Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

pedia kalimera ki apo mena.

Mia erotisi tha ithela na kanw sorry an exei apantithei prin alla den mporesa na vrw kati me tin anazitish.

parolo pou exw energopoihsei to orio taxititas na me proeidopoiei dil den to kanei xerei kaneis giati??

tnx

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω αλλα αυτοι που εχουν το ελληνικο cruise απο την ace μπορουν να μας πουν αν εχει ελληνικό handwriting?

και τελικα αν μπορουμε να βρουμε και για το αγγλικο cruise?

 

Eυχαριστω για το χρονο σας

 

Den exei Ellhniko Handwriting

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

αρα το ελληνικο cruise εχει ουσιαστικα μονο ελληνικο μενου στα windows και ελληνικο

πληκτρολογιο (που μπορει να μπει και στο αγγλικο )

Σωστα ?

Link to comment
Share on other sites

αρα το ελληνικο cruise εχει ουσιαστικα μονο ελληνικο μενου στα windows και ελληνικο

πληκτρολογιο (που μπορει να μπει και στο αγγλικο )

Σωστα ?

 

δηλαδή και το χρυσοπληρώνουμε και περιορισμένες δυνατότητες, πάλι, έχουμε. αμαν αυτη η ΑCE...

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Αν βρείτε τρόπο να βάζουμε το ελληνικό πληκτρολόγιο του cruise σε άλλη συσκευή, το θέλω και γω.

 

 

και εγω :worry::worry: :lol::lol::D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ την παρέα. δηλαδή αν το αγοράσουμε με αγγλική rom δεν θα μπορούμε να γράφουμε μηνύματα στα ελληνικά και να κρατάμε τις επαφές πάλι στα ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ την παρέα. δηλαδή αν το αγοράσουμε με αγγλική rom δεν θα μπορούμε να γράφουμε μηνύματα στα ελληνικά και να κρατάμε τις επαφές πάλι στα ελληνικά?

 

Εχει ξανααπαντηθει αυτο...

Θα μπορειτε να γραφετε και μηνυματα και επαφες στα ελληνικα.

Αυτο που δε θα μπορειτε ειναι να κανετε quick search στις επαφες,και δε θα εχετε το tx9 της ace(και γενικα πληρη υποστηριξη ελληνικων).Μονο με cooked rom οταν βγει καμια τετοια χανοντας βεβαια την εγγυηση βαζοντας την.

Link to comment
Share on other sites

1) Θέλω κ εγώ να μου πεις κάποιος που μπορώ να βρω το Ελληνικό keyboard του Cruise κ το Ελληνικό Contacts γιατί έχω ξένη ROM. Εκτός αν υπάρχουν αντίστοιχα προγραμματάκια για την δουλειά αυτή. Πάντως contact για Ελληνικά ακόμα δε μπόρεσα βρω, κάτι καλό δλδ. Για SMS, κάποιος από εδω μεσα θα με βρισει γιατι μου έχει στείλει 3 φορές (!!!!) ένα πρόγραμμα για ελληνικά SMS κ κάθε φορά το σβήνω από λάθος... :D sorry...

 

2) TonyK μια κ ασχολήθηκες με το Destinator κ το Cruise, μήπως δοκίμασες καμιά παλιότερη έκδοση του? Λογικά η παλιότερη, version του 7, η οποία κατά την γνώμη μου είναι καλύτερη δε πρέπει να έχει πρόβλημα με το Cruise, όπως είχε στο Artemis,ε?

Επίσης στη version που αναφέρεις πως μπορούμε να του πουμε, ενώ κάνουμε προήγηση κ βλέπουμε τον χάρτη, να μας λέει τα χιλιόμετρα που τρέχουμε, το ύψος κτλ κτλ. Στη προηγούμενη version υπήρχε αυτό από μόνο του, σε αυτή δε μπόρεσα να το βρω.

 

3) Τo Hibernate δε λειτουργεί για το Cruise ή δεν έχει καθόλου memory leak η συσκευή?!?!?!! Ξεκινάει με 60 κ κάτι κ μετά για 3.. 4 μέρες, ίσως κ περισσότερο παραμένει στο 54, χωρίς να την χάνει. Όταν πατάω Hibernate μου βγάζει ότι χάνει -46 (παράδειγμα) από την μνήμη του. Αυτό μου το έκανε στο Άρτεμης όταν δεν είχε κάτι άλλο να σβήσει από την RAM. Δλδ με το δευτερό συνεχόμενο πάτημα, τώρα μου το κάνει αμέσως.

