Jump to content

Sony Ericsson W910i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι? Ποιο είναι ποιο καλό κινητό? το sony ericsson w910 η το g900???

Καλυτερα να μπεις στους διαξιφισμους και να ανοιξεις ενα θεμα να σου πουν ατομα που εχουν τα κινητα γιατι το πιθανοτερο εδω θα βρεις κατοχους w910ι μονο.......

 

ΥΓ Εγω εχω το w910 κ εχω πιασει κ το g900 κ μπορω να πω οτι το g900 ηταν καλυτερο για καμποσους τομεις...

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω 3,5 μηνες.Το προβλημα στο "τριξιμο" του slide, εμφανιστηκε μετα απο 2-3 εβδομαδες αλλα απο τοτε δεν προχωρησε περισσοτερο.Αλλα κ να "ανοιξει" περισσοτερο...σιγα....ποσο εχει ενας μηχανισμος Sliding?!!Το στελνουμε -με το καταλληλο κομιστρο- στο service της SONY κ ολα καλα....

 

Τωρα αν εσυ πιστευεις πως εχεις "μεγαλο" προβλημα,η εγγυηση σε καλυπτει!Πηγαινε το για επισκευη!!:D

 

αυτό που με ανησυχεί περισσότερο είναι το θέμα με το καπάκι που δεν ειναι σταθερό. μου δημιουργεί μια ανασφάλεια. δεν ξέρω τέτοια ποιοτητα στο καπάκι χειροτερη και απο της nokia δεν την περιμενα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παιδια μετα απο δυο βδομαδες χρησης ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το κινητο..Ισως και επειδη δεν ειχα αλλα SE -πλην κ700 προ 3ετιας-

 

Παντως απ'τα ακουστικα η ποιοτητα του ηχου ειναι παρα πολυ καλη και αποδιδει με αρκετη ακριβεια πριμα και μπασα και εχει αρκετα καλο ευρος, δεν περιμενα κατι καλυτερο πριν το αγορασω. Επισης με βολευουν πολυ και τα ακουστικα της SE γιατι απομονωνουν τους εξωτερικους ηχους. Στα τραγικα αστικα της θεσσαλονικης ακουγα πεντακαθαρα με την ενταση στα 4,5-5/8.

 

Το ηχειο ποιοτικα ειναι χαλια οντως αφου παραμορφωνει με το παραμικρο σε τερμα ενταση αλλα απλα με ενοιαζε να ακουγεται αρκετα δυνατα για να μην χανω κλησεις και οσο για τοσο με καλυψε απολυτα.

 

Κατα τ'αλλα δεν με δυσαρεστησε κατι ιδιαιτερα (για την αθλια καμερα το ηξερα οταν το αγοραζα). Τρωει κατι κολληματακια αλλα ακομα δεν του χω κανει αναβαθμιση.

 

Και τωρα λιγο ασχετο αλλα ξερετε κανενα προγραμματακι για να αλλαζεις tags και να προσθετεις artwork στα mp3's? Και καποιο για να μετατρεπεις βιντεο και ταινιες για την αναλυση και το υποστηριζομενο φορμα του κινητου μας??

www.brightsideofficial.com
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις.....βιονικό αυτί?!!!! Δέ διάβασες παραπάνω ότι όλοι έχουμε πρόβλημα με την ένταση του ακουστικού κατα τη συνομιλία? Απ τα χειρότερα τηλέφωνα στο θέμα ακουστικού!
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο οντως ξεχασα να το αναφερω...Το ηχειο κατα τη συνομιλια ειναι τραγικα χαμηλο σε ενταση. Εγω πλεον σε περιβαλλον με σχετικη φασαρια πολλες φορες συνδεω τα ακουστικα που συνηθως κουβαλαω μαζι μου, για να μιλησω
www.brightsideofficial.com
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Λέω τελικά να αγοράσω αυτό. Τι λέτε η μουσική είναι καλή (με ακουστικα)?:!: Υπάρχουν προβλήματα που εμφανίζει αυτό το κινητό? Αν ναι ποια είναι αυτά? Επίσης έχει κάποια φλασ θεμσ προεγκατεστημένα. Το κινητό δλδ μπορεί να δεχτει άλλα φλασ θεμσ χωρις να κάνω κάτι εγώ? Σας παρακαλώ φωτίστε με με την γνώση σας. Ώμος γρήγορα γτ σε 5 ημέρες θα το αγοράσω:happy:

 

Υ.Γ. Αν το κινητό είναι βόνταφον λάιβ λύπουν κάποιες από τις λειτουργίες του? Μήπως οι εφαρμογές εμφανίζοντε διαφορετιά? (π.χ. το μεντια πλαιερ σε άλλο χρώμα από το προκαθορισμένο της ΣΕ)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Λέω τελικά να αγοράσω αυτό. Τι λέτε η μουσική είναι καλή (με ακουστικα)?:!: Υπάρχουν προβλήματα που εμφανίζει αυτό το κινητό? Αν ναι ποια είναι αυτά? Επίσης έχει κάποια φλασ θεμσ προεγκατεστημένα. Το κινητό δλδ μπορεί να δεχτει άλλα φλασ θεμσ χωρις να κάνω κάτι εγώ? Σας παρακαλώ φωτίστε με με την γνώση σας. Ώμος γρήγορα γτ σε 5 ημέρες θα το αγοράσω:happy:

 

Υ.Γ. Αν το κινητό είναι βόνταφον λάιβ λύπουν κάποιες από τις λειτουργίες του? Μήπως οι εφαρμογές εμφανίζοντε διαφορετιά? (π.χ. το μεντια πλαιερ σε άλλο χρώμα από το προκαθορισμένο της ΣΕ)

 

Ευχαριστώ

 

1.Δεν ειναι κ πολυ ποιοτηκη η μουσικη απο τα ακουστικα. Βασικα δεν εχει πολυ μπασο.

2.Το μονο προβλημα ειναι καποια κολληματα στο μενου.(εμενα λυθηκαν με αναβαθμιση). Επισης εχει χαμηλο ακουστικο.(θα δυσκολευεσαι να μιλησεις σε μερος με πολυ κοσμο κ φασαρια).Κ εχει κ αδυναμο εξωτερικο ηχειο.(βασικα τσιριζει)

3.Μπορει να δεχτει flash themes αν δεν ειναι η συσκευη vodafone live η Wind.

 

Σε vodafone live κινητο,αλλαζουν τα εικονιδια του μενου,το πανω δεξια κουμπι ειναι συντομευση για το vodafone live,εχεις ενα επιπλεον θεμα(αλλα δεν εχεις ενα της SONY -το eclipse νομιζω,)Κ επιπλεον νομιζω δεν εχεις καποια παιχνιδια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να μπεις στους διαξιφισμους και να ανοιξεις ενα θεμα να σου πουν ατομα που εχουν τα κινητα γιατι το πιθανοτερο εδω θα βρεις κατοχους w910ι μονο.......

 

ΥΓ Εγω εχω το w910 κ εχω πιασει κ το g900 κ μπορω να πω οτι το g900 ηταν καλυτερο για καμποσους τομεις...

σε ευχαριστω παρα πολυ!!!

ΒΑΣΙΑ

:oops:

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 6 μήνες λειτουργείας του w910i μου,ηρθε και η σειρά μουνα το πάω για service.Προβλήματα αρκετά όπως επανεκινήσεις χωρίς κανένα λόγο,κολήματα,απετυχής εντολές,καμένα pixel στην οθόνη,κακή επαφή με τo hands free και τον φορτιστή,απίστευτα χαμηλή ένταση ήχου σε οποιανδήποτε λειτουργεία (καμία σχέση με την πρώτη χρήση),κτλ.Οπότε θέλω την βοήθεια σας για καλύτερο service point απο αυτό της οmnitec(διάβασα τα χειρότερα),ποιό μου προτείνετε;

 

*μένω στα πατήσια*

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια.διαβασα προσεκτικα ολα τα ποστ,καθως ενδιαφερομαι να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο.

