Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6267


MobileMan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 310
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ούτε σε μένα χάθηκαν αρχεία, απλά απορρυθμίστηκαν κάποια πραγματάκια, όπως οι συντομεύσεις μου.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν καταφερα να το βρω, υπαρχει καποια επιλογη μεσα στο μενου ετσι ωστε με το που ανοιγω το καπακι του κινητου να ανοιγει αυτοματα και η γραμμη; ή καθε φορα θα πρεπει να πατω εγω το YES για αποδοχη της κλησης;
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει τετοια επιλογη. Δε θυμαμαι ονομα, γιατι κι εγω την εψαχνα και ειχε περιεργη περιγραφη (το δικο μου τηλ δεν εχει ελληνικα).

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει τετοια επιλογη. Δε θυμαμαι ονομα, γιατι κι εγω την εψαχνα και ειχε περιεργη περιγραφη (το δικο μου τηλ δεν εχει ελληνικα).

 

Αν βρεις την διαδρομη του μενου δωστην εστω και στα Αγγλικα.

 

Π.χ. Settings -> κλπ

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το είχα ρωτήσει και γω.Βρίσκεται 3-4 σελίδες πιο πίσω στη σελίδα 7 Θα πας μενού, ρυθμίσεις, κλήσεις, Απάντ. με άνοιγ. τηλ. και θα επιλέξεις ναι.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά...

Λοιπόν...πριν 10 μέρες αγόρασα το 6267...

Από την αρχή και όταν άνοιγα το καπάκι (1 στις 5 φορές) η μέσα οθόνη έμενε μαύρη σαν να μην ενεργοποιούνταν. Όταν το έκλεινα και το ξανα-άνοιγα (το καπάκι) όλα καλά...

 

Έκανα αναβάθμιση firmware και το φαινόμενο λίγο περιορίστηκε αλλά δεν εξαλείφθηκε...

 

Τις τελευταίες 4-5 μέρες η μέσα οθόνη κάνει σαν να τρεμοπαίζει....

 

Σήμερα το πήγα στο ote-shop που το πήρα και είπα για αντικατάσταση συσκευής. Οπότε θα τον στείλουν στη nokia και ελπίζω να αντικατασταθεί....

 

Ήμαρτον...!!!

 

Σήμερα (μετά από 2 εβδομάδες αναμονής) με ειδοποίησαν από το OteShop ότι το service της Nokia δεν το αντικαθιστά (αν και το είχα μόνο 10 μέρες) επειδή το κινητό έχει "γράψει" χρόνο ομιλίας 2 ώρες και 30 λεπτά, ενώ η πολιτική της εταιρείας δικαιολογεί αντικατάσταση μέχρι 30 λεπτά ομιλίας......!!!!!!!!

 

Επίσης, επειδή η βλάβη που έχει (προφανώς προβληματική εσωτερική οθόνη) δεν μπορεί να επισκευασθεί εδώ....θα το στείλουν στη Nokia Ευρώπης....!!!!

 

Τώρα εγώ τι να κάνω...?? Να τα "χώσω" στο OteShop που μου πούλησε προβληματική συσκευή...?? Να τα "χώσω" στη Nokia που προμήθευσε την αγορά με προβληματική συσκευή...? Ή να κάνω τον μ@λ@κ@ και να περιμένω να το επισκευάσουν από Ευρώπη...??

 

Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο....???

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα (μετά από 2 εβδομάδες αναμονής) με ειδοποίησαν από το OteShop ότι το service της Nokia δεν το αντικαθιστά (αν και το είχα μόνο 10 μέρες) επειδή το κινητό έχει "γράψει" χρόνο ομιλίας 2 ώρες και 30 λεπτά, ενώ η πολιτική της εταιρείας δικαιολογεί αντικατάσταση μέχρι 30 λεπτά ομιλίας......!!!!!!!!

 

Επίσης, επειδή η βλάβη που έχει (προφανώς προβληματική εσωτερική οθόνη) δεν μπορεί να επισκευασθεί εδώ....θα το στείλουν στη Nokia Ευρώπης....!!!!

 

 

 

Τώρα εγώ τι να κάνω...?? Να τα "χώσω" στο OteShop που μου πούλησε προβληματική συσκευή...?? Να τα "χώσω" στη Nokia που προμήθευσε την αγορά με προβληματική συσκευή...? Ή να κάνω τον μ@λ@κ@ και να περιμένω να το επισκευάσουν από Ευρώπη...??

 

Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο....???

 

Να τα χώσεις σε όλους και να περιμένεις να επιδιορθωθεί στην Ευρώπη!

