Jump to content

Sony Ericsson K530i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα και απο μενα :) Ειμαι μολις 2 ωρων χρηστης του Κ530i ! πολυ ομορφο κινητο,λεπτο με πολυ καλη ηχιτικη :happy: ;).Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι το εξης ..

Ειχα το Κ750i και εκει ειχα μια μνημη των 64mb.Γινεται να την βαλω στο K530i? ή χριεαζεται " ειδικη " καρτα μνημης? Λιγο που εψαξα το κινητο δεν μπορω να βρω που μπαινει η καρτα μνημης....

Το Κ530i δεχεται μνημες Memory Stick M2 οποτε πηγαινεις για νεα καρτα μνημης

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • Απαντήσεις 268
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ενημερώσω όποιον ενδιαφέρεται ότι έχω φτιάξει μερικά θέματα, κάποια εκ των οποίων είναι παραλλαγές/μετατροπές από μοντέλα με 240x320 οθόνες.

 

Τα θέματα θα τα βρείτε εδώ:

 

http://mysite.lasyk.net/TN97/

Link to comment
Share on other sites

Την επιλογή "Οι φίλοι μου" την έχει χρησιμοποιήσει κανείς; Τι ακριβώς είναι; Πώς λειτουργεί;
Link to comment
Share on other sites

Την επιλογή "Οι φίλοι μου" την έχει χρησιμοποιήσει κανείς; Τι ακριβώς είναι; Πώς λειτουργεί;

Είναι για mobile chatting μέσω του πρωτοκόλλου IMPS.

Χρειάζεται όμως ειδικούς servers που να το υποστηρίζουν. Αυτοί μπορούν να κάνουν και αυτόματα porting στις γνωστές υπηρεσίες IM.

Ένας τέτοιος δωρεάν server είναι ο http://www.yamigo.com/

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

κλαησπερα παιδια...αγορασα πριν μια βδομαδα το κ530ι....πολυ καλο...σεδον το ιδιο με το ν640ι που ειχα ...το μονο κακο ειναι η καμερα οταν τραβαει βιντεο..τα δειχνει πολυ μικρα και σκατα σε σχεση με το ν640ι(που θποτιθεται οτι εχουν την ιδια αναλυση και πιξελ στην καμερα)υπαρχει προβλημα η οντωσ ετσι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

κλαησπερα παιδια...αγορασα πριν μια βδομαδα το κ530ι....πολυ καλο...σεδον το ιδιο με το ν640ι που ειχα ...το μονο κακο ειναι η καμερα οταν τραβαει βιντεο..τα δειχνει πολυ μικρα και σκατα σε σχεση με το ν640ι(που θποτιθεται οτι εχουν την ιδια αναλυση και πιξελ στην καμερα)υπαρχει προβλημα η οντωσ ετσι ειναι?

μήπως δε το χεις ρυθμισμένο στην ανάλυση 176*144?

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ (7 ΜΕΓΚΑΠΙΞΕΛ) ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ V640i και με ζουμ.....στο κ530ι τιποτα...ολλεσ θολεσ και χωρισ ζουμ.παρολαυτα εχουν τα ιδια χαρακτηριστικα τα 2 κηνητα....παιζει τιποτα????
Link to comment
Share on other sites

pedia gia sas 8a i8ela na rotiso exo to w300i kai leo na parw to k530i ti lete ine kalitero stis photo ine giati afto exi 2M ala se video kai se ixio gia ta mp3?aksizi i na katso me afto??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

pedia gia sas 8a i8ela na rotiso exo to w300i kai leo na parw to k530i ti lete ine kalitero stis photo ine giati afto exi 2M ala se video kai se ixio gia ta mp3?aksizi i na katso me afto??

