Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6267


MobileMan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν προσέξεις την μπαταρία είναι 1020mAh σε σχέση με την κανονική BL-5C που είναι 970mAH.

 

I know;):)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 310
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με γεια σου rostropol !!!

Απο ογκο τι λεει το κινητο?ειναι μεγαλουτσικο ?

Πες μια γνωμη να ξερουμε :) ...

 

Πολύ καλή φορητότητα έχει,μια χαρά μέγεθος,σε καμμία περίπτωση δεν θα το έλεγα μεγαλούτσικο;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες! Τελικά πήρα με την επιδότηση το 7390, το οποίο με απογοήτευσε σφόδρα. Τη Δευτέρα θα πάω να το πουλήσω, ακόμα είναι ολοκαίνουριο και θα αγοράσω μάλλον το 6267. Δε μου λέτε, πώς τα πάει από ένταση ήχου το 6267 στα mp3; Με ενδιαφέρει απόλυτα το θέμα. Το 7390 ήταν αισχρό. Αν και αγόρασα μετατροπέα από 2.5 σε 3.5mm jack και τοποθέτησα ακουστικά της αρεσκείας μου, ο ήχος δε βελτιώθηκε θεαματικά. Το 6267 τα πάει καλά από ήχο; Έχω το 6300 που βγάζει τέλειο και δυνατό ήχο, αλλά δεν έχει μεγάλη αυτονομία. Το 6267 έμαθα πως τα πάει καλά και από αυτονομία και από SAR. Πείτε μου σας παρακαλώ εντυπώσεις από τον ήχο και από την οθόνη. Ελπίζω να μην έχει αισθητήρα φωτός η οθόνη και να είναι λαμπρή και καθαρή και όχι σαν του απαίσιου 7390. Διαφωτίστε με σας παρακαλώ! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Ηχος ΚΑΜΠΑΝΑ ειδικά με ανταπτοράκι που πήρα και 'γω σήμερα από ΡΑΔΙΟ ΚΑΤΟΥΜΑ (90 cents),πολύ δυνατα,μα πολύ δυνατό και το ράδιο και τα mp3:):);)

η οθονάρα του είναι πολύ φωτεινή,κρύσταλλο,υπερευκρινής,χωρίς βέβαια τον μ@********ο αισθητήρα φωτός του 7390.

Link to comment
Share on other sites

εμένα παιδιά με απασχολεί πολύ το θέμα με την απόδοση του ήχου στην διάρκεια κλήσης με την χρήση των ενσύρματων ακουστικών που δίνει. Μακάρι να μην έχει το ίδιο ελάττωμα του 6300 που για να ακούσεις τον άλλον έπρεπε να βγάλεις τα ακουστικά και να μιλήσεις απευθείας από το τηλέφωνο.....:(

το τέσταρες σε εξωτερικό χώρο; ακους καλά με τα ακουστικά όταν είσαι στο δρόμο ή στο λεωφορείο κτλ;;;

σας έχω ζαλίσει με το θέμα αυτό αλλά υπάρχει λόγος!:lol:

εγώ λέω να το πάρω αύριο από το FNAC ή το πλαίσιο, θα δω. Βασικά θα ήθελα να το δω και ζωντανά ανοιχτό σε κανένα κατάστημα αλλά δεν ξέρω που το έχουν ανοιχτό. Μήπως ξέρει κανείς;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμένα παιδιά με απασχολεί πολύ το θέμα με την απόδοση του ήχου στην διάρκεια κλήσης με την χρήση των ενσύρματων ακουστικών που δίνει. Μακάρι να μην έχει το ίδιο ελάττωμα του 6300 που για να ακούσεις τον άλλον έπρεπε να βγάλεις τα ακουστικά και να μιλήσεις απευθείας από το τηλέφωνο.....:(

το τέσταρες σε εξωτερικό χώρο; ακους καλά με τα ακουστικά όταν είσαι στο δρόμο ή στο λεωφορείο κτλ;;;

σας έχω ζαλίσει με το θέμα αυτό αλλά υπάρχει λόγος!:lol:

εγώ λέω να το πάρω αύριο από το FNAC ή το πλαίσιο, θα δω. Βασικά θα ήθελα να το δω και ζωντανά ανοιχτό σε κανένα κατάστημα αλλά δεν ξέρω που το έχουν ανοιχτό. Μήπως ξέρει κανείς;;

Κατηγορηματικά σε διαβεβαιώ και ως οδηγός δικύκλου ότι έχουν άριστη απόδοση σε συνθήκες κυκλοφορίας κλπ. Ξεκόλλα,το κινητάκι αξίζει,σε FNAC αλλά και στο ΠΛΑΙΣΙΟ Mall μπορεί να το έχουν και σε demo συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

