Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sygnomi re paidia o kathenas omos exei tis diki tou apopsi egw to thewro mia apo tis koryfaies epiloges aytin tin stigmi.

 

oso gia to xontrokomeno dystyxws to k800i pou eixa htane pio xontrokomeno episis to n95 pio xontro.

 

eseis perimenate 5mp kai xenon se mia syskeyi opws to w880i??

 

Gia na katalavw diladi.

 

Episeis gia na katalavoune kai oi ypoloipoi tin poiothta kataskevis tou einai akrivws idia me to psp sygnwmh alla egw to latrevw!!!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν δει και τα δύο χρώματα από κοντά:

 

Πράσινο ή Μπλέ; :X

Link to comment
Share on other sites

Sygnomi re paidia o kathenas omos exei tis diki tou apopsi egw to thewro mia apo tis koryfaies epiloges aytin tin stigmi.

 

oso gia to xontrokomeno dystyxws to k800i pou eixa htane pio xontrokomeno episis to n95 pio xontro.

 

eseis perimenate 5mp kai xenon se mia syskeyi opws to w880i??

 

Gia na katalavw diladi.

 

Episeis gia na katalavoune kai oi ypoloipoi tin poiothta kataskevis tou einai akrivws idia me to psp sygnwmh alla egw to latrevw!!!

 

tha simfoniso to exo latrepsi apo tin proti stigmi ala ime anagasmenos na paro kinito febrouario. ti na kano tha perimeno.. pados xiroteri kataskeui apo to athlio n95 (se thma piotitas ilikon) den ine me tipota:)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μιας και διαβασα οτι εχετε πει καλο η κακο για το τηλ θα πω και εγω την γνωμη μου μιας και το εχω ηδη στα χερια μου ως αντικαταστατη του καλου κ800 μου.

 

το τηλ δεν δικαιολογει πουθενα τα 500ε της αξιας του!!!!

 

και αυτη ειναι ολη η αληθεια δυστυχως και παραδεχτειτε το.....

 

καλο ομορφο,αργο ακομη(επονται αναβαθμισεις φυσικα οποτε βλεπουμε εκει τι θα γινει) φτηνιαρικη αισθηση οταν το κρατας στα χερια σου και αυτη σαν 1η εντυπωση ειναι και ουσιαστικη τελικα...σε σχεση με το dummy που εβαλα διπλα διπλα με το τηλ στον γερμανο δεν ειδα και καμια διαφορα :blink: οσο ψευτικο φαινοταν το dummyαλλο τοσο ιδιο ηταν και το κ850 μου:O

 

η καμερα ουτε ζεστη ουτε κρυο (μιας και μιλαμε για κινητο και οχι για ψηφιακη και εκει δεν χωρα αμφιβολια) σε συγκριση με του κ800 ομως καμια σχεση και ας αφησουν μερικοι τις αποψεις περι καλυτερης καμερας του κ800,δεν ειναι δικαιη παρατηρηση..

 

η οθονη του παρα πολυ καλη και η ψευδαισθηση της touch λειτουργιας των κυριων πληκτρων κατω απο την οθονη προσωπικα μου αρεσε μιας και χρηστης χρονια τωρα touch συσκευων.

 

ομορφο το inerface των πολυμεσων αλλα κολλα συχνα και δεν βολευει για αναζητηση πλοηγηση των μενου απο εκει.προτιμω την απλοτητα της διαχειρισης αρχειων..

 

η ενταση του ηχειου καλη εως ενα σημειο,μιας και αρχιζουν καποια"" τριξιματα"" στο τερμα της.

 

επιτελους δυνατοτητα ελαχιστοποιησης του μενου αποστολης,συγχρονισμου και συνεχεια λειτουργιας,αναζητησης στα μενου του τηλ χωρις να περιμενεις ποτε θα τελειωσει η αποστολη να κανεις κατι αλλο:blink:

 

το ""περιεργο"" κατα πολλους νεο ""joystick"" 4 πληκτρων καθε αλλο παρα αβολο ειναι αλλα φυσικο ειναι να θελει και αυτο την εξοικειωση του χωρις ομως να ειναι και απροσιτο.