 

Ευχαριστώ παιδια.. μπορείται να βρίσετε ελευθερα, τόσο εύκολα που ξεχνάω κ ρωτάω τα ίδια κ τα ίδια, θα ξεχάσω κ τα μπινελίκια. :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την αμεση απόκριση. το xt9 διαφέρει σε κάτι από το γνωστό t9? ευχαριστώ προκαταβολικά και συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός αλλά είμαι αρχάριος στα ppc.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την αμεση απόκριση. το xt9 διαφέρει σε κάτι από το γνωστό t9? ευχαριστώ προκαταβολικά και συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός αλλά είμαι αρχάριος στα ppc.

 

 

Διαφερει στο οτι με xt9 με δυο-τρια γραμματα σου βγαζει ολοκληρη τη λεξη,και οτι απομνημονευει αυτοματα λεξεις που βαζεις συχνοτερα εσυ.. πχ γραφεις Cr και σου βγαζει αμεσως cruise. :)

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις ποτε θα φερει η cosmote το cruise?......thanks!!!

 

Σημερα ρώτησα Vodafone και δεν έχει ιδέα!!! πιστεύω σε μια εβδομάδα θα αρχίσουν όλοι να το δίνουν...

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

 

2) TonyK μια κ ασχολήθηκες με το Destinator κ το Cruise, μήπως δοκίμασες καμιά παλιότερη έκδοση του? Λογικά η παλιότερη, version του 7, η οποία κατά την γνώμη μου είναι καλύτερη δε πρέπει να έχει πρόβλημα με το Cruise, όπως είχε στο Artemis,ε?

Επίσης στη version που αναφέρεις πως μπορούμε να του πουμε, ενώ κάνουμε προήγηση κ βλέπουμε τον χάρτη, να μας λέει τα χιλιόμετρα που τρέχουμε, το ύψος κτλ κτλ. Στη προηγούμενη version υπήρχε αυτό από μόνο του, σε αυτή δε μπόρεσα να το βρω.

Εγω φιλε μου θα κανω hard reset γιατι καταφερα και εκανα το destinator και επαιξε μονο για μια μερα και μετα τιποτα.μου κολλαει στην αρχικη οθονη και δεν ξεκιναει καν. καποιο κολλημα εχει φαει στο registry με το destcore.dll μαλλον.δεν εξηγειτε αλλιως.

και το στραβο ειναι οτι εχω δοκιμασει ολες τις εκδοσεις του 6 και του 7 και μου κολλανε ολες.

τωρα σ'αυτο που με ρωτησες, τερμα κατω οταν εισαι στο χαρτη και σου δειχνει που βρισκεσαι, γραφει συνηθως την οδο που εισαι η κατι αλλο. Αν πατησεις πανω εκει σου δειχνει ταχυτητα και υψομετρο και αν ξαναπατησεις σου δειχνει ωρα.καθε φορα που πατας εκει σου δειχνει και αλλα.οποτε πατα μεχρι να σου δειξει υψομετρο και ταχυτητα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αρκετές φορές ενεργοποιείται το activesync από μόνο του και χωρίς να έχω κάνει σύνδεση με το pc.Στο φόρουμ της NGI δίνουν μία λύση η οποία όμως δεν μου δούλεψε.Το έχει προσέξει κανείς άλλος αυτό;
Link to comment
Share on other sites

TonyK αυτό ακριβώς λέω.. εκεί τέρμα κάτω σε μένα λείπει αυτή η μπάρα, που υπήρχε στις προηγούμενες εκδόσης του 7.....
Link to comment
Share on other sites

Αρκετές φορές ενεργοποιείται το activesync από μόνο του και χωρίς να έχω κάνει σύνδεση με το pc.Στο φόρουμ της NGI δίνουν μία λύση η οποία όμως δεν μου δούλεψε.Το έχει προσέξει κανείς άλλος αυτό;

 

 

η λυση ειναι δικια μου και δουλευει με me sktools 3.1.10 σε ολα τα ppc

Link to comment
Share on other sites

TonyK αυτό ακριβώς λέω.. εκεί τέρμα κάτω σε μένα λείπει αυτή η μπάρα, που υπήρχε στις προηγούμενες εκδόσης του 7.....

στις ρυθμισεις εμφανισης η στις ρυθμισεις του χαρτη καπου εκει εχει επιλογη για να σου βγαζει τη μπαρα εκει κατω. μολις καταφερω και φτιαξω το δικο μου να παιζει και δω τις ρυθμισεις θα σου στειλω pm.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αρκετές φορές ενεργοποιείται το activesync από μόνο του και χωρίς να έχω κάνει σύνδεση με το pc.Στο φόρουμ της NGI δίνουν μία λύση η οποία όμως δεν μου δούλεψε.Το έχει προσέξει κανείς άλλος αυτό;

 

 

η λυση ειναι δικια μου και δουλευει με me sktools 3.1.10 σε ολα τα ppc

 

ευχαριστουμε για την λυση σου φιλε μου :)

σε μενα δουλεψε μια χαρα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς για εμένα μου προέκυψε ένα ξαφνικό πρόβλημα με την οθόνη του CRUISE που το έχω παραλάβει εδώ και 10 ημέρες.

