Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Restart είναι.

Το κινητό κάνει αυτόματη επανεκκίνηση .

Από μόνο του αυτό δεν είναι ιδιαίτερα ανησυχητικό.Μόλις βγεί αναβάθμιση να πας να την περάσεις.

 

Εχω κανει ηδη την τελευταια αναβαθμιση. Αλλα τι σημαινει αυτοματη επανεκκινηση?Με ποιο κριτηριο την κανει δηλαδη το κινητο?Εγω εκεινη την ωρα μπορει πχ να μιλαω ατο κινητο θα κανει επενεκκινηση ετσι αυθαιρετα? Μου μυριζεται προβλημα στο λογισμικο τους αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει ηδη την τελευταια αναβαθμιση. Αλλα τι σημαινει αυτοματη επανεκκινηση?Με ποιο κριτηριο την κανει δηλαδη το κινητο?Εγω εκεινη την ωρα μπορει πχ να μιλαω ατο κινητο θα κανει επενεκκινηση ετσι αυθαιρετα? Μου μυριζεται προβλημα στο λογισμικο τους αυτο...

 

 

Αυτόματη επανεκκίνηση σημαίνει ότι προέκυψε κάποιο σφάλμα το οποίο το λογισμικό δεν μπορεί να ξεπεράσει και συνεπώς επανεκκινεί μη μπορώντας να κάνει κάτι άλλο.

Προφανώς αυτό οφείλεται σε δυσλειτουργία του λογισμικού, αλλά αν συμβαίνει μια φορά στο τόσο δεν είναι και τόσο ενοχλητικό.

Να έχεις υπόψη σου ότι όλα μα όλα τα λογισμικά έχουν σφάλματα, ειδικά όταν είναι τόσο περίπλοκα, όπως το λογισμικό ενός υπερσύγχρονου κινητού τηλεφώνου.

Ορισμένα όμως είναι καλά κρυμμένα και δεν πρόκειται να τα ανακαλύψεις ποτέ.

Άλλα πάλι, επειδή είναι βιατικά γραμμένα έχουν πολλά σφάλματα που γίνοται γρήγορα αντιληπτά από το χρήστη.

Στην επόμενη αναβάθμιση θα έχουν λυθεί πολλά....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μα η υπάρχουσα έκδοση εισάγει το πρόβλημα των επανεκκινήσεων...

Αίσχος...Περιμέναμε απ'τον Οκτώβρη για ένα πιο σωστό λογισμικό και όχι μόνο δε διορθώνονται βασικά προβλήματα με τα bluetooth ακουστικά αλλά εισάγονται και νέα.2 επανεκκινήσεις έκανε μέσα σε 3 μέρες το δικό μου(ενώ με το προηγούμενο λογισμικο ούτε μία τόσους μήνες)και χτες βράδυ αποφάσισε να μη λειτουργήσει..Έκανε επανεκκίνηση και το μόνο που κάνει τώρα είναι να ανάβει το δαχτυλίδι της κάμερας συνέχεια και τα πλήκτρα.Τ'ίποτα άλλο!Και τώρα μόλις που το ξαναδοκίμασα δεν ανοίγει καν ο φωτισμός!

 

Θα δοκιμάσω πέρασμα λογισμικού από ΝταΒίντσι,τι άλλο να κάνω;

 

Άθλια η κατάσταση του λογισμικού..Αποδεικνύει ότι οι κάτοχοί του είναι οι beta testers της νέας τους πλατφόρμας...

 

Η κατάσταση με τις επανεκκινήσεις και τους ξαφνικούς θανάτους ειναι γενική(όπως διαμαρτύρονται και άλλοι κάτοχοι αυτού του λογισμικού και εδώ και σε άλλα sites) και προσωπικά δε συνιστώ την αναβάθμιση.Τουλάχιστον με την 037 έκδοση ήταν σταθερό για μένα...

 

-1000 για την προχειρότητα που επέδειξε η εταιρία σε τέτοιο τηλέφωνο...Ακόμη και 6 μήνες μετά την αρχική κυκλοφορία του... :mad:

 

Πλέον,μετά απ'αυτό,δεν το συνιστώ σε κανέναν...Να εισάγονται τέτοια λάθη στον κώδικα μετά από τόσους μήνες αναμονής για το νέο λογισμικο είναι ανεπίτρεπτο....Το να υπήρχαν αρχικά και μετά να διορθωνόντουσαν είναι αποδεκτό...Αλλά το να εισάγονται μετά από τόσους μήνες αναμονής,όχι,αυτό είναι απαράδεκτο...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά η κατάσταση είναι άσχημη....γενικώς για τη se.

