Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όχι,η υποδοχή είναι κλασική SE όχι τύπου minijack...

 

 

Φτου να παρει ο...

Εχω τα καλα ακουστικα απο το iPod, τα ασπρα, με το μαγνητη νεοδυμιου και δεν μπορω να τα χρησιμοπιησω.

Να δουμε, ποτε θα βγει ενα κινητο, που να εχει ΚΑΙ καλη φωτογραφικη μηχανη, αλλα ΚΑΙ το minijack.

Kαι κατι αλλο, σχετικα με την ποιοτητα των φωτογραφιων.

Αν περιμενετε να παρετε φωτογραφιες, με ενα φακουδακι μια σταλια σε ενα συνολο που κανει 500 Ευρω, ιδιες με το ζουμ 17-35 AF-S, της Νikon,που εχει μονος του, δυο χιλιαρικα, τοτε μαλλον ειστε υπερβολικα αισιοδοξοι.

Νομιζω, οτι το resize, που εκανε ο φιλος προηγουμενως, καλυπτει 99%, τις αναγκες καθε ενος, για ενα snapshot.

Tωρα, αν ελθουν στην Ελλαδα, κατι 5αρια κινητα, με οπτικο ζουμ κανονικο,μεσα-εξω δηλαδη,(μαλλον φωτογραφικες μηχανες με κινητο, παρα αντιστροφα), που τωρα πωλουνται μονο στην Απω Ανατολη, τοτε τα πραγματα σοβαρευουν.

Εγω, αν πωλουνταν εδω, θα αγοραζα ενα.Η εχεις μηχανη, η δεν εχεις.

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Φτου να παρει ο...

Εχω τα καλα ακουστικα απο το iPod, τα ασπρα, με το μαγνητη νεοδυμιου και δεν μπορω να τα χρησιμοπιησω.

Να δουμε, ποτε θα βγει ενα κινητο, που να εχει ΚΑΙ καλη φωτογραφικη μηχανη, αλλα ΚΑΙ το minijack.

Kαι κατι αλλο, σχετικα με την ποιοτητα των φωτογραφιων.

Αν περιμενετε να παρετε φωτογραφιες, με ενα φακουδακι μια σταλια σε ενα συνολο που κανει 500 Ευρω, ιδιες με το ζουμ 17-35 AF-S, της Νikon,που εχει μονος του, δυο χιλιαρικα, τοτε μαλλον ειστε υπερβολικα αισιοδοξοι.

Νομιζω, οτι το resize, που εκανε ο φιλος προηγουμενως, καλυπτει 99%, τις αναγκες καθε ενος, για ενα snapshot.

Tωρα, αν ελθουν στην Ελλαδα, κατι 5αρια κινητα, με οπτικο ζουμ κανονικο,μεσα-εξω δηλαδη,(μαλλον φωτογραφικες μηχανες με κινητο, παρα αντιστροφα), που τωρα πωλουνται μονο στην Απω Ανατολη, τοτε τα πραγματα σοβαρευουν.

Εγω, αν πωλουνταν εδω, θα αγοραζα ενα.Η εχεις μηχανη, η δεν εχεις.

Θοδωρος.

Εναλλακτικά ,μπορείς να αγοράσεις τα ακουστικά που δίνει η SE στα Walkman κινητά της(κοστίζουν γύρω στα 30 ευρώ)και να χρησιμοποιήσεις την υποδοχή minijack που έχουν ενσωματωμένη πάνω τους...Δεν είναι και η καλύτερη επιλογή να σκάσεις 30 ευρώ,αλλά είναι το μοναδικό που μπορείς να κάνεις προς το παρόν,αν θες να χρησιμοποιήσεις ό,τι ακουστικό διαθέτεις..

Link to comment
Share on other sites

paidia tha ithela na rotiso opion exei to k850 an mazeuei eukola ''daxtilies''. an nai sas dimiourgei problem?? sto piso meros pou sxedon to exei piasi olo i fotografiki kai ta (flash,ixio...klp) einai arketa anthektiko?:)

 

sas euxaristo poly:)

Link to comment
Share on other sites

paidia tha ithela na rotiso opion exei to k850 an mazeuei eukola ''daxtilies''. an nai sas dimiourgei problem?? sto piso meros pou sxedon to exei piasi olo i fotografiki kai ta (flash,ixio...klp) einai arketa anthektiko?:)

 

sas euxaristo poly:)

 

apo daktilies allo tipota ,to uliko pou exoune vali eine epirepis stis daktilies,tora nomizo oti theli pio megali prosoxi gia gratsounies gia ton logo oti den exei tin plastikopioisi pou eixan k800 k810.tora gia tin camera theli ena skoupisma apo daktilies prin vgaleis photo.

alla nomizo oti proti fora mou aresi toso polu kinito tis sonyericsson se emfanisi kai gia ti para poles dinatotites tou.

