Jump to content

Sony Ericsson W910i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kairos k go na kano mia erotisi gia afto to kinito. molis to protoida enthousiastika. perimena ipomonetika tin epidotisoula mou apo tin βοδαφον. nai kala akousate. k fisika piga k to xtipisa!!! enthousiasmos? sto full. kai erxete i proti entiposi!! den doulevoun ta flash menu. den allazei stilaki to menu!!! k exo faei megali xenera, erotisi kriseos loipon. ftaiei to βοδαφον firmware? i MOIPOS exo kapsei ta egefalika mou kitara pia k exo ginei toso vlakas k de katalavaino pos ta pernane ? :) e? e?e?

 

 

 

pio poli mou moiazei me galop para me erotisi pou perimeno apantisi :p

efxaristo prokatavolika omorfopaida na pernate kala :)

Felai
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kairos k go na kano mia erotisi gia afto to kinito. molis to protoida enthousiastika. perimena ipomonetika tin epidotisoula mou apo tin βοδαφον. nai kala akousate. k fisika piga k to xtipisa!!! enthousiasmos? sto full. kai erxete i proti entiposi!! den doulevoun ta flash menu. den allazei stilaki to menu!!! k exo faei megali xenera, erotisi kriseos loipon. ftaiei to βοδαφον firmware? i MOIPOS exo kapsei ta egefalika mou kitara pia k exo ginei toso vlakas k de katalavaino pos ta pernane ? :) e? e?e?

 

 

 

pio poli mou moiazei me galop para me erotisi pou perimeno apantisi :p

efxaristo prokatavolika omorfopaida na pernate kala :)

Σε vodafone live συσκευες τα flash menu δυστηχως δεν δουλευεουν.ο μονος τροπος για να δουλεψει..πρεπει να κανεις το κινητο unbarnded.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kairos k go na kano mia erotisi gia afto to kinito. molis to protoida enthousiastika. perimena ipomonetika tin epidotisoula mou apo tin βοδαφον. nai kala akousate. k fisika piga k to xtipisa!!! enthousiasmos? sto full. kai erxete i proti entiposi!! den doulevoun ta flash menu. den allazei stilaki to menu!!! k exo faei megali xenera, erotisi kriseos loipon. ftaiei to βοδαφον firmware? i MOIPOS exo kapsei ta egefalika mou kitara pia k exo ginei toso vlakas k de katalavaino pos ta pernane ? :) e? e?e?

 

 

 

pio poli mou moiazei me galop para me erotisi pou perimeno apantisi :p

efxaristo prokatavolika omorfopaida na pernate kala :)

 

Δυστυχώς,η Vodafone δίνει εντολή να αφαιρείται η δυνατότητα των flash themes,όπως και της αναβάθμισης λογισμικού μέσω τηλεφώνου!Γιατί;Μην ψάχνεις λογική!Είναι οι γνωστές βλακείες της Vodafone!Εμ τους διαφημίζουμε δωρεάν αγοράζοντας τις συσκευές τους(βλ. σηματάκι Vodafone),εμ αφαιρούν και κάποιες λειτουργίες! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν λετε flash αρχεια ποια εννοειτε??!:OΑρχεια που ειναι κατι σαν κινουμενες εικονες με καταλληξη swf? Γιατι αν ειναι αυτα, εμενα στο κινητο μου αν κ vodafone live, δουλευουν αψογα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξαναπερασε το φιλε μου και δοκιμασε το.

 

αν στο κανει παλι καποια εφαρμογη που του εχεις βαλει θα ειναι..

 

αν και το w910i εχει προβλημα με τα ""βαρια"" themes ;)

 

το εχει ο γιος μου και το εβλεπα καθημερινα...μεχρι που τα εσβησε ολα και ησυχασε και αυτος αλλα και εγω (απο την γκρινια του :lol:)

 

Thnks file Zaharakis!!!! Tlk htan ena paixnidi p eixa egkatastisei!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν λετε flash αρχεια ποια εννοειτε??!:OΑρχεια που ειναι κατι σαν κινουμενες εικονες με καταλληξη swf? Γιατι αν ειναι αυτα, εμενα στο κινητο μου αν κ vodafone live, δουλευουν αψογα!

