Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6267


MobileMan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θέλω να πάρω κινήτο στα 230-250 ευρώ και το 6267 μου φαίνεται το ποιο πλήρες από όλα τα νόκια της κατηγορίας, λίγο από βίντεο, κάμερα, ημερολόγιο, μουσική, μπαταρία κλπ. :music::geek:

1)επείδη είναι το πρώτο clam που παίρνω κάποιος που το έχει να μου πεί εντυπώσεις γενικά και ποιό συγκεκριμένα με κλείστο το πορτάκι εάν ενεργοποιήσεις κάμερα ή music player μπορείς να κλείσεις τις εφαρμογές χώρις να χρειαστεί να ανοίξεις το πορτάκι, ισχύει το ίδιο και για τις κλήσεις?:blink:

2)στο αυτοκίνητο σε cradle στο παρμπριζ ανοικτό στεκεί ή θα μου πιαστεί ο σβέρκος?:wacko:

3) ειμαι οπαδός της S60 πλατφορμάς αλλά όλα είναι ψηστήρια και 'ανω των 250ευρώ, θα κλαίω τα λεφτά μου?:cry:

ευπρόσδεκτη οποιαδήποτε γνώμη :help:

Ευχαριστώ.

Hakuna patata :superman:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 310
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους και ολες. Εχω ενα προβληματακι με το Nokia 6267 και ελπιζω καποιος να μπορει να με βοηθησει.

 

Προσφατα αγορασα μια καρτα μνημης MicroSD High Capacity, 8Gb. Οταν την εβαλα στο τηλεφωνο, αυτο αρχισε να αναβοσβηνει κτλ.

 

Το πηγα σε ενα καταστημα εδω στο Bangor που διαμενω προσωρινα και ο τεχνικος εκει μαλλον 'φλασαρε' το τηλ και εβαλε την τελευταια εκδοση λογισμικου RM-210 V. 3.25.

 

Το τηλ τωρα λειτουργει, αλλα δεν εχω την Ελληνικη γλωσσα εγκατεστημενη. Μπορω να κανω κατι για αυτο? Επισης η καρτα μνημης δουλευει τωρα αλλα η χωρητικοτητα που εμφανιζεται ειναι 3.6 Gb.

 

Εχει κανεις καποια συμβουλη?

Σας ευχαριστω προκαταβολικα.....

 

Αλοννησος Rules...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σου.:) Για να περάσεις τα ελληνικά δες εδώ τι πρέπει να κάνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μερικες παρατηρησεις και ερωτησεις...

 

1) Εκανα εγκατασταση το προγραμμα που αναφερεται στον οδηγο, και ακολουθησα τα βηματα, αλλα οταν παταω το Read μοιυ λεει οτι δεν μπορει να το βρει. Προσπαθησα να εισαγω manually το product code για να περαστει στο τηλ αλλα δεν γινεται τιποτα.

 

2) Αν τελικα γινει αυτο το βημα θα πρεπει να κανω καποια αναβαθμιση του τηλεφωνου μου παλι?

 

Ευχαριστω για την προσοχη σας/.

 

Αλονησσαρα !!

Link to comment
Share on other sites

μονο εγω ειμαι ο ατυχος?

 

''Χριστός Ανέστη''

To δικό μου 6267 απο τις πρώτες ημέρες που το πήρα (Χριστούγεννα του 2007) μου έκανε κάποια περίεργα ''κόλπα'' με την οθόνη ,κάποια στιγμή σταμάτησαν ,τελικά πρίν λίγες μέρες τα προβλήματα επανήλθαν, μέχρι που το πήγα σε ενα nokia club και μου άλλαξαν οθόνη.Μέχρι στιγμής ολα καλά!

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

δεν σου τριζει καθολου?

 

Δεν εχω παρατηρήσει καποιο πρόβλημα σαν και αυτό που αναφέρεις

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρατηρήσει καποιο πρόβλημα σαν και αυτό που αναφέρεις

το δικό μου το έχω 2 μήνες και απο την πρώτη εβδομάδα τρίζει όλο το πίσω μέρος. Παρόλα αυτά φαίνεται αρκετά ανθεκτικό αφού επέζησε μετά από 2 γερές πτώσεις και χωρίς καμία γρατσουνιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα σε ολους.

 

Παιδια βοηθατε ρε σεις.Εσπασε απο πτωση η (εσωτερικη μονο)οθονη στο ολοκαινουριο NOKIA 6267 μου (τα νευρα μου) και ηθελα να ρωτησω τα εξης:

 

1.Αν εχετε να προτεινετε καποιο αξιοπιστο καταστημα με καλες τιμες.

