Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6267


MobileMan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μόνο που με "κράταγε" είναι το πάχος του. Τι τα ταΐζουνε εκεί στη ΝΟΚΙΑ ρε γμτ;

 

Διαιτα-διαιτα :p ...

 

U600 - T650 και κατεληξες 6267 ? Λογω τιμης να φανταστω ...

 

Τελος παντων , πολυ offtοpic το πηγα :O ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 310
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαιτα-διαιτα :p ...

 

U600 - T650 και κατεληξες 6267 ? Λογω τιμης να φανταστω ...

 

Τελος παντων , πολυ offtοpic το πηγα :O ...

 

Καλα εκανε και κατεληξε στο 6267 αφου τα αλλα ειναι πανακριβα και δεν προσφερουν κατι καλυτερο απο το ΝΟΚΙΑ!

 

Ισως το μεγεθος και το ντιζαιν ειναι μειον αλλα για τα λεφτα του αξιζει!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ναι, σίγουρα αξίζει τα λεφτά του. Το έχω περίπου 3 βδομάδες και δε μου έβγαλε κανένα απολύτως πρόβλημα, είναι εξαιρετικά λειτουργικό και δεν με ενοχλεί το μέγεθός του, δεν επηρεάζει καθόλου τη φορητότητά του. Εντάξει, οι φωτογραφίες του είναι μέτριες, αλλά δεν είναι το κινητό για να βγάζεις φωτογραφίες, εξάλλου 2 μεγαπίξελς είναι η κάμερά του. Οι μουσικές του δυνατότητες πάντως είναι εξαιρετικές. Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απολύτως από τα γουώκμαν Σόνυ Έρικσσον.
Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι κι εγώ με το κινητάκι. :D

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον rishi ως προς τη φορητότητα, αφού είναι σε γενικές γραμμές μαζεμένο ( σκεφτείτε μια παχουλή αλλά κοντή γκόμενα... τη βολεύεις άνετα :O ).

Αυτό που με χαλάει είναι η οθόνη του, μιας κι έχω δίπλα το ρημάδι το 6300 που δίνει ρέστα στον τομέα αυτό.

Κατά τ' άλλα, είναι όντως υπερπλήρες και ιδιαίτερα οικονομικό, οπότε αποτελεί μια πολύ συμφέρουσα αγορά στα midi range κινητά. ;)

Τώρα γιατί δεν μπορώ να το αναβαθμίσω από 3.22 σε 3.25 και μου βγάζει σφάλμα, αυτό είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με χαλάει είναι η οθόνη του, μιας κι έχω δίπλα το ρημάδι το 6300 που δίνει ρέστα στον τομέα αυτό.

.

 

Τι προβλημα εχει η οθονη;

Link to comment
Share on other sites

Απλα δεν ειναι τοσο φωτεινη οσο του απιστευτου 6300, αυτο παραλληλα δεν σημαινει οτι δεν ειναι καλη η οθονη του 6267, ισα-ισα !
Link to comment
Share on other sites

Τι προβλημα εχει η οθονη;

 

Όχι μόνο στη φωτεινότητα αλλά και στην ευκρίνεια το 6300 είναι πολύ μπροστά. Το 6267 έχει μια καλή οθόνη, τίποτα παραπάνω.

 

Αυτό που αργεί να σβήσει ο φωτισμός του όταν κλειδώσει, πώς αντιμετωπίζεται;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αργεί να σβήσει ο φωτισμός του όταν κλειδώσει, πώς αντιμετωπίζεται;

 

 

Δεν εχω κατεβασει manual ,μηπως εχει ρυθμιση για χρονικο οριο?

Αν δεν γινεται κατι,Μαλλον για bug το βλεπω ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κατεβασει manual ,μηπως εχει ρυθμιση για χρονικο οριο?

Αν δεν γινεται κατι,Μαλλον για bug το βλεπω ..

 

Το manual το ξεκοκάλισα. Έχει χρόνο μόνο ως προς το όριο αυτόματου κλειδώματος, οπότε κλειδώνει το κινητό, κάθεται 10'' περίπου με πλήρη φωτισμό κι άλλα 15'' με χαμηλότερο μέχρι να σβήσει εντελώς. Όλα αυτά χωρίς προστασία οθόνης, με ενεργοποίηση εξοικονόμησης ενέργειας και απενεργοποίηση νάρκης.

 

Η μπαταρία μετά την πρώτη φόρτιση μου κράτησε μια μέρα. Ελπίζω να βελτιωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία θα σου κρατάει μετά τις πρώτες φορτίσεις γύρω στις 3 με 4 μέρες, ανάλογα με τη χρήση. Όσο για την οθόνη, πραγματικά το 6300 έχει την καλύτερη οθόνη όλων, χωρίς βέβαια να υστερεί ιδιαίτερα αυτή του 6267. Δεν είναι ακριβώς πιο σκοτεινή ή λιγότερο ευκρινής, απλά έχει αυτά τα αδιόρατα σημαδάκια και σκιές σε διάφορα σημεία, όπως και η οθόνη του 6233 και του 7390.
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις συσκευη με Ελληνικο product code ,στα Ελληνικα θα ειναι:rolleyes:

 

 

Αν η συσκευη δεν εχει Ελληνικο product code δε γινεται να του βαλω ελληνικα; Επειδη σκεφτομαι να το αγοασω απο ιταλια κ δε νομιζω οτι θα εχει ελληνικα.