εμένα παιδιά με απασχολεί πολύ το θέμα με την απόδοση του ήχου στην διάρκεια κλήσης με την χρήση των ενσύρματων ακουστικών που δίνει. Μακάρι να μην έχει το ίδιο ελάττωμα του 6300 που για να ακούσεις τον άλλον έπρεπε να βγάλεις τα ακουστικά και να μιλήσεις απευθείας από το τηλέφωνο.....:(

το τέσταρες σε εξωτερικό χώρο; ακους καλά με τα ακουστικά όταν είσαι στο δρόμο ή στο λεωφορείο κτλ;;;

σας έχω ζαλίσει με το θέμα αυτό αλλά υπάρχει λόγος!:lol:

εγώ λέω να το πάρω αύριο από το FNAC ή το πλαίσιο, θα δω. Βασικά θα ήθελα να το δω και ζωντανά ανοιχτό σε κανένα κατάστημα αλλά δεν ξέρω που το έχουν ανοιχτό. Μήπως ξέρει κανείς;;

 

Εμένα δε μου συμβαίνει αυτό που λες με το 6300, είναι τέλειο απ' όλες τις απόψεις, δε μου έχει βγάλει απολύτως κανένα ελάττωμα. Μήπως να το πήγαινες για καμιά αναβάθμιση; Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας! Μάλλον θα το πάρω το 6267 αν και είναι ψιλογκουμούτσα!

Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα να βρω και την μέγιστη τιμή SAR και την βρήκα στο εγχειρίδιο χρήσης,στις τελευταίες σελίδες του 0,31:):w00t::w00t: μόνο,just perfect !
Link to comment
Share on other sites

ποσο θα κανει??

 

Αν διαβαζες λιγο τα προηγουμενα ..:rolleyes:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2016376#post2016376

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2040307#post2040307

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τελείως αντικειμενικά:

1.σαν σχεδίαση είναι καλο

2.σαν υλικά είναι απαράδεκτο [πολύ πλαστικούρα]

3.η οθόνη του δεν είναι τόσο λαμπερή όπως περιγράφουν κάποιοι χρήστες. Είναι πιο φωτεινή από του 7390 αλλά όχι τόσο λαμπερή οσο του 6300 και κάποιων samsung ή motorola με τα οποία το σύγκρινα κρατώντας τα δίπλα δίπλα. :worry:

 

Σε γενικές γραμμές είναι σαν φουσκωτό....εντάξει σίγουρα οι λειτουργίες του είναι πολύ καλές [δεν έκανα και μεγάλη χρήση βέβαια] αλλά η οθόνη και τα υλικά κατασκευής του δικαιολογούν πλήρως την προσιτή τιμή του;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλά έχει πολύ χαμηλό SAR κι αυτό για μένα είναι ένας ιδιαίτερα σημαντικός παράγοντας. Η αλήθεια είναι πως σχεδιαστικά πάσχει. Τώρα αν η οθόνη του είναι λίγο πιο σκοτεινή από του 6300 μου, αυτό δεν με χαλάει. Απλά το πάχος του είναι κάπως μεγάλο και αν τρίζουν και τα πλαστικά του σίγουρα αυτό είναι ένα ακόμη ελάττωμα. Marion, περιμένω κάποιοες εντυπώσεις από τον ήχο του στα mp3 (αν είναι καθαρός και δυνατός). Η κάμερα των 2mp και η έλλειψη autofocus με αφήνει παγερά αδιάφορο. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Απλά έχει πολύ χαμηλό SAR κι αυτό για μένα είναι ένας ιδιαίτερα σημαντικός παράγοντας. Η αλήθεια είναι πως σχεδιαστικά πάσχει. Τώρα αν η οθόνη του είναι λίγο πιο σκοτεινή από του 6300 μου, αυτό δεν με χαλάει. Απλά το πάχος του είναι κάπως μεγάλο και αν τρίζουν και τα πλαστικά του σίγουρα αυτό είναι ένα ακόμη ελάττωμα. Marion, περιμένω κάποιοες εντυπώσεις από τον ήχο του στα mp3 (αν είναι καθαρός και δυνατός). Η κάμερα των 2mp και η έλλειψη autofocus με αφήνει παγερά αδιάφορο. Ευχαριστώ.

 

δεν το αγόρασα οποτε δεν ξερω να απαντησω για αποδοση ηχου κτλ. δυστυχως με απογοητευσε σαν εμφανιση και κυριως σαν οθονη. διοτι εβλεπα τα διπλανα samsung, motorola και αλλα nokia που ειχαν λαμπερη οθονη και καταλαβαινα την εντονη διαφορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν το αγόρασα οποτε δεν ξερω να απαντησω για αποδοση ηχου κτλ. δυστυχως με απογοητευσε σαν εμφανιση και κυριως σαν οθονη. διοτι εβλεπα τα διπλανα samsung, motorola και αλλα nokia που ειχαν λαμπερη οθονη και καταλαβαινα την εντονη διαφορα.