Link to comment
Share on other sites

Λεω να πάρω για την σύζυγο μου το 6267 είναι πολύ μεγαλύτερο απο το 6131?Αντέχει η μπαταρία του είναι γρήγορο εχει καλό πομποδέκτη?

Μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση το πολύ χαμηλό του sar (για τηλέφωνο 3G) όπως επίσης οτι επίσης οτι εκπέμπει σε δυο συχνότητες 3G (850 και2100)

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ zoid, έχοντας βιώσει τι σημαίνει Nokia after sales service ένα έχω μόνο να σου ευχηθώ: κουράγιο. Εγώ τότε άκρη με τη Νόκια δεν έβγαλα αλλά εμένα δεν είχε βλάβη, απλώς η ελληνική έκδοση του firmware εκείνου του κινητού είχε bug αναφορικά με τις Ομάδες (άσχετο) και λύση δε μου έδωσαν ποτέ :mad:.

 

Στον 1 μήνα που το έχω μία φορά μόνο μου μαύρισε η οθόνη, ελπίζω να μη μου ξανασυμβεί :blink:.

 

Αναφορικά με την ένταση μου φαίνεται ότι είναι χαμηλή, θα πάω κάποια στιγμή να πάρω κι εγώ αυτό το ανταπτοράκι (αλήθεια, πώς πρέπει να το ζητήσω και πού; ).

 

Τέλος ξέρει κανείς να μου πει πώς μπορώ να χαμηλώσω την ένταση της εισερχόμενης κλήσης με κλειστό πορτάκι; Το έχω ενεργό κι αν το ανοίξω (για να πατήσω "αθόρυβο") θα απαντήσει. :p

 

Άμα μου 'ρθει και τίποτ' άλλο θα σας το πω...

"The only people we can think of as normal are those we don't yet know very well." Alain de Botton
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ zoid, έχοντας βιώσει τι σημαίνει Nokia after sales service ένα έχω μόνο να σου ευχηθώ: κουράγιο. Εγώ τότε άκρη με τη Νόκια δεν έβγαλα αλλά εμένα δεν είχε βλάβη, απλώς η ελληνική έκδοση του firmware εκείνου του κινητού είχε bug αναφορικά με τις Ομάδες (άσχετο) και λύση δε μου έδωσαν ποτέ :mad:.

 

Στον 1 μήνα που το έχω μία φορά μόνο μου μαύρισε η οθόνη, ελπίζω να μη μου ξανασυμβεί :blink:.

 

Αναφορικά με την ένταση μου φαίνεται ότι είναι χαμηλή, θα πάω κάποια στιγμή να πάρω κι εγώ αυτό το ανταπτοράκι (αλήθεια, πώς πρέπει να το ζητήσω και πού; ).

 

Τέλος ξέρει κανείς να μου πει πώς μπορώ να χαμηλώσω την ένταση της εισερχόμενης κλήσης με κλειστό πορτάκι; Το έχω ενεργό κι αν το ανοίξω (για να πατήσω "αθόρυβο") θα απαντήσει. :p

 

Άμα μου 'ρθει και τίποτ' άλλο θα σας το πω...

 

Ναι, θα πατήσεις το πλήκτρο ρύθμισης έντασης που βρίσκεται στο πλάι ενώ χτυπάει και θα πάψει να ακούγεται. Καλά, πώς σου φάνηκε χαμηλή η ένταση μέσω ακουστικών; Μια χαρά είναι. Μην πάρεις τον αντάπτορα και απομονωθείς εντελώς από το δρόμο, μπορεί να γίνει επικίνδυνο να περπατάς μέσα στην κίνηση χωρίς να έχεις ακουστική επαφή με το δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ zoid, έχοντας βιώσει τι σημαίνει Nokia after sales service ένα έχω μόνο να σου ευχηθώ: κουράγιο. Εγώ τότε άκρη με τη Νόκια δεν έβγαλα αλλά εμένα δεν είχε βλάβη, απλώς η ελληνική έκδοση του firmware εκείνου του κινητού είχε bug αναφορικά με τις Ομάδες (άσχετο) και λύση δε μου έδωσαν ποτέ :mad:.

 

Στον 1 μήνα που το έχω μία φορά μόνο μου μαύρισε η οθόνη, ελπίζω να μη μου ξανασυμβεί :blink:.

 

 

Προς το παρόν αναμένω τον επαναπατρισμό του κινητού από τας Ευρώπας...για να δούμε τι θα δούμε....

