Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6267


MobileMan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 310
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαίρετε. Μάλλον θα το πάρω μέσω επιδότησης σε 3 μέρες, οπότε θα σας πω εντυπώσεις. Ελπίζω να μην έχει τον αισθητήρα φωτός για την οθόνη όπως το 7390.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι θυμαμαι , οχι , το 6267 δεν εχει αισθητηρα φωτος...

 

Περιμενουμε τις εντυπωσεις σου λοιπον ...

 

Δεν εχει...;)

 

Περιμενουμε νεα!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Την Τρίτη θα το κρατάω στα χέρια μου. Βασικά με αφήνουν αδιάφορο τα κινητά με λειτουργικό symbian, με ικανοποιεί απόλυτα η σειρά 40 της Νόκια κι επίσης με ενδιαφέρει (επειδή αγαπώ τον εαυτό μου) το SAR μιας συσκευής. Η συγκεκριμένη έχει από τα χαμηλότερα της αγοράς, μόνο 0.31. Επίσης η κάμερα είναι κάτι που με αφήνει επίσης αδιάφορο, καθώς ακόμα και το Ν95 ή το επερχόμενο Κ850 με τα 5 μεγαπίξελ τους δε μπορούν να φτάσουν σε ποιότητα κι ανάλυση την φωτογραφική μου μηχανή. Απορώ γιατί οι περισσότεροι παθαίνουν φρενίτιδα με τα μεγαπίξελς και την αυτόματη εστίαση. Τα κινητά δεν είναι φωτογραφικές μηχανές, απλά μια κάμερα των 2 μεγαπίξελς μπορεί να φωτογραφήσει κάποιες στιγμές που θέλουμε να μας μείνουν αξέχαστες και δεν έχουμε τη φωτ. μηχανή μαζί μας. Επίσης έχουμε αναγάγει το κινητό σε κόσμημα. Γιατί πρέπει να είναι απόλυτα λεπτό και όμορφο; Το 6267 έχει εξελιγμένο music player, κάτι που χρειάζεται σε κάποιες βαρετές στιγμές, όπως και ραδιόφωνο κι επιτέλους δεν έχει αισθητήρα φωτός η οθόνη του και η μπαταρία του κρατάει πολύ. Τι άλλο να ζητήσει ένας μέσος χρήστης που δεν είναι στέλεχος πολυεθνικής, ή οικονομολόγος, ή κομπιουτεράκιας; Αυτά είχα να πω.
Link to comment
Share on other sites

Την Τρίτη θα το κρατάω στα χέρια μου....Επίσης έχουμε αναγάγει το κινητό σε κόσμημα. Γιατί πρέπει να είναι απόλυτα λεπτό και όμορφο;QUOTE]

 

συμφωνώ μαζί σου σε όλα τα σημεία εκτός από το θέμα του όγκου δίοτι για εμάς τις γυναίκες αν είναι τεράστιο υπάρχει ένα πρόβλημα χειρισμού. Πάντως επειδή είδα τις διαστάσεις και το σύγκρινα με το sharp gx29 που έχω τώρα, είναι σχεδόν ίδιο οπότε νομίζω θα είναι εντάξει.

Περιμένουμε με αγωνία τις εντυπώσεις σου! Από που το προμηθεύτηκες και πόσο;:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την Τρίτη θα το κρατάω στα χέρια μου. Βασικά με αφήνουν αδιάφορο τα κινητά με λειτουργικό symbian, με ικανοποιεί απόλυτα η σειρά 40 της Νόκια κι επίσης με ενδιαφέρει (επειδή αγαπώ τον εαυτό μου) το SAR μιας συσκευής. Η συγκεκριμένη έχει από τα χαμηλότερα της αγοράς, μόνο 0.31. Επίσης η κάμερα είναι κάτι που με αφήνει επίσης αδιάφορο, καθώς ακόμα και το Ν95 ή το επερχόμενο Κ850 με τα 5 μεγαπίξελ τους δε μπορούν να φτάσουν σε ποιότητα κι ανάλυση την φωτογραφική μου μηχανή. Απορώ γιατί οι περισσότεροι παθαίνουν φρενίτιδα με τα μεγαπίξελς και την αυτόματη εστίαση. Τα κινητά δεν είναι φωτογραφικές μηχανές, απλά μια κάμερα των 2 μεγαπίξελς μπορεί να φωτογραφήσει κάποιες στιγμές που θέλουμε να μας μείνουν αξέχαστες και δεν έχουμε τη φωτ. μηχανή μαζί μας. Επίσης έχουμε αναγάγει το κινητό σε κόσμημα. Γιατί πρέπει να είναι απόλυτα λεπτό και όμορφο; Το 6267 έχει εξελιγμένο music player, κάτι που χρειάζεται σε κάποιες βαρετές στιγμές, όπως και ραδιόφωνο κι επιτέλους δεν έχει αισθητήρα φωτός η οθόνη του και η μπαταρία του κρατάει πολύ. Τι άλλο να ζητήσει ένας μέσος χρήστης που δεν είναι στέλεχος πολυεθνικής, ή οικονομολόγος, ή κομπιουτεράκιας; Αυτά είχα να πω.