Παλαιοτερα, πριν η Νοκια αρχισει να διαθετει το fw μεσω νετ, θυμαμαι ειχα παει σε ενα μαγαζι νοκια, ειχα δωσει 20 ευρω κ μου ειχα περασει τα ελληνικα. Αυτο πλεον δε γινεται τωρα;

 

Ευχαριστω πολυ!

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευη δεν εχει Ελληνικο product code δε γινεται να του βαλω ελληνικα; Επειδη σκεφτομαι να το αγοασω απο ιταλια κ δε νομιζω οτι θα εχει ελληνικα.

Παλαιοτερα, πριν η Νοκια αρχισει να διαθετει το fw μεσω νετ, θυμαμαι ειχα παει σε ενα μαγαζι νοκια, ειχα δωσει 20 ευρω κ μου ειχα περασει τα ελληνικα. Αυτο πλεον δε γινεται τωρα;

 

Ευχαριστω πολυ!

 

Γνωριζοντας το Ελληνικο product code ,μπορεις μεσω εφαρμογης

(nemesis) να αλλαξεις το ιταλικο με Ελληνικο .

Στην συνεχεια μεσω του nokia updater ,να περασεις Ελληνικη γλωσσα.

 

Παιζει παντως και αυτο που λες : αλλαγη γλωσσας σε νοκια σοπ

με 15-20€

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Οποτε μπορω να προχωρησω στην αγορα, αφου με τον ενα ή με τον αλλο τροπο θα κανω τη δουλεια μου. Φανταζομαι τα παιδια εδω που εχουν ελληνικα τηλ, θα μπορουν να δουν και να μου δωσουν το ελληνικο product code για να «πειραξω» το δικο μου τηλεφωνο, σωστα; Απο ο,τι διαβαζα φαινεται κατω απο τη μπαταρια.

 

Ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση.

 

EDIT: Πρεπει να προσθεσετε το τηλ στα avatars του myphone.gr ;)

 

EDIT_2: Με ποιου αλλου Νοκια ειναι πληρως συμβατα τα θεματα του 6267;

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω varsamis.

 

Γιατι στα διαφορα sites δε εχουν ακομη το 6267 κ δεν ηξερα ποιου κινητου themes να κοιταζω.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν το 6267 που κυκλοφορει ηδη :blink: ?

 

Τοτε δεν νομιζω να εχουν και των αλλων δυο που ειναι ακομα στα "σκαρια" :O ...

 

Βρηκες κατι ?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά,έχει βγεί καινούργια version αλλά δεν μπορώ να το κάνω update.

Την έχει βάλει κανείς,τα κατάφερε;;;

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά,έχει βγεί καινούργια version αλλά δεν μπορώ να το κάνω update.

Την έχει βάλει κανείς,τα κατάφερε;;;

 

Ναι, θα τη βρεις στο nokia pc suite και θα την κατεβάσεις από εκεί. Εγώ την έκανα πολύ εύκολα την αναβάθμιση.

 

EDIT_2: Με ποιου αλλου Νοκια ειναι πληρως συμβατα τα θεματα του 6267;

 

Επίσης με του 6300, του 6131, του 6233 και όλων όσων έχουν ανάλυση οθόνης 240Χ320 και είναι series 40.

Link to comment
Share on other sites

Εγω, θεματα του 6233 τα εστελνα στο 6300 και στο μενου (εικονιδια) υπηρχαν καποιες αισθητικες αλλαγες που δεν ηταν και τοσο ωραιες :O ...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, πολλά από τα θέματα του 6233 στο 6300 έβγαζαν στην κατάσταση αναμονής μπλε λωρίδες πάνω και κάτω. Αυτό είναι αλήθεια. Αλλά τα θέματα μεταξύ 6233 και 6267 είναι απολύτως συμβατά. Αυτό πάντως ποτέ δεν το κατάλαβα γιατί το 6300 δεν ήταν συμβατό με πολλά από τα θέματα του 6233. Τέλος πάντων...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί κι ενώ ήμουν στην παρέλαση με το σχολείο δεν φαινόταν τίποτα στην οθόνη (είχε και ήλιο κόντρα βέβαια), οπότε αναγκάστηκα ν' αλλάξω theme για να μπορέσω να στείλω μήνυμα.

 

Το ωραίο είναι ότι στο ΠΛΑΙΣΙΟ ανέβηκε και πάλι η τιμή του στα 257€. Ίσα που πρόλαβα και το πήρα 229€. Γιατί γίνεται άραγε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνωριζοντας το Ελληνικο product code ,μπορεις μεσω εφαρμογης

(nemesis) να αλλαξεις το ιταλικο με Ελληνικο .

Στην συνεχεια μεσω του nokia updater ,να περασεις Ελληνικη γλωσσα.

 

Παιζει παντως και αυτο που λες : αλλαγη γλωσσας σε νοκια σοπ

με 15-20€

 

Μολις εφτασε το τηλ και οπως περιμενα δεν εχει ελληνικα. Μπορει καποιος να γραψει τον ελληνικο product code, ωστε να δοκιμασω να του περασω την ελληνικη γλωσσα;

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

 

Υ.Γ: Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ θετικες απο το τηλ. Το περιμενα πιο «φτηνιαρικο» και πιστευω, για τα 185ευρω που εδωσα, ηταν μια πολυ καλη επιλογη :)

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...