Jump to content

Sony Ericsson W910i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εκανα και εγω με το Kulakendi - δουλευει αψογα - Ευχαριστω .

 

Κατέβασα και εγώ το προγραμματάκι. Ποια έκδοση έβαλες? Την R1CA039?

Υποστηρίζει φαντάζομαι ελληνικά Menus και Τ9?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@vasilik,μπες απλά στο http://www.davinciteam.com και μετά στην επιλογή Buy credits και θα δεις ότι για debranding είναι 10 ευρώ...Δε χρειάζεται να παραθέτω links! :rolleyes:

 

 

@sizor,debranding είναι η αφαίρεση του τροποποιημένου μενού μιας εταιρίας όπως η Vodafone και σε κάποιες περιπτώσεις η Wind(που κάνει ελάχιστες παρεμβάσεις και περιορίζεται συνήθως μόνο σε εικόνες wallpapers που γράφουν Wind).Mε το debranding δηλαδή βάζουμε το original λογισμικό της SE!

 

Το http://www.kulankendi.com είναι ένα site με ένα πρόγραμμα με το οποίο κάνεις το debranidng(όπως και άλλες λειτουργίες που δεν είναι του παρόντος).

 

To http://www.davinciteam.com είναι άλλο ένα site που κάνεις το ίδιο πράγμα με το Kulankendi αλλά με 2 ευρώ παραπάνω.

 

 

Για να λειτουργήσεις αυτά τα προγράμματα πρέπει να αγοράσεις "μονάδες".Χρειάζεται 1 μονάδα για ένα debranding.Στο Kulankendi κοστίζει 8 ευρώ η μονάδα,στο davinci 10 ευρώ.Η αγορά γίνεται μέσω πιστωτικής κάρτας.Με την αγορά,σου αποστέλλεται στο e-mail ένα username και password τα οποία εισάγεις στο πρόγραμμα ώστε να σε αναγνωρίσει και να σου επιτρέψει να κάνεις το debranding.

 

Tα flash themes υπάρχουν στο original λογισμικό,οπότε πρέπει να κάνεις debranding και να το περάσεις ώστε να τα έχεις.

 

Το http://www.topsony.com είναι site που περιέχει όλα τα τελευταία λογισμικά των μοντέλων της SE και το πρόγραμμα του Kulankendi είναι το μόνο που υποστηρίζει αυτούς τους τύπους αρχείων,καθώς το DaVinci έχει το δικό του τύπο αρχείων.Οπότε,αν βρεις κάποιο λογισμικό στο http://www.topsony.com το οποίο δεν ειναι διαθέσιμο ούτε στο DaVinci ούτε στο Kulankendi,το μόνο πρόγραμμα που σου επιτρέπει να φλασάρεις το κινητό με αυτά τα αρχεία είναι το KulanKendi.

 

Και απ'τη στιγμή που και χαμηλότερες τιμές έχει και υποστηρίζει αυτούς τους τύπους αρχείων,γιατί να μην το χρησιμοποιήσεις αν δε βρίσκεις την πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού ούτε στο DaVinci ούτε στο Kulankendi;;

 

Φιλε σε ευχαριστω πολυ!! Θα το δοκιμασω και θα σου πω:D

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τρόπο γίνεται η εγκατάσταση των drivers στα vista που θέλει το Kulankendi ? Εγκατέστησε 5-6 drivers και δεν μπορεί να βρει τον SEMCBOOT driver. Βάζοντας και αυτόν θα μπορέσει επιτέλους να δει το κινητό το πρόγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τρόπο γίνεται η εγκατάσταση των drivers στα vista που θέλει το Kulankendi ? Εγκατέστησε 5-6 drivers και δεν μπορεί να βρει τον SEMCBOOT driver. Βάζοντας και αυτόν θα μπορέσει επιτέλους να δει το κινητό το πρόγραμμα?

 

με το κινητο ανοικτο συνδεσε το στον υπολογιστη και ας το να βρει μονο του ολους τους drivers

:)
Link to comment
Share on other sites

με το κινητο ανοικτο συνδεσε το στον υπολογιστη και ας το να βρει μονο του ολους τους drivers

Τους έχει βρει όλους εκτός από αυτόν που γράφω.

Link to comment
Share on other sites

Τους έχει βρει όλους εκτός από αυτόν που γράφω.

 

Τελικά βρέθηκε και αυτό στο web και η διαδικασία ολοκληρώθηκε.

 

Το κινητό πραγματικά μεταμορφώθηκε! Απίστευτη διαφορά! Ευχαριστώ παιδιά για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα κάτι στο 910 το οποίο ομολογό δέν μου άρεσε καθόλου.Το πληκτρολόγιο από την δεξιά πλευρά δέν έχει σωστό LED φωτισμό.Θα έλεγα πώς σε κάποια σημεία της δεξιάς κατακόρυφης γραμμής αντί για μπλέ είναι κίτρινος!!!.Μήπως είναι προβληματικό κομμάτι?

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε ψιρα που το βρηκες..και σε μενα στην δεξια κατακορυφη γραμμη μου βγαζει ενα περιεργο πρασινοπο χρωμα οχι κιτρινο που λες λογικα η σε ολους ειναι ετσι αν το παρατιρησουνε γιατι δεν κανει και μπαμ η σε μερικα κοματια ειναι ετσι!!αλλιως δεν εξηγητε... :)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όντως!Και στο δικό μου έτσι! :lol:

 

Μάλλον δε φταίνε τα leds αλλά η μεμβράνη των πλήκτρων!