Link to comment
Share on other sites

paidia tha ithela na rotiso opion exei to k850 an mazeuei eukola ''daxtilies''. an nai sas dimiourgei problem?? sto piso meros pou sxedon to exei piasi olo i fotografiki kai ta (flash,ixio...klp) einai arketa anthektiko?:)

 

sas euxaristo poly:)

Φίλε μου,το εν λόγω κινητό είναι ο μαγνήτης της δαχτυλιάς!!Δεν υπάρχει περίπτωση να το καθαρίσεις και την επόμενη φορά που θα το πιάσεις να μη γεμισει:lol:Δεν είναι πάντως πολύ ενοχλητικό ούτε φαίνεται παρα πολύ έντονα...

 

Όσον αφορά το πίσω μέρος:έχει μία διάφανη επίστρωση που το καλύπτει η οποία ΙΣΩΣ μετά από πολύ έντονη πίεση να ραγίσει,χωρίς ωστόσο να μπορώ να επιβεβαιώσω κάτι..Απλά,αν δεις την παρουσίαη του στο www.mobile-review.com/index-en.shtml θα διαπιστώσεις ότι ο αρθρογράφος του κατάφερε ένα ωραιότατο ράγισμα διπλα απ'το δαχτυλίδι της κάμερας.αλλά το είχε γ....σει στα τεστ ανθεκτικότητας και ήταν και μοντέλο προπαραγωγής που μπορεί να μην ήταν και τέλεια κατασκευασμένο...Αυτό που θέλω να πω είναι ότι με φυσιολογική και ανθρώπινη μεταχείριση δεν πρόκειται να πάθει απολύτως τίποτε!Να το αγοράσεις και να το χάρεις!Το καλύτερο και πιο εξελιγμένο μη-smartphone;)

Link to comment
Share on other sites

paidia tha ithela na rotiso opion exei to k850 an mazeuei eukola ''daxtilies''. an nai sas dimiourgei problem?? sto piso meros pou sxedon to exei piasi olo i fotografiki kai ta (flash,ixio...klp) einai arketa anthektiko?:)

 

sas euxaristo poly:)

 

apo daktilies allo tipota ,to uliko pou exoune vali eine epirepis stis daktilies,tora nomizo oti theli pio megali prosoxi gia gratsounies gia ton logo oti den exei tin plastikopioisi pou eixan k800 k810.tora gia tin camera theli ena skoupisma apo daktilies prin vgaleis photo.

alla nomizo oti proti fora mou aresi toso polu kinito tis sonyericsson se emfanisi kai gia tis para poles dinatotites tou.

Link to comment
Share on other sites

apo daktilies allo tipota ,to uliko pou exoune vali eine epirepis stis daktilies,tora nomizo oti theli pio megali prosoxi gia gratsounies gia ton logo oti den exei tin plastikopioisi pou eixan k800 k810.tora gia tin camera theli ena skoupisma apo daktilies prin vgaleis photo.

alla nomizo oti proti fora mou aresi toso polu kinito tis sonyericsson se emfanisi kai gia ti para poles dinatotites tou.

 

το υλικο πρεπει να ειναι ιδιο με αυτο του PSP βιλουδο !!!!

Link to comment
Share on other sites

apo daktilies allo tipota ,to uliko pou exoune vali eine epirepis stis daktilies,tora nomizo oti theli pio megali prosoxi gia gratsounies gia ton logo oti den exei tin plastikopioisi pou eixan k800 k810.tora gia tin camera theli ena skoupisma apo daktilies prin vgaleis photo.

alla nomizo oti proti fora mou aresi toso polu kinito tis sonyericsson se emfanisi kai gia tis para poles dinatotites tou.

