Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που θα το βρω και που μπορώ να βρω την Firmware

Ποιο καλώδιο χρειάζομαι? αυτό που είχε στο πακέτο κάνει?

κανει.και μπες στην σελιδα της sony ericsson και κανει απο εκει την αναβαθμιση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έμαθα κάτι απο ξένο forum. Οποιος έχει πρόβλημα με τις φωτογραφίες, ας καθαρίσει με μια οδοντογλυφιδα τον αισθητήρα κάτω απο το flash. Η διαφορά σε μένα ήταν απίστευτη. Εβγαλε ένα κιλό βρώμα απο μέσα. Ηθελα να το ανταλλάξω με κάτι άλλο, αλλα τώρα με τίποτα. Ειδικά με τον cam driver του strong. Μπορώ να πώ οτι ερωτεύθηκα ξανά το k850 μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα Offline να το κάνω αν υπάρχει τρόπος!

 

Δε γίνεται offline!Πρέπει να κατεβάσεις την Υπηρεσία αναβάθμισης απ'την ιστοσελίδα της εταιρίας,να την τρέξεις στον υπολογιστή και στη συνέχεια να συνδέσεις το κινητό ώστε να κατεβούν τα απαραίτητα αρχεία απ'το Ίντερνετ!

 

Μόλις έμαθα κάτι απο ξένο forum. Οποιος έχει πρόβλημα με τις φωτογραφίες, ας καθαρίσει με μια οδοντογλυφιδα τον αισθητήρα κάτω απο το flash. Η διαφορά σε μένα ήταν απίστευτη. Εβγαλε ένα κιλό βρώμα απο μέσα. Ηθελα να το ανταλλάξω με κάτι άλλο, αλλα τώρα με τίποτα. Ειδικά με τον cam driver του strong. Μπορώ να πώ οτι ερωτεύθηκα ξανά το k850 μου.

 

Αυτό είναι παλιό κολπάκι! ;) Σ'εμένα πάντως ποτέ δεν έπιασε καθώς δεν είχε μαζέψει καθόλου σκόνη ο αισθητήρας,οπότε από περιέργεια και μόνο θα σε ρωτήσω πώς έβγαζε πριν και πώς τώρα τις φωτό!Ποια η διαφορά; :)

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται offline!Πρέπει να κατεβάσεις την Υπηρεσία αναβάθμισης απ'την ιστοσελίδα της εταιρίας,να την τρέξεις στον υπολογιστή και στη συνέχεια να συνδέσεις το κινητό ώστε να κατεβούν τα απαραίτητα αρχεία απ'το Ίντερνετ!

 

 

 

Αυτό είναι παλιό κολπάκι! ;) Σ'εμένα πάντως ποτέ δεν έπιασε καθώς δεν είχε μαζέψει καθόλου σκόνη ο αισθητήρας,οπότε από περιέργεια και μόνο θα σε ρωτήσω πώς έβγαζε πριν και πώς τώρα τις φωτό!Ποια η διαφορά; :)

 

Οι φωτογραφίες πριν, έβγαιναν σαν υπερφωτισμένες. Σαν να τράβαγες κόντρα στον ήλιο. Τώρα βέβαια όλα είναι μια χαρά. Ακόμα και σε κοντινές με flash, που πριν δεν γινόταν με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

φιλε mobo μηπως μπορεις να μου εξηγησεις αυτο με το cam drive? η εστω να με παραπεμψεις καπου?:D:D
Link to comment
Share on other sites

φιλε mobo μηπως μπορεις να μου εξηγησεις αυτο με το cam drive? η εστω να με παραπεμψεις καπου?:D:D
Για πληροφορίες εδω. Εχει ότι θέλεις να μάθεις. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=216339&page=3 και συγκεκριμένα στην υπογραφή του strong
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται offline!Πρέπει να κατεβάσεις την Υπηρεσία αναβάθμισης απ'την ιστοσελίδα της εταιρίας,να την τρέξεις στον υπολογιστή και στη συνέχεια να συνδέσεις το κινητό ώστε να κατεβούν τα απαραίτητα αρχεία απ'το Ίντερνετ!

 

 

 

Αυτό είναι παλιό κολπάκι! ;) Σ'εμένα πάντως ποτέ δεν έπιασε καθώς δεν είχε μαζέψει καθόλου σκόνη ο αισθητήρας,οπότε από περιέργεια και μόνο θα σε ρωτήσω πώς έβγαζε πριν και πώς τώρα τις φωτό!Ποια η διαφορά; :)

 

ΟΚ Φίλε το έκανα και τώρα δουλεύει. Βέβαια μου πέρασε το Λογισμικό της Vodafone (αυτό που είχα).

Μήπως ξέρεις γιατί μου παρουσιάζεται συχνά αυτό το Πρόβλημα? Δηλαδή να κλείνει το Κινητό στα καλά καθούμενα και μετά από χ φορές να μην ανοίγει άλλο!