 

ολοκληρωνοντας την 1η μου αναφορα θα ηθελα να πω οτι δεν θα αγοραζα αυτην την συσκευη σε αυτην την τιμη με τπτ μα με τπτ!!!

μου στοιχισε 220ε λογω επιδοτησης και αυτος ηταν και ο μονος λογος που το πηρα τωρα και δεν περιμενα να πεσει η τιμη του.:O

 

ειναι βαρυ αλλα ειναι η αληθεια παιδια....ειναι πολλα τα μπικικινια για αυτην την συσκευη ....δεν τα αξιζει...μεχρι 400ε και αυτο λιαν επιοικως λογω πρωτοποριακης καμερας;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

To θέμα του γούστου και του χρώματος-που λένε κι οι Γάλλοι- ειναι εντελώς υποκειμενικό.

Θα θελα μιας και αλλάζω το W850 μου, απ το οποίο έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος, να μην αλλάξω ξανά εταιρεία, δεδομένου και του οτι το service της SE ειναι κορυφαίο σε συγκριση με αυτό της ΝΟΚΙΑ (και οχι μόνο προσωπική μου άποψη).

Θα θελα λοιπόν μιας και δεν το βρήκα διαθέσιμο για να το εξετάσω δια ζώσης (χαζολογήσω), να ρωτήσω δυό πράγματα τους τυχερούς κατόχους:

α) Με το W850 "πόνεσα" για τις κάρτες μνήμης. Πάρε μια στα 2Gb και μετά άλλη μια στα 4 να χεις στις διακοπές κ.λ.π. Το Κ850 δέχεται όντως και SD κάρτες; Δοκίμασε κάποιος;

β) Κυκλοφορεί οσονούπω(sic) το HGE-100 σε τιμή γύρω στα 70 ευρώ αν δεν κάνω λάθος. Απ όσα γνωρίζετε, αξίζει σε σχέση με το ενσωματωμένο GPS πoυ προσφέρει το Ν95, ή θα θέλει και αυτό σύνδεση με το internet προκειμένου να δουλέψει σαν Navigator? (το οτι θα δουλέψει "δείχνοντας το ίχνος" θεωρώ πως θα το κάνει ετσι κι αλλιώς.)

Τέλος σ όσους το απόκτησαν, καλορίζικο και να χετε πάντα καλά μυνήματα.

Carpe Viam

[sIGPIC]http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=88993&dateline=1182420673

Εικόνα Υπογραφής σε Χρήση[/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To θέμα του γούστου και του χρώματος-που λένε κι οι Γάλλοι- ειναι εντελώς υποκειμενικό.

Θα θελα μιας και αλλάζω το W850 μου, απ το οποίο έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος, να μην αλλάξω ξανά εταιρεία, δεδομένου και του οτι το service της SE ειναι κορυφαίο σε συγκριση με αυτό της ΝΟΚΙΑ (και οχι μόνο προσωπική μου άποψη).

Θα θελα λοιπόν μιας και δεν το βρήκα διαθέσιμο για να το εξετάσω δια ζώσης (χαζολογήσω), να ρωτήσω δυό πράγματα τους τυχερούς κατόχους:

α) Με το W850 "πόνεσα" για τις κάρτες μνήμης. Πάρε μια στα 2Gb και μετά άλλη μια στα 4 να χεις στις διακοπές κ.λ.π. Το Κ850 δέχεται όντως και SD κάρτες; Δοκίμασε κάποιος;

β) Κυκλοφορεί οσονούπω(sic) το HGE-100 σε τιμή γύρω στα 70 ευρώ αν δεν κάνω λάθος. Απ όσα γνωρίζετε, αξίζει σε σχέση με το ενσωματωμένο GPS πoυ προσφέρει το Ν95, ή θα θέλει και αυτό σύνδεση με το internet προκειμένου να δουλέψει σαν Navigator? (το οτι θα δουλέψει "δείχνοντας το ίχνος" θεωρώ πως θα το κάνει ετσι κι αλλιώς.)

