Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν μου ενφανιζει στις ρυθμησεις γλωσσας ουτε την επιλογη γλωσσας οθονης ουτε τη επιλογη γλωσσας φωνων(μου τα διχνει κενα) ενω εχω στον φακελο DestinatorApps/Destinator/voice τους καταληλουσ ηχους!κ αν πατισω τα βελακια δεξια κ αριστερα τι μια εχει γωνη κ την αλλη οχι αλλα δεν μπορω να δω τη επιλεγω! γιατι μου το κανει αυτο?
http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν μου ενφανιζει στις ρυθμησεις γλωσσας ουτε την επιλογη γλωσσας οθονης ουτε τη επιλογη γλωσσας φωνων(μου τα διχνει κενα) ενω εχω στον φακελο DestinatorApps/Destinator/voice τους καταληλουσ ηχους!κ αν πατισω τα βελακια δεξια κ αριστερα τι μια εχει γωνη κ την αλλη οχι αλλα δεν μπορω να δω τη επιλεγω! γιατι μου το κανει αυτο?

 

http://rapidshare.com/files/107040401/Destinator7.zip.html

 

Περνα το ετοιμο του Panosha να ξεμπερδευεις.

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=5384

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/107040401/Destinator7.zip.html

 

Περνα το ετοιμο του Panosha να ξεμπερδευεις.

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=5384

 

to perasa alla auto thelei na exeis agorasmeno ton xarti giati sou zitaei kwdiko....kamia alli lisi?

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

πιο ειναι ενα καλο κ ελαφρι(σαν προγραμμα) ξυπνητηρη? κ που 8α το βρω! (θα προτημουσα να ειναι στα ελληνικα το προγραμμα!)
http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

to perasa alla auto thelei na exeis agorasmeno ton xarti giati sou zitaei kwdiko....kamia alli lisi?

 

Να περασεις το destcore.dll απο την προηγουμενη σου εγκατασταση που ηταν <<αγορασμενη>>.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πιο ειναι ενα καλο κ ελαφρι(σαν προγραμμα) ξυπνητηρη? κ που 8α το βρω! (θα προτημουσα να ειναι στα ελληνικα το προγραμμα!)

 

pTravelAlarm, to kalytero, efkoloxristo kai as min einai elliniko.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

pTravelAlarm, to kalytero, efkoloxristo kai as min einai elliniko.

 

ευχαριστω πολυ!(το pTravelAlarm να το εγκαταστησω στην κυρια μνημη του κινητου η δεν πειραζει να το εγκαταστησω κ στην καρτα μνημης?) μηπως μπορεις να με βοηθησεις κ στο αλλο μου προβλημα με το destinator 7

 

δεν μου ενφανιζει στις ρυθμησεις γλωσσας ουτε την επιλογη γλωσσας οθονης ουτε τη επιλογη γλωσσας φωνων(μου τα διχνει κενα) ενω εχω στον φακελο DestinatorApps/Destinator/voice τους καταληλουσ ηχους!κ αν πατισω τα βελακια δεξια κ αριστερα τι μια εχει γωνη κ την αλλη οχι αλλα δεν μπορω να δω τη επιλεγω! γιατι μου το κανει αυτο?

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι συναδελφοι,

 

Μηπως εχεις κανενας ιδεα, γιατι δεν εχει ηχο το video που τραβαμε με το cruise οταν το παιζουμε στο pc:confused:(χρησιμοποιω vlc media player).ευχαριστω εκ των υστερων:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση που θα κάνω είχε νομίζω απαντηθεί παλαιότερα (πρίν 1 μήνα περίπου) αλλά παρόλο που έψαξα δεν κατάφερα να βρω την απάντηση και επίσης δεν ξέρω αν άλλαξαν τα δεδομένα στην υπόθεση.

 

Με το wind plus ποιες από τις παρακάτω υπηρεσίες (και πως?) μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε? Επίσης ποιες είναι οι ταχύτητες? Θέλει πχ μερικά δεύτερα να ενημερώσει τα rss ή θέλει 10 λεπτά?

 

a) quickgps

b) opera

c) rss

d) msn

e) spbweather

g) google earth maps

 

Ρωτάω γιατί είναι η περίοδος της επιδότησης και αναρωτιέμαι αν αξίζει να φύγω από την cosmote και να πάω στην wind. H απάντηση σας θα κρίνει και την απόφαση μου. Αν δηλαδή μπορώ να τα κάνω όλα αυτά με 3,5 ευρώ το μήνα είμαστε οκ ;)

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση που θα κάνω είχε νομίζω απαντηθεί παλαιότερα (πρίν 1 μήνα περίπου) αλλά παρόλο που έψαξα δεν κατάφερα να βρω την απάντηση και επίσης δεν ξέρω αν άλλαξαν τα δεδομένα στην υπόθεση.

