Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικα υστερα απο 2 και πλεον εβδομαδες συνεχης χρησης του κινητου μπορω με σιγουρια να πω οτι ΔΕΝ εχω κανενα μα κανενα απο τα συμτπωματα που αναφέρουν μερικοι απο εδω. Το μονο που με ενοχλει οτι δεν μπορω να κλεισω το GPRS οπως εκανα με το κ800.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εγω δουλευα 7 χρονια σε service κινητων θα συμφωνησω εν μερει μαζι σου. Σιγουρα μια ηλεκτρονικη συσκευη μπορει να χαλασει απο το πρωτο λεπτο ή οντως να εχει βγει απο την γραμμη παραγωγης με καποιο προβλημα που δεν ελεγχτηκε για τον χ λογο.

Οταν το 50% των Κ850 που εχουν πουληθει παρουσιαζει τα ιδια προβληματα τοτε σημαινει οτι ο κατασκευαστεης δεν εχει κανει καθολου καλα την δουλεια του πριν ριξει την συσκευη στην αγορα.

Δεν λεω θα λυθουν τα προβληματα με την επομενη αναβαθμιση το πιο πιθανο. Αλλα γιατι φιλε μου ο καθενας που πηγε και εσκασε τα λεφτακια του (που δεν ειναι και λιγα για το εν λογω τηλεφωνο) να τρεχει απο την πρωτη μερα στο service? Απλα επαναλαμβανεται οτι και με το Κ800 που νεκρωνε. Αλλη μια συσκευη απ την SE με πολλα προβληματα στην αρχη.....

Και μην ακουω την δικαιολογια οτι η νεα πλατφορμα ειναι ΝΕΑ και γι'αυτο υπαρχουν τα προβληματα. Αν εχει προβληματα τοτε να μην φτασει στον καταναλωτη ρε παιδια και οχι να ωριμαζει στα χερια του καταναλωτη.

Ετσι ειναι τα πραγματα.

 

 

den to brisko toso ousiodes to problima gia na to paw sto service apla perimeno tin epomeni anaba8misei.. oso gia tis Tv pou leme.. pistepseme oti mia oloklirisi sira apo apo tv pasignosteis eterias perase apo ta service apo tin proti ebdomada.. tixenoun auta :) kamia sisteuei den tin xrisimopioun kala kala prin tin bgaloun stin paragogi..! apla blepoun oti douleuei 1-2 fores k meta tin 8eroun ok! den dikeologo kanena alla den dikeologo oti to kanane 8ema to auto me tin platforma .. ema dld...! ka8e kinito pou to perneis tin stigmi pou bgenei exei sobaro problima :PPPPPPP

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα υστερα απο 2 και πλεον εβδομαδες συνεχης χρησης του κινητου μπορω με σιγουρια να πω οτι ΔΕΝ εχω κανενα μα κανενα απο τα συμτπωματα που αναφέρουν μερικοι απο εδω. Το μονο που με ενοχλει οτι δεν μπορω να κλεισω το GPRS οπως εκανα με το κ800.

 

E auta tixenoun se anipopsiastes stigmes..! to flash mou to exei kanei 2-3 fores.. kai me ta java 2 fores.. siga to problima..! ola kala :)

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα με κάρτα cosmote και έχει 3G άνετα και παντού οπότε πρόβλημα το κινητό δεν έχει.:D

Μόνο το Bug με τον media player.

Link to comment
Share on other sites

to piga sto service to diko mou kai tha to paro aurio.den tous exei erthi kanena lene k850 me problima lol .tha to paralabo aurio eleos gia ena update ti na po apla eleos. me blepo na to girizo piso apo ekei pou to agorasa kai na paro ta lefta mou piso.den perimena na itan toso xalia to firmware.
Link to comment
Share on other sites

κι εγω μετα απο 3 εβδομαδες με το κ850 δεν εχω κανενα προβλημα απο τα προαναφερθεντα εκτος το λαθος χρονισμου φλας-καμερας,που ελπιζω να λυθει σε επομενο firmware update..Και τελικα η σκονη που ειχα προαναφερει μερικα post πιο πανω στο φακο με ενα spray duster αποκατασταθηκε...:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι προσπαθούν να δικαιολογήσουν την καημένη εταιρεία η οποία αγνοεί ένα ήδη γνωστό πρόβλημα... Όταν τους δίνεις τα ζεστά 500 ευρώ σου είναι καλά; Απαράδεκτες ατέλειες. Ας άφηναν την παλιά πλατφόρμα. Έτσι και αλλιώς η βασική αλλαγή είναι η καλύτερη κάμερα...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να παρέλθουν τα πιο πολλά απ'αυτά τα προβλήματα μέσα σε 2-3 βδομάδες με το νεο firmware... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Tελικά, θα πάρω αυτήν την κάρτα για το K850i... Εντάξει δεν είναι...;;; :worry:

 

Των 8 γκίγκα έχω βρει σε κάτι internet shop που δεν πολυεμπιστεύομαι... Ίσως και με αυτό το firmware με μια 8άρα να "πηγαίνει σαν κότα" το τηλέφωνο... Αργότερα θα δούμε... Όταν θα έρθουν και στα μαγαζιά οι 8άρες και τις "σηκώνει" και το τηλ. θα τσιμπήσω καμία... :D

