Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6267


MobileMan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 310
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΑΛΛΑ αφού τα περάσω στο 6267 , και κάνω συγχρονισμό , καταρχήν ΔΕΝ μου εμφανίζει ότι προσθήκες έχω κάνει και κατά δεύτερο μου τα ξαναντιγράφει στο τηλέφωνο !!! (δλδ τα'χω 2 φορές και κατά κανόνα το αντίγραφο της επαφής π.χ. "Νικος" θα γίνει "Νικ ς" )

 

και ερωτώ : το σπας ή δε το σπάς ??

 

 

Λοιπόν αυτό παθαίνω εγώ όταν συγχρονίζω με το Outlook!

 

Kαι συγχρονίζω το Outlook με ένα Blackberry και το Nokia, με αποτέλεσμα (όταν το πήρα είδηση) να έχω τριπλές & τετραπλές επαφές και στα τρία! Και τρελάθηκα μεχρι να βρω από που έχω το πρόβλημα και να σβήσω τα παραπανίσια.

 

Εξακολουθώ όμως να έχω το πρόβλημα. Υπάρχει καμία πρόταση σχετικά;:cry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.

 

Να ρωτήσω κάτι? Προσπαθώ να βάλω μία εικόνα ως wallpaper στο 6267 και μου λέει αν την κάνει περικοπή, συμπίεση, ή περιστροφή πάντως έτσι όπως είναι δεν την βάζει με τίποτα σε όλη την οθόνη. Αν την κόψω ή την περιστρέψω πάλι μικρή βγαίνει. Τί παίζει?

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας

Μήπως μπορεί να μου απαντήσει κάποιος που το έχει, αν κλειδώνει με κωδικό ασφαλείας.

Και ελπίζω να μην ξεκλειδώνει με το άνοιγμα του καπακιού.

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Μήπως μπορεί να μου απαντήσει κάποιος που το έχει, αν κλειδώνει με κωδικό ασφαλείας.

Και ελπίζω να μην ξεκλειδώνει με το άνοιγμα του καπακιού.

 

Υπαρχει η επιλογη στις "Ρυθμισεις τηλεφωνου" να το κλειδωνεις με κωδικο ασφαλειας. Και οταν ανοιγεις το καπακι σου ζηταει τον κωδικο ασφαλειας για να ξεκλειδωσει. :)

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει μηπως καμια καινουρια εκδοση λογισμιμου;

 

Μπαινεις εδω και τσεκαρεις εαν υπαρχει νεα αναβαθμιση

http://europe.nokia.com/A4577224

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

paidia exo to 6267 kai piga na paro 17 mb me bluetooth kai to kinito ekane epanekinisi.giati kathos eperna piga na kano anaparagogi ena tragoudi.exei simbei k se allon ayto?

 

kanenos den tou exei symbei?exo thn ekdosi 3.25

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές είμαι και εγώ κάτοχος ενός 6267 και έχω μία απορία: Πως μπορώ να γράφω μηνύματα με 160 χαρακτήρες και όχι με 70 που είναι by default; Σε προηγούμενο post ενός άλλου παιδιού αναφέρεται ότι αυτό αλλάζει κάπου στις ρυθμίσεις μηνυμάτων αλλά από το ψάξιμο που έκανα, δεν βρήκα κάτι... :(

Επίσης, μπορεί να γράψει πολλαπλό μήνυμα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές είμαι και εγώ κάτοχος ενός 6267 και έχω μία απορία: Πως μπορώ να γράφω μηνύματα με 160 χαρακτήρες και όχι με 70 που είναι by default; Σε προηγούμενο post ενός άλλου παιδιού αναφέρεται ότι αυτό αλλάζει κάπου στις ρυθμίσεις μηνυμάτων αλλά από το ψάξιμο που έκανα, δεν βρήκα κάτι... :(

Επίσης, μπορεί να γράψει πολλαπλό μήνυμα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.

 

Καλοριζικο!

-Εχει αναφερθει αρκετες φορες :

Ρυθμισεις μηνυματων ,υποστηριξη χαρακτηρων :Περιορισμενη

-Ναι

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!