 

Με το wind plus ποιες από τις παρακάτω υπηρεσίες (και πως?) μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε? Επίσης ποιες είναι οι ταχύτητες? Θέλει πχ μερικά δεύτερα να ενημερώσει τα rss ή θέλει 10 λεπτά?

 

a) quickgps 5 δευτ.

b) opera 3-10 δευτ.

c) rss ?

d) msn ?

e) spbweather 5-10 δευτ

g) google earth maps αστο καλυτερα...(θα πληρωσεις πολλα:D)

 

Ρωτάω γιατί είναι η περίοδος της επιδότησης και αναρωτιέμαι αν αξίζει να φύγω από την cosmote και να πάω στην wind. H απάντηση σας θα κρίνει και την απόφαση μου. Αν δηλαδή μπορώ να τα κάνω όλα αυτά με 3,5 ευρώ το μήνα είμαστε οκ ;)

 

Οπου και να πας το ιδιο ειναι περιπου,αρκει να μην κατεβαζεις πολλα Kb

Link to comment
Share on other sites

Mα το θέμα είναι πως με το wind plus κάποιος μου είπε ότι πληρώνεις μόνο 3,5 € το μήνα όσο και να το χρησιμοποιείς. Γι'αυτό ρωτάω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτές τις υπηρεσίες ή μόνο τα sites της wind.
Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί ας στείλει ενα λινκ με την γνήσια ΡΟΜ της ACE και τα ελληνικά....

Ευχαριστώ πολύ!!!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις κανείς πώς γίνεται απεγκατάσταση προγραμμάτων;

 

Ρυθμίσεις/σύστημα/αφαίρεση προγραμμάτων.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

εχω εγκαταστησει το Inesoft address book - Greek και δουλευει κανονικα!εχω αποθηκευμενες μεσα στο κινητο τις επαφες μου απο το outlook αλλα εχω κ στην καρτα sim μου περασμενες καποιες επαφες τις οποιες δεν θελω να στις σβησω! το προβλημα ειναι οτι ενω εχω επιλεγμενο το hide contacts from sim card ,δεν μου τις δειχνει οταν κανω αναζητηση καποιο ονομα ,αλλα οταν παταω κλιση μου την δειχνει την επαφη αν την εχω κ στην καρτα sim οπως την εχω εκει(αλλα με ακαταλαβηστικα γραμματα κ κενα )!πως μπορει να διορθοθει αυτο το προβλημα ρε παιδια?help καποιος γιατι μου εχει σπασει τα νευρα!
http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όποιος μπορεί ας στείλει ενα λινκ με την γνήσια ΡΟΜ της ACE και τα ελληνικά....

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

H official shipped ROM: ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Polaris/RUU_Polaris_HTC_WWE_1.25.405.1_radio_sign_25.65.30.04_1.58.21.23_Ship.exe

 

Kai ta ellinika tis ACE: http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=7210

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους και συγνωμη αν δε βρισκομαι στο σωστο forum αλλα ειμαι τελειως στραβαδι γενικα με τα forum αλλα και τα pda που πλεον το εχω αναγκη.

οι ερωτησεις μου λοιπον: 1. μετα απο μια ερευνα αγορας σκεφτομαι να αγορασω το htc 3650 χωρις ομως να αποκλειω και το htc 3300 οι διαφορες ειναι μεγαλες?

2. με Cosmote και την επιδοτηση μου μου βγαινει στα 450 και απο οτι ειδα στη συσκευασια περιεχει και το igo. αραγε ειναι μονο για Ελλασα ή και για Ευρωπη? σε περιπτωση που ειναι μονο για ελλαδα ποσο εχει το igo για Ευρωπη και θα με καλυψει για ενα ταξιδακι που θα παω συντομα στη Γερμανια?επιπλεον ζω και εργαζομαι στα Χανια και λογω δουλειας θελω να σωζω διαδρομες κυριως σε χωρια για να εχω τη δυνατοτητα να ξαναπηγαινω αργοτερα ευκολα γιατι εχω και τεραστιο προβλημα μνημης:) θα εχω αυτη τη δυνατοτητα με το igo αν και απο οτι εχω καταλαβει απο αυτα που εχω διαβασει μεχρι τωρα για επαρχια το destinator ειναι μονοδρομος..

σας ευχαριστω πολυ και sorry εαν εχω κανει κατι λαθος:worry:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους και συγνωμη αν δε βρισκομαι στο σωστο forum αλλα ειμαι τελειως στραβαδι γενικα με τα forum αλλα και τα pda που πλεον το εχω αναγκη.