2.Υπαρχει περιπτωση να κυκλοφορουν στην αγορα ιμιτασιον ανταλλακτικα και πως να τα αποφυγω;

3.Ειναι ευκολο να αλλαξω την οθονη μονος μου ενω δεν εχω καμια πειρα;Εχω ακουσει οτι δεν χρειαζονται και ιδιαιτερες γνωσεις.Αν οχι ποσα περνουν στα διαφορα service καταστηματα για μια τετοια εργασια;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

@duckino

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις -εφόσον είναι και καινούριο- να πας σε ένα Nokia Shop.

Για αλλαγή οθόνης υπολόγισε περίπου 60€.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά! Είναι το πρώτο μου μήνυμα εδώ αλλά ελπίζω όχι το τελευταίο!

 

Λοιπόν, μου έκαναν δώρο το Nokia 6267. Είναι πολύ καλό μόνο που οι συνομιλητές μου καμιά φορά παραπονιούνται οτι ακούνε παρεμβολές (σαν αυτές που κάνει το κινητό όταν είναι δίπλα σε ηχεία και σου έρθει SMS) από την μεριά μου δηλαδή το δικό μου μικρόφωνο. Εγώ δεν ακούω τίποτα και υποψιάζομαι ότι συμβαίνει όταν το κινητούλι δεν έχει καλό σήμα ή κάτι τέτοιο.

 

Σας συμβαίνει και σας; Θα λέγατε οτι αποτελεί ελάττωμα και να ρωτήσω το service της Nokia; Το έχω μόλις λίγες μέρες το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο firmware για το 6267. Το έβαλα πριν από λίγο. Είναι το 5.20 με ημερομηνία 18.12.07.

Προσωπικά δεν έχω βρει διαφορές από την προηγούμενη έκδοση. Έψαξα και στο net αλλά δεν βρήκα κάτι.

Η αναβάθμιση έγινε κανονικά και το μόνο που έχασε από τις ρυθμίσεις του το τηλεφώνο, ήταν ο κατάλογος.

Οπότε πριν το αναβαθμίσετε κάντε backup.

Link to comment
Share on other sites

eleni19z εμενα μου το κανει αυτο που λες μονο οταν εχω επανω το ενσυρματο hands-free της Νokia με το 1 ακουστικο. Λες και ειμαι διπλα σε ραδιο και ακουγεται αυτος ο ανυποφορος ηχος.

 

Παρ' ολα αυτα θα δοκιμασω να βαλω τωρα τη νεα version.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα. Ξερει κανεις αν μπορω ν'αλλαξω την προσοψη (μπρος-πισω) της συσκευης? Τιμη, που, και αν υπαρχουν κι αλλα διαθεσιμα χρωματα εκτος απο μαυρο..

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ξερει κανεις αν μπορω ν'αλλαξω την προσοψη (μπρος-πισω) της συσκευης? Τιμη, που, και αν υπαρχουν κι αλλα διαθεσιμα χρωματα εκτος απο μαυρο..

Ευχαριστω

Nokia 6267 CoverSet 3pcs black original

Nokia 6267 CoverSet 3pcs blue original

Nokia 6267 CoverSet 3pcs orange original

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραιος ! Ξερεις αν μπορει κανεις να περασει μονος του την προσοψη, ή πρεπει να παει το κινητο εκει για να του την περασουν?

Link to comment
Share on other sites

εχω την εκδοση 5.20 και αντιμετωπιζω ενα προβλημα.καθε φορα που κανω αναζητηση bluetooth απο το αξιοπιστες συσκευες ενω την πρωτη φορα παταω νεα αν με το που ολοκληρωθει ξαναπατησω κολαει και δεν λειτουργει ουτε το νεα ουτε το πισω εκτος και πατησω 2 φορες το πισω και μετα ξαναμπω.μηπως ειναι bug της 5.20?και κατι αλλο οταν βλεπω ενα βιντεο και πατησω το ff οταν το αφησω σπαει για λιγο η εικονα κ μετα απο 2 δευτερολεπτα παιζει κανονικα.δεν ξερω τι να κανω?δεν εχω ουτε 1 βδομαδα που το πηρα απο το service
Link to comment
Share on other sites

εχω την εκδοση 5.20 και αντιμετωπιζω ενα προβλημα.καθε φορα που κανω αναζητηση bluetooth απο το αξιοπιστες συσκευες ενω την πρωτη φορα παταω νεα αν με το που ολοκληρωθει ξαναπατησω κολαει και δεν λειτουργει ουτε το νεα ουτε το πισω εκτος και πατησω 2 φορες το πισω και μετα ξαναμπω.μηπως ειναι bug της 5.20?και κατι αλλο οταν βλεπω ενα βιντεο και πατησω το ff οταν το αφησω σπαει για λιγο η εικονα κ μετα απο 2 δευτερολεπτα παιζει κανονικα.δεν ξερω τι να κανω?δεν εχω ουτε 1 βδομαδα που το πηρα απο το service

 

 

 

κανεις??????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...