 

Α, εντάξει, νόμιζα πως το είχες κάνει ήδη δικό σου! Κι εγώ το είδα σε κατάστημα WIND, και η οθόνη του μου φάνηκε μεν λίγο πιο σκοτεινή απ' ό,τι του 6300 μου, αλλά δεν είχε και μεγάλη διαφορά. Το 7390 είναι που έχει την τεράστια διαφορά. Βέβαια από την άλλη δεν είναι και πολύ ωραίο μια οθόνη να σε στραβώνει από την υπερβολική της φωτεινότητα, ιδίως όταν χρησιμοποιείς το κινητό σε σκοτεινά περιβάλλοντα, είναι ενοχλητικός ο υπερβολικός φωτισμός της οθόνης. Ευχαριστώ, μάλλον θα μείνω με το 6300 μου! :D

Link to comment
Share on other sites

Α, εντάξει, νόμιζα πως το είχες κάνει ήδη δικό σου! Κι εγώ το είδα σε κατάστημα WIND, και η οθόνη του μου φάνηκε μεν λίγο πιο σκοτεινή απ' ό,τι του 6300 μου, αλλά δεν είχε και μεγάλη διαφορά. Το 7390 είναι που έχει την τεράστια διαφορά. Βέβαια από την άλλη δεν είναι και πολύ ωραίο μια οθόνη να σε στραβώνει από την υπερβολική της φωτεινότητα, ιδίως όταν χρησιμοποιείς το κινητό σε σκοτεινά περιβάλλοντα, είναι ενοχλητικός ο υπερβολικός φωτισμός της οθόνης. Ευχαριστώ, μάλλον θα μείνω με το 6300 μου! :D

 

φίλε μου έχει διαφορά η οθόνη διότι αν δεν είχε και ήταν και καλύτερο απο άποψη υλικών όπως το 6131, τότε θα το αγόραζα σίγουρα!

τώρα βέβαια δεν ξέρω μήπως έφταιγε η demo συσκευή....μήπως είχε ελάττωμα..δεν ξέρω.

καλύτερα μείνε με το 6300 διότι θα σου κακοφανεί πολύ η τεράστια διαφορά στα υλικά καθώς το 6300 δεν συγκρίνεται στον τομέα αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου έχει διαφορά η οθόνη διότι αν δεν είχε και ήταν και καλύτερο απο άποψη υλικών όπως το 6131, τότε θα το αγόραζα σίγουρα!

τώρα βέβαια δεν ξέρω μήπως έφταιγε η demo συσκευή....μήπως είχε ελάττωμα..δεν ξέρω.

καλύτερα μείνε με το 6300 διότι θα σου κακοφανεί πολύ η τεράστια διαφορά στα υλικά καθώς το 6300 δεν συγκρίνεται στον τομέα αυτό.

 

Σ' ευχαριστώ για τις συμβουλές σου. Θα το δω και πάλι σε κανένα κατάστημα και βλέπουμε. Απλά με τράβηξε το πολύ χαμηλό του SAR.

 

Μήπως είδε κανείς που το αγόρασε ήδη πού φτιάχτηκε το κινητό; Γερμανία, ή Ουγγαρία;

 

Ηχος ΚΑΜΠΑΝΑ ειδικά με ανταπτοράκι που πήρα και 'γω σήμερα από ΡΑΔΙΟ ΚΑΤΟΥΜΑ (90 cents),πολύ δυνατα,μα πολύ δυνατό και το ράδιο και τα mp3:):);)

η οθονάρα του είναι πολύ φωτεινή,κρύσταλλο,υπερευκρινής,χωρίς βέβαια τον μ@********ο αισθητήρα φωτός του 7390.

 

Δηλαδή αν δεν χρησιμοποιήσεις τον μετατροπέα δεν έχει από μόνο του με τα εργοστασιακά του ακουστικά που έχει στο πακέτο δυνατό ήχο;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

rishi, μπορεις τροποποιησεις τα μηνυματα σου ωστε να μην κανεις πολλα post, με το κουμπι :

 

τροποποιηση

 

Φιλικα,

 

Συγγνώμη, έχεις δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν δεν χρησιμοποιήσεις τον μετατροπέα δεν έχει από μόνο του με τα εργοστασιακά του ακουστικά που έχει στο πακέτο δυνατό ήχο;;;;;;

 