 

 

Αντε ντε... πες μας εντυπωσεις (ποιοτητα κατασκευης, πληκτρολογιο, ηχειο, οθονη, μενου-νεα πραματα, ταχυτητα κτλ κτλ...)

Ααααααα... μεγεια!!:happy:

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής,εξαιρετική οθόνη πολύ φωτεινή,το μενού της πέμπτης έκδοσης με το FP1 είναι ελαφρώς ανανεωμένη στα εικονίδια και την γραφική απεικόνιση-στοίχηση και κίνηση τους,ο music player αλλάζει skins,και αναπαράγει το ραδιόφωνο επίσης σε μεγάλη ένταση και σωστή απόδοση με διεύρηνση στερεοφωνικά,τα ακουστικά έχουν σωστή δυνατή απόδοση τόσο για μουσική όσο και στο ραδιόφωνο.Η κάμερα βγάζει αρκετα καλές κάθετες (δηλαδή 1200 x 1600 και όχι 1600 x 1200 όπως απεικονίζεται στην λειτουργία της κάμερας),η λήψη βίντεο 640 x 480 στα 20 fps πολύ καλή και ομαλή στην αναπαραγωγή του αρχείου.Προεγκατεστημένα το Yahoo Go,Opera Mini,Presenter,World Clock,Sensor και παιχνίδια Golf Tour,Rally 3D......:)

,είναι πλήρες και πολύ σταθερό,αξίζει τα 250 € του:):):)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής,εξαιρετική οθόνη πολύ φωτεινή,το μενού της πέμπτης έκδοσης με το FP1 είναι ελαφρώς ανανεωμένη στα εικονίδια και την γραφική απεικόνιση-στοίχηση και κίνηση τους,ο music player αλλάζει skins,και αναπαράγει το ραδιόφωνο επίσης σε μεγάλη ένταση και σωστή απόδοση με διεύρηνση στερεοφωνικά,τα ακουστικά έχουν σωστή δυνατή απόδοση τόσο για μουσική όσο και στο ραδιόφωνο.Η κάμερα βγάζει αρκετα καλές κάθετες (δηλαδή 1200 x 1600 και όχι 1600 x 1200 όπως απεικονίζεται στην λειτουργία της κάμερας),η λήψη βίντεο 640 x 480 στα 20 fps πολύ καλή και ομαλή στην αναπαραγωγή του αρχείου.Προεγκατεστημένα το Yahoo Go,Opera Mini,Presenter,World Clock,Sensor και παιχνίδια Golf Tour,Rally 3D......:)

,είναι πλήρες και πολύ σταθερό,αξίζει τα 250 € του:):):)

 

Περιμενουμε μια πληρη κατατοπιση αφου παιξεις μαζι του αρκετα!! Καλοριζικο και να το προσεχεις!!

 

- Νεες λειτουργιες και επιλογες στα μενου??

- Με την εξωτερικη οθονη τι μπορεις να δεις και τι να κανεις??

- Το ηχειο πως ακουγεται?

- Οταν βαζεις την miniUSB φορτιζει κιολας?

- Το πακετο τι εχει μεσα?

- Τζαμακι στην οθονη?

- Editor στις φωτος καινουριο εχει??

- Calculator πως αλλαξε, ειναι πιο ευχρηστο τωρα??

- Εχει search πλεον και στην idle screen??