Τέλος σ όσους το απόκτησαν, καλορίζικο και να χετε πάντα καλά μυνήματα.

 

α) Ναι παίρνει micro sd κάρτες.

β) Εξαρτάται από την εφαρμογή,άλλα μία εφαρμογή είναι ήδη διαθέσιμη για κατέβασμα μέσα απο τον browser του Κ850 στην αρχική σελίδα της SE,λέγεται Wayfinder και σίγουρα έχει χρεώσεις για κατέβασμα χαρτών κλπ.,επίσης και το Google Maps είναι διαθέσιμο.

Προσωπικά εγώ δεν θα τα κατέβαζα γιατί εκτός από τις χρεώσεις υποψιαζομαι ότι είναι δύσχρηστες για χρήση GPS κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα επιμείνω λίγο σε αυτό με τα sms με πεζούς χαρακτήρες και όχι κεφαλαία. Λοιπόν πέρασα από το site της SE τις ρυθμίσεις για mms και το πρόβληα συνεχίζει να υφίσταται. Αν θέλω να γράψω δλδ με μικρά γράμματα στα ελληνικά που αυτο γίνεται μόνο με την επιλογή γραφής εθνικοί χαρακτήρες στο ενεργό τότε το στέλνει σαν mms και μάλιστα εκεί που το έστειλα λέει να πάω στη θυρίδα της cosmote με κωδικό τάδε και αριθμό μνμτος τάδε. Τα sms φεύγουν κανονικά αν είναι στα αγγλικά ή στα ελληνικά με κεφαλαία (αυτό το τελευταίο γίνεται μόνο αν είναι επενεργοποιημένο το εθνικοί χαρακτήρες). Δεν ξέρω τι άλλο να ψάξω....
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα επιμείνω λίγο σε αυτό με τα sms με πεζούς χαρακτήρες και όχι κεφαλαία. Λοιπόν πέρασα από το site της SE τις ρυθμίσεις για mms και το πρόβληα συνεχίζει να υφίσταται. Αν θέλω να γράψω δλδ με μικρά γράμματα στα ελληνικά που αυτο γίνεται μόνο με την επιλογή γραφής εθνικοί χαρακτήρες στο ενεργό τότε το στέλνει σαν mms και μάλιστα εκεί που το έστειλα λέει να πάω στη θυρίδα της cosmote με κωδικό τάδε και αριθμό μνμτος τάδε. Τα sms φεύγουν κανονικά αν είναι στα αγγλικά ή στα ελληνικά με κεφαλαία (αυτό το τελευταίο γίνεται μόνο αν είναι επενεργοποιημένο το εθνικοί χαρακτήρες). Δεν ξέρω τι άλλο να ψάξω....

Τωρα θα σε γκρινιαξω.

Δηλαδη, γιατι θεωρεις "προβλημα" το να στελνει τα μηνυματα με μεγαλα γραμματα; Εγω παντα με μεγαλα τα στελνω.(Λογω ηλικιας, δεν τα βλεπω τα μικρα).

Μη μεγαλοποιουμε πραγματα.

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Dokimasa prin apo ligo sto Germano mia koukla (i allios, "moumia" :P) tou K850.

Den epaiksa poli mazi tis, alla to proto pragma pou diapistosa itan oti ta asimenia koumpia (call receive/end, shortcuts, ktl) itan poli pio mikra ap 'oti stis fotografies. To idio kai i othoni. Gia kapoio logo, fenotan pio mikri apo tou K800 mou, an kai den to evgala ekeini tin stigmi na kano tin sigkrisi.