απο οτι βλέπω ,πέρα απο καποια μαλλον τυχαια προβληματα που μπορει να συμβαινουν σε καποιες συσκευες,καταλήγετε οι περισσότεροι ότι το ακουστικό του εχει πολυ χαμηλή ενταση,τοσο χαμηλη που όπως εγραψε κάποιος αναγκαζεται να βαζει τα ακουστικα σε σημεια με καποιο θορυβο για να μιλήσει.

 

για να συνοψίσουμε,υπάρχει καποιος απο τους κατόχους που το εχει μετανιώσει?δλδ αυτο το πρόβλημα ειναι ικανο να αποτρεψει καποιον απο την αγορα του,καθώς σε αυτα τα λεφτα ,απο οτι βλέπω ειναι η βελτιστη αγορα.

(τα nokia δεν τα πήγα ποτε,και τα samsung θεωρω ότι τα μενου τους ειναι απαραδεκτα)

 

με λίγα λόγια πιστευετε οτι αυτο το ελλατωμα υπερσκελίζει τα προτερήματα του,όπως την μεγαλη οθονη,τα πολύ ωραια μενου,την μνημη,τo walkman κλπ κλπ?το καθιστα δλδ μη ευχρηστο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια.διαβασα προσεκτικα ολα τα ποστ,καθως ενδιαφερομαι να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο.

απο οτι βλέπω ,πέρα απο καποια μαλλον τυχαια προβληματα που μπορει να συμβαινουν σε καποιες συσκευες,καταλήγετε οι περισσότεροι ότι το ακουστικό του εχει πολυ χαμηλή ενταση,τοσο χαμηλη που όπως εγραψε κάποιος αναγκαζεται να βαζει τα ακουστικα σε σημεια με καποιο θορυβο για να μιλήσει.

 

για να συνοψίσουμε,υπάρχει καποιος απο τους κατόχους που το εχει μετανιώσει?δλδ αυτο το πρόβλημα ειναι ικανο να αποτρεψει καποιον απο την αγορα του,καθώς σε αυτα τα λεφτα ,απο οτι βλέπω ειναι η βελτιστη αγορα.

(τα nokia δεν τα πήγα ποτε,και τα samsung θεωρω ότι τα μενου τους ειναι απαραδεκτα)

 

με λίγα λόγια πιστευετε οτι αυτο το ελλατωμα υπερσκελίζει τα προτερήματα του,όπως την μεγαλη οθονη,τα πολύ ωραια μενου,την μνημη,τo walkman κλπ κλπ?το καθιστα δλδ μη ευχρηστο?

 

Καλησπέρα & από μένα!!!! Αν επιλέξεις να αγοράσεις την συγκεκριμένη συσκευή & δεν έχεις πρόβλημα με το θέμα του ακουστικού....με γεια σου!!! Πρόσεξε μόνο να μην είναι ούτε Vodafone ούτε Wind. Εγώ που το αγόρασα... ΔΥΣΤΥΧΩΣ, είναι ακόμα με την ζελατίνα & δεν έχω πειράξει τίποτα από το κουτί (δηλ. είναι άθικτο) γιατί είναι από την VODAFONE. Οι τύποι έχουν κατακρεουργήσει το menu. Είναι άθλιο!!!!

Προσοχή λοιπόν, από πού θα το πάρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το μετανιωσα αλλα δεν μιλαω κ πολυ!! Αν η δουλεια σου ειναι να μιλας αρκετα σε εξωτερικους χωρους κ σε χωρους με κοσμο θα σε δυσκολεψει.Παρε καποιο αλλο αν ειναι, η αλλιως μονο με το hands free...!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι εννοείται,και ειχα την ευκαιρια να το αγορασω απο vodafone και με εκπτωση (30euro) αλλα μετα απο αυτα που ειχα διαβασει,το ακυρωσα.

απλα ηθελα να ξερω αν το προβλημα ειναι τοσο μεγαλο που θα πει καποιος οτι "μακαρι να επαιρνα κατι αλλο με αυτα τα λεφτα".

(μεχρι τωρα ειχα το motorola v3x....εκει να δείτε χαλια ηχείο!!!,οπότε σκέφτομαι...πόσο πιό χαλια μπορεί να ειναι???)

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε μόνο να μην είναι ούτε Vodafone ούτε Wind.