οι ερωτησεις μου λοιπον: 1. μετα απο μια ερευνα αγορας σκεφτομαι να αγορασω το htc 3650 χωρις ομως να αποκλειω και το htc 3300 οι διαφορες ειναι μεγαλες?

2. με Cosmote και την επιδοτηση μου μου βγαινει στα 450 και απο οτι ειδα στη συσκευασια περιεχει και το igo. αραγε ειναι μονο για Ελλασα ή και για Ευρωπη? σε περιπτωση που ειναι μονο για ελλαδα ποσο εχει το igo για Ευρωπη και θα με καλυψει για ενα ταξιδακι που θα παω συντομα στη Γερμανια?επιπλεον ζω και εργαζομαι στα Χανια και λογω δουλειας θελω να σωζω διαδρομες κυριως σε χωρια για να εχω τη δυνατοτητα να ξαναπηγαινω αργοτερα ευκολα γιατι εχω και τεραστιο προβλημα μνημης:) θα εχω αυτη τη δυνατοτητα με το igo αν και απο οτι εχω καταλαβει απο αυτα που εχω διαβασει μεχρι τωρα για επαρχια το destinator ειναι μονοδρομος..

σας ευχαριστω πολυ και sorry εαν εχω κανει κατι λαθος:worry:

 

1)για τις διαφορες μεταξυ 3650 και 3300 μπορω να σου πω οτι πραγματι ειναι αρκετα μεγαλες και μαλλον το 3650 ειναι προτιμοτερο.

θα πρεπει παντως να μας πεις και τι χρηση σκοπευεις να του κανεις και τι διαφορα στην τιμη βρισκεις αναμεσα στα 2.

2)το iGO που περιεχεται στην εκδοση που βρηκες εχει μονο χαρτη ελλαδας.

αν το θελεις και για ευρωπητοτε η θα πρεπει να αγορασεις χωριστα τους χαρτες ευρωπης του igo η θα πρεπει να αγορασεις ενα προγραμμα της προκοπης για ευρωπη βλεπε τομτομ.

για ελλαδα παντως φυσικα και ειναι καλυτερο να παρεις την συσκευη χωρις προγραμμα πλοηγησης (καπου 100 ευρω πιο φτηνα)και να αγορασεις χωριστα το destinator.στο οποιο μπορεις στην συνεχεια να βαλεις και τους χαρτες ευρωπης.

για το αν θα μπορεις να σωζεις τις διαδρομες μπορω να σου πω οτι σε ολα τα προγραμματα υπαρχει η επιλογη να διαλεγεις το προορισμο απο μια λιστα με τους προσφατους προορισμους οποτε δεν θα εχεις προβλημα ετσι και αλλιως.

για μενα η καλυτερη λυση ειναι να αγορασεις την συσκευη σκετη.

να φορτωσεις πανω της και τα 3 προγραμματα που σου ανεφερα (τις δοκιμαστικες δωρεαν εκδοσεις;):D)να δεις πιο θεωρεις καλυτερο για τις αναγκες σου και μετα να αγορασεις αυτο που θεωρεις οτι σου κανει.

αυτα απο μενα και καλη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εδώ και ένα χρόνο κάτοχος του P3600 . Πριν είχα για 2 χρονια το S100.

 

Ανοιξε η επιδότηση και με τρώει για αγορά νέας συσκευής.

 

Αλλά με όλα όσα διαβάζω έδω μπερδευτεί για το ποιά συσκευή .

Ελεγα να πάω για το HTC cruise αλλά με αυτά που διαβάζω κάτι δεν μου αρέσει. Ειδικά οι επιδόσεις σε video και γραφικά.

Για τον Qualcomm 400MHz και τους drivers δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα.

Επίσεις θα ήθελα SiRF Star III GPS γιατί συκρίνοντας το δικο μου 3600 με το X500 της E-Ten είδα συμαντική διαφορά.

 

Ποιά είναι η γνώμη σας . Αγορά ή Αναμονή .

Βγαίνει τίποτα καινούργιο μέσα στο καλοκαίρι ?

 

Κάντε καμιά πρόταση . και για άλλες συσκευές

Απαραίτητα χαρακτηριστικά

FM , (256MB Rom / 128MB Ram), k.l.p.

 

To Ρ6500 τι λέει ?

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση που θα κάνω είχε νομίζω απαντηθεί παλαιότερα (πρίν 1 μήνα περίπου) αλλά παρόλο που έψαξα δεν κατάφερα να βρω την απάντηση και επίσης δεν ξέρω αν άλλαξαν τα δεδομένα στην υπόθεση.