Ενώ δεν το χρησιμοποιούσα (ήμουν σε διακοπές) και είχα σαν κινητό λόγω ευχρηστίας το NOKIA E65 ανοίγοντάς το μετά από 3 ημέρες (βρισκόμενο μέσα στην θήκη του) το 1/3 της οθόνης προς το επάνω μέρος δείχνει αχρηστευμένο και το υπόλοιπο λειτουργεί κανονικά εκτός μίας κάθετης πράσινης γραμμής.

Έψαξα σε διάφορα forums για αντίστοιχο πρόβλημα και το μόνο που ανακάλυψα έιναι ότι η ACE HELLAS δεν αποδέχεται γενικώς ώς πρόβληματα που άνηκουν στην εγγύηση , τα προβλήματα των οθονών και ως εκ τούτου δεν τα αναγνωρίζει μέσα στην εγγύηση των μηχανημάτων HTC.

Έχει κανείς καμία ιδέα για αντίστοιχο πρόβλημα ή παρεμφερές.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς για εμένα μου προέκυψε ένα ξαφνικό πρόβλημα με την οθόνη του CRUISE που το έχω παραλάβει εδώ και 10 ημέρες.

Ενώ δεν το χρησιμοποιούσα (ήμουν σε διακοπές) και είχα σαν κινητό λόγω ευχρηστίας το NOKIA E65 ανοίγοντάς το μετά από 3 ημέρες (βρισκόμενο μέσα στην θήκη του) το 1/3 της οθόνης προς το επάνω μέρος δείχνει αχρηστευμένο και το υπόλοιπο λειτουργεί κανονικά εκτός μίας κάθετης πράσινης γραμμής.

Έψαξα σε διάφορα forums για αντίστοιχο πρόβλημα και το μόνο που ανακάλυψα έιναι ότι η ACE HELLAS δεν αποδέχεται γενικώς ώς πρόβληματα που άνηκουν στην εγγύηση , τα προβλήματα των οθονών και ως εκ τούτου δεν τα αναγνωρίζει μέσα στην εγγύηση των μηχανημάτων HTC.

Έχει κανείς καμία ιδέα για αντίστοιχο πρόβλημα ή παρεμφερές.

 

πήρες δηλαδή ppc ελληνικο apo thn ace hellas το οποίο εχει πρόβλημα με την οθόνη και το πήγες εκει και δεν στο φτιάχνουν ή στο αλλάζουν?

αυτό εννοείς?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

πήρες δηλαδή ppc ελληνικο apo thn ace hellas το οποίο εχει πρόβλημα με την οθόνη και το πήγες εκει και δεν στο φτιάχνουν ή στο αλλάζουν?

αυτό εννοείς?

Δεν έχω πάει ακόμη στην acehellas λογω απογραφής τους αλλά σε κάποιο post συζητούσαν αντίστοιχο πρόβλημα και ζητούσαν ως επισκευή περίπου 300 €

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα σε διάφορα forums για αντίστοιχο πρόβλημα και το μόνο που ανακάλυψα έιναι ότι η ACE HELLAS δεν αποδέχεται γενικώς ώς πρόβληματα που άνηκουν στην εγγύηση , τα προβλήματα των οθονών και ως εκ τούτου δεν τα αναγνωρίζει μέσα στην εγγύηση των μηχανημάτων HTC.

Δε νομίζω ότι ισχύει αυτό.Από τη στιγμή που σου αλλάζουν/επισκευάζουν δωρεάν μία συσκευή που έχει καμμένο pixel (που είναι πρόβλημα οθόνης),έτσι θα πρέπει να σου αλλάξουν/επισκευάσουν και αυτή αφού είναι ελλατωματική.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πάει ακόμη στην acehellas λογω απογραφής τους αλλά σε κάποιο post συζητούσαν αντίστοιχο πρόβλημα και ζητούσαν ως επισκευή περίπου 300 €

 

δηλαδή εσυ ρε φιλε έβγαλες συμπέρασμα οτι δεν στο φτιάχνουν χωρίς να έχεις παει εκει,επειδή διάβασες κάπου ενα ποστ.

 

 

αν η συσκευή σου ειναι ελαττωματική να εισαι σίγουρος οτι θα στη φτιάξουν.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...