Καλός και αρκετά δυνατός είναι με τα δικά του αλλά με το ανταπτοράκι η ένταση είναι πολύ μεγαλύτερη.Δηλαδή περπατάει με τα δικά του και με το ανταπτοράκι τρέχει:),ωστόσο δεν είναι αναγκαίο να γίνει χρήση του (όπως πχ. με το 7390);):)

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα στα MediaMarkt.Πολύ καλό.Δεν έχει σχήμα σαπουνιού-αυγού ή όπως αλλιώς το χαρακτηρίζουν μερικοί.Μια χαρά συμπαθητικό.Δεν πρόλαβα να το δω παραπάνω γιατί βιαζόμουν.Για τα λεφτά του είναι τέλειο.Αμα ήμουνα σε αναζήτηση κινητού αυτό θα έπαιρνα.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

από πλαστικά και μέγεθος πως πάει;

 

το μέγεθος δεν είναι κακό. μια χαρά είναι. το πρόβλημα είναι τα υλικά του και το πιο κακό είναι ότι η οθόνη του παρόλο που είναι Resolution: 240 x 320 και Color Depth: 24 bit δεν με πείθει όσο η οθόνη του 6300 ή του 5300 κτλ. Εντάξει ίσως να αρέσει σε μερικούς. Αυτά είναι και θέματα υποκειμενικά και διαφοροποιημένης αντίληψης του καλαίσθητου [τι είπα πάλι!έλεος σταματήστε με!:p]

 

πάντως εγω με τα χιλια θα το έπαιρνα αν ήταν πιο ποιοτικό σε υλικά έστω σε κάποια σημεία του και όχι απαραίτητα παντού [όπως το 6131 που έξω είναι πολύ καλό και μέσα πλαστικό] και κυρίως αν μου άρεσε η οθόνη ως προς την ζωντάνια και την ευκρίνεια. Το 6267 έχει μια αίσθηση σαν να κρατάς παιχνίδι κινητό του Jumbo.:happy::O

Αλλά επαναλαμβάνω ότι όλα αυτά τα λέω με βάση την συσκευή που είδα στο Fnac. Δεν ξέρω μια κανονική ή άλλη demo συσκευή πως θα είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, πριν από λίγο επέστρεψα από ένα κατάστημα της Νόκια. Το είδα το κινητό, μου το έκαναν επίδειξη. Εμένα δε μου φάνηκε πλαστικούρα, ούτε σαν παιχνίδι κινητό από τα Τζάμπο. Η οθόνη του είναι κάπως πιο σκοτεινή από το 6300 που έχω, τα σύγκρινα το ένα δίπλα στο άλλο, αλλά η ευκρίνειά της είναι ακριβώς η ίδια. Έβαλα ακριβώς την ίδια εικόνα και στα δύο και τη σύγκρινα. Έβγαλα φωτογραφία, η οποία ήταν αξιοπρεπής κι επίσης με άφησαν να ακούσω μουσική από τα ακουστικά του και από το εξωτερικό του ηχείο. Από τα ακουστικά ο ήχος με ενθουσίασε, είναι λαμπρός και δυνατός, από το εξωτερικό του ηχείο δεν μου προξένησε ιδιαίτερο θαυμασμό, αλλά ακούγεται δυνατά. Τα πλήκτρα του είναι εργονομικά και απαλά, σου δημιουργεί την ανάγκη να γράψεις μήνυμα! Πριν από λίγες μέρες πούλησα το ολοκαίνουριό μου 7390, το οποίο είχε μακράν πολύ σκοτεινότερη οθόνη από του 6267 και ο ήχος του ήταν απαίσιος. Θα το αγοράσω το κινητάκι, μου άρεσε πολύ και ας μην ξεχνάμε το SAR του που είναι μόνο 0.31! Είναι σημαντικός παράγοντας, μην το ξεχνάτε, να βλέπετε πάντα το SAR των συσκευών, πρόκειται για την υγεία μας.
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα :worry: ?

 

επαναλαμβάνω ότι είναι θέμα υποκειμενικό. απλά είπα την εντύπωση που έδωσε όταν το κράτησα στα χέρια μου. γενικά πιστεύω ότι το να φεύγεις από ένα κινητό σαν το 6300 σου κάνει κακό γιατί έχεις καλομάθει στο μέταλλο και μετά όλα σου φαίνονται πλαστικά:happy:

 

rishi καλορίζικο:) εμένα η οθόνη του στην demo συσκευή στο FNAC μου φάνηκε να έχει καποιες ελαφριές σκιές όπως το κοίταγα στο πάνω μέρος. ίσως είναι η κατασκευή της έτσι ή το τζαμάκι να φταίει. Π.χ. στο 5300 που έχω το τζαμάκι κάνει κάτι ανεπαίσθητες ρίγες και ενώ είναι λαμπερή η οθόνη νομίζεις ότι είναι θαμπή σε κάποια σημεία.:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...