-Εχει αναφερθει αρκετες φορες :

Ρυθμισεις μηνυματων ,υποστηριξη χαρακτηρων :Περιορισμενη

-Ναι

 

Ευχαριστώ για την άμεση βοήθειά σου. :)

Το πρόβλημα όμως παραμένει... :( Είτε έχω την υποστήριξη χαρακτήρων "Πλήρης" είτε "Περιορισμένη" οι επιτρεπόμενοι χαρακτήρες είναι 70 και μόνο τόσοι (δεν με αφήνει να περάσω σε δεύτερο μήνυμα ακομά και να είναι και το δεύτερο μέρος με 70 χαρακτήρες)... :mad:

Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά ή χρειάζεται να ρυθμίσω και κάτι άλλο;

Η όποια βοήθειά σας, καλοδεχούμενη!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση βοήθειά σου. :)

Το πρόβλημα όμως παραμένει... :( Είτε έχω την υποστήριξη χαρακτήρων "Πλήρης" είτε "Περιορισμένη" οι επιτρεπόμενοι χαρακτήρες είναι 70 και μόνο τόσοι (δεν με αφήνει να περάσω σε δεύτερο μήνυμα ακομά και να είναι και το δεύτερο μέρος με 70 χαρακτήρες)... :mad:

Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά ή χρειάζεται να ρυθμίσω και κάτι άλλο;

Η όποια βοήθειά σας, καλοδεχούμενη!

 

Να σαι καλα φιλε μου :)

 

Εισαι σιγουρος για αυτο ?

Δεν υπαρχει αλλη σχετικη ρυθμιση.

Μηπως θελει καμμια αναβαθμιση ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φιλε μου :)

 

Εισαι σιγουρος για αυτο ?

Δεν υπαρχει αλλη σχετικη ρυθμιση.

Μηπως θελει καμμια αναβαθμιση ?

 

Αναβάθμιση σε τί; Τα στοιχεία του κινητού μου έχουν ως εξής:

V 03.25

24-08-07

RM-210

 

Υπάρχει κάτι νεότερο;

Έχω αρχίσει και απογοητεύομαι... :( Όχι τίποτα άλλο αλλά το είχα συμπαθήσει αυτό το κινητο... :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση σε τί; Τα στοιχεία του κινητού μου έχουν ως εξής:

V 03.25

24-08-07

RM-210

 

Υπάρχει κάτι νεότερο;

Έχω αρχίσει και απογοητεύομαι... :( Όχι τίποτα άλλο αλλά το είχα συμπαθήσει αυτό το κινητο... :sorry:

Στο λογισμικό εννοεί ο nervous, αλλά απ' ότι είδα έχεις ήδη τη τελευταία έκδοση λογισμικού.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στο λογισμικό εννοεί ο nervous, αλλά απ' ότι είδα έχεις ήδη τη τελευταία έκδοση λογισμικού.

 

Anyway, σας ευχαριστώ για την ενασχόλησή σας με το θέμα μου.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες το συγκεκριμένο τηλέφωνο και το έβαλα να φορτίζει. Έχει κλείσει 9 ώρες και η εξωτερική οθόνη του δείχνει ότι φορτίζει ακόμα. Normal; Μπορείτε να μου πείτε (αν θυμάστε) πόσο πήρε σε εσας η πρώτη φόρτιση; Εννοείται ότι μόλις σταματήσει το animation της μπαταρίας που γεμίζει, θα το βγάλω από την πρίζα.
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πιο πάνω το κινητό ήταν εντελώς καινούργιο (δεν το είχα ανοίξει ούτε μια φορά). Τελικά έπειτα απο ~15 ώρες στην πρίζα (η ένδειξη ότι φορτίζει δεν είχε σταματήσει) αποφάσισα να το βγάλω. Τώρα που το έχω ανοίξει βλέπω ότι η έκδοση είναι ήδη η 3.25. Το άφησα να παίζει μια μεγάλη playlist όλο το βράδυ για να ξεφορτίσει και το έβαλα σήμερα το πρωί για την δεύτερη φόρτιση η οποία ολοκληρώθηκε κανονικά (όσο λέει το manual) σε περίπου 1 ώρα και 30 λεπτά.

 

Από ότι φαίνεται είναι όλα κανονικά. Πάντως αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει την ίδια συμπεριφορά κατά την πρώτη φόρτιση, ας μου το πει, θα ήμουν πολύ πιο ήσυχος!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά συμβαίνουν φίλε μου σε όλα τα κινητά & σε όλους μας,δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας...

 

Έκανες πολύ καλή επιλογή..Καλορίζικο ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, χρειάζομαι ξανά τα φώτα σας... :(

 

Μία μέρα είχα πάει στο Village στο Mall με το Bluetooth ανοιχτό. Το Μall μου έστειλε ένα αρχείο, που ήταν το παιχνίδι Golden Compass (στα πλαίσια promo). Μόλις το κατέβασα και πήγα να το ανοίξω, το κινητό κόλλησε. Μετά από αυτό κολλούσαν σχεδόν όλα τα παιχνίδια που είχα εγκατεστημένα (τόσο στο κινητό όσο και στην κάρτα) κι έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση τηλεφώνου. Με πολύ κόπο κατάφερα να το διαγράψω, μαζί και με όλα τα παιχνίδια που ήταν στο φάκελο (μνήμη κινητού).