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έμαθα κάτι απο ξένο forum. Οποιος έχει πρόβλημα με τις φωτογραφίες, ας καθαρίσει με μια οδοντογλυφιδα τον αισθητήρα κάτω απο το flash. Η διαφορά σε μένα ήταν απίστευτη. Εβγαλε ένα κιλό βρώμα απο μέσα. Ηθελα να το ανταλλάξω με κάτι άλλο, αλλα τώρα με τίποτα. Ειδικά με τον cam driver του strong. Μπορώ να πώ οτι ερωτεύθηκα ξανά το k850 μου.
Σοβαρά μιλάς?δηλαδή σε εμένα που είναι καινούργιο το κινητό και δεν είμαι ευχαριστημένος με τις φωτό να το δοκιμάσω και εγώ το κόλπο με την οδοντογλυφίδα??:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά μιλάς?δηλαδή σε εμένα που είναι καινούργιο το κινητό και δεν είμαι ευχαριστημένος με τις φωτό να το δοκιμάσω και εγώ το κόλπο με την οδοντογλυφίδα??:wacko:

Δεν έχεις τίποτα να χάσεις. Οπως επίσης πρέπει να καθαρίζεις και το τζαμάκι του φακού που και που. Αλλα όπως έχω πεί και παλιότερα, το θέμα είναι σε τί συσκευή θα πέσεις τελικά. Δεν βγάζουν όλα τα k850 τις ίδιες φωτογραφίες. Εμένα είναι το τέταρτο που έχω στην κατοχή μου, και μόνο τα δύο τραβούσαν καλές φωτο. Πάντως δοκίμασε και τον cam driver του Strong. Είναι πολύ καλός

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ Φίλε το έκανα και τώρα δουλεύει. Βέβαια μου πέρασε το Λογισμικό της Vodafone (αυτό που είχα).

Μήπως ξέρεις γιατί μου παρουσιάζεται συχνά αυτό το Πρόβλημα? Δηλαδή να κλείνει το Κινητό στα καλά καθούμενα και μετά από χ φορές να μην ανοίγει άλλο!

 

Aν έχεις συσκευή Vodafone live! εννοείται πως θα σου περάσει το λογισμικό της!

 

Το πρόβλημα οφείλεται σε προβληματικό boot loader.Κάτι είναι γραμμένο λάθος στον κώδικά της EROM.H EROM είναι ένα μέρος του τηλεφωνου το οποίο περιέχει καποια πιστοποιητικά ασφαλείας τα οποία χρησιμοποιεί το τηλέφωνο και επίσης ένα άλλο μέρος της λειτουργεί σαν τα BIOS περίπου,με την έννοια ότι ελέγχει το hardware και εκτελεί τυπικούς ελέγχους πριν την εκκίνηση.Κάτι μπλοκάρει εκεί και δεν ξέρω κατά πόσο οφείλεται σε ηλιθιότητα των προγραμματιστών ή σε ασυμβατότητα του λογισμικού με κάποιο κομμάτι του υλικού(το οποίο αρχικά,ενδεχομένως να μην το είχαν δει οι μηχανικοί.Αν ισχύει κάτι τέτοιο,είναι λογικό να μην μπορούν να το επιδιορθώσουν στη συνέχεια)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό το πρόβλημα υπάρχει σε όλα τα K850i? Η μόνο στο δικό μου?

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό το πρόβλημα υπάρχει σε όλα τα K850i? Η μόνο στο δικό μου?

 

Μην ανησυχείς,σε όλα! :) Δεν έχεις μόνο εσύ το....προνόμιο! :lol: Αν στο παρουσιάσει κάποια στιγμή,το συνδέεις με την Υπηρεσία αναβάθμισης και ξαναπερνάς το λογισμικό!

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο σπαστικό

φεύγουν όλα τα μηνύματα++++

μπορώ να αποθηκεύω τα μνμ στην Κάρτα Μνήμης?

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως γινεται το ξυπνητηρι να χτυπαει κατευθειαν δυνατα και να μην ξεκιναει σιγα και να δυναμωνει μετα?

 

θελω δυνατα αμεσως γιατι κοιμαμαι βαρια

 

χαχαχα

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεβάψει το κινητό σε κανέναν?Εγώ έχω τη μπλε έκδοση και το προσεχα ΠΟΛΥ,κ σε ένα μήνα έγινε σκατά
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο σπαστικό

φεύγουν όλα τα μηνύματα++++

μπορώ να αποθηκεύω τα μνμ στην Κάρτα Μνήμης?

 

Φυσικά,υπάρχει αυτή η ρύθμιση στο μενού των μηνυμάτων.Αν και εναλλακτικά μπορείς να κρατας αντίγραφα ασφαλείας με το myphoneexplorer όλων των μηνυμάτων και με το πάτημα ενός πλήκτρου να τα επαναφέρεις στους φακέλους που ήταν.Δες εδώ: http://www.fjsoft.at/en/

 

παιδια πως γινεται το ξυπνητηρι να χτυπαει κατευθειαν δυνατα και να μην ξεκιναει σιγα και να δυναμωνει μετα?