Συμφωνώ σε όσα λες φίλε μου,αλλά προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει διαφορά στις φωτό αν δεν είναι καθαρός ο φα΄κός..Παρ'όλα αυτά,μου έτυχε 2 φορές που πήγα να βγάλω φωτό να είναι τόσο "μπιχλιασμένος" ο φακός που βγήκαν θολές.Παρά ταύτα δε θέλει γενικά σκούπισμα κάθε φορά πριν τραβήξεις βίντεο ή βγάλεις φωτό!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όσα λες φίλε μου,αλλά προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει διαφορά στις φωτό αν δεν είναι καθαρός ο φα΄κός..Παρ'όλα αυτά,μου έτυχε 2 φορές που πήγα να βγάλω φωτό να είναι τόσο "μπιχλιασμένος" ο φακός που βγήκαν θολές.Παρά ταύτα δε θέλει γενικά σκούπισμα κάθε φορά πριν τραβήξεις βίντεο ή βγάλεις φωτό!

 

den eipa oti prepi na kratas kai panaki mazi sou ,apla an vgaleis photo kai eine tholi tote tou reixnis ena katharizma,dioti eine ektethimenos o fakos.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μετα απο 3 μερες που το χω στα χερια μου μπορω να πω οτι με χει αφησει αρκετα ικανοποιημενο.

μεγαλο υπερ του και η μπαταρια που ακομα δεν εχω φορτισει αν και το κλεινω κατα τις 5 το πρωι και το ανοιγω κατα τις 12.

που και που μου κανει ενα κουφο ομως,του χω καρτα 4giga μεσα και παω να επιλεξω μια εικονα για φοντο και δεν μπορει να την φορτωσει και βγαζει μηνυμα μνημη πληρης,εκει θελει αναγκαστικα επαννεκινηση για να την φορτωσω μετα.

κατα τα αλλα δουλευει αψογα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μετα απο 3 μερες που το χω στα χερια μου μπορω να πω οτι με χει αφησει αρκετα ικανοποιημενο.

μεγαλο υπερ του και η μπαταρια που ακομα δεν εχω φορτισει αν και το κλεινω κατα τις 5 το πρωι και το ανοιγω κατα τις 12.

που και που μου κανει ενα κουφο ομως,του χω καρτα 4giga μεσα και παω να επιλεξω μια εικονα για φοντο και δεν μπορει να την φορτωσει και βγαζει μηνυμα μνημη πληρης,εκει θελει αναγκαστικα επαννεκινηση για να την φορτωσω μετα.

κατα τα αλλα δουλευει αψογα.

Κάτι πρέπει να συμβαίνει με τη διαχείρηση της μνήμης RAM..Και μένα μου παρουσιαε το μήνυμα:Μνήμη πλήρης ενώ πήγαινα να επιλέξω εικόνα για προφύλαξη οθόνης.Επίσης,το ίδιο μήνυμα μου βγάζει όταν ανοίγω το Photo Mate και η εφαρμογή κλείνει..Μάλλον κάτι πρέπει να διορθωθεί με μελλοντική αναβάθμιση....

Link to comment
Share on other sites

To κανουν συχνα τα SE αυτο. Μια λυση, πιστευω, ειναι να κανετε ολικη επαναφορα και διαγραφη. Ειναι πολυ καλη ιδεα να το κανετε για καθε καινουργιο κινητο που αγοραζετε, μολις το αγορασετε.

Μα,τουλάχιστον,τα κινητά της πλατφόρμας DB2020(K800i,W610i,T650i κλπ)δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα...Ουδέποτε από όσο ξέρω!Άρα,ενδεχομένως να είναι ένα σφαλματάκι της πλατφόρμας DB3150(K850i,W910i,Z750i),που θα λυθεί(πιστεύω)με μια αναβάθμιση του λογισμικού του...Είδωμεν..

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πρέπει να συμβαίνει με τη διαχείρηση της μνήμης RAM..Και μένα μου παρουσιαε το μήνυμα:Μνήμη πλήρης ενώ πήγαινα να επιλέξω εικόνα για προφύλαξη οθόνης.Επίσης,το ίδιο μήνυμα μου βγάζει όταν ανοίγω το Photo Mate και η εφαρμογή κλείνει..Μάλλον κάτι πρέπει να διορθωθεί με μελλοντική αναβάθμιση....

 

Kati tetoio emena den mou exei sinvei akoma!!!