Κοιτα το γεγονος οτι εχει 2Μ καμερα δεν λεει και τιποτα.Η ποιοτητα ειναι μετρια καθοτι δεν ειναι CYbershoot κινητο οποτε λειπουν πολλα καλουδια οπως autofocus,δεν εχει φλας και αλλα.Τωρα για το ζητημα της μουσικης δεν μπορεις να το συγκρινεις με ενα Walkman phone σαν αυτο που εχεις.Ειναι σαφεστατα κατωτερο.Το μονο συν στο Κ530 ειναι το γεγονος οτι ειναι ενα φθηνο 3G κινητο

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Και το w810i δεν ειναι Cybershot αλλα την αυτοματη εστιαση την εχει και το ζοομ .:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδες καλησπέρα εχω ένα πρόβλημα με το κινητό οταν μπαίνω στο μενου της καμερας ή απο το κουμπί συντομευση δεξια...

Μου λέει πως: "Εκτελείτε μια αλλη εφαρμογή. Κλείστε την και μετα ξεκινήστε τη κάμερα."

Help!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπέρα εχω ένα πρόβλημα με το κινητό οταν μπαίνω στο μενου της καμερας ή απο το κουμπί συντομευση δεξια...

Μου λέει πως: "Εκτελείτε μια αλλη εφαρμογή. Κλείστε την και μετα ξεκινήστε τη κάμερα."

Help!!!

Προβλημα!!! το εχω ξανακουσει αυτο..η λυση επαναφορα αρχικων ρυθμισεων.αν οχι το πας στο service.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες!!!Το κινητό απλά γ@μ@ει!Το κανα και W660,τέλειο!!!
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα!!! το εχω ξανακουσει αυτο..η λυση επαναφορα αρχικων ρυθμισεων.αν οχι το πας στο service.:)

Ευχαριστώ πολύ τελικά πήγε για σερβις στο γερμανο αποπου και αγοραστηκε και θα αποσταλει αθήνα που σημαίνει μπαι μπαι κινητό για ενα μήνα. Η διαγνωση του γερμανου ήταν οτι εχει ιο! (τι αλλο θα ακουσουμε απο τους ασχετους του γερμανου)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τελικά πήγε για σερβις στο γερμανο αποπου και αγοραστηκε και θα αποσταλει αθήνα που σημαίνει μπαι μπαι κινητό για ενα μήνα. Η διαγνωση του γερμανου ήταν οτι εχει ιο! (τι αλλο θα ακουσουμε απο τους ασχετους του γερμανου)

 

Ευτυχώς που στο στείλανε Αθήνα γιατί θ' αντιμετώπιζες τεράστιο κίνδυνο να κολλήσεις κι εσύ από αυτόν τον ιο,είναι επιδημία δεν είναι ότι κι ότι.Ε ρε που έχουμε μπλέξει με τους καραγκιόζηδες...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τελικά πήγε για σερβις στο γερμανο αποπου και αγοραστηκε και θα αποσταλει αθήνα που σημαίνει μπαι μπαι κινητό για ενα μήνα. Η διαγνωση του γερμανου ήταν οτι εχει ιο! (τι αλλο θα ακουσουμε απο τους ασχετους του γερμανου)

"Ιο" εχεις αυτος που σου ειπε αυτες τις ********.

τωρα εγω στην θεση σου δεν θα το αφηνα το κινητο..ενα update της EROM θελει και τιποτα αλλο.καλυτερα να το πηγαινες μονος σου σε ενα Service xoy ericsson :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τελικά πήγε για σερβις στο γερμανο αποπου και αγοραστηκε και θα αποσταλει αθήνα που σημαίνει μπαι μπαι κινητό για ενα μήνα. Η διαγνωση του γερμανου ήταν οτι εχει ιο! (τι αλλο θα ακουσουμε απο τους ασχετους του γερμανου)

 

ΘΕΕ ΜΟΥ...Πρεπει να παρουμε ενα ροπαλο και να παμε να βαραμε τους υπαλληλους του Γερμανού:X Είναι επιεικώς Ο,ΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ...