 

Δε νομίζω να είναι ελαττωματική,απλά ετσι είναι!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολους τους φιλους και θα ηθελε αν δεν σας κανει κοπο να μου λυσετε μερικες αποριες .

Εχω βαρεθει να συνδεομαι και να πληρωνω κατα λαθος φυσικα το vodafonelive και θελω να κανω την διαδικασια που λετε πιο πανω για να το αφαιρεσω .

Ομως τι γινεται με την εγκυηση και ποση ωρα κραταει η ολοι διαδικασια (για να δω αν με καλυπτει το ups ) .

Ευχαριστω ...

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δεν αλλάζεις το λογισμικό της SE αλλά της Vodafone, δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Αλλά ας πει και κάποιος άλλος που ξέρει περισσότερα...

Η διαδικασία πάντως κρατάει 5 λεπτά. Τι το θες το ups? Εαν συμβεί κάτι κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης, δεν καταστρέφεται το κινητό. Απλά κοίτα να είναι φορτισμένο.

 

Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω το θέμα musaic (το βασικό στην έκδοση vodafone)?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια τι γινεται?Λοιπον μολις σημερα πηρα και εγω το w901i και εχω ενα μικρο προβληματακι που με εχει ξενερωσει παρα πολυ. δεν μπορω να ενεργοποιησω με τιποτα το shake control.δεν βρισκω που ειναι αυτη η λειτουργια.το manual λεει οτι ειναι στο

ΜΕΝΟΥ>WALKMAN>ΕΠΙΛΟΓΕΣ>ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ>ΤΡΟΠΟΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ>ΕΛΕΝΧΟΣ ΔΟΝΗΣΗΣ.

 

Αυτον τον ελενχο δονησης δεν τον βρισκω πουθενα στο κινιτο.μεχρι και update του εκανα αλλα τιποτα.μηπωσ πρεπει να ενεργοποιησω κατι πρωτα για να μου το εμφανισει αυτο?πειτε μου τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Σ έμενα εστειλε εναν αριθμο Receipt Number δεν εστειλε Transaction ID number μπορει να μου πει καποιος εμπειρος φιλος που θα τον βρω .....

 

To transaction φαίνεται στο e-mail που έδωσες..Τσέκαρε τα εισερχόμενά σου!

 

Καλημερα παιδια τι γινεται?Λοιπον μολις σημερα πηρα και εγω το w901i και εχω ενα μικρο προβληματακι που με εχει ξενερωσει παρα πολυ. δεν μπορω να ενεργοποιησω με τιποτα το shake control.δεν βρισκω που ειναι αυτη η λειτουργια.το manual λεει οτι ειναι στο

ΜΕΝΟΥ>WALKMAN>ΕΠΙΛΟΓΕΣ>ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ>ΤΡΟΠΟΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ>ΕΛΕΝΧΟΣ ΔΟΝΗΣΗΣ.

 

Αυτον τον ελενχο δονησης δεν τον βρισκω πουθενα στο κινιτο.μεχρι και update του εκανα αλλα τιποτα.μηπωσ πρεπει να ενεργοποιησω κατι πρωτα για να μου το εμφανισει αυτο?πειτε μου τι να κανω?

 

Απλά όταν ακούς ένα τραγούδι,πίεσε το πλήκτρο Walkman στην κορυφή του τηλεφώνου και μετά κούνα το κινητό προς την επιθυμητή κατεύθυνση! :)

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να πάω από W880 σε W910?Από θέμα ήχου υπάρχει βελτίωση?

Για εμενα δεν αξιζει.αλλα αμα θες μπορεις να παρεις το w890i που ειναι καινουργιο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και εγώ το προγραμματάκι. Ποια έκδοση έβαλες? Την R1CA039?

Υποστηρίζει φαντάζομαι ελληνικά Menus και Τ9?

 

αφου δεν υπαρχει GENERIC MEDITERRANEAN βρε παιδια?

 

Ποια βαλατε?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

To transaction φαίνεται στο e-mail που έδωσες..Τσέκαρε τα εισερχόμενά σου!

 

 

 

Απλά όταν ακούς ένα τραγούδι,πίεσε το πλήκτρο Walkman στην κορυφή του τηλεφώνου και μετά κούνα το κινητό προς την επιθυμητή κατεύθυνση! :)

 

 

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και εγώ το προγραμματάκι. Ποια έκδοση έβαλες? Την R1CA039?

Υποστηρίζει φαντάζομαι ελληνικά Menus και Τ9?

R1CA039 που εχει Ελληνικα (το γραφει σαν Adriatic)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το w890 δεν μου αρέσει από θέμα εμφάνισης.Ενώ το w910 σε κόκκινο είναι εντυπωσιακό.Δεν ξέρω από θέμα ήχου τι λέει?

Καλο ειναι..αλλα οχι και το καλυτερο.αλλα πολυ καλυτερο απο αυτο που εχεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

R1CA039 που εχει Ελληνικα (το γραφει σαν Adriatic)

Ευχαριστω

 

φιλε μου ποια ακριβως ειναι ? (davinci team ετσι?)

 

Firmware W910i / Revision R1CA039 - CID52

 

W910i R1CA039 CID52 W910I 1201-2280 CUSTOMIZED GBA/NOBLEBLACK ADRIATIC

 

ή αυτη?

 

W910i R1CA039 CID52 W910I 1201-7274 CUSTOMIZED GBA/ HEARTYRED ADRIATIC

 

:O:cry:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W910i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...