 

A simera itan kai to proto kollima meta apo poly piesi......

Link to comment
Share on other sites

Kati tetoio emena den mou exei sinvei akoma!!!

 

A simera itan kai to proto kollima meta apo poly piesi......

Για δοκίμασε να αναβαθμίσεις το Photo Mate(αν οι χρεώσεις του δικτύου σου δεν είναι απαγορευτικές;))και δες αν όταν πας να το ανοίξεις σου βγάζει μετά από λίγα δευτερόλεπτα..Ώστε να υπάρχουν πιο πολλές γνώμες σχετικά με το τι συμβαίνει...

 

Το κόλλημα πώς προέκυψε;

Link to comment
Share on other sites

πηγα κι εγω ολο χαρα να το παρω σημερα απο τον Γερμανο,και μου λενε οτι το περιμενουν μεχρι το τελος του μηνα!Μα,τους λεω το ειδα χτες στην τηλεοραση σε διαφημιση οτι το φερατε και μου λενε κατι τετοιο δεν ισχυει!!Δεν εχει ερθει ακομα!!!:mad:

 

 

Και μένα απο Δευτέρα μου είπαν...

 

Παιδιά έχει μήπως κανείς κάποιο δείγμα να δούμε την ανάλυση του βίντεο?

Link to comment
Share on other sites

Και μένα απο Δευτέρα μου είπαν...

 

Παιδιά έχει μήπως κανείς κάποιο δείγμα να δούμε την ανάλυση του βίντεο?

Έχω κάποια δείγματα βίντεο!Αν μου πείτε πού να τα φορτώσω,πολύ ευχαρίστως να το κάνω!

Link to comment
Share on other sites

Ego exo apo tin paraskeuei to k850i proparaggelia ap to plaisio k pragmatika einai iperoxo kinito!me exei antiposiasi,oi foto sto skotadi einai foveres,ligo sta minimata xriazete ligi sini8ia alla den einai provlima auto idi to exo ma8ei! kati allo me apasxoli omos,1-2 fores m exei tixi na kolisi to kalima tis cameras k na min anigi,k otan to vazo se litourgia video k patiso tin camera tote sini8os ksekolaei k anigi,giati to ekane auto?exei tixi se kanenan allo na min aniksi to kalima tis cameras?
Link to comment
Share on other sites

pedia xtes epiasa ena deigma plastiko ston germano kai me ksenisan poli ta arithmitika pliktra tou kakokomena kai gdernoun (elpizo mono sto pseftiko deigma) alla kai h kataskeyitous pou einai xoria to ena me to allo kai oxi san tou k800 pou einai eola enomena

as mas pei kapios pou to exei poso eyxrista einai

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να αναβαθμίσεις το Photo Mate(αν οι χρεώσεις του δικτύου σου δεν είναι απαγορευτικές;))και δες αν όταν πας να το ανοίξεις σου βγάζει μετά από λίγα δευτερόλεπτα..Ώστε να υπάρχουν πιο πολλές γνώμες σχετικά με το τι συμβαίνει...

 

Το κόλλημα πώς προέκυψε;

 

To kollima proirthe apo tin poly grigori enalagi fotografiwn kati to opoio synevaine kai sta prota k800i!!

 

Oso gia to prwto to photo mate plhrws anavathmismeno idi kai pali den mou parousiase kati..

 

Mipws ftaiei i karta mnimis?

Link to comment
Share on other sites

Και μένα απο Δευτέρα μου είπαν...

 

Παιδιά έχει μήπως κανείς κάποιο δείγμα να δούμε την ανάλυση του βίντεο?

 

 

 

Paidia sto youtube exei aperiorista video gia na deite deigma video apla patiste video capture with k850

Link to comment
Share on other sites

STHN MICROLAND 480EURO ALLA ANAMENETAI......:(:(:(

 

Το site της λέει οτι αναμένεται αλλά στο 801-800-1234 της Microland υσχιρίζονται πώς είναι διαθέσιμο!?!:rtfm:. Πάντως η Microland έχει και την χαμηλότερη τιμή και είναι το μόνο κατάστημα που διαθέτει το k850i σε πράσινο!:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] ►http://www.totobay.com◄ Ολοκαίνουρια κινητά από Κίνα. Τιμές?.. Απλά δείτε!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...