Genika pantos, fenete oraio tilefono...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το τηλ ρε παιδιά,ας αφήσουμε τις γκρίνιες...όποιος θέλει ας το αγοράσει...Σε άλλους κάνει και σε άλλους όχι...Γούστα είναι αυτά...Ο καθένας ξοδεύει τα λεφτά του όπως θέλει,γιατί να κατακρίνουμε κάποιον που αγόρασε το κινητό της επιλογής του;Για κάποιους είναι μπακατέλα,για κάποιους είναι τέλειο!Επίσης,προτείνω να μη δίνει κανείς την παραμικρή σημασία σε όποιους μπαίνουν στο θέμα για συκοφάντηση...Αφήστε τους να γράφουν...Επειδή τους δίνουμε σημασία,γι'αυτό συνεχίζουν...Ας πούμε τις απόψεις μας και τυχόν bugs που μπορεί να συναντήσουμε και ας αφήσουμε αντιπαραθέσεις και τέτοιες ανωριμότητες....(όπως κάποιοι-κάποιοι....);)

 

Εν τέλει,θα απαιτούσα σεβασμό για την αγορά μου και όχι διάφορες συκοφαντίες,όπως κι εγώ με τη σειρά μου δεν μπήκα σε άλλο θέμα να συκοφαντήσω την αγαπημένη συσκευή οποιουδήποτε...

 

Α!Και κάτι τελευταίο!Αφόύ η Νόκια κατά πολλούς είναι έτη φωτός μπροστά από τη SE και γενικά είναι η τέλεια εταιρία κατα τη γνωμη κάποιων,γιατι αυτοί οι κάποιοι κάνουν τον κόπο να μπαίνουν στο θέμα και να σπέρνουν ζιζάνια;Ας μείνουν στο φόρουμ της "αξεπέραστης" εταιρίας τους....

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά στο θέμα της τιμής η SE σωστά έβαλε την τιμή των 500 ευρώ γιατί πριν 1,5 χρόνο πλήρωσα το Κ800 435 ευρώ.

Τώρα παίρνεις και εξτρα μνήμη και quadband και 5 MP και καλύτερη τεχνολογία και διάφορα άλλα καλούδια.......

 

Μήπως πληρώσαμε ακριβά το Κ800 :lol:

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Mia erotisi...exei tixi se kanena apo ta paidia pou exoun to k850 na min aniksi to portaki tis cameras otan patas to koumpi?emena m etixe giauto lew alla ola einai ok tora
Link to comment
Share on other sites

Mia erotisi...exei tixi se kanena apo ta paidia pou exoun to k850 na min aniksi to portaki tis cameras otan patas to koumpi?emena m etixe giauto lew alla ola einai ok tora

όχι,δεν παρουσίασε κάτι τέτοιο φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά στο θέμα της τιμής η SE σωστά έβαλε την τιμή των 500 ευρώ γιατί πριν 1,5 χρόνο πλήρωσα το Κ800 435 ευρώ.

Τώρα παίρνεις και εξτρα μνήμη και quadband και 5 MP και καλύτερη τεχνολογία και διάφορα άλλα καλούδια.......

 

Μήπως πληρώσαμε ακριβά το Κ800 :lol:

 

Ετσι ειναι..εγω το πηρα 490 το κ850 και το κ800 εκανε 440..Νομιζω οτι αξιζει η μικρη διαφορα(αν και ποιο σωστα και τα 2 ακριβα ειναι)

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά στο θέμα της τιμής η SE σωστά έβαλε την τιμή των 500 ευρώ γιατί πριν 1,5 χρόνο πλήρωσα το Κ800 435 ευρώ.

Τώρα παίρνεις και εξτρα μνήμη και quadband και 5 MP και καλύτερη τεχνολογία και διάφορα άλλα καλούδια.......

 

Μήπως πληρώσαμε ακριβά το Κ800 :lol:

 

Και πριν 3 χρόνια περίπου το Κ750 είχε 414 € πρώτη τιμή....;)

Link to comment
Share on other sites

emena diladi pou m to ekane auto me to portaki tis cameras kana 2 fores ti na kano?na to afiso etsi i na to allakso?