 

kai mena mou doulevoun file mou alla mono san fodo oxi san theme pou allazei teleios to menoudaki :)

Felai
Link to comment
Share on other sites

paidia voithiste :( o monos tropos gia na vgalo apo to kinito to VF litourgiko kai na exo pliri oles tis ikanotites tou kinitou einai na pao sto 9volto na mou to kanoun??? kai an nai poso tha stoixize kati tetoio?

 

 

signomi gia tin anipomonisia mou k efxaristo gia tis opies simvoules sas

Felai
Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω απο vodafone το πηρα αλλα τα παιζει ολα χορις εξερεση τωρα δεν ξερω αν μου ετυχε !!:happy:
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παρακαλω γιατι δε βγαζω ακρη απο το σερβις.εχασα το πλαινο καπακι της καρτας μνημης.που θα βρω ανταλακτικο?
Link to comment
Share on other sites

paidia voithiste :( o monos tropos gia na vgalo apo to kinito to VF litourgiko kai na exo pliri oles tis ikanotites tou kinitou einai na pao sto 9volto na mou to kanoun??? kai an nai poso tha stoixize kati tetoio?

 

 

signomi gia tin anipomonisia mou k efxaristo gia tis opies simvoules sas

 

10 -15ε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι:

 

Αυτά που λέτε στα #1025 και #1027 ισχύουν;

 

Ρωτάω γιατί έχω ένα w910i vodafone live και θέλω να του περάσω το μενού της Sony Ericsson. (Σε κάποια άλλα post λέτε-ή κάποιοι λένε οτι δε γίνεται και οτι ο μόνος τρόπος είναι να το πάω στο 9volto-βλ. #1078).

Τελικά μπορώ ή δε μπορώ;

 

Επίσης χθες μου εμφανίστηκε το ίδιο πρόβλημα με του jimspy στο #994. Δε μπορώ να ακούσω τους άλλους, ούτε οι άλλοι εμένα...

Τι κάνω σε αυτήν την περίπτωση;

 

Και κάτι τελευταίο: έχω και ένα Κ750ι εδώ και 2 χρόνια στο οποίο άκουγα μουσική με τις ώρες...

Χρησιμοποιούσα τα walkman handsfree της sony ericsson (εκείνα που δέχονται οποιαδήποτε ακουστικά) και ένα σετ ακουστικών της sony. (Η διαφορά με εκείνες τις ψείρες που μπαίνουν στο αυτί ήταν τουλάχιστον τεράστια (ένταση, μπάσο κλπ.)).

Το θέμα είναι οτι η ένταση όταν ακούω μουσική με το w910i είναι απογοητευτική (για συσκευή που προορίζεται για αυτό το σκοπό). Και το έχω παρατηρήσει και με άλλα walkman κινητά της εταιρίας.

Είναι λογικό τα μη-walkman κινητά να παίζουν καλύτερα από τα "καθαρόαιμα"; Δηλαδή έλεος...

Edit: και στις 2 περιπτώσεις (κ750ι-w910ι) ο ισοσταθμιστής και η ένταση είναι χειροκίνητα στο τέρμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι:

 

Αυτά που λέτε στα #1025 και #1027 ισχύουν;

 

Ρωτάω γιατί έχω ένα w910i vodafone live και θέλω να του περάσω το μενού της Sony Ericsson. (Σε κάποια άλλα post λέτε-ή κάποιοι λένε οτι δε γίνεται και οτι ο μόνος τρόπος είναι να το πάω στο 9volto-βλ. #1078).