Link to comment
Share on other sites

εβαλα στο κινητο κατα μνημης 1gb,οταν μου στελνουν αρχεια μεσω bluetooth ok,ομως ενα βιντεο 16 mb μου εβγαζε διαγραψτε αρχεια,ενω εχω ελευθερη μνημη 750 mb,γιατι γινεται αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

εβαλα στο κινητο κατα μνημης 1gb,οταν μου στελνουν αρχεια μεσω bluetooth ok,ομως ενα βιντεο 16 mb μου εβγαζε διαγραψτε αρχεια,ενω εχω ελευθερη μνημη 750 mb,γιατι γινεται αυτο?

 

Υποθέτω ότι το μεταφέρει αρχικά προσωρινά στη μνήμη του τηλεφώνου και στη συνέχεια το μεταφέρει στην κάρτα, με αποτέλεσμα να δημιουργείται περιορισμός στο μέγεθος των αρχείων που μπορούν να μεταφερθούν μέσω bluetooth. :worry:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Το Κ530i αποτελεί την πρώτη μου επαφή με Sony-Ericsson και μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένος: Πολύ καλή αυτονομία, λεπτή και στιβαρή κατασκευή, αρκετές δυνατότητες για τη χρήση που το θέλω κλπ.

 

Αυτό που με ξένισε είναι ότι δεν μπορώ να δω την διάρκεια κάθε κλήσης που έχω κάνει/έχω δεχθεί, τη στιγμή που με το 4ετίας Siemens M75 μου βλέπω τη διάρκεια ακόμη και των αναπάντητων!! :mad:

 

Υπάρχει κάτι που δεν έχω καταλάβει, ή έτσι λειτουργούν τα SE??

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι το μεταφέρει αρχικά προσωρινά στη μνήμη του τηλεφώνου και στη συνέχεια το μεταφέρει στην κάρτα, με αποτέλεσμα να δημιουργείται περιορισμός στο μέγεθος των αρχείων που μπορούν να μεταφερθούν μέσω bluetooth. :worry:

 

δεν νομιζω,κατι αλλο πρεπει να ειναι,αλλα τι?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Το Κ530i αποτελεί την πρώτη μου επαφή με Sony-Ericsson και μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένος: Πολύ καλή αυτονομία, λεπτή και στιβαρή κατασκευή, αρκετές δυνατότητες για τη χρήση που το θέλω κλπ.

 

Αυτό που με ξένισε είναι ότι δεν μπορώ να δω την διάρκεια κάθε κλήσης που έχω κάνει/έχω δεχθεί, τη στιγμή που με το 4ετίας Siemens M75 μου βλέπω τη διάρκεια ακόμη και των αναπάντητων!! :mad:

 

Υπάρχει κάτι που δεν έχω καταλάβει, ή έτσι λειτουργούν τα SE??

 

Έτσι λειτουργούν τα SE.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως στο καλο απενεργοποιειται το αριστερο κουμπι που πατιεται με το παραμικρο και καλει την αρχικη σελιδα που εχεις ορισει;

 

Δοκιμασα να σβησω την αρχικη σελιδα απο ρυθμισεις ιντερνετ αλλα δε δεχεται κενο, εβαλα localhost, εβαλα τελια, εβαλα +, οτιδηποτε να μη βγαζει αλλα παλι χρεωνει ετσι και πατηθει μονο που προσπαθει.

 

Μου παει το πρωινο ξυπνημα που παταω προσωρινη διακοπη στο ξυπνητηρι καθε 9 λεπτα μεχρι να ξυπνησω περιπου 0,30€ επειδη πατιεται το παλιοκουμπο καθε φορα εκει που ειναι θελω δε θελω και γενικοτερα πατιεται μιας και ειμαι αριστεροχειρας.

 

Το ιντερνετ δεν το απενεργοποιω φυσικα, το χρειαζομαι.

 

Βοηθεια!

521 Τάγμα Πεζοναυτών

Τάγμα Αετών

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K530i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...