 

Έκανα φορμάτ στην κάρτα μνήμης, κατέβασα και τη νέα έκδοση (είχε την παλιά) αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει. Κολλάνε σχεδόν όλα τα παιχνίδια πλέον. Τι να κάνω; Δε θα έπρεπε με το software update να έχει λυθεί το πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ

"The only people we can think of as normal are those we don't yet know very well." Alain de Botton
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πιο πάνω το κινητό ήταν εντελώς καινούργιο (δεν το είχα ανοίξει ούτε μια φορά). Τελικά έπειτα απο ~15 ώρες στην πρίζα (η ένδειξη ότι φορτίζει δεν είχε σταματήσει) αποφάσισα να το βγάλω. Τώρα που το έχω ανοίξει βλέπω ότι η έκδοση είναι ήδη η 3.25. Το άφησα να παίζει μια μεγάλη playlist όλο το βράδυ για να ξεφορτίσει και το έβαλα σήμερα το πρωί για την δεύτερη φόρτιση η οποία ολοκληρώθηκε κανονικά (όσο λέει το manual) σε περίπου 1 ώρα και 30 λεπτά.

 

Από ότι φαίνεται είναι όλα κανονικά. Πάντως αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει την ίδια συμπεριφορά κατά την πρώτη φόρτιση, ας μου το πει, θα ήμουν πολύ πιο ήσυχος!

 

 

Εμένα δεν μου το έκανε στην πρώτη φόρτιση, αλλά μου το έχει κάνει μερικές φορές υπό μία συγκεκριμένη προϋπόθεση, όταν δηλαδή ενώ φορτίζει ανοιγοκλείσω το καπάκι του για να δω κάτι στην κύρια οθόνη. Αν για όση ώρα φορτίζει δεν το πειράξω καθόλου, φορτίζει κανονικά. Μήπως στην πρώτη φόρτιση ανοιγόκλεισες το καπάκι του έστω μία φορά; Δεν έχει σημασία αν το κινητό όσο φόρτιζε ήταν ανοιχτό ή κλειστό. Δεν ξέρω το λόγο, πάντως το συγκεκριμένο κινητό πρέπει να μην το πειράζεις καθόλου όταν φορτίζει, αν και πιστεύω πως μετά από μιάμιση ώρα είτε κινείται το σηματάκι της μπαταρίας είτε όχι, έχει φορτίσει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου το έκανε στην πρώτη φόρτιση, αλλά μου το έχει κάνει μερικές φορές υπό μία συγκεκριμένη προϋπόθεση, όταν δηλαδή ενώ φορτίζει ανοιγοκλείσω το καπάκι του για να δω κάτι στην κύρια οθόνη. Αν για όση ώρα φορτίζει δεν το πειράξω καθόλου, φορτίζει κανονικά. Μήπως στην πρώτη φόρτιση ανοιγόκλεισες το καπάκι του έστω μία φορά; Δεν έχει σημασία αν το κινητό όσο φόρτιζε ήταν ανοιχτό ή κλειστό. Δεν ξέρω το λόγο, πάντως το συγκεκριμένο κινητό πρέπει να μην το πειράζεις καθόλου όταν φορτίζει, αν και πιστεύω πως μετά από μιάμιση ώρα είτε κινείται το σηματάκι της μπαταρίας είτε όχι, έχει φορτίσει.

 

Είναι πιθανό να το έκανα. Επειδή ακριβώς θεωρούσα ότι το να ανοίξεις το καπάκι με κλειστό (switched off) κινητό δεν κάνει τίποτα, ίσως να το έκανα και απλά να μην το θύμαμαι ως κάτι σημαντικό (ύπουλο πράγμα η μνήμη). Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιθανό να το έκανα. Επειδή ακριβώς θεωρούσα ότι το να ανοίξεις το καπάκι με κλειστό (switched off) κινητό δεν κάνει τίποτα, ίσως να το έκανα και απλά να μην το θύμαμαι ως κάτι σημαντικό (ύπουλο πράγμα η μνήμη). Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Να είσαι καλά! Πάντως μη στενοχωριέσαι, δεν είναι πρόβλημα σοβαρό. Κατά τα άλλα το κινητάκι με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο, τα κάνει όλα όσο καλύτερα γίνεται! Και μην ξεχνάμε πως έχει ένα από τα χαμηλότερα SAR!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...