Υπομονή...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μη λετε ο,τι θελετε!Αποκλειεται ναναι προβλημα υλικου?εμενα το κ810 αυτο εκανε,επανεκκινουσε κ περιμενω το καινουριο,δεν υπαρχει λογισμικο που να το φτιαχνει αν κ πιο παλιο μοντελο κ δε το εμφανισε απο την αρχη αλλα μετα απο 2 μηνες..Γιαυτο οποιος εχει προβλημα τετοιο,back up τα παντα κ service..βεβαια στην αρχη θα σας κανουν customize,λογικα δε θα φτιαξει..κ μετα θα πρεπει να τους πεισετε οτι επανεκκινει κ δεν ειναι στη φαντασια σας,κ τοτε ισως σας δωσουν ενα καινουριο τηλεφωνο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα και εγώ την αναβάθμιση και το κινητό πάει μια χαρά.Δεν πρέπει να φταίει αυτή αλλά πιστεύω λάθος λογισμικό του τηλεφώνου.Οσο για την αυτονομία της μπαταρίας κρατάει 3 μέρες αν μιλάς αρκετά σε μένα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εδω και τρεις μερες με παιρνει τηλ. καποιος/α ...με αποκρηψη οτι ωρα του ρθει (07.00 το πρωι 04.00 το βραδυ...)και δεν μιλαει για να καταλαβω ποιος ειναι!!!Εχω εκνευριστει παρα πολυ!Ξερει κανεις αν υπαρχει κανενα προγραμμα/hack που να αναγνωριζει τους αριθμους με αποκρυψη??? :mad:;)
----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

Ego pantos tha synistousa na min proveite stin anavathmisi me tin ekdosi R1EA031,kathos einai poly pithano meta apo kapoio diastima na meinete me nekro tilefono to opoio oute kan tha anagnorizetai apo ta programata typou DaVinci klp....
Link to comment
Share on other sites

Ego pantos tha synistousa na min proveite stin anavathmisi me tin ekdosi R1EA031,kathos einai poly pithano meta apo kapoio diastima na meinete me nekro tilefono to opoio oute kan tha anagnorizetai apo ta programata typou DaVinci klp....

εγω παιδια εχω κανει εδω και δυο βδομαδες την συγκεκριμενη αναβαθμηση R1EA031 και μου δουλευει μια χαρα χωρις κοληματα. προς το παρον βεβαια!!!

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν να αγοράσω το Κ850 αλλά με αυτά που διαβάζω τελικά ίσως επιλέξω το Κ810 το οποίο μου αρέσει περισσότερο στο design και αποδέχομαι (έστω και οριακά) την ποιότητα των φωτογραφιών του. Γενικά ψάχνω ένα πολύ δυνατό φωτογραφικό κινητό (όχι ΝΟΚΙΑ) και είχα κατασταλάξει στο Κ850 πιστεύοντας ότι μπορεί να παίξει και το ρόλο μιας μέτριας ψηφιακής φωτογραφικής μηχανής (δεν έχω ψηφιακή). Τελικά να προχωρήσω στην αγορά του Κ850 ή θα είναι άσκοπη δαπάνη? :cry:Υπάρχει πραγματικά διαφορά στην ποιότητα των φωτογραφιών μεταξύ Κ810 και Κ850?
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν να αγοράσω το Κ850 αλλά με αυτά που διαβάζω τελικά ίσως επιλέξω το Κ810 το οποίο μου αρέσει περισσότερο στο design και αποδέχομαι (έστω και οριακά) την ποιότητα των φωτογραφιών του. Γενικά ψάχνω ένα πολύ δυνατό φωτογραφικό κινητό (όχι ΝΟΚΙΑ) και είχα κατασταλάξει στο Κ850 πιστεύοντας ότι μπορεί να παίξει και το ρόλο μιας μέτριας ψηφιακής φωτογραφικής μηχανής (δεν έχω ψηφιακή). Τελικά να προχωρήσω στην αγορά του Κ850 ή θα είναι άσκοπη δαπάνη? :cry:Υπάρχει πραγματικά διαφορά στην ποιότητα των φωτογραφιών μεταξύ Κ810 και Κ850?

 

Περίμενε για το c902:)

 

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_c902-2250.php

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια εχω κανει εδω και δυο βδομαδες την συγκεκριμενη αναβαθμηση R1EA031 και μου δουλευει μια χαρα χωρις κοληματα. προς το παρον βεβαια!!!

ειχα πριν το κ800 σε καφε, ισως το πιο ολοκληρωμενο sonyericsson που ειχα μεχρι σημερα εχωντας αλλαξη αμετρητα κινητα εδω και δωδεκα χρονια. αλλα η εξεληξη προχωραει και ετσι πηρα το 850. Η διαφορα στην φοτο και κυριος στο βιντεο ηταν αντηλυπτα απο το πρωτο λεπτο. ειναι πληρες σαν συσκευη μενη μονο να φτιαξουν αυτα τα κοληματακια που κανει πιστευω μαλον λογο τατς οθονης. το κ800 δεν μου κολησε ποτε ενα χρονο που το ειχα και ειναι ιδιο με το κ810.