Τελικά μπορώ ή δε μπορώ;

 

Επίσης χθες μου εμφανίστηκε το ίδιο πρόβλημα με του jimspy στο #994. Δε μπορώ να ακούσω τους άλλους, ούτε οι άλλοι εμένα...

Τι κάνω σε αυτήν την περίπτωση;

 

Και κάτι τελευταίο: έχω και ένα Κ750ι εδώ και 2 χρόνια στο οποίο άκουγα μουσική με τις ώρες...

Χρησιμοποιούσα τα walkman handsfree της sony ericsson (εκείνα που δέχονται οποιαδήποτε ακουστικά) και ένα σετ ακουστικών της sony. (Η διαφορά με εκείνες τις ψείρες που μπαίνουν στο αυτί ήταν τουλάχιστον τεράστια (ένταση, μπάσο κλπ.)).

Το θέμα είναι οτι η ένταση όταν ακούω μουσική με το w910i είναι απογοητευτική (για συσκευή που προορίζεται για αυτό το σκοπό). Και το έχω παρατηρήσει και με άλλα walkman κινητά της εταιρίας.

Είναι λογικό τα μη-walkman κινητά να παίζουν καλύτερα από τα "καθαρόαιμα"; Δηλαδή έλεος...

Edit: και στις 2 περιπτώσεις (κ750ι-w910ι) ο ισοσταθμιστής και η ένταση είναι χειροκίνητα στο τέρμα...

 

 

 

 

 

Φιλε ειχα το ιδιο προβλημα .Με το που το εβγαλα απο το κουτι του δε ακουγα τιποτα.Το εστειλα για αναβαθμιση και ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Γεια κ απο μενα.Σημερα το πρωι πηγα κ παρηγγιλα το w910i απο ενα καταστημα Vodafone (επιχορηγηση).

 

Γενικα απο διαφορες γνωμες που ακουσα,οι αποψεις ειναι μικτες..αλλοι λενε οτι ειναι πολυ καλο κινητο και αλλοι οτι τους εχει βγαλει πολλα προβληματα.

 

Εγω πηρα το ρισκο και το αγορασα.Ελπιζω με software update να στρωσει!

 

Θα ηθελα να ρωτησω τωρα καποια πραγματα σχετικα με την συσκευη.

 

1.Μπορω να ζητησω/απαιτησω να μην ειναι Vodafone Live?Ετσι κ αλλιως την Vodafone δεν την πολυσυμπαθω και απο οτι ακουω κ εδω μονο μιωνεκτηματα εχει το Vodafone Live.

2.Μπορω να κανω απο μονος μου firmware update,ή ειναι μεγαλο ρισκο κ υπαρχει κινδυνος ανεπανορθωτης καταστροφης?

3.Η οθονη του ειναι υποδειγματικα μεγαλη,και μιας και το εχω ονειρο πολλα χρονια τωρα,αναρωτιεμαι αν υπαρχει καποια εφαρμογη που σου επιτρεπει να αναπαραγαγεις ταινιες.

4.Η μπαταρια του θα αντεξει ολοκληρη ταινια?

Link to comment
Share on other sites

Γεια κ απο μενα.Σημερα το πρωι πηγα κ παρηγγιλα το w910i απο ενα καταστημα Vodafone (επιχορηγηση).

 

Γενικα απο διαφορες γνωμες που ακουσα,οι αποψεις ειναι μικτες..αλλοι λενε οτι ειναι πολυ καλο κινητο και αλλοι οτι τους εχει βγαλει πολλα προβληματα.

 

Εγω πηρα το ρισκο και το αγορασα.Ελπιζω με software update να στρωσει!

 

Θα ηθελα να ρωτησω τωρα καποια πραγματα σχετικα με την συσκευη.

 

1.Μπορω να ζητησω/απαιτησω να μην ειναι Vodafone Live?Ετσι κ αλλιως την Vodafone δεν την πολυσυμπαθω και απο οτι ακουω κ εδω μονο μιωνεκτηματα εχει το Vodafone Live.

