Jump to content

Sony Ericsson K530i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια εχω ενα προβλημα με το κ530. οι αριθμοι που αποθηκευω στον τηλεφωνικο καταλογο δεν εμφανιζονται με αλφαβητικη σειρα, αλλα ανακατεμενα! ειτε τα αποθηκευσω στην μνημη του κινητου ειτε στην καρτα sim
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 268
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια εχω ενα προβλημα με το κ530. οι αριθμοι που αποθηκευω στον τηλεφωνικο καταλογο δεν εμφανιζονται με αλφαβητικη σειρα, αλλα ανακατεμενα! ειτε τα αποθηκευσω στην μνημη του κινητου ειτε στην καρτα sim

 

Poly pithano na exeis ws arxiko gramma allote elliniko xaraktira allote latiniko xaraktira opote esu mporei na vlepeis px .K alla to kinito to vlepei eite elliniko eite aggliko analoga

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

οχι αποκλειεται. παντα ελληνικα το εχω:!:

 

θα μπορεσω να λυσω το προβλημα μου με καποιο firmware update?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς πως γίνεται η εναλλαγή μεταξύ 2 γραμμών στο κινητό; Έχω κάρτα 2in1 και αδυνατώ να αλλάξω γραμμή. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα,

Μήπως υπάρχει τρόπος να κάνεις reset τη συσκευή χρησιμοποιώντας κάποια από τα πλήκτρα?:!: thanks :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Μήπως υπάρχει τρόπος να κάνεις reset τη συσκευή χρησιμοποιώντας κάποια από τα πλήκτρα?:!: thanks :cool:

Κανεις επαναφορα αρχικων ρυθμισεων με κωδικο τηλεφωνο {0000}.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

άσχετο άλλα αν κρίνω απο το Κ500i που μετά από τόσες δοκιμασίες που έχει περάσει στα χέρια μου το θεωρώ "σκυλί" ελπίζω και αυτό να είναι καλό:)
Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

άσχετο άλλα αν κρίνω απο το Κ500i που μετά από τόσες δοκιμασίες που έχει περάσει στα χέρια μου το θεωρώ "σκυλί" ελπίζω και αυτό να είναι καλό:)

Μια χαρα ειναι το κινητο.ειδικα και unbranded που μπορεις να το χαρεις παραπανω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

+1 πραγματικά το κινητό είναι φοβερό και με αρκετές δυνατότητες για πείραγμα :).
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

raver thanks....το πρόβλημα μου όμως είναι ότι δεν αναγνωρίζει την sim και έτσι δεν μπορώ να πληκτρολογήσω τον κωδικό που μου έδωσες...μαλλον πρέπει να το δώσω για επισκευή?
Link to comment
Share on other sites

raver thanks....το πρόβλημα μου όμως είναι ότι δεν αναγνωρίζει την sim και έτσι δεν μπορώ να πληκτρολογήσω τον κωδικό που μου έδωσες...μαλλον πρέπει να το δώσω για επισκευή?

Βαζεις αλλη sim.αλλωστε για να κανεις αυτη την ενεργεια θα πρεπει το κινητο να ειναι σε κατασταση λειτουργειας.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω..

Έχετε πρόβλημα με αυτό το κινητό και τα handsfree;

Μου φαίνεται ότι σε σχέση με αλλά sony ericsson είναι πολύ ευαίσθητη και κακοφτιαγμένη η υποδοχή για handsfree, φορτίστη, usb, κλπ.. Το καλώδιο δεν εφαρμόζει απόλυτα μέσα στην υποδοχή και με το παράμικρό κούνημα αποσυνδέεται..

Το πρόβλημα σε εμένα είναι πιο εμφανές με τα handsfree, γιατί αυτα ίσως χρησιμοποιώ και βάζω και βγάζω περισσότερο από την υποδοχή, με αποτέλεσμα να έχουν χαλαρώσει τα "δοντάκια" του καλωδίου και να μην στέκονται μέσα στην υποδοχή.. Πρέπει δηλαδή συνεχώς να το κρατάς με το χέρι σου μέσα στην υποδοχή για να μην βγει (αχρηστεύεται ουσιαστικά η χρήση του handsfree).. Αλλά και αρχικά τα πράγματα δεν ήταν και πολύ καλύτερα..

Αντίθετα, τα ίδια ακουστικά που τα δοκίμασα σε z660 και w580 εφαρμόζουν τέλεια και χρειάζεται αρκετή προσπάθεια για να αποσυνδεθούν..