 

Για την Vodafone καταλαβαίνω τον λόγο. Για την wind όμως τι ισχύει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά...

 

θέλω να μετατρέψω κάτι video που έχω στον υπολογιστή σε μορφή που να υποστηρίζει το w910i...

 

σε τι format μου προτείνετε να τα μετατρέψω για να πάρω το καλύτερο που μπορώ;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά...

 

θέλω να μετατρέψω κάτι video που έχω στον υπολογιστή σε μορφή που να υποστηρίζει το w910i...

 

σε τι format μου προτείνετε να τα μετατρέψω για να πάρω το καλύτερο που μπορώ;

2 φορματ υποστηριζει το w910i.

το γνωστο 3gp & Mp4.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

Ενδιαφέρομαι να flashαρω ένα w910 το οποίο είναι branded στην Orange UK με το XS++ 3.1. (Το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο και δέχεται μόνο κάρτες Orange). Απο αυτα που διάβασα εδω, δεν υπάρχει δυνατότητα να βάλω ελληνικό μενου.

Ποια fbn και mbn προτείνετε να βάλω για τουλάχιστον αγγλικό μενου?

Δοκίμασα να βάλω κάρτα Vodafone ελληνική και λέει "Insert correct SIM". Υπάρχει περίπτωση να βάλω κάρτα άλλης ελληνικής εταιρείας και να ανοίξει χωρίς να το flashαρω?

 

 

Καμμία απάντηση?

Link to comment
Share on other sites

δε ξεκλειδώνεται με xs++...Μόνο με davinci team,πράγμα που απαιτεί πιστωτική και 50 ευρώ...
Link to comment
Share on other sites

ειχα καποια κολληματα στο κινητο και σκεφτηκα να κανω αυτοματη αναβάθμιση απο το κινητο μεσω wap. την εκανα και εχω αυτη τη τελευταια εκδοση λογισμικου. παρολαυτα απο την ωρα που την εκανα και ενω ολοκληρωθηκε επιτυχως το μενου τρωει κολληματακια, χειροτερα μαλιστα...

 

τι λετε να εγινε? τι φταει? υπαρχει περιπτωσει να στρωσει το κινητο?

 

επισης αυτη η εκδοση τι παραπανω έχει?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεις ότι η απόδοση του κινητού δε βελτιώνεται και/ή σου παρουσιάζει προβλήματα,τότε κατέβασε στον υπολογιστή σου την Υπηρεσία αναβάθμισης της Sony Ericsson,η οποία σου δίνει τη δυνατότητα να ξαναπεράσεις το πιο πρόσφατο λογισμικό στο τηλέφωνο,αλλά προηγουμένως θα πρέπει να κάνεις αντίγραφα ασφαλείας όλων των αρχείων που έχεις αποθηκευμένα στο τηλέφωνο,καθώς γίνεται καθαρή εγκατάσταση του λειτουργικού του τηλεφώνου και χάνονται!Το myphoneexplorer που μπορείς να το βρεις στο http://www.fjsoft.at/en/ θα σου επιτρέψει να δημιουργήσεις αντίγραφα ασφαλείας όλων των αρχείων στο λεπτό!
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεις ότι η απόδοση του κινητού δε βελτιώνεται και/ή σου παρουσιάζει προβλήματα,τότε κατέβασε στον υπολογιστή σου την Υπηρεσία αναβάθμισης της Sony Ericsson,η οποία σου δίνει τη δυνατότητα να ξαναπεράσεις το πιο πρόσφατο λογισμικό στο τηλέφωνο,αλλά προηγουμένως θα πρέπει να κάνεις αντίγραφα ασφαλείας όλων των αρχείων που έχεις αποθηκευμένα στο τηλέφωνο,καθώς γίνεται καθαρή εγκατάσταση του λειτουργικού του τηλεφώνου και χάνονται!Το myphoneexplorer που μπορείς να το βρεις στο http://www.fjsoft.at/en/ θα σου επιτρέψει να δημιουργήσεις αντίγραφα ασφαλείας όλων των αρχείων στο λεπτό!

 

 

σευχαριστώ πολύ:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W910i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...