 

 

Μία ακόμη ερώτηση... Πως είναι ο ήχος απο τα ακουστικά...;;; :worry:

 

Απο το P990i που έχω, λογικά, δεν θα είναι καλύτερος ποιοτικά...;;; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Tελικά, θα πάρω αυτήν την κάρτα για το K850i... Εντάξει δεν είναι...;;; :worry:

 

Των 8 γκίγκα έχω βρει σε κάτι internet shop που δεν πολυεμπιστεύομαι... Ίσως και με αυτό το firmware με μια 8άρα να "πηγαίνει σαν κότα" το τηλέφωνο... Αργότερα θα δούμε... Όταν θα έρθουν και στα μαγαζιά οι 8άρες και τις "σηκώνει" και το τηλ. θα τσιμπήσω καμία... :D

 

 

Μία ακόμη ερώτηση... Πως είναι ο ήχος απο τα ακουστικά...;;; :worry:

 

Απο το P990i που έχω, λογικά, δεν θα είναι καλύτερος ποιοτικά...;;; :worry:

φιλαρακο χωρις παρεξηγηση,μας εχεις τρελλανει με τις καρτες..παρε μια και τεσταρε,να μας πεις κι εμας να τελειωνουμε...:wacko:ο ηχος ειναι αρκετα "γεματος" απο τα ακουστικα,ειδικα αν χρησιμοποιησεις αυτα που εχει το w990 και αν ενεργοποιησεις και το mega bass τοτε "απογειωνεται"!!

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα και εγώ ενα Κ850ι

το αφησα όλο τοβραδυ να φορτιστεί

σημερα το πηγα πίσω

το αριστερο πλήκτο αφης Ν Ε Κ Ρ Ο !!!

δεν προλαβα να δω αν είχε αλλο προβλημα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά υπάρχει διαθεσιμότητα σε Κ850; Σε vodafone το βρίσκεις εύκολα;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

paidia mia boithia...themata pou alazei to menu sto kinito(eikonakia ktl)oxi mono ta xromata k tin exoteriki eikona,alla mesa sto menu,pou tha brw?

 

an enoeis ta flash themes den exoun brethei akoma gia to sigekrimeno kinito:confused:

Link to comment
Share on other sites

 

Θα το πάω αύριο στο σέρβις να δω αν θα μου περάσουν την 037 έκδοση,αν και δε με ταλαιπώρησαν καθόλου κάποιο απ'τα bugs με την κάμερα που υποτίθεται ότι λύνει αυτό το λογισμικό...

 

Τι εννοείς 037 γιατί λόγω της βλάβης δεν πρόλαβα να δώ τίποτα

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω ανάγκη απο περισσότερο χώρο στο κινητό μου και θα ήθελα να σας ρωτήσω αν μπορώ να αγοράσω για το Κ850 μου, την κάρτα μνήμης αυτή => http://www.photoagora.gr/sandisk-microsdhc-6-gb-p32802.html

 

Το κινητό - αν θυμάμαι καλά - την δέχεται θεωρητικά. Εμένα όμως, ποιος μου εγγυάται ότι το κινητό με αυτήν την κάρτα θα λειτουργεί χωρίς πρόβλημα...;;; Πιστεύω τουλάχιστον, αν βάλω αυτήν την κάρτα, αν δεν αναγνωρίζει και τα 6 gb, να αναγνωρίζει τα 4 για να κάνω έστω την δουλειά μου...

 

Σας ευχαριστώ...

 

PS: "Συμπαθητικό" το forum σας... :)

Link to comment
Share on other sites

Ένα αξεσουάρ της Sony Ericsson για k810i, k850i κα (Κιτ Τηλεφώνου με Κάμερα IPK-100) ξέρετε αν πουλιέται σε κάποιο συγκεκριμένο μαγαζί(όχι online)?

http://www.techfresh.net/wp-content/uploads/2007/03/sony-ericsson-ipk-100_tripod.jpghttp://www.centrumse.pl/img/2007/ipk100/2.jpg

 

Πριν βγει το k850i βλέπαμε σε μερικά βιντεάκια στο media player να έχει μια επιλογή "TV". Τώρα γιατί δεν την έχει?

Τι είναι τα podcasts και πού μπορούμε να βρούμε ηχητ. βιβλία?

 

To PlayNow™ ξέρει κανεις τι ακριβώς είναι και πόσο περίπου κοστίζει?

 

ΥΓ. Κάποιος επιτέλους ας βάλει τιμές στα reviews των k850i και w910i!