 

θελω δυνατα αμεσως γιατι κοιμαμαι βαρια

 

χαχαχα

 

Δε γίνεται!Ξεκινάει να χτυπάει και δυναμώνει ώσπου να φτάσει τη μέγιστη ένταση.

 

Έχει ξεβάψει το κινητό σε κανέναν?Εγώ έχω τη μπλε έκδοση και το προσεχα ΠΟΛΥ,κ σε ένα μήνα έγινε σκατά

 

Εμένα μετα από 13 μήνες κατοχης(το μπλε έχω)μου ξέβαψαν ελάχιστα οι γωνίες του πολυπλήκτρου μόνο.Λογικό είναι για τόσους μήνες χρήσης.Όλα τα άλλα όμως είναι σε άψογη κατάσταση!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μία ερώτηση: Θέλω να κάνω αναβάθμιση του κινητού μου μέσω του update service. Όταν αυτό γίνει και μπει το καινούργιο λογισμικό το μενού μου θα διατηρηθεί να είναι στα ελληνικά? Ευχαριστώ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα k850i ενος φιλου δανεικο,και οταν βγαζω φωτογραφιες εχω το εξης προβλημα.Ενω ανοιγω κανονικα την ρυθμιση για φωτο και τραβαω,κανει 30 δευτερολεπτα για να την αποθηκευσει και να μου την δειξει.Γτ συμβαινει αυτο?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα k850i ενος φιλου δανεικο,και οταν βγαζω φωτογραφιες εχω το εξης προβλημα.Ενω ανοιγω κανονικα την ρυθμιση για φωτο και τραβαω,κανει 30 δευτερολεπτα για να την αποθηκευσει και να μου την δειξει.Γτ συμβαινει αυτο?

Αυτο συμβαινει σε κινητα που η μνημη τους ειναι τελειως γεματη.

το εχω παρατηρησει σχεδον σε ολα τα κινητα που ειχα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετα από 13 μήνες κατοχης(το μπλε έχω)μου ξέβαψαν ελάχιστα οι γωνίες του πολυπλήκτρου μόνο.Λογικό είναι για τόσους μήνες χρήσης.Όλα τα άλλα όμως είναι σε άψογη κατάσταση!

 

Εμένα έχει ξεβάψει παντού και φαίνεται μαύρο...Μου φαίνεται θα παραγγείλω νέο κάλυμμα,αλλά πράσινο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μία ερώτηση: Θέλω να κάνω αναβάθμιση του κινητού μου μέσω του update service. Όταν αυτό γίνει και μπει το καινούργιο λογισμικό το μενού μου θα διατηρηθεί να είναι στα ελληνικά? Ευχαριστώ

 

Τα μενού θα παραμείνουν ελληνικά,εννοείται!Απλά,επειδή θα διαγραφούν τα πάντα,πήγαινε στο http://www.fjsoft.at/en/ και κατέβασε το πρόγραμμα myphoneexplorer,με το οποίο θα κρατήσεις αντίγραφα ασφαλείας ακόμη και των μηνυμάτων.Είναι και στα ελληνικά το πρόγραμμα.

 

Εχω ενα k850i ενος φιλου δανεικο,και οταν βγαζω φωτογραφιες εχω το εξης προβλημα.Ενω ανοιγω κανονικα την ρυθμιση για φωτο και τραβαω,κανει 30 δευτερολεπτα για να την αποθηκευσει και να μου την δειξει.Γτ συμβαινει αυτο?

 

Για κάνε ένα φορμάτ στην κάρτα!Παράξενο που το κάνει και δεν έχει σχέση με φορτωμένη κάρτα!

Link to comment
Share on other sites

Τα μενού θα παραμείνουν ελληνικά,εννοείται!Απλά,επειδή θα διαγραφούν τα πάντα,πήγαινε στο http://www.fjsoft.at/en/ και κατέβασε το πρόγραμμα myphoneexplorer,με το οποίο θα κρατήσεις αντίγραφα ασφαλείας ακόμη και των μηνυμάτων.Είναι και στα ελληνικά το πρόγραμμα.

 

 

 

Για κάνε ένα φορμάτ στην κάρτα!Παράξενο που το κάνει και δεν έχει σχέση με φορτωμένη κάρτα!

 

Σ'ευχαριστώ πολύ. Έχω και my phone exlorer και p/c suite έχω κάνει back up μ'όλους τους τρόπους είμαι οκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,σας έχω νέα!!!Αν αντιμετωπίσετε BROD,δε χρειάζεται να κάνετε flash με SEUS αι να τα χάσετε όλα!!Απλά,θα ανεβάσετε κάτι αρχεία που θα σας δώσω σε λίγες μέρες,με Α2 Uploader στο FS του κινητού και σε 3" έχετε τελειώσει!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...