2.Μπορω να κανω απο μονος μου firmware update,ή ειναι μεγαλο ρισκο κ υπαρχει κινδυνος ανεπανορθωτης καταστροφης?

3.Η οθονη του ειναι υποδειγματικα μεγαλη,και μιας και το εχω ονειρο πολλα χρονια τωρα,αναρωτιεμαι αν υπαρχει καποια εφαρμογη που σου επιτρεπει να αναπαραγαγεις ταινιες.

4.Η μπαταρια του θα αντεξει ολοκληρη ταινια?

 

1.Αν το αγοράσεις από κατάστημα της Βόνταφον όχι!Αν όμως το αγόρασες από συνεργάτη της,όπως το Πλαίσιο για παράδειγμα δε θα σου έδιναν live συσκευή!Για να φύγει μετα το μενού της Βονταφον απαιτούνται κάποια χρηματάκια!

 

2.Εφόσον υπάρχει διαθέσιμο νεώτερο λογισμικό,σαφώς και μπορείς.Σε κάθε περίπτωση,αν πάει κάτι στραβά,το πρόγραμμα αναβάθμισης δινει τη δυνατότητα να ξαναπεράσεις το λογισμικό εξαρχής,διαγράφοντας όμως μ'αυτόν τον τρόπο όλα τα δεδομένα,αλλά απαλάσσοντάς σε απ'το να το στειλεις σε σέρβις και να περιμένεις για μέρες ή και μήνες ακόμη...Φυσιολογικά όμως,η αναβάθμιση δεν είναι επικίνδυνη και δε διαγράφει υπάρχοντα δεδομένα!

 

3.Υπάρχουν διάφορα προγράμματα.Σου προτείνω το Any Video Converter.Κάνει πολύ καλή δουλειά και υποστηρίζει και .ΜΡ4 αρχεία,τα οποία αναπαράγει το κινητο!

 

4.Ναι,θα την αντέξει.Έχει και αισθητήρα φωτισμού ώστε όταν ο φωτισμός του περιβάλλοντος ειναι επαρκής,χαμηλώνει αυτόματα το φωτισμό της οθόνης για ακόμη λιγότερη κατανάλωση.Συν τοις άλλοις,από μόνο του το τηλέφωνο δεν καταναλώνει πολύ μπαταρία!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια!Χαιρομαι!φαινετε οτι αξιζει τα λεφτα του το τηλεφωνο!

 

Κοντσιανη με εβγαλες απο μεγαλο αγχος :)

 

Οσον αφορα το απο που το αγορασα,το πηρα απο καταστημα της Vodafone.Δεν το εψαξα αρκετα φαινετε :(

Τωρα αν δω οτι θελω να το ξεφορτοθω το Firmware της vodafone προς τα που θα πρεπει να απευθυνθω,πανω κατω ποσο θα κοστισει και τελευταιο κ πολυ συμαντικο: αν καποιος το εχει δοκιμασει,υπαρχει λογος να προβω σε αυτη την αναβαθμηση?

 

Edit: Επισεις θα ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζετε καποιο software που βελτιωνει τις ρυθμησεις/επιδοσεις της καμερας.Εχω ακουσει οτι η αποδοση μπορει να βελτιωθει απο firmware update ή απο καποια 3rd part εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Help!.Ένας φίλος μου έχει το Sony Ericsson W910i αγορασμένο απο COSMOTE.Μετά απο 1-2 εβδομάδες χρήσης όταν στέλνει αρχεία mp3,φωτογραφίες,βίντεο κ.α μετά απο λίγο η οθόνη σβήνει.Ενώ στο άλλο κινητό δείχνει ότι το W910i στέλνει κανονικά το αρχείο το W910i είναι σβηστό και έτσι και πατήσει ο φίλος μου κάποιο πλήκτρο κάνει αυτόματα restart αλλά στο άλλο κινητό στέλνει κανονικότατα!:confused::what:.