Link to comment
Share on other sites

Rishi ευχαριστώ τόσο για την απάντηση όσο και για τη συμβουλή αλλά η ένταση είναι πραγματικά χαμηλή... Όταν περπατάω στο δρόμο οι ήχοι των αυτοκινήτων επισκιάζουν το οτιδήποτε ακούω και δεν το φχαριστιέμαι καθόλου...
"The only people we can think of as normal are those we don't yet know very well." Alain de Botton
Link to comment
Share on other sites

Rishi ευχαριστώ τόσο για την απάντηση όσο και για τη συμβουλή αλλά η ένταση είναι πραγματικά χαμηλή... Όταν περπατάω στο δρόμο οι ήχοι των αυτοκινήτων επισκιάζουν το οτιδήποτε ακούω και δεν το φχαριστιέμαι καθόλου...

 

Κοίτα, μην περιμένεις και επιδόσεις walkman από κινητό, μόνο τα walkman κινητά της Sony Ericsson προσφέρουν τέτοια ποιότητα και ισχύ στον ήχο. Βέβαια είναι και αντικειμενική η ένταση. Εμένα μου είναι πολύ εντάξει. Ο αντάπτορας είναι μαούνα και δε μπορεί να βολευτεί.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αντιμετωπιζω ενα χαζο αλλα ενοχλητικο προβλημα με το τηλεφωνο: εχω γενια (4/5 ημερων) και «πιανονται» συνεχεια οταν μιλαω στο κενο που εχει μεταξυ της οθονης και του καπακιου.

 

Ειναι ηλιθιο, αλλα πρωτη φορα μου τυχαινει κατι τετοιο με κινητο!!!

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Εγω αντιμετωπιζω ενα χαζο αλλα ενοχλητικο προβλημα με το τηλεφωνο: εχω γενια (4/5 ημερων) και «πιανονται» συνεχεια οταν μιλαω στο κενο που εχει μεταξυ της οθονης και του καπακιου.

 

Ειναι ηλιθιο, αλλα πρωτη φορα μου τυχαινει κατι τετοιο με κινητο!!!

 

:lol:Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο!

Ξυραφάκι & αφρός vs Nokia Service!:p

Link to comment
Share on other sites

Εγω αντιμετωπιζω ενα χαζο αλλα ενοχλητικο προβλημα με το τηλεφωνο: εχω γενια (4/5 ημερων) και «πιανονται» συνεχεια οταν μιλαω στο κενο που εχει μεταξυ της οθονης και του καπακιου.

 

Ειναι ηλιθιο, αλλα πρωτη φορα μου τυχαινει κατι τετοιο με κινητο!!!

 

χαχαχαχα :lol::lol: δεν το πιστευω! Το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω και εγω LordArthas!

 

Το ειδα κ'αυτο σε κινητο της ΝΟΚΙΑ!

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

+1 και απο μενα.....χαχχαχα,απιστευτο.....
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα εχω ακουσει αλλα αυτο ειναι η πρωτη φορα που το ακουω !

 

Μαζικη συγκεντωση εξω απο τα γραφεια της Νοκια

σε 2 εβδομαδες (να μεγαλωσουν τα γενια :p )

 

Συμβαινει και σε αλλους :confused: !

Πω πω ...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το επαναπατριζόμενο κινητό μου...!!!

Προς το παρόν όλα καλά. Προφανώς άλλαξαν οθόνη....

 

Για να δούμε τι θα δούμε...?!?!?

 

Υ.Γ. Ευτυχώς δεν αφήνω γένια.....:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κανείς άλλο χρώμα εκτός απο μαύρο?Μήπως αλλάζουν τα καπάκια?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα γένια το'χω ξανακούσει αλλά για άλλο μοντέλο της Νόκια:p.

 

Εγώ πάλι θέλω να ρωτήσω το εξής: υπάχει δυνατότητα ανάγνωσης e-books στο συγκεκριμένο μοντέλο; Ξέρει κανείς τίποτα;;;

"The only people we can think of as normal are those we don't yet know very well." Alain de Botton
Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι πολυ ομορφο το κινητακι και απο πλαστικα καλα τα παει και σε μενου δυνατοτητες ενα σκαλί πάνω απο το 6233 μου.

Σιγουρα με τον ανταγωνισμο σ αυτα τα χρηματα ειναι πολυ μπροστα

 

 

 

Δοκιμασε και το βίντεο ειναι ολα τα λεφτα οπως επισης και η ενεργη αναμονη που με το αρχειακι στο outlook τις γιορτες εχεις καθημερινη προσβαση στο εορτολογιο χωρις να το ανοιξεις

 

Φίλε μου εχω το εορτολογιο περασμενο στις εφαρμογες στο 6267, πως μπορεί να δειχνει στην ταπετσαρια μπροστά αν γιορταζει καποιος σημερα.. Δε βρηκα τρόπο:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν γνωρίζει κάποιος κάτοχος, το κινητό έχει την 5th edition FP1 η χωρίς Feature Pack? Ευχαριστώ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...