasa na valo to fring alla kolaei i egatastasi... exei kapoios kati dokimasmeno ?

 

euxaristo.

Link to comment
Share on other sites

re paidia dokimasa anazitisi sip kai den vrika kati h voip. thelo mia efarmogi gia to htc touch cruise gia na kano klhseis meso wifi sip, dokimasa na valo to fring alla kolaei i egatastasi... exei kapoios kati dokimasmeno ?

 

euxaristo.

 

Δες εδώ.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=299950

 

Πάντως έχει πολλά προβλήματα θα τα δεις στη πορεία. Το Voip είναι η μόνη έληψη στις wm συσκευές ακόμα και τα nokia έχουν 1000 φορές καλύτερη υποστήριξη στα voip

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
θηκη-καλωδιο-ακουστικα-καρτα με το igo αν εχεις παρεις την συγκεκριμενη εκδοση-βιβλιο οδηγιων-screen protector,και φυσικα την συσκευη με την μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=299950

 

Πάντως έχει πολλά προβλήματα θα τα δεις στη πορεία. Το Voip είναι η μόνη έληψη στις wm συσκευές ακόμα και τα nokia έχουν 1000 φορές καλύτερη υποστήριξη στα voip

 

Ευχαριστώ , δε θέλω να γίνω beta tester , δε το ήξερα ότι στα wm 6 δε παίζει voip ... αμαρτία. ίσως και για αυτό μου κόλλαγε η εγκατάσταση του fring και τώρα δεν μπορώ να το κάνω unistall .

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

 

ΔΥΟ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ:

 

1. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΙ ΤΟ HTC TOUCH CRUISE ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΟΠΩΣ ΤΟ I-PHONE ( ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ZOOMING ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ SURFING ΣΤΟ INTERNET)

 

Μηπως σου κανει αυτο; http://www.wm6software.net/emulation/ifonz_0_9_9.html

Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση παίδες

 

έχω συνεργάτη που έχει το cruise

ROM 1.25.405.1 WWE 12/11/07

RADIO 1.58.21.23

PROTOCOL 25.65.30.04W

 

λοιπόν, ο άνθρωπος έχει το μηχάνημα "στοκ" ουσιαστικά - δεν έχει βάλει τίποτα

 

το θέμα είναι ότι του ήρθε 100 ευρώ ΜΟΝΟ το data του (χωρίς την τηλεφωνία) και στο αναλυτικό φαίνεται ότι όλη μέρα κάθε κάποια τυχαία διαστήματα ανοίγει data connection για κάποιο λόγο - από ελάχιστα bytes μέχρι και 190-200kb ανά session

 

το μόνο που φαντάζομαι είναι ο καιρός αλλά πολύς και συχνός ο όγκος για να είναι από εκεί

 

Για να το ρωτήσω αναλυτικά λοιπόν:

 

- ΤΙ ανοίγει την data σύνδεση;

- Πως κλείνει το να φέρνει τον καιρό (και να τον φέρνει μόνο manually πχ.)

- Γιατί άμα του κλείσω τα data connections αυτό τα ξανα-ανάβει (ειδικά μετά από soft reset)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση παίδες

 

έχω συνεργάτη που έχει το cruise

ROM 1.25.405.1 WWE 12/11/07

RADIO 1.58.21.23

PROTOCOL 25.65.30.04W

 

λοιπόν, ο άνθρωπος έχει το μηχάνημα "στοκ" ουσιαστικά - δεν έχει βάλει τίποτα

 

το θέμα είναι ότι του ήρθε 100 ευρώ ΜΟΝΟ το data του (χωρίς την τηλεφωνία) και στο αναλυτικό φαίνεται ότι όλη μέρα κάθε κάποια τυχαία διαστήματα ανοίγει data connection για κάποιο λόγο - από ελάχιστα bytes μέχρι και 190-200kb ανά session

 

το μόνο που φαντάζομαι είναι ο καιρός αλλά πολύς και συχνός ο όγκος για να είναι από εκεί

 

Για να το ρωτήσω αναλυτικά λοιπόν:

 

- ΤΙ ανοίγει την data σύνδεση;

- Πως κλείνει το να φέρνει τον καιρό (και να τον φέρνει μόνο manually πχ.)