Σας παρακαλώ βοηθήστε επειγόντως!S.O.S!:cry:.

Σας ευχαριστώ

John The Greek!:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Help!.Ένας φίλος μου έχει το Sony Ericsson W910i αγορασμένο απο COSMOTE.Μετά απο 1-2 εβδομάδες χρήσης όταν στέλνει αρχεία mp3,φωτογραφίες,βίντεο κ.α μετά απο λίγο η οθόνη σβήνει.Ενώ στο άλλο κινητό δείχνει ότι το W910i στέλνει κανονικά το αρχείο το W910i είναι σβηστό και έτσι και πατήσει ο φίλος μου κάποιο πλήκτρο κάνει αυτόματα restart αλλά στο άλλο κινητό στέλνει κανονικότατα!

Σας παρακαλώ βοηθήστε επειγόντως!S.O.S!:cry:.

Σας ευχαριστώ

John The Greek!

 

αναβάθμιση

 

:clap:

 

 

 

Κ αν δεν λυθει το προβλημα, το πας για service!:ninja:

 

παιδια πως μπορω να κανω αναβαθμιση plz βοιθιστε με λιγο.θελω πιο δυνατα ηχεια!!!

 

Κ αναβαθμιση να κανεις νομιζω πως δεν αυξανει η ενταση των ηχειων!:X

Μπορεις ομως να την κανεις μονος σου, απο την σελιδα της SONY, κατεβαζοντας μια ειδικη εφαρμογη που εχει.:rolleyes:

Αν παλι δεν μπορεσεις(αν κ ειναι πανευκολο) το πας σε ενα καταστημα της SONY κ στην κανουν δωρεαν εφ'οσον εισαι στην εγγυηση.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδα σας παρακαλω λιγη βοηθεια.το χω ξαναγραψει αλλα δε πηρα απαντηση...αν καποιος ξερει πειτε μου σας παρακαλω που θα βρω ανταλακτικο το καπακι της καρτας μνημης γιατι το χασα και στα σερβισ με δουλευουν.....

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

 

Edit: Επισεις θα ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζετε καποιο software που βελτιωνει τις ρυθμησεις/επιδοσεις της καμερας.Εχω ακουσει οτι η αποδοση μπορει να βελτιωθει απο firmware update ή απο καποια 3rd part εφαρμογη.

 

 

Νομιζω με την τελευταια αναβαθμιση διωρθωνονται καποια μικροπροβληματα.

Για πιο πολλες πληροφοριες διαβασε την σελιδα 62 κ συγκεκριμενα τα μυνηματα του Kotsianis7.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!Οντως στην σελιδα ειναι τα τελευταια Patch Notes τα οποια αναφερουν βελτιωσεις στην καμερα! :)
Link to comment
Share on other sites

Κ αναβαθμιση να κανεις νομιζω πως δεν αυξανει η ενταση των ηχειων!:X

Μπορεις ομως να την κανεις μονος σου, απο την σελιδα της SONY, κατεβαζοντας μια ειδικη εφαρμογη που εχει.:rolleyes:

Αν παλι δεν μπορεσεις(αν κ ειναι πανευκολο) το πας σε ενα καταστημα της SONY κ στην κανουν δωρεαν εφ'οσον εισαι στην εγγυηση.:D

 

Γινεται αυτο?? :blink: Δεν το ξερα, αλλα καλη φαση. Η εφαρμογη αυτη τρεχει απο πισω και αυξανει την ενταση του ηχειου γενικα, δλδ ειτε ακους μουσικη ειτε σε παιρνουν τηλεφωνο ή απλα οταν ανοιγεις μουσικη, βιντεο μεσω της εφαρμογης ακουγονται πιο δυνατα απ'το στανταρ??

www.brightsideofficial.com
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W910i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...