- RDS Radio??

- Μπορουμε να βαλουμε να σωζει τα μηνυματα απευθειας στην καρτα μνημης??

- Ανεβασε εικονες απο μενου και συσκευη καπου να δουμε!!

 

Γενικα σε σχεση με το 6131 τι παραπανω προσφερει?

 

Ευχαριστω και περιμενω νεα!!!;)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Περιμενουμε μια πληρη κατατοπιση αφου παιξεις μαζι του αρκετα!! Καλοριζικο και να το προσεχεις!!

 

- Νεες λειτουργιες και επιλογες στα μενου??

- Με την εξωτερικη οθονη τι μπορεις να δεις και τι να κανεις??

- Το ηχειο πως ακουγεται?

- Οταν βαζεις την miniUSB φορτιζει κιολας?

- Το πακετο τι εχει μεσα?

- Τζαμακι στην οθονη?

- Editor στις φωτος καινουριο εχει??

- Calculator πως αλλαξε, ειναι πιο ευχρηστο τωρα??

- Εχει search πλεον και στην idle screen??

- RDS Radio??

- Μπορουμε να βαλουμε να σωζει τα μηνυματα απευθειας στην καρτα μνημης??

- Ανεβασε εικονες απο μενου και συσκευη καπου να δουμε!!

 

Γενικα σε σχεση με το 6131 τι παραπανω προσφερει?

 

Ευχαριστω και περιμενω νεα!!!;)

 

-Ραδιόφωνο,αυτόματη αναζήτηση σταθμών(υπάρχει και σε άλλα,όμως τώρα είναι πιο γρήγορο),στα μηνύματα άλλαξε ελαφρώς με την παράθεση σε γραμμή εικονιδίων των στοιχείων για προσθήκη(εικόνα,ήχος,...κλπ.)κατα την συγγραφή ακόμα και SMS(πολύ βολικό).

-Εξωτερική οθόνη μόνο για ενδείξεις και αναπαραγωγή μουσικής,αλλαγή σταθμών ραδιοφώνου από τα εξωτερικά πλήκτρα της μίνι οθόνης.

-Πολύ δυνατά και καθαρά.

-miniUSB δεν φορτίζει.

-Περιεχόμενα,φορτιστής,CD,handsfree

-Τζαμάκι δεν έχει όπως στο 6131.

-Editor ίδιο.

-Calculator πολύ πιο εύχρηστο.

-Search στην Idle screen δεν έχει.

-RDS δεν έχει.

Γενικά νομίζω είναι πληρέστερο από το 6131(κάμερα-φλας...ταχύτητα μενού γρήγορη-σταθερότητα)

και καλύτερης ποιότητας κατασκευής κατά την άποψη μου πάντα .

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλορίζικο!!

το πλαίσιο το έχει νομίζω στα 257 ευρώ. Που το βρήκες 250?

να ρωτήσω κάτι πολυ σημαντικό; Στις κλήσεις όταν χρησιμοποιείς τα ακουστικά που δίνουν ακούς καλά τον άλλον και ακούγεσαι το ίδιο καλά; Το λέω γιατί το 6300 έχει πρόβλημα στον τομέα αυτό και την είχα πατήσει.:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλορίζικο!!

το πλαίσιο το έχει νομίζω στα 257 ευρώ. Που το βρήκες 250?

να ρωτήσω κάτι πολυ σημαντικό; Στις κλήσεις όταν χρησιμοποιείς τα ακουστικά που δίνουν ακούς καλά τον άλλον και ακούγεσαι το ίδιο καλά; Το λέω γιατί το 6300 έχει πρόβλημα στον τομέα αυτό και την είχα πατήσει.:happy:

 

257 εννοούσα,τα ακουστικά πολύ σωστά είναι,τα δοκίμασα:)

Link to comment
Share on other sites

Το εχει το Πλαισιο??

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε, να ρωτησω αν

1 εχει στερεοφωνικο ηχειο

2 υποστηριζει ηχογραφηση συνομιλιας διαρκειας

3 εχει καλο σημα

 

1:confused:,;έχει καλή απόδοση,δυνατό και καθαρό χωρίς παραμορφώσεις

2Ναι

3Ναι,πολύ καλό

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!! να ρωτησω κάτι σημαντικό πάλι;;;:lol::lol:

από αυτονομία τι λέει; το ξέρω είναι νωρίς να κρίνεις αλλά όλο και κάτι θα έχεις καταλάβει...η μπαταρια πρέπει να είναι μεγάλη πάντως από ότι είδα. λογικά θα αντέχει περισσότερο από το 6300....