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με εχει ταράξει στις επανεκκινήσεις! Είναι δυνατόν νέο λογισμικό και να κάνει τέτοια? Απαράδεκτοι!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

περιμενα μεγαλυτερη σοβαροτητα απο την sonyericsson για μια συσκευη που θελει να την αποκαλει τοπ. ηθελα να ξερα δεν το δοκιμασαν προτου το βγαλουν στην παραγωγη? αντε το φτιαξαμε και βουρ εξω, και μετα τρεχα μαζευτω!!!!
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω για να πω την αληθεια του εκανα αναβαθμηση για τα κοληματα δεν μου εκανε επανεκκινηση. και εχω vodafon....
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

περιμενα μεγαλυτερη σοβαροτητα απο την sonyericsson για μια συσκευη που θελει να την αποκαλει τοπ. ηθελα να ξερα δεν το δοκιμασαν προτου το βγαλουν στην παραγωγη? αντε το φτιαξαμε και βουρ εξω, και μετα τρεχα μαζευτω!!!!

Δεν συμβαινει και πρωτη φορα αυτο..:whistle: :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@pantelis_1973,η διαφορά στην ποιότητα των φωτό είναι εμφανής,ιδίως σε αυτές που έχουν χαμηλό φωτισμό ή τραβήχτηκαν με φλας..Σε ό,τι αφορά τοπία έχει όντως υψηλότερη λεπτομέρεια-εξαιτίας υψηλότερης ανάλυσης-και στο βίντεο είναι καλό!Από κει και πέρα,ακόμη έχει αρκετά προβλήματα το λογισμικό,αλλά εξαρτάται για το αν θα τα παρουσιάσει,ανάλογα με τις λειτουργίες που χρησιμοποιείς..Δηλαδή,αν δε χρησιμοποιείς bluetooth ακουστικά για streaming μουσικής,δεν πρόκειται να βιώσεις την απίστευτα αργή απόκριση του τηλεφώνου σε ό,τι κάνεις..Συνεπώς,εξαρτάται από τις λειτουργίες που χρησιμοποιείς..Πάντως,σαν ποιότητα αξίζουν οι φωτό σε σχέση με το Κ800-Κ810..Όχι ότι τα παραπάνω δεν έχουν καλή κάμερα..Απλά,το Κ850 είναι καλύτερο με χαμηλότερο θόρυβο και ισχυρότερο φλας όπως και περισσότερη λεπτομέρεια!Επίσης,το C902 χρησιμοποιεί υποδεέστερης ποιότητας αισθητηρα από το Κ850,που έχει μικρότερη επιφάνεια και δεν τα καταφέρνει καλά με το θόρυβο..Δε γινόταν και αλλιώς βέβαια,απ'τη στιγμή που έπρεπε να είναι λεπτό..Άλλωστε,για το λόγο αυτό δεν ενσωματώνει και πραγματικό φλας..Πού να χωρέσουν οι καημένοι οι πυκνωτές;Τέλος,αναφορικά με το πρόβλημα του κινητού που αναφέρω παραπάνω(ότι κόλλησε και δεν ανοίγει και δεν τ'αναγνωρίζει καν ο υπολογιστής),όλα εντάξει!Είχε απλά αποφορτιστεί η μπαταρία και δεν μπορούσε να φλασαριστεί το λογισμικό!Το φόρτισα όμως και του ξαναπέρασα την τελευταία έκδοση και μέχρι στιγμής δουλεύει καλά..Το πρόβλημα με τις επανεκκίνησεις είναι πρόβλημα του λογισμικού,όπως και ο ξαφνικός θάνατος του Κ800..Δε σημαίνει ότι παρουσιάζεται σε όλους-όπως ούτε εμένα πέθανε ξαφνικά το Κ800 και μάλιστα πριν το αναβαθμίσω στην έκδοση που διόρθωνε το πρόβλημα-αλλά είναι γενικευμένο πρόβλημα και εργάζονται για επίλυση..Για να δούμε...Και να πεις ότι έβγαλαν βιαστικά την 031 έκδοση......
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση για λίγο καιρό το είχα με vodafone και δεν είχα πρόβλημα, τώρα εδώ και μια βδομάδα έχω mo mad και μου κάνει κάτι περίεργα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το χαρακτηριστικό που έχει το C902, όπως και πολλές νέες φωτογραφικές μηχανές, να ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ πρόσωπα ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ στην κατασκευή της κάμερας ή στο λογισμικό. Αν στο τελευταίο τότε δε θα μπορούσε να προσθεθεί και στο k850i κάποτε αυτό το χαρακτηριστικό?
[sIGPIC][/sIGPIC] ►http://www.totobay.com◄ Ολοκαίνουρια κινητά από Κίνα. Τιμές?.. Απλά δείτε!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το χαρακτηριστικό που έχει το C902, όπως και πολλές νέες φωτογραφικές μηχανές, να ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ πρόσωπα ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ στην κατασκευή της κάμερας ή στο λογισμικό. Αν στο τελευταίο τότε δε θα μπορούσε να προσθεθεί και στο k850i κάποτε αυτό το χαρακτηριστικό?

 

 

Θέμα λογισμικού είναι.

Μπορεί να προστεθεί, αλλά δεν θα γίνει.

Πώς θα πουλήσει το νέο μοντέλο?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

KINGSTON 4GB MICRO SECURE DIGITAL CLASS 4 HIGH CAPACITY 2 ADAPTERS Eίναι συμβατή με το k850i;

 

 

Micro sd??????????????

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...