 

περιμενε το πρωτο firmware update αλλα αμα στο ξανακανει πολλες φορες πανε το για στο sony ericsson center

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα επιμείνω λίγο σε αυτό με τα sms με πεζούς χαρακτήρες και όχι κεφαλαία. Λοιπόν πέρασα από το site της SE τις ρυθμίσεις για mms και το πρόβληα συνεχίζει να υφίσταται. Αν θέλω να γράψω δλδ με μικρά γράμματα στα ελληνικά που αυτο γίνεται μόνο με την επιλογή γραφής εθνικοί χαρακτήρες στο ενεργό τότε το στέλνει σαν mms και μάλιστα εκεί που το έστειλα λέει να πάω στη θυρίδα της cosmote με κωδικό τάδε και αριθμό μνμτος τάδε. Τα sms φεύγουν κανονικά αν είναι στα αγγλικά ή στα ελληνικά με κεφαλαία (αυτό το τελευταίο γίνεται μόνο αν είναι επενεργοποιημένο το εθνικοί χαρακτήρες). Δεν ξέρω τι άλλο να ψάξω....

 

Μήπως το έχεις πάρει από VODAFON η ψάξε έαν έχει έτοιμες τις ρυθμήσεις για ιντερνρετ και μμς της vodafon μου είχε τυχει σε ενα Τ 650 δεν έστελνε sms μικρά ελληνικά το έδωσα πίσω και πήρα ένα άλλο το οποίο στέλνει με μικρα.

Sory τώρα το είδα το έχεις πάρει από vodafone αυτό το κακό κάνει αυτή η εταίρία ότι πιάσει στα χέρια της του αλλάζει τα φώτα κάποία μ....ια έχουν κάνει και στέλνει πάντα κεφαλαία τα SMS

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να το πάω πίσω στη vodafone? γιατί άμα τα πώ αυτά σε καμιά υπάλληλο εκεί που το πήρα είναι βεβαιο ότι θα σηκώσει τα χέρια... Μήπως θάταν καλύτερα να πάρω το τμήμα τεχνικής υποστήριξης της SE?

 

@theodore41: φίλε Θοδωρή δε μεγαλοποιώ κανένα πρόβλημα, απλά θέλω να γράφω sms με μικρά γράμματα, αυτό είναι όλο. Γιατί μία συσκευή να το κάνει σωστά και η δικιά μου όχι ενώ οι ρυθμίσεις είναι ίδιες και απαράλλαχτες. Υπάρχουν κάποιες απαιτήσεις όταν έχεις δώσει κάπου 500 ευρώ, άλλωστε δεν υπαινίχθηκα επουδενί ότι η συσκευή δεν είναι καλή γενικά. προσωπικά τη θεωρώ κορυφαία και για το λόγο αυτό την πήρα από την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε. Και συγγνώμη αν επιμένω αλλά γιαυτό το λόγο είναι τα φόρουμ άλλωστε, για ανταλλαγή απόψεων, εξεύρεση πληροφοριών, λύση προβλημάτων και γενικά πληροφορίας από ανθρώπους που είναι πολύ περισσότερο ψαγμένοι από τον κάθε υπάλληλο του μαγαζιού της vodafone, cosmote κλπ.

Φιλικά πάντα, Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Mia erotisi...exei tixi se kanena apo ta paidia pou exoun to k850 na min aniksi to portaki tis cameras otan patas to koumpi?emena m etixe giauto lew alla ola einai ok tora

 

To exo ksanakousei merikes fores akoma auto.

P.x: http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=157072

Link to comment
Share on other sites

Jesus...

 

Όταν είδαμε το Κ850 με τον R.I.P., ένα από τα πράγματα που μας προκάλεσαν ερωτηματικά ήταν ο μηχανισμός του καλύμματος της κάμερας. Αυτό, διότι ουσιαστικά είναι ένα μοτεράκι το οποίο ΠΙΘΑΝΟΝ μπορεί να χαλάσει ή να μην λειτουργεί σωστά, αρκετά εύκολα. Δεν είναι θέμα λογισμικού, είναι μηχανικό/κατασκευαστικό το - όποιο - πρόβλημα.

 

Ελπίζω πραγματικά να μην είναι έτσι, γιατί εάν τελικά ισχύουν τα παραπάνω, θα ταλαιπωρηθεί πολύς κόσμος με το service της Omnitech και είναι κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...