[sIGPIC][/sIGPIC] ►http://www.totobay.com◄ Ολοκαίνουρια κινητά από Κίνα. Τιμές?.. Απλά δείτε!!
Link to comment
Share on other sites

o aisthitiras pou exei to k850 gia tin fotinotita sas douleuei sosta? giati molis paratirisa sto diko mou oti douleuei anapoda diladi otan to bazo to kinito kato apo to fws megaloni i fotinotita anti na pefti.to exete paratirisi to idio kai esis ?
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή και γω πίστευα ότι δουλεύει ανάποδα,αλλά αν το σκεφτείς λογικά,όταν στρέφεις το κινητόσε δυνατό φως θα αυξηθεί η φωτεινότητα για να μπορείς να διαβάσεις την οθόνη(όπως κάτω απ'το φως του ήλοιυ).Αν,αντιθέτως,δεν΄είναι στραμμένο στο φως το κινητό δεν υπάρχει λογος να είναι αυξημένη η φωτεινότητα κι έτσι μειώνεται! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω αύριο να παραλάβω τη νέα συσκευή από αντικατάσταση.

Πάντως στις 4 μέρες που το είχα δεν είδα κάποιο πρόβλημα στη συσκευή. Ολες οι λειτουργίες ήταν εντάξει. Τρελάθηκα με το track id. Απίστευτη λειτουργία και άμεση απάντηση. Μέσα σε μισό λεπτό ξέρεις τι τραγούδι ακούς. Δούλεψε ακόμη και με εγγραφή από ραδιοφωνάκι.

Ξέρει κανείς πως δουλεύει αυτή η υπηρεσία τόσο άμεσα με ένα δείγμα 5 δευτερολέπτων??

To blog άνοιξε κανονικά, απλά πίστευα πως λόγω ίδιου αριθμού τηλεφωνου με το Κ800 θα πήγαινε στο παλιό blog. Τώρα θα χρειαστεί μεταφορά.

Στα αρνητικά όπως έχει χιλιοειπωθεί η λίγδα που μαζεύει η συσκευή, πραγματικά απίστευτη....

Επίσης τα πλήκτρα είναι μικρά και ελαφρώς δύσχρηστα (όχι δεν έχω χερούκλες) χωρίς όμως να έχω κάποιο προβλημα με τα αφής ή την γενικότερη λειτουργία λόγω έλλειψης joystick. Απόλυτη προσαρμογή μέσα σε 10 λεπτά.

Τέλος περίμενα λίγο καλύτερες φωτό με λιγότερο θόρυβο και μεγαλύτερη οξύτητα στα 100 ISO.

Γενικά μια καλή συσκευή χωρίς να έχει να δείξει κάτι το πολύ φρέσκο, άσχετα αν εμένα μου έκατσε στραβά μέσα σε 4 μέρες.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Μετά το πασίγνωστο μήνυμα:"Η ενέργεια απέτυχε" κάθε φορά που πάω να μπω σε εφαρμογές και παιχνίδια και το οποίο δε λύθηκε με τίποτα,έχουμε κι άλλο πρόβλημα!Εκεί που μετακίνησα τον πλαινό διακόπτη για να δω κάτι φωτό που τράβηξα,το τηλ έκανε επανεκκίνηση και τώρα αν πας να δεις τις φωτό απ'τον media ή μετακινώντας το διακόπτη δεξιά λέει ότι δεν υπάρχει κανένα αρχείο!Το χειρότερο όλων είναι ότι το μενού media δε λειτουργεί καθόλου!Εμφανίζει 0 αρχεία και στις εικόνες και στη μουσική και στα βίντεο!Άλλαξα και κάρτα(έβαλα άλλη,με άλλα αρχεία)και τίποτα και κει!Αν προσπαθήσω δε ν'ανοίξω κάποιο μενού του media κάνει επανεκκίνηση!Τη Δευτέρα πάει στο service για επιτόπου φλασάρισμα του λογισμικού! :mad: Συγχαρητήρια SE!θΕΣΠΈΣΙΑ ΔΟΥΛΕΙΆ ΜΕ ΤΟ SOFTWARE!Πρώτη φορά μου τυχαίνει τόσο προβληματικό(σε software)τηλέφωνο της SE!Απ'το 2001 μόνο SE αγοράζω αλλά τέτοια προβλήματα πρώτη φορά!Και ο davinci και ο wotan ακόμη να το υποστηρίξουν!Αν και στον davinci,στα υποστηριζόμενα softwares έχει το Κ850 και τις 2 εκδόσεις λογισμικού του(R1CA029 & R1CA037)οπότε πιστεύω μέχρι μέσα Δεκέμβρη το πολύ να υπάρχει υποστήριξη(αν και ο wotan φέρνει πιο γρήγορα υποστήριξη συνήθως,αλλά είδωμεν!)

 

Υ.Γ.:Τα αρχεία υπάρχουν όλα στην κάρτα μνήμης και στο τηλέφωνο,μπορώ να τα προσπελάσω κανονικά απ'τον υπολογιστή!Ευτυχώς!

Το θέμα βέβαια είναι ότι κανένα απ'τα 2 προβληματα που αναφέρω δε λύνεται με απλή αναβάθμιση!Ελπίζω να διορθωθούν στο επόμενο software αλλά σε όσους έχουν συμβεί η μόνη λύση δεν είναι ούτε το master reset,αλλά το πλήρες φλασάρισμα του λογισμικού είτε μέσω σέρβις είτε μέσω 3ων προγραμμάτων όταν υποστηρίξουν το τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...