- Γιατί άμα του κλείσω τα data connections αυτό τα ξανα-ανάβει (ειδικά μετά από soft reset)

 

Μπορει να ειναι ο καιρος, το windows live η και κανενα RSS Feed (το τελευταιο νομιζω οτι τρεχει απο default οταν η συσκευη ειναι stock). Επισης παιζουν κι αλλα ομως προγραμματα που κοιτανε ανα τακτα χρονικα διαστημα για update οπως πχ το προγραμμα ανανεωσης των θεσεων των δορυφορων. Αν δεν τον ενδιαφερει να χρησιμοποιει το GSM για data πηγαινε στο connections και απενεργοποιησε την συνδεση "Applications should use". Εγω το εχω απενεργοποιημενο και τραβαει data μονο απο wifi η as.

Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
- ΤΙ ανοίγει την data σύνδεση;

- Πως κλείνει το να φέρνει τον καιρό (και να τον φέρνει μόνο manually πχ.)

- Γιατί άμα του κλείσω τα data connections αυτό τα ξανα-ανάβει (ειδικά μετά από soft reset)

 

Stis rythmiseis tou HTC Home sto tab tou kairou yparxei i epilogi na MHN kanei aftomata update.

 

Kai pali omws egw tha elega na mi peiraksei tipota kai na balei to No Data. Tha exei to kefali tou isixo! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την προηγουμενη βδομαδα το cruise μου εβγαλε προβλημα με τον πομποδεκτη gsm. Εκανε γυρω στα 2 λεπτα να κανει register στο δικτυο και μετα απλα παρεμενε νεκρο, ουτε κλησεις εισερχομενες εξερχομενες, ουτε sms :( Στα καλα καθουμενα. Το εχω στειλει ηδη στην ACE.. Ευχομαι μονο να μην βαλουν χερι στην πλακετα και να μου στειλουν μια αντικατασταση.. Ειδομεν..

 

Σημερα μου ειπαν οτι θα προχωρησουν σε αντικατασταση της κεντρικης πλακετας :cry: και θα παρει ισως και 2 βδομαδες γιατι δεν την εχουν εκει. Εχει στειλει κανεις συσκευη στο service της ACE??? Ειναι αξιοπιστη?? Καθομαι λιγο σε αναμμενα καρβουνα τωρα... Αλλαγη κεντρικης πλακετας?? :cry: Θα γινει καλη δουλεια η θα βαλω νεους μπελαδες στο κεφαλι μου..??

Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.

 

Έχω ένα htc touch cruise και εδώ και λίγο καιρό μου έιχε αρχίσει τα σκαλώματα κάποιες φορές όταν πήγαινα να μπω στα μηνύματα και δεν εμπαινε με τίποτα.

Πριν αρκετό καιρό είχε κολλήσει και είδα ότι το πρόβλημα κάπως προερχόταν από την κάρτα μνήμης, αφού έμπαινα από το file explorer και είδα ότι είχε μετονομαστεί η storage card και έτσι έκανα κάτι αλχημίες και την έφτιαξα.

Το προηγούμενο weekend ξανάπαθε το ίδιο καθώς άνοιγε το destinator και κόλλησε και αναγκάστικα να το κλείσω για να ξεκολλήσει.Από εκείνη τη στιγμή εξαφανίστηκαν όσα προγράμματα είχα εγκαταστήσει στην κάρτα μνήμης, όπως και όλα τα άλλα αρχεία που υπήρχαν μέσα, πλεον το μόνο που υπάρχει είναι ένας καινούριος φάκελος DCIM για τις φωτογραφίες και το inbox.mst******* gia mail attachments. όταν βάλω την κάρτα στο pc δεν την διαβάζει, ενώ στο pda th διαβάζει κανονικά. Απλά εξαφανίστηκαν τα πάντα, βέβαια όταν κοιτάξω μέσα από το pda πόσο ελευθερο χώρο έχει η κάρτα μνήμης φαίνεται ότι ακόμα υπάρχουν τα αρχεία μέσα, αφου δειχνει 1gb γεμάτο.Το θέμα είναι ότι δεν φαίνονται πουθενά!!! Πώς θα μπορέσω να ανακτήσω αυτα τα αρχεία??Έχω κάποια πολύ σημαντικά που θα κάνω τα πάντα για να τα βρώ..:cry:

 

Οποιαδήποτε βοήθεια καλοδεχούμενη!

Ευχαριστω,

Θάνος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...