Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1)για τις διαφορες μεταξυ 3650 και 3300 μπορω να σου πω οτι πραγματι ειναι αρκετα μεγαλες και μαλλον το 3650 ειναι προτιμοτερο.

θα πρεπει παντως να μας πεις και τι χρηση σκοπευεις να του κανεις και τι διαφορα στην τιμη βρισκεις αναμεσα στα 2.

2)το iGO που περιεχεται στην εκδοση που βρηκες εχει μονο χαρτη ελλαδας.

αν το θελεις και για ευρωπητοτε η θα πρεπει να αγορασεις χωριστα τους χαρτες ευρωπης του igo η θα πρεπει να αγορασεις ενα προγραμμα της προκοπης για ευρωπη βλεπε τομτομ.

για ελλαδα παντως φυσικα και ειναι καλυτερο να παρεις την συσκευη χωρις προγραμμα πλοηγησης (καπου 100 ευρω πιο φτηνα)και να αγορασεις χωριστα το destinator.στο οποιο μπορεις στην συνεχεια να βαλεις και τους χαρτες ευρωπης.

για το αν θα μπορεις να σωζεις τις διαδρομες μπορω να σου πω οτι σε ολα τα προγραμματα υπαρχει η επιλογη να διαλεγεις το προορισμο απο μια λιστα με τους προσφατους προορισμους οποτε δεν θα εχεις προβλημα ετσι και αλλιως.

για μενα η καλυτερη λυση ειναι να αγορασεις την συσκευη σκετη.

να φορτωσεις πανω της και τα 3 προγραμματα που σου ανεφερα (τις δοκιμαστικες δωρεαν εκδοσεις;):D)να δεις πιο θεωρεις καλυτερο για τις αναγκες σου και μετα να αγορασεις αυτο που θεωρεις οτι σου κανει.

αυτα απο μενα και καλη επιλογη.

 

ευχαριστω για τις πληροφοριες christou μαλλον θα ακολουθησω τις συμβουλες σου και θα παρω το 3650 σκετο χωρισ τα λογισμικα;)

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να κοιταξεις απο κοντα σε καταστημα, το gps του 3650 παιζει αψογα με destinator7, δεν ξερω ποσο καλυτερα θα μπορουσε να δουλεψει δεν το εχω δει σε αλλη συσκευη, βιντεο κλιπ που εχω 320χ240 wmv τα βλεπω μια χαρα.

Ριξε και ενα ψαξιμο στα forum.

 

Στο το P3600 έχω to Dest7 .

Δεν λέω ότι έχει τεράστιες το διαφορές το Ε-ten με το SIRF Star III απλά κλειδώνει ποιό γρήγορα ο δορυφόρος. Το λέω γιατι τα έιχα δίπλα δίπλα. και τα δύο στο αυτ/το και τα τσέκαρα.

Είναι η υπερβολή του Gadget θα μου πείς και έχει δίκιο. :)

Λες ότι στο cruise παίζει καλύτερα. ? το έχεις χρησιμοποιήσει ο ίδιος ?

Τεσπα σε E-ten δεν θα πήγαινα λόγο ποιότητας κατασκευής και service.

Αλήθεια η HTC γιατι άλλαξε δέκτη απο το 3300 και μετά ?

 

Με βλέπω για cruise τελικά.

 

Το περιβάλλον είναι ευχρηστο με τη ροδέλα ?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι συναδελφοι,

 

Μηπως εχεις κανενας ιδεα, γιατι δεν εχει ηχο το video που τραβαμε με το cruise οταν το παιζουμε στο pc:confused:(χρησιμοποιω vlc media player).ευχαριστω εκ των υστερων:)

 

για μενα, κανεις δε ξερει τιποτα?????:(:(:(

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

καμμια σχεση το gps του 3600 με αυτο του 3650.

μιλαω απο πρωτο χερι.

παρτο αφοβα

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να μην εμφανιζονται καθολου απενεργοποιησετες με το Advanced configuration tool.

Aν θες να φαινοντε κανονικα πρεπει να τις κανεις επαιξεργασια απο το ppc με πληκτρολογιο unikode (οχι με αυτο που στελνει sms 160 χαρ).

 

thanks για την απαντηση αλλα απο που μπορω να το κατεβασω?πια ειναι η τελευτεα του εκδοση? μηπωσ υπαρχει κ στα ελληνικα? αν μπορεις δωσε μου ενα ling να το κατεβασω! plz!

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

Στο το P3600 έχω to Dest7 .

Δεν λέω ότι έχει τεράστιες το διαφορές το Ε-ten με το SIRF Star III απλά κλειδώνει ποιό γρήγορα ο δορυφόρος. Το λέω γιατι τα έιχα δίπλα δίπλα. και τα δύο στο αυτ/το και τα τσέκαρα.

Είναι η υπερβολή του Gadget θα μου πείς και έχει δίκιο. :)

Λες ότι στο cruise παίζει καλύτερα. ? το έχεις χρησιμοποιήσει ο ίδιος ?

Τεσπα σε E-ten δεν θα πήγαινα λόγο ποιότητας κατασκευής και service.

Αλήθεια η HTC γιατι άλλαξε δέκτη απο το 3300 και μετά ?

 

Με βλέπω για cruise τελικά.

 

Το περιβάλλον είναι ευχρηστο με τη ροδέλα ?

 

To dest δουλευω στο cruise 2 μηνες περιπου, κλειδωμα μετα απο soft reset 3-10 sec.

Ευτυχως που αλλαξε δεκτη, το 3300 που ειχα ηθελε πολλες πατεντες για να παιξει dest.

Εχει joystick κανονικα και την ροδελα για γρηγορη κινηση πανω κατω..

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

thanks για την απαντηση αλλα απο που μπορω να το κατεβασω?πια ειναι η τελευτεα του εκδοση? μηπωσ υπαρχει κ στα ελληνικα? αν μπορεις δωσε μου ενα ling να το κατεβασω! plz!

 

Free ειναι google.

http://www.google.gr/search?hl=el&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla%3Ael%3Aofficial&hs=5Mi&q=Advanced+configuration+tool&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7&meta=

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To Cruise einai apo tis pio efxristes syskeves tou eidous san kinito tilefwno kai to GPS tou ontws doulevei mia xara kai as mi foraei to kalytero Sirf Star III. Sygkekrimena to Dest 7 doulevei ontws aproblimatista.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάω να το δώ απο κοντά .

Σχετικά με τους drivers και την καθυστέρηση των γραφικών έχει κανείς να πεί κάτι .

λένε ότι ακόμα οι player που κυκλοφορούν δεν καταφέρνουν να αξιοποιήσουν τον επεξεργαστή.

 

<< The ARM11 core, as you see, is enough to provide more than just a high performance. Sadly enough, there are some drawbacks in Java implementation - the performance is high as well, but 3D profiles are not supported. Although it’s not critical for a PDA phone for there’s a good variety of 3rd party software available. >>

 

Π.χ.

http://asia.cnet.com/reviews/handhelds/0,39001708,42258425p-3,00.htm

και

http://www.mobile-review.com/pda/review/htc-touch-cruise-en.shtml

και

http://www.mobile88.com/mobilegallery/phonereview.asp?phone=htc_touch_cruise&pg=review&prodid=20785&cat=37

και

http://www.smape.com/en/reviews/htc/htc_touch_cruise-rev.html#14

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάω να το δώ απο κοντά .

Σχετικά με τους drivers και την καθυστέρηση των γραφικών έχει κανείς να πεί κάτι .

λένε ότι ακόμα οι player που κυκλοφορούν δεν καταφέρνουν να αξιοποιήσουν τον επεξεργαστή.

 

Kai oute to blepw na ginetai kati giafto. Mono stis epomenes syskeves dystyxws.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

A) Ναι

Β) Με IE σερφαρεις κανονικα αλλα αργει λιγο, με Opera πολλες σελιδες δεν θα μπορεις να τις δεις

Γ)Νομιζω πως ναι, χωρις καθυστερυση, οι ταχυτητες με 3G φτανουν 1,5+ Μbit

Δ)Msn οχι, με EQO mobile απροβληματιστα.

Ε) Κανονικα

G) Κανονικα (τα σπαει)

 

Μπορεις να το κανεις και Modem για το laptop σου και να σερφαρεις κανονικα, στην ουσια το μονο προβλημα που εχεις ειναι οτι δεν μπορεις να κανεις download πανω απο 1 μβ και να κανεις streaming.

 

ΥΓ. Εχει βγει patch για ενημερωση HTC Weather με wind plus.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=371591

Εμενα δουλεψε το 1,5 παρτε backup πρωτα.

 

Eυχαριστώ φίλε!!!

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

για μενα, κανεις δε ξερει τιποτα?????:(:(:(

 

Δυστυχώς ο vlc δεν υποστηρίζει αρχεία ήχου amr, σαν αυτά που έχει το cruise(η εικόνα εγγραφής είναι σε mp4 φορμα και ο ήχος του σε amr)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
φιλε μου προσωπικα δεν ειχα ποτε προβλημα απο την καρτα,αν και εχω ακουσει να λενε οτι ανοιγει και κλεινει πιο γρηγορα στην εσωτερικη(η διαφορα θα ειναι κανενα δευτερολεπτο πιστευω)αν και με το 3650 δεν εχεις προβλημα χωρου
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το Destinator από που είναι καλύτερα να τρέχει από τη συσκευή ή από την κάρτα (ταχύτητα 4)???

 

Βάλτο στην κάρτα. Όλοι από εκεί το τρέχουμε απροβλημάτιστα! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kai oute to blepw na ginetai kati giafto. Mono stis epomenes syskeves dystyxws.

 

Μάλλον στις επόμενες εκδόσεις Windows ή media players θες να πεις . Σωστά ?

Τι σχέση έχουν οι συσκευές . ?

Απλά δεν αξιοποιεί τον επεξεργαστή το πρόγραμμα. Κάτι σαν τους 4πύρηνους που δεν τους αξιοποιούν τα προγράμματα στα PC . ή κάνω λάθος στο συλλογισμό.

 

Εντυπώσεις :cool:

Το είδα στο πλαίσιο . Μου άρεσε και είναι και ιδιαίτερα λεπτό .

Δείχνει ποιοτικότερο απο το 3600 . Φταίει ο κεθρέπτης . :lol:

Με παραξαινεψε το Weel και μου φάνηκε ιδιαίτερα ευαίσθητο . Βέβαια είναι η πρώτη φορά το που έπιανα στα χέρια μου. Επίσης δεν καλο κατάλαβα τι κάνει :O .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξέρετε που μπορώ να βρω τον χαρτη της Σουηδιας για τον Destinator 7? Τον χρειάζομαι άμεσα και δε μπορώ να τον βρώ στα γνώστα!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως παίρνει την ΡΟΜ του bepe?

Οταν προσπαθώ μου κολλαει στο 0%......

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως παίρνει την ΡΟΜ του bepe?

Οταν προσπαθώ μου κολλαει στο 0%......

 

Μαλλον δεν εκανες αυτο που λεει ο athanaso77

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=6670

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον στις επόμενες εκδόσεις Windows ή media players θες να πεις . Σωστά ?

Τι σχέση έχουν οι συσκευές . ?

Απλά δεν αξιοποιεί τον επεξεργαστή το πρόγραμμα. Κάτι σαν τους 4πύρηνους που δεν τους αξιοποιούν τα προγράμματα στα PC . ή κάνω λάθος στο συλλογισμό.

 

Εντυπώσεις :cool:

Το είδα στο πλαίσιο . Μου άρεσε και είναι και ιδιαίτερα λεπτό .

Δείχνει ποιοτικότερο απο το 3600 . Φταίει ο κεθρέπτης . :lol:

Με παραξαινεψε το Weel και μου φάνηκε ιδιαίτερα ευαίσθητο . Βέβαια είναι η πρώτη φορά το που έπιανα στα χέρια μου. Επίσης δεν καλο κατάλαβα τι κάνει :O .

 

Ειναι σαν να εχεις XP με καρτα γραφικων nvidia και να μην εχεις nvidia drivers.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

A) Ναι

Β) Με IE σερφαρεις κανονικα αλλα αργει λιγο, με Opera πολλες σελιδες δεν θα μπορεις να τις δεις

Γ)Νομιζω πως ναι, χωρις καθυστερυση, οι ταχυτητες με 3G φτανουν 1,5+ Μbit

Δ)Msn οχι, με EQO mobile απροβληματιστα.

Ε) Κανονικα

G) Κανονικα (τα σπαει)

 

Μπορεις να το κανεις και Modem για το laptop σου και να σερφαρεις κανονικα, στην ουσια το μονο προβλημα που εχεις ειναι οτι δεν μπορεις να κανεις download πανω απο 1 μβ και να κανεις streaming.

 

ΥΓ. Εχει βγει patch για ενημερωση HTC Weather με wind plus.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=371591

Εμενα δουλεψε το 1,5 παρτε backup πρωτα.

 

Φίλε konandrio επειδή έχω προσπαθήσει να συνδέσω το κινητό με laptop και δεν έχω καταφέρει να μπω στο Internet με wind plus, αν έχεις χρόνο πες μου τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο vlc δεν υποστηρίζει αρχεία ήχου amr, σαν αυτά που έχει το cruise(η εικόνα εγγραφής είναι σε mp4 φορμα και ο ήχος του σε amr)

ευχαριστω φιλε tolis21, αλλα μηπως ξερεις ποιος τα υποστηριζει?

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...