και μια χαζή ερώτηση τώρα: έχει σημείο για να κρεμάσει κάποιος κορδονάκι για να το κρατά;;;:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!! να ρωτησω κάτι σημαντικό πάλι;;;:lol::lol:

από αυτονομία τι λέει; το ξέρω είναι νωρίς να κρίνεις αλλά όλο και κάτι θα έχεις καταλάβει...η μπαταρια πρέπει να είναι μεγάλη πάντως από ότι είδα. λογικά θα αντέχει περισσότερο από το 6300....

και μια χαζή ερώτηση τώρα: έχει σημείο για να κρεμάσει κάποιος κορδονάκι για να το κρατά;;;:D

 

Η μπαταρία είναι η ίδια με το 3110c που κρατάει πολλές μέρες. Είναι λίγο νωρίς να μας πει αυτονομία όποιος το έχει πάρει.

Οσο για το λουράκι δες εδώ

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!! να ρωτησω κάτι σημαντικό πάλι;;;:lol::lol:

από αυτονομία τι λέει; το ξέρω είναι νωρίς να κρίνεις αλλά όλο και κάτι θα έχεις καταλάβει...η μπαταρια πρέπει να είναι μεγάλη πάντως από ότι είδα. λογικά θα αντέχει περισσότερο από το 6300....

και μια χαζή ερώτηση τώρα: έχει σημείο για να κρεμάσει κάποιος κορδονάκι για να το κρατά;;;:D

Την BL5C ποτέ δεν την συμπάθησα γιατί μου άρεσαν κυρίως οι BP5/6M λόγω των πολύ καλών χρόνων αυτονομίας και αντοχής σε ενεργειοβόρες λειτουργίες(παιχνίδια,κάμερα,mp3,κλπ.),όμως στο 6267 σήμερα δεύτερη μέρα με αρκετά από αυτά ακόμα γεμάτη είναι,δείχνει να είναι κτηνάκι ενέργειας:):confused:;)

Link to comment
Share on other sites

Την BL5C ποτέ δεν την συμπάθησα γιατί μου άρεσαν κυρίως οι BP5/6M λόγω των πολύ καλών χρόνων αυτονομίας και αντοχής σε ενεργειοβόρες λειτουργίες(παιχνίδια,κάμερα,mp3,κλπ.),όμως στο 6267 σήμερα δεύτερη μέρα με αρκετά από αυτά ακόμα γεμάτη είναι,δείχνει να είναι κτηνάκι ενέργειας:):confused:;)

 

Αν προσέξεις την μπαταρία είναι 1020mAh σε σχέση με την κανονική BL-5C που είναι 970mAH.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες! Τελικά πήρα με την επιδότηση το 7390, το οποίο με απογοήτευσε σφόδρα. Τη Δευτέρα θα πάω να το πουλήσω, ακόμα είναι ολοκαίνουριο και θα αγοράσω μάλλον το 6267. Δε μου λέτε, πώς τα πάει από ένταση ήχου το 6267 στα mp3; Με ενδιαφέρει απόλυτα το θέμα. Το 7390 ήταν αισχρό. Αν και αγόρασα μετατροπέα από 2.5 σε 3.5mm jack και τοποθέτησα ακουστικά της αρεσκείας μου, ο ήχος δε βελτιώθηκε θεαματικά. Το 6267 τα πάει καλά από ήχο; Έχω το 6300 που βγάζει τέλειο και δυνατό ήχο, αλλά δεν έχει μεγάλη αυτονομία. Το 6267 έμαθα πως τα πάει καλά και από αυτονομία και από SAR. Πείτε μου σας παρακαλώ εντυπώσεις από τον ήχο και από την οθόνη. Ελπίζω να μην έχει αισθητήρα φωτός η οθόνη και να είναι λαμπρή και καθαρή και όχι σαν του απαίσιου 7390. Διαφωτίστε με σας παρακαλώ! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...