 

Με το wind plus ποιες από τις παρακάτω υπηρεσίες (και πως?) μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε? Επίσης ποιες είναι οι ταχύτητες? Θέλει πχ μερικά δεύτερα να ενημερώσει τα rss ή θέλει 10 λεπτά?

 

a) quickgps

b) opera

c) rss

d) msn

e) spbweather

g) google earth maps

 

Ρωτάω γιατί είναι η περίοδος της επιδότησης και αναρωτιέμαι αν αξίζει να φύγω από την cosmote και να πάω στην wind. H απάντηση σας θα κρίνει και την απόφαση μου. Αν δηλαδή μπορώ να τα κάνω όλα αυτά με 3,5 ευρώ το μήνα είμαστε οκ ;)

 

A) Ναι

Β) Με IE σερφαρεις κανονικα αλλα αργει λιγο, με Opera πολλες σελιδες δεν θα μπορεις να τις δεις

Γ)Νομιζω πως ναι, χωρις καθυστερυση, οι ταχυτητες με 3G φτανουν 1,5+ Μbit

Δ)Msn οχι, με EQO mobile απροβληματιστα.

Ε) Κανονικα

G) Κανονικα (τα σπαει)

 

Μπορεις να το κανεις και Modem για το laptop σου και να σερφαρεις κανονικα, στην ουσια το μονο προβλημα που εχεις ειναι οτι δεν μπορεις να κανεις download πανω απο 1 μβ και να κανεις streaming.

 

ΥΓ. Εχει βγει patch για ενημερωση HTC Weather με wind plus.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=371591

Εμενα δουλεψε το 1,5 παρτε backup πρωτα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Eυχαριστώ αρχηγε!!!

Αν δεν είχαμε και σένα στο φόρουμ...:rolleyes:

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

εχω εγκαταστησει το Inesoft address book - Greek και δουλευει κανονικα!εχω αποθηκευμενες μεσα στο κινητο τις επαφες μου απο το outlook αλλα εχω κ στην καρτα sim μου περασμενες καποιες επαφες τις οποιες δεν θελω να στις σβησω! το προβλημα ειναι οτι ενω εχω επιλεγμενο το hide contacts from sim card ,δεν μου τις δειχνει οταν κανω αναζητηση καποιο ονομα ,αλλα οταν παταω κλιση μου την δειχνει την επαφη αν την εχω κ στην καρτα sim οπως την εχω εκει(αλλα με ακαταλαβηστικα γραμματα κ κενα )!πως μπορει να διορθοθει αυτο το προβλημα ρε παιδια?help καποιος γιατι μου εχει σπασει τα νευρα!

 

καμια βοηθεια κ σε μενα....????

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

καμια βοηθεια κ σε μενα....????

 

Αν θες να μην εμφανιζονται καθολου απενεργοποιησετες με το Advanced configuration tool.

Aν θες να φαινοντε κανονικα πρεπει να τις κανεις επαιξεργασια απο το ppc με πληκτρολογιο unikode (οχι με αυτο που στελνει sms 160 χαρ).

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εδώ και ένα χρόνο κάτοχος του P3600 . Πριν είχα για 2 χρονια το S100.

 

Ανοιξε η επιδότηση και με τρώει για αγορά νέας συσκευής.

 

Αλλά με όλα όσα διαβάζω έδω μπερδευτεί για το ποιά συσκευή .

Ελεγα να πάω για το HTC cruise αλλά με αυτά που διαβάζω κάτι δεν μου αρέσει. Ειδικά οι επιδόσεις σε video και γραφικά.

Για τον Qualcomm 400MHz και τους drivers δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα.

Επίσεις θα ήθελα SiRF Star III GPS γιατί συκρίνοντας το δικο μου 3600 με το X500 της E-Ten είδα συμαντική διαφορά.

 

Ποιά είναι η γνώμη σας . Αγορά ή Αναμονή .

Βγαίνει τίποτα καινούργιο μέσα στο καλοκαίρι ?

 

Κάντε καμιά πρόταση . και για άλλες συσκευές

Απαραίτητα χαρακτηριστικά

FM , (256MB Rom / 128MB Ram), k.l.p.

 

To Ρ6500 τι λέει ?

 

Καλυτερα να κοιταξεις απο κοντα σε καταστημα, το gps του 3650 παιζει αψογα με destinator7, δεν ξερω ποσο καλυτερα θα μπορουσε να δουλεψει δεν το εχω δει σε αλλη συσκευη, βιντεο κλιπ που εχω 320χ240 wmv τα βλεπω μια χαρα.

Ριξε και ενα ψαξιμο στα forum.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...