Είναι πρόβλημα του μοντέλου ή ελάττωμα της συσκευής μου; Συμβαίνει και σε άλλους;

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω..

Έχετε πρόβλημα με αυτό το κινητό και τα handsfree;

Μου φαίνεται ότι σε σχέση με αλλά sony ericsson είναι πολύ ευαίσθητη και κακοφτιαγμένη η υποδοχή για handsfree, φορτίστη, usb, κλπ.. Το καλώδιο δεν εφαρμόζει απόλυτα μέσα στην υποδοχή και με το παράμικρό κούνημα αποσυνδέεται..

Το πρόβλημα σε εμένα είναι πιο εμφανές με τα handsfree, γιατί αυτα ίσως χρησιμοποιώ και βάζω και βγάζω περισσότερο από την υποδοχή, με αποτέλεσμα να έχουν χαλαρώσει τα "δοντάκια" του καλωδίου και να μην στέκονται μέσα στην υποδοχή.. Πρέπει δηλαδή συνεχώς να το κρατάς με το χέρι σου μέσα στην υποδοχή για να μην βγει (αχρηστεύεται ουσιαστικά η χρήση του handsfree).. Αλλά και αρχικά τα πράγματα δεν ήταν και πολύ καλύτερα..

Αντίθετα, τα ίδια ακουστικά που τα δοκίμασα σε z660 και w580 εφαρμόζουν τέλεια και χρειάζεται αρκετή προσπάθεια για να αποσυνδεθούν..

Είναι πρόβλημα του μοντέλου ή ελάττωμα της συσκευής μου; Συμβαίνει και σε άλλους;

 

Συμβαίνει και σε μένα αυτό και είναι πολύ σπαστικό. Ο φορτιστής βγαίνει, τα hands free αλλοιώνουν τον ήχο.....:(

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχουν σπάσει τα κλιψάκια από βάλε-βγάλε (κυρίως αν βγαίνουν με λάθος τρόπο).Και σε μένα στο w810 στα ακουστικά το ένα έχει μια ρογμή και δεν κάνει καλή επαφή.
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Oxi den exoun spasei.. mou eixan spasei ta prohgoumena kai pira kainourgia giati telika xalase kai to akoustiko k eixan axristeftei entelws..

Ta kainourgia arxika douleuan arketa kala, alla me ta vale-vgale xalarwsan k afta k vgainoun arketa efkola..

Entipwsh mou kanei pou ta idia akoustika se alla kinita douleuoun mia xara.. Otan ta vazeis kanoun ena klik san na magwnoun mesa stin ypodoxh kai etsi einai diskolo na vgoun.. Afto vevaia distixws den isxyei me tin ypodoxh tou k530!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το τηελφωνακι, ευχαριστη εκπληξη οτι φαινεται να εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης

 

Μονο αρνητικο αυτο το @#!@$! κουμπι για το internet :p

Μονος τροπος να το βγαλω ειναι upgrade σε w660?

Γενικα εχει τπτ αρνητικα αυτη η μετατροπη? πχ εγγυηση, αν το παω για service δεν θα δουν αλλο firmware?

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που χανεις ειναι η εγγυηση.εχεις πολλα να κερδισεις.Ακομα κι αν βεβαια χαλασει κατι και θελεις να το πας για service το ξαναφλασαρεις με το μανισιο λογισμικο και εισαι οκ
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που χανεις ειναι η εγγυηση.εχεις πολλα να κερδισεις.Ακομα κι αν βεβαια χαλασει κατι και θελεις να το πας για service το ξαναφλασαρεις με το μανισιο λογισμικο και εισαι οκ

 

thnx :)

Βεβαια μου φαινονται πολυ μπερδεμενα ολα αυτα, μαλλον ειναι πολυ αργα :p,θα τα κοιταξω αυριο μπας και βγαλω ακρη

Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι πως το Κ530 έχει δυνατό ηχείο και είναι ότι πρέπει να το μετατρέψεις σε W660:)
Link to comment
Share on other sites

τελικα το τσεκαρα, 53 μου εγινε:mad:

 

Δυστυχώς και το δικό μου EROM CID είναι 53, οπότε δεν μπορώ να συνεχίσω με την αναβάθμιση. Είχα κάνει την αναβάθμιση πριν καν διαβάσω το thread και ζητήσω τη βοήθειά σας οπότε μάλλον αποχαιρετώ κι εγώ την ελπίδα να μεταλλάξω τη συσκευή